R E K L A M A

Z I P

Edukacja | Zamośćtekst nadesłany22 czerwca 2018 FACEBOOK | 5249 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Kino bez granic

Fot. PWSZ Zamość
R E K L A M A    B O A R D

„Kino bez granic” to projekt zainicjowany przez Konsulat RP w Łucku na Ukrainie, finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych i realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Integracji Transgranicznej „Łączy Nas Bug”.

W ramach projektu w dniach 18–20 czerwca w PWSZ w Zamościu przebywała grupa 26 studentów z Wołyńskiego Państwowego Uniwersytetu im. Łesi Ukrainki w Łucku z kierunku filologia i dziennikarstwo, specjalność filologia polska. – Ideą projektu jest to, żeby poprzez wspólne oglądanie filmów przez studentów polskich i ukraińskich stworzyć im platformę do rozmowy i przełamywania schematów myślowych. Cały czas dbamy o to, żeby granica pomiędzy Polską a Ukrainą nie była granicą, a miejscem, które pomaga nam zbudować mosty. Jeśli nie będziemy mieli dobrego sąsiada, to nasze funkcjonowanie będzie trudniejsze – mówiła Teresa Chruszcz, konsul RP w Łucku.

Goście z Łucka, wspólnie ze studentami i wykładowcami PWSZ, uczestniczyli w seansach i dyskusjach w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy”, a także wzięli udział w spotkaniach z prezydentem Zamościa Andrzejem Wnukiem, rektorem PWSZ dr hab. Andrzejem Samborskim oraz dyrektorem CKF „Stylowy” Andrzejem Bubełą. Pobyt w Zamościu był także okazją do podziwiania walorów turystycznych Perły Renesansu, goście odwiedzili m.in. Stare Miasto, Muzeum Arsenał oraz zamojski ogród zoologiczny.

Cieszymy się z tego, że mamy możliwości nawiązywania kontaktów z innymi uczelniami – mówił rektor dr hab. Andrzej Samborski podczas spotkania z zagranicznymi gośćmi. – Z Uniwersytetem im. Łesi Ukrainki współpracujemy od dawna, między innymi poprzez organizowanie wspólnych konferencji. Jako uczelnia mamy szerokie i dobre kontakty za granicą, o czym świadczy fakt, że studiują u nas Ukraińcy, Białorusini, a nawet osoby z innych krajów, jak np. Estonia. Staramy się być międzynarodowi i wspierać wszystkich, którzy chcą u nas studiować.

„Kino bez granic” będzie miało swoją kontynuację już na jesieni tego roku. Tym razem to studenci PWSZ w Zamościu wybiorą się za granicę, do pięknego galicyjskiego Tarnopola.

 

ms

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny