R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara25 lipca 2017

Zamość: Kiedy przeprowadzka sądu do nowego gmachu?

Nowa siedziba zamojskich Sądów przy ul. Wyszyńskiego; fot. Sąd Okręgowy w Zamościu

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

15 września mają zakończyć się roboty budowlane nowego gmachu sądu przy ul. Wyszyńskiego 11. Zobacz jak wygląda budynek z zewnątrz i od środka.

W wyniku realizacji zadania inwestycyjnego  „Budowa budynku Sądu Okręgowego i Sądu Rejonowego w Zamościu”, oba zamojskie  sądy zostaną ulokowane w jednym budynku, zlokalizowanym w centrum Zamościa u zbiegu ulic Wyszyńskiego, Zamoyskiego, Pawłówka (obecnie sądy mieszczą się w  4  lokalizacjach w różnych częściach miasta).

Roboty budowlane są już praktycznie zakończone. Pracujemy nad uzyskaniem decyzji pozwolenie na użytkowanie. Aktualnie trwa wyposażanie budynku w niezbędne meble i urządzenia, które zapewnią bardzo dobre warunki pracy.  Termin zakończenia robót budowlanych – 15 września 2017 r.- jest niezagrożony – mówi nam Dariusz Bartoszcze, dyrektor Sądu Okręgowego w Zamościu. 

Nowa siedziba zamojskich Sądów przy ul. Wyszyńskiego; fot. Sąd Okręgowy w Zamościu

Kiedy zatem możemy spodziewać się przeprowadzki zamojskich Sądów – Okręgowego i Rejonowego – do nowej siedziby przy ul. Wyszyńskiego?

– Termin zakończenia inwestycji to koniec I kwartału 2018r. Wszystko wskazuje na to, że inwestycja zostanie w tym terminie zamknięta. Sądy Okręgowy i Rejonowy przeprowadzą się do nowej siedziby w chwili gdy będą mogły w niej normalnie funkcjonować . Mam nadzieję, że termin rozpoczęcia działalności pod adresem ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 11 będziemy mogli podać w ciągu najbliższych 2 miesięcy.– tłumaczy dyrektor Bartoszcze. 

Projektowany trójczłonowy budynek ukształtowany został na planie nieregularnego pięciokąta. Do dominującej bryły części wejściowej o trzech kondygnacjach nadziemnych przylegają dwa skrzydła budynku o dwóch kondygnacjach nadziemnych. 

Nowa siedziba zamojskich Sądów przy ul. Wyszyńskiego; fot. Sąd Okręgowy w Zamościu

Reprezentacyjna część wejściowa obłożona płytami kamiennymi posiada dach płaski z centralnie usytuowanym świetlikiem nad głównym pionem komunikacyjnym z reprezentacyjnymi schodami głównymi i trzonami windowymi. Reprezentacyjność wejścia podkreślają usytuowane osiowo wolnostojące portale kamienne. Przyległe do części wejściowej trójprzęsłowe skrzydła budynku posiadają dach płaski z osiowo usytuowanymi świetlikami nad salami rozpraw oraz liniowymi świetlikami nad fosami doświetlającymi korytarze komunikacji poziomej pomiędzy klatkami schodowymi.  Skrzydła budynku w części tylnej wiąże nadwieszona duża sala rozpraw, pod którą przebiega, strzeżony wjazd na dwupoziomowy dziedziniec wewnętrzny dostępny jedynie dla pojazdów funkcyjnych i uprzywilejowanych.

Nowa siedziba zamojskich Sądów przy ul. Wyszyńskiego; fot. Sąd Okręgowy w Zamościu

Miejsca postojowe samochodów zapewniają usytuowane wzdłuż ścian zewnętrznych budynku naziemne parkingi dla interesantów w liczbie 150 oraz podziemne parkingi dla pracowników obu sądów w liczbie 150 .

Budynek składa się z części wejściowej, dwóch skrzydeł z dziedzińcem wewnętrznym i obejmuje pomieszczenia Sądu Okręgowego i Sądu Rejonowego. Rozmieszczenie powierzchni zaprojektowano zapewniając optymalne warunki pracy poszczególnych wydziałów i komórek organizacyjnych, uwzględniając strefy dostępu, do których należą: strefa ogólnodostępna, strefa ograniczonego dostępu, strefa specjalnie chroniona (bezpieczna), strefa bez możliwości dostępu osób postronnych.

Sąd Okręgowy w Zamościu zajmie lewe, a Sąd Rejonowy w Zamościu prawe skrzydło budynku.

Budynek wyposażony jest w 10 ciągów komunikacji pionowej – klatki schodowe z niezależnymi wejściami, oraz jedną klatkę schodową główną. Budynek posiada 9 dźwigów osobowych i 1 towarowo-osobowy. Budynek posiada niezależne trakty komunikacji poziomej i pionowej dla strefy ograniczonego dostępu oraz wydzielone trakty komunikacji dla podsądnych.

Nowa siedziba zamojskich Sądów przy ul. Wyszyńskiego; fot. Sąd Okręgowy w Zamościu

Obiekt posiadać będzie: 751 nowocześnie  wykończonych i wyposażonych pomieszczeń, w tym 45 sal rozpraw każda z pokojami narad i pokojami świadków, 2 sale rozpraw w strefie ograniczonego dostępu z przeznaczeniem na posiedzenia taje i niejawne,  obszerne archiwa zakładowe i ksiąg wieczystych oraz pomieszczenia depozytów i magazynowe. Ponadto pomieszczenia dla zatrzymanych w liczbie  6 cel dla  wraz z pomieszczeniami dla służb  konwojowych. Budynek dostosowany będzie dla osób niepełnosprawnych, dla których dostęp do każdego miejsca i poziomu ma być nieograniczony.

Poniżej prezentujemy fotogalerię przedstawiającą efekt dotychczasowych prac nad przyszła siedzibą sąd- tak z zewnątrz, jak i od środka.

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 9 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "ciekawy" dnia 25 lipca 2017 o godzinie 11:59:38 napisał:
  A co będzie w starych budynkach sądu? Są już jakieś plany?
  2
  0
 • R E K L A M A
 • "??" dnia 25 lipca 2017 o godzinie 13:27:56 napisał:
  Czy będzie specjalnie wyznaczone miejsce na "łańcuch światła" i dla grup protestujących w obronie "czegoś". Teraz to takie Nowoczesne i POprawne.
  19
  20
 • "dewo" dnia 25 lipca 2017 o godzinie 16:15:31 napisał:
  Gdzie fontanna z wizualizacji???
  9
  1
 • "Kubus" dnia 25 lipca 2017 o godzinie 20:54:26 napisał:
  Jak to co bedzie w starych budynkach sądów? Dokladnie to samo co z Gubernalowka - wyrosną na nich drzewa i nikomu to nie będzie przeszkadzało. W co lepszej lolalizacji urząd miasta zrobi sobie kolejne biura...
  2
  1
 • "observer" dnia 25 lipca 2017 o godzinie 22:18:11 napisał:
  do ?? - dzięki za troskę. Ciebie to nie dotyczy - masz rezerwację w Radecznicy.
  4
  9
 • "Franio" dnia 28 lipca 2017 o godzinie 19:43:42 napisał:
  Szkoda ,że obiektu nie zrealizowano tak jak na architektonicznej wizualizacji. Miało być jednolite refleksyjne szkło a wyszło plastikowo część malowana na zielono część przezroczysta. Za to bardzo fajnie wyglądają fosy doświetlające wewnątrz budynku z tymi zielonymi pnączami i rurami wentylacyjnymi w stylu techno
  0
  1


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Thomas
Sok z Buraka jest zdrowy??...
poprawny
Naucz się mówić po polsku,mówimy z w...
zmc
Do "transparentnych" . Wielu sponsorów ...
RL 10
niestety bez pomocy policji nie poprawim...
ktoś
No właśnie nikt właściwie nie zna bu...
Persona non gra...
Taa... Budżet klubu to milion pięćset...
.
No właśnie ile wynoszą pensje piłkar...
.
600 tys.??? Wydaje mi się, że więcej ...
Zadowolony
Budżet klubu to 600 tysięcy. Miasto da...
He he
"Z tego co słyszałem ..." ! :) ? Ale m...
Z tego co słyszałem to Kapka daje duż...
5. Czy prezes zamierza rozmawiać z p. K...
Zadowolony
Przestańcie już robić klakę temu kap...
xavier
Spokojnie! Wybory za 2 lata, a tu kampan...
xavier
Zapewne "turyści" z Banderolandu?...
kibic
Ja uważam,ze pieniądze były wydawane ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017