R E K L A M A

Z I P

Kultura i rozrywka | ZamośćRedakcja11 grudnia 2017

Zamość: Klub Batalionowy doceniony

Fot. Klub 3 bz w Zamościu

R E K L A M A    B O A R D

Klub 3 batalionu zmechanizowanego w Zamościu został laureatem Konkursu Klubów Wojskowych.

W dniach 5-8 grudnia, Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej zorganizował, w gościnnym Klubie 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Wędrzynie, szkolenie dla kierowników klubów wojskowych, którego celem jest doskonalenie zawodowych kwalifikacji kierowników klubów w poszczególnych dziedzinach działalności kulturalnej oraz co szczególnie cenne, wymiana doświadczeń służąca wzbogaceniu i unowocześnieniu oferty kulturalnej kierowanej do środowiska wojskowego.
W trakcie szkolenia podsumowano również Konkurs Klubów Wojskowych szczebla batalionu/dywizjonu, w którym o tytuł laureata rywalizowało dziewięć klubów wojskowych wskazanych przez Dowódcę Generalnego RSZ. Po zapoznaniu się
z poziomem działalności kulturalnej prowadzonej w klubach, komisja konkursowa postanowiła przyznać

tytuł:
„Laureata I stopnia konkursu klubów wojskowych” Klubowi 3. Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu;
„Laureata II stopnia konkursu klubów wojskowych” Klubowi 12. Brygady Zmechanizowanej w Choszcznie (klub batalionowy);
„Laureata III stopnia konkursu klubów wojskowych” Klubowi 5. Batalionu Saperów w Krośnie Odrzańskim.

Nagrodę przyznaną przez Dyrektora Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa z rąk Szefa Oddziału Kultury i Tradycji Orężnych cz.p.p pułkownika Mariusza Maciuszka dla klubu wojskowego w Zamościu odebrała kierownik klubu Agnieszka Biernacka.

Klub 3 batalionu zmechanizowanego w nowych strukturach działa od 2011 roku. Na funkcję kierownika klubu została wyznaczona Agnieszka Biernacka, która pełni tę funkcję do dziś. Wraz z pracownikami klubu: bibliotekarzem Anetą Wiater, instruktorem scen muzycznych i teatralnych mgr Miłoszem Ferencem, instruktorem plastyki i rękodzieła artystycznego Klaudią Lipczewską –Strycharz, nauczycielem śpiewu Katarzyną Będą ,instruktorem tańca nowoczesnego z elementami akrobatyki Anetą Lechowicz oraz Konradem Pańczykiem technikiem –operatorem, realizują misję Klubu 3 batalionu zmechanizowanego. Tworzą warunki do rozwoju osobowego żołnierzy, pracowników Resortu Obrony Narodowej, członków ich rodzin w wymiarze społecznym i intelektualnym. Poprzez edukację obywatelską kształtują patriotyczne postawy w środowisku wojskowym. Umacniają współpracę  i więź wojska ze społeczeństwem. W klubie wojskowym działają następujące koła zainteresowań; Koło szachowe, koło wokalne, koło plastyczne i rękodzieła artystycznego, koło taneczne, koło recytatorskie i teatralne oraz biblioteka oświatowa.

Przy klubie działa również chór Ziemi Zamojskiej ,,Contra’’ oraz Nieetatowa Orkiestra Wojskowa prowadzona przez Stowarzyszenie ,,Jesteśmy z Tobą ,Bądź z Nami’ .Przy klubie działa również wojskowe koło PTTK „Iskra”, które popularyzuje turystykę i krajoznawstwo jako źródło poznania miejsc pełnienia służby i pracy.

Klub to również miejsce spotkań dzieci ,młodzieży , emerytów i kombatantów garnizonu Zamość którzy uczęszczają do kół zainteresowań prowadzonych w klubie.

 Przez to Klub tworzy warunki zapewniające rozwój zainteresowań indywidualnych , możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego od służby i pracy. W klubie wojskowym odbywają się liczne koncerty, wystawy, konkursy  oraz szkolenia i odprawy wojskowe na różnym szczeblu. Klub kształtuje pozytywny wizerunek Sił Zbrojnych i promuje służbę wojskową środowisku lokalnym.

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "ak" dnia 11 grudnia 2017 o godzinie 20:21:53 napisał:
  W zamojskim garnizonie przypada chyba najwięcej m.kw. powierzchni klubowej na żołnierza na świecie.
  0
  0
 • R E K L A M A
 • "do ak" dnia 12 grudnia 2017 o godzinie 2:30:16 napisał:
  Od przybytku głowa nie boli, ilość żołnierza można zwiększyć z pożytkiem dla Zamościa, pozdrowienia dla pięknych pań......
  0
  0
 • "obyw." dnia 12 grudnia 2017 o godzinie 20:49:28 napisał:
  Ta pani jest od tańca ? Myślałam, że od brzucha. Nie może sobie znaleźć miejsca w Zamościu ? Biedne te dzieci.
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

ranking@alejazd... 3 minuty temu
Do sukcesu dochodzi się ciężką prac...
alejazda 37 minut temu
I co dalej ? teraz lokalne gwiazdeczki w...
zamościak 48 minut temu
nie ma Ptysia i coś się dzieje...
banan
Kapka to chorągiewka chciał sponsorowa...
..
To jak kapka wybrał Motor to niech z ko...
Kibic
Dawno już nie mieliśmy takiego dobrego...
Zamość
Zamość nie jest częścią powiatu zam...
Józef Bąk
Gumofilce takie wałki robiły przy urna...
fotograf socjol...
Niektórzy "nowocześni" to już od dawn...
r
Zwiększyć dotacje fundacji za to że n...
ad111
Pewnie, że nie jest proste, bo system r...
Ideologia śmierci i mordercy w natarciu...
ad111
Kornelia Wróblewska tak się pochylała...
ad111
Do "parafianka", nie chodzi o wypytywani...
kibic lat 80
Agros ponownie wygrywa w rankingu. Jeszc...
.
Nowoczesna miała być awangardą na sce...
.
Orkiestra była jak zwykle świetnie zor...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny