R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara25 lipca 2017 FACEBOOK | 5159 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 6 komentarzy

Zamość: Kiedy przeprowadzka sądu do nowego gmachu?

Nowa siedziba zamojskich Sądów przy ul. Wyszyńskiego; fot. Sąd Okręgowy w Zamościu
R E K L A M A    B O A R D

15 września mają zakończyć się roboty budowlane nowego gmachu sądu przy ul. Wyszyńskiego 11. Zobacz jak wygląda budynek z zewnątrz i od środka.

W wyniku realizacji zadania inwestycyjnego  „Budowa budynku Sądu Okręgowego i Sądu Rejonowego w Zamościu”, oba zamojskie  sądy zostaną ulokowane w jednym budynku, zlokalizowanym w centrum Zamościa u zbiegu ulic Wyszyńskiego, Zamoyskiego, Pawłówka (obecnie sądy mieszczą się w  4  lokalizacjach w różnych częściach miasta).

Roboty budowlane są już praktycznie zakończone. Pracujemy nad uzyskaniem decyzji pozwolenie na użytkowanie. Aktualnie trwa wyposażanie budynku w niezbędne meble i urządzenia, które zapewnią bardzo dobre warunki pracy.  Termin zakończenia robót budowlanych – 15 września 2017 r.- jest niezagrożony – mówi nam Dariusz Bartoszcze, dyrektor Sądu Okręgowego w Zamościu. 

Nowa siedziba zamojskich Sądów przy ul. Wyszyńskiego; fot. Sąd Okręgowy w Zamościu

Kiedy zatem możemy spodziewać się przeprowadzki zamojskich Sądów – Okręgowego i Rejonowego – do nowej siedziby przy ul. Wyszyńskiego?

– Termin zakończenia inwestycji to koniec I kwartału 2018r. Wszystko wskazuje na to, że inwestycja zostanie w tym terminie zamknięta. Sądy Okręgowy i Rejonowy przeprowadzą się do nowej siedziby w chwili gdy będą mogły w niej normalnie funkcjonować . Mam nadzieję, że termin rozpoczęcia działalności pod adresem ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 11 będziemy mogli podać w ciągu najbliższych 2 miesięcy.– tłumaczy dyrektor Bartoszcze. 

Projektowany trójczłonowy budynek ukształtowany został na planie nieregularnego pięciokąta. Do dominującej bryły części wejściowej o trzech kondygnacjach nadziemnych przylegają dwa skrzydła budynku o dwóch kondygnacjach nadziemnych. 

Nowa siedziba zamojskich Sądów przy ul. Wyszyńskiego; fot. Sąd Okręgowy w Zamościu

Reprezentacyjna część wejściowa obłożona płytami kamiennymi posiada dach płaski z centralnie usytuowanym świetlikiem nad głównym pionem komunikacyjnym z reprezentacyjnymi schodami głównymi i trzonami windowymi. Reprezentacyjność wejścia podkreślają usytuowane osiowo wolnostojące portale kamienne. Przyległe do części wejściowej trójprzęsłowe skrzydła budynku posiadają dach płaski z osiowo usytuowanymi świetlikami nad salami rozpraw oraz liniowymi świetlikami nad fosami doświetlającymi korytarze komunikacji poziomej pomiędzy klatkami schodowymi.  Skrzydła budynku w części tylnej wiąże nadwieszona duża sala rozpraw, pod którą przebiega, strzeżony wjazd na dwupoziomowy dziedziniec wewnętrzny dostępny jedynie dla pojazdów funkcyjnych i uprzywilejowanych.

Nowa siedziba zamojskich Sądów przy ul. Wyszyńskiego; fot. Sąd Okręgowy w Zamościu

Miejsca postojowe samochodów zapewniają usytuowane wzdłuż ścian zewnętrznych budynku naziemne parkingi dla interesantów w liczbie 150 oraz podziemne parkingi dla pracowników obu sądów w liczbie 150 .

Budynek składa się z części wejściowej, dwóch skrzydeł z dziedzińcem wewnętrznym i obejmuje pomieszczenia Sądu Okręgowego i Sądu Rejonowego. Rozmieszczenie powierzchni zaprojektowano zapewniając optymalne warunki pracy poszczególnych wydziałów i komórek organizacyjnych, uwzględniając strefy dostępu, do których należą: strefa ogólnodostępna, strefa ograniczonego dostępu, strefa specjalnie chroniona (bezpieczna), strefa bez możliwości dostępu osób postronnych.

Sąd Okręgowy w Zamościu zajmie lewe, a Sąd Rejonowy w Zamościu prawe skrzydło budynku.

Budynek wyposażony jest w 10 ciągów komunikacji pionowej – klatki schodowe z niezależnymi wejściami, oraz jedną klatkę schodową główną. Budynek posiada 9 dźwigów osobowych i 1 towarowo-osobowy. Budynek posiada niezależne trakty komunikacji poziomej i pionowej dla strefy ograniczonego dostępu oraz wydzielone trakty komunikacji dla podsądnych.

Nowa siedziba zamojskich Sądów przy ul. Wyszyńskiego; fot. Sąd Okręgowy w Zamościu

Obiekt posiadać będzie: 751 nowocześnie  wykończonych i wyposażonych pomieszczeń, w tym 45 sal rozpraw każda z pokojami narad i pokojami świadków, 2 sale rozpraw w strefie ograniczonego dostępu z przeznaczeniem na posiedzenia taje i niejawne,  obszerne archiwa zakładowe i ksiąg wieczystych oraz pomieszczenia depozytów i magazynowe. Ponadto pomieszczenia dla zatrzymanych w liczbie  6 cel dla  wraz z pomieszczeniami dla służb  konwojowych. Budynek dostosowany będzie dla osób niepełnosprawnych, dla których dostęp do każdego miejsca i poziomu ma być nieograniczony.

Poniżej prezentujemy fotogalerię przedstawiającą efekt dotychczasowych prac nad przyszła siedzibą sąd- tak z zewnątrz, jak i od środka.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "ciekawy" dnia 25 lipca 2017 o godzinie 11:59:38 napisał:
  A co będzie w starych budynkach sądu? Są już jakieś plany?
  R E K L A M A
 • "??" dnia 25 lipca 2017 o godzinie 13:27:56 napisał:
  Czy będzie specjalnie wyznaczone miejsce na "łańcuch światła" i dla grup protestujących w obronie "czegoś". Teraz to takie Nowoczesne i POprawne.
 • "dewo" dnia 25 lipca 2017 o godzinie 16:15:31 napisał:
  Gdzie fontanna z wizualizacji???
 • "Kubus" dnia 25 lipca 2017 o godzinie 20:54:26 napisał:
  Jak to co bedzie w starych budynkach sądów? Dokladnie to samo co z Gubernalowka - wyrosną na nich drzewa i nikomu to nie będzie przeszkadzało. W co lepszej lolalizacji urząd miasta zrobi sobie kolejne biura...
 • "observer" dnia 25 lipca 2017 o godzinie 22:18:11 napisał:
  do ?? - dzięki za troskę. Ciebie to nie dotyczy - masz rezerwację w Radecznicy.
 • "Franio" dnia 28 lipca 2017 o godzinie 19:43:42 napisał:
  Szkoda ,że obiektu nie zrealizowano tak jak na architektonicznej wizualizacji. Miało być jednolite refleksyjne szkło a wyszło plastikowo część malowana na zielono część przezroczysta. Za to bardzo fajnie wyglądają fosy doświetlające wewnątrz budynku z tymi zielonymi pnączami i rurami wentylacyjnymi w stylu techno

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny