R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara25 lipca 2017

Zamość: Kiedy przeprowadzka sądu do nowego gmachu?

Nowa siedziba zamojskich Sądów przy ul. Wyszyńskiego; fot. Sąd Okręgowy w Zamościu

R E K L A M A    B O A R D

15 września mają zakończyć się roboty budowlane nowego gmachu sądu przy ul. Wyszyńskiego 11. Zobacz jak wygląda budynek z zewnątrz i od środka.

W wyniku realizacji zadania inwestycyjnego  „Budowa budynku Sądu Okręgowego i Sądu Rejonowego w Zamościu”, oba zamojskie  sądy zostaną ulokowane w jednym budynku, zlokalizowanym w centrum Zamościa u zbiegu ulic Wyszyńskiego, Zamoyskiego, Pawłówka (obecnie sądy mieszczą się w  4  lokalizacjach w różnych częściach miasta).

Roboty budowlane są już praktycznie zakończone. Pracujemy nad uzyskaniem decyzji pozwolenie na użytkowanie. Aktualnie trwa wyposażanie budynku w niezbędne meble i urządzenia, które zapewnią bardzo dobre warunki pracy.  Termin zakończenia robót budowlanych – 15 września 2017 r.- jest niezagrożony – mówi nam Dariusz Bartoszcze, dyrektor Sądu Okręgowego w Zamościu. 

Nowa siedziba zamojskich Sądów przy ul. Wyszyńskiego; fot. Sąd Okręgowy w Zamościu

Kiedy zatem możemy spodziewać się przeprowadzki zamojskich Sądów – Okręgowego i Rejonowego – do nowej siedziby przy ul. Wyszyńskiego?

– Termin zakończenia inwestycji to koniec I kwartału 2018r. Wszystko wskazuje na to, że inwestycja zostanie w tym terminie zamknięta. Sądy Okręgowy i Rejonowy przeprowadzą się do nowej siedziby w chwili gdy będą mogły w niej normalnie funkcjonować . Mam nadzieję, że termin rozpoczęcia działalności pod adresem ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 11 będziemy mogli podać w ciągu najbliższych 2 miesięcy.– tłumaczy dyrektor Bartoszcze. 

Projektowany trójczłonowy budynek ukształtowany został na planie nieregularnego pięciokąta. Do dominującej bryły części wejściowej o trzech kondygnacjach nadziemnych przylegają dwa skrzydła budynku o dwóch kondygnacjach nadziemnych. 

Nowa siedziba zamojskich Sądów przy ul. Wyszyńskiego; fot. Sąd Okręgowy w Zamościu

Reprezentacyjna część wejściowa obłożona płytami kamiennymi posiada dach płaski z centralnie usytuowanym świetlikiem nad głównym pionem komunikacyjnym z reprezentacyjnymi schodami głównymi i trzonami windowymi. Reprezentacyjność wejścia podkreślają usytuowane osiowo wolnostojące portale kamienne. Przyległe do części wejściowej trójprzęsłowe skrzydła budynku posiadają dach płaski z osiowo usytuowanymi świetlikami nad salami rozpraw oraz liniowymi świetlikami nad fosami doświetlającymi korytarze komunikacji poziomej pomiędzy klatkami schodowymi.  Skrzydła budynku w części tylnej wiąże nadwieszona duża sala rozpraw, pod którą przebiega, strzeżony wjazd na dwupoziomowy dziedziniec wewnętrzny dostępny jedynie dla pojazdów funkcyjnych i uprzywilejowanych.

Nowa siedziba zamojskich Sądów przy ul. Wyszyńskiego; fot. Sąd Okręgowy w Zamościu

Miejsca postojowe samochodów zapewniają usytuowane wzdłuż ścian zewnętrznych budynku naziemne parkingi dla interesantów w liczbie 150 oraz podziemne parkingi dla pracowników obu sądów w liczbie 150 .

Budynek składa się z części wejściowej, dwóch skrzydeł z dziedzińcem wewnętrznym i obejmuje pomieszczenia Sądu Okręgowego i Sądu Rejonowego. Rozmieszczenie powierzchni zaprojektowano zapewniając optymalne warunki pracy poszczególnych wydziałów i komórek organizacyjnych, uwzględniając strefy dostępu, do których należą: strefa ogólnodostępna, strefa ograniczonego dostępu, strefa specjalnie chroniona (bezpieczna), strefa bez możliwości dostępu osób postronnych.

Sąd Okręgowy w Zamościu zajmie lewe, a Sąd Rejonowy w Zamościu prawe skrzydło budynku.

Budynek wyposażony jest w 10 ciągów komunikacji pionowej – klatki schodowe z niezależnymi wejściami, oraz jedną klatkę schodową główną. Budynek posiada 9 dźwigów osobowych i 1 towarowo-osobowy. Budynek posiada niezależne trakty komunikacji poziomej i pionowej dla strefy ograniczonego dostępu oraz wydzielone trakty komunikacji dla podsądnych.

Nowa siedziba zamojskich Sądów przy ul. Wyszyńskiego; fot. Sąd Okręgowy w Zamościu

Obiekt posiadać będzie: 751 nowocześnie  wykończonych i wyposażonych pomieszczeń, w tym 45 sal rozpraw każda z pokojami narad i pokojami świadków, 2 sale rozpraw w strefie ograniczonego dostępu z przeznaczeniem na posiedzenia taje i niejawne,  obszerne archiwa zakładowe i ksiąg wieczystych oraz pomieszczenia depozytów i magazynowe. Ponadto pomieszczenia dla zatrzymanych w liczbie  6 cel dla  wraz z pomieszczeniami dla służb  konwojowych. Budynek dostosowany będzie dla osób niepełnosprawnych, dla których dostęp do każdego miejsca i poziomu ma być nieograniczony.

Poniżej prezentujemy fotogalerię przedstawiającą efekt dotychczasowych prac nad przyszła siedzibą sąd- tak z zewnątrz, jak i od środka.

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 9 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "ciekawy" dnia 25 lipca 2017 o godzinie 11:59:38 napisał:
  A co będzie w starych budynkach sądu? Są już jakieś plany?
  2
  0
 • R E K L A M A
 • "??" dnia 25 lipca 2017 o godzinie 13:27:56 napisał:
  Czy będzie specjalnie wyznaczone miejsce na "łańcuch światła" i dla grup protestujących w obronie "czegoś". Teraz to takie Nowoczesne i POprawne.
  19
  20
 • "dewo" dnia 25 lipca 2017 o godzinie 16:15:31 napisał:
  Gdzie fontanna z wizualizacji???
  9
  1
 • "Kubus" dnia 25 lipca 2017 o godzinie 20:54:26 napisał:
  Jak to co bedzie w starych budynkach sądów? Dokladnie to samo co z Gubernalowka - wyrosną na nich drzewa i nikomu to nie będzie przeszkadzało. W co lepszej lolalizacji urząd miasta zrobi sobie kolejne biura...
  2
  1
 • "observer" dnia 25 lipca 2017 o godzinie 22:18:11 napisał:
  do ?? - dzięki za troskę. Ciebie to nie dotyczy - masz rezerwację w Radecznicy.
  4
  9
 • "Franio" dnia 28 lipca 2017 o godzinie 19:43:42 napisał:
  Szkoda ,że obiektu nie zrealizowano tak jak na architektonicznej wizualizacji. Miało być jednolite refleksyjne szkło a wyszło plastikowo część malowana na zielono część przezroczysta. Za to bardzo fajnie wyglądają fosy doświetlające wewnątrz budynku z tymi zielonymi pnączami i rurami wentylacyjnymi w stylu techno
  0
  1


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Thomas
ad111@ Twoim skromnym zdaniem dlaczego u...
Thomas
W wyborach samorządowych liczy się urz...
antyklerykał
Jedni lubią rybki, inni akwarium, a jes...
Kto jest autore...
A więc kto naprawdę jest autorem tekst...
Fiotr Pronczews...
Dziękuję za link. Rzeczywiście jest t...
Gabriela Korkos...
To pytanie należy zadać Organizatorom....
Fiotr Pronczews...
"Jak informują organizatorzy na problem...
ktoś
Ludzie!! Zginął człowiek, osierocił...
Do Witi
Odpowiedź jest prosta. Post "Buca" nie...
09
"Karolina" Zadzwoń na policję i się d...
POdPIS
"POdPIS-co ma wójt i starosta do komina...
zemek
Zawod?za taka robote (ostatnie miejsce w...
Diab
Filozofy Jaki to zawod?to sport a nie za...
...
No proszę .... mistrz savoir vivre'u na...
Witia
Redakcja zamieszcza pod komentarzami uwa...
ad111
Wójt jest silny, to fakt. Radni są sł...
A....Z
"JA" ma rację ,nie ma żadnej konkretne...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny