R E K L A M A

Z I P

Sport | ZamośćDaniel Czubara21 lipca 2017 FACEBOOK | 4471 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 27 komentarzy ()

Zamość: Kadrowe roszady w Hetmanie

Fot. Daniel Czubara
R E K L A M A    B O A R D

Już wkrótce poznamy ostateczny kształt kadry zamojskiego Hetmana na sezon 2017/2018. Kto może bronić barw IV-ligowca z Zamościa?

Jak już wcześniej informowaliśmy zamojski klub rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z Filipem Drozdem, który wrócił już do Stali Kraśnik.  Na studia wyjeżdżają: Hubert Czady, Karol Bukowski, Szymon Płotnikiewicz i Norbert Myszka. Wolną rękę w szukaniu sobie nowego klubu dostali: Kamil Tomczyszyn, Łukasz Kamiński oraz Łukasz Bubeła. Na testy do innych klubów jeździ największa gwiazda Hetmana minionego sezonu – Damian Kupisz. “Smok” szuka szczęścia w klubach z wyższych lig.

Podczas ostatniego sparingu z Tomasovią pojawiły się głosy i sugestie, że do Huczwy Tyszowce wrócić chce Damian Ziółkowski. Piłkarz ten ma jednak ciągle ważny kontrakt z Hetmanem i gdyby faktycznie chciał odejść musiałby uzyskać zgodę władz zamojskiego klubu. 

Przejdźmy do uzupełnień i wzmocnień składu. Po zakończeniu sezonu do drużyny Hetmana Zamość dołączyli pomocnicy: Sviatoslav Lavruk (Roztocze Szczebrzeszyn) i Łukasz Mietlicki (POM Piotrowice) oraz stoper Przemysław Żmuda (Resovia Rzeszów). Kolejnym piłkarzem Hetmana został 23-letni bramkarz Jacek Troshupa z MKS Ruchu Ryki, który ma za sobą występy w albańskiej ekstraklasie. W jednym ze sparingów nabawił się jednak urazu i wraca do zdrowia by być gotowym na sezon. W meczach towarzyskich w bramce występują aktualnie Kacper Skrzypek i młody Wyłupek z AMSPN.

Do Hetmana powrócił z wypożyczenia do Unii Hrubieszów Adrian Goch.

Podczas sparingów przez Hetmana “przewinęło się” kilku zawodników. Poza tymi, którzy już podpisali kontrakty z zamojską drużyną trenują i występują w sparingach: prawy obrońca/pomocnik Bartłomiej Gąska (Wisła Puławy), ofensywny pomocnik Stanisław Rybka (Kryształ Werbkowice), pomocnik Rafał Kycko (ostatnio JKS Jarosław), napastnik Michał Paluch (Motor Lublin) i pomocnik Piotr Stefański (Lublinianka). Jest też ukraiński napastnik o pseudo “Kirun”, którego personaliów nie udało nam się ustalić. Działacze Hetmana pilnie strzegą informacji o przymierzanych do gry piłkarzach i do czasu podpisania kontraktów przedstawiają ich krótko: zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, itd. Z jednej strony pochwalić trzeba profesjonalizm, z drugiej strony trudno się dziwić ciekawości dziennikarzy i kibiców. Póki co “Kirun” ma na koncie dwie bramki w sparingu z Roztoczem Szczebrzeszyn.  

Z wymienionych już prawie “po słowie” z Hetmanem jest Kycko. Wszystko wskazuje także, że w nowym sezonie w Hetmanie grać będzie też Paluch. Wszystkie inne wątpliwości rozstrzygną się w najbliższym czasie. 

 

 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Zamojskihwk" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 9:23:58 napisał:
  Skąd Wy macie te informacje o Czadym? Przecież chłop już skończył studiować tym bardziej że ma już 24 lata..
  0
  0
  R E K L A M A
 • "zamościanin" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 9:25:19 napisał:
  Panie Redaktorze... Kupisz Damian, Tomczyszyn Kamil, Kamiński Łukasz, Drozd Filip, Czady Hubert, Bubeła Łukasz, Płotnikiewicz Szymon, Szymon Nowak, Karol Bukowski, Norbert Myszka - 10 zawodników odeszło, kolejny chce odejść Ziółkowski. Baran Damian, Markowski Maciej - za granicą. Więc 13 osób w tym sezonie nie będzie prezentować barw Hetmana. Ściągnęli póki co Mietlicki, Lavruk, Żmuda, Trushopa. Dwóch na plus Żumda i Lavruk. A gdzie reszta do kadry? Z całym szacunkiem, ale ten zespół jest o wiele słabszy niż był w poprzednim sezonie. Zbyt pochopne decyzje co do nieprzedłużenia umów. Boli to... że ostatnio w pierwszym składzie wyszedł tylko jeden zamościanin - Rafał Turczyn. Czy tak miał wyglądać Zamojski Hetman? Na ile kasy wystarczy z zaciągu ludzi? Rok? dwa?
  2
  5
 • "Kj8" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 9:43:48 napisał:
  Według mnie ten skład nie jest słabszy a wręcz sporo mocnieiszy : 1 skład Troshupa-Żmuda-Solecki-Kanarek-Daszkiewicz-Lavruk-Kycko-Mietlicki(albo Rybka jako ofensywny pom)-Turczyn-Paluch.
  5
  1
 • "Daniel Czubara" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 9:52:55 napisał:
  Myślę, że ciekawym zawodnikiem jest też Piotr Stefański z Lublinianki. W przypadku, gdyby Ziółkowski odszedł to będzie dobry gracz na jego pozycję.
  5
  0
 • "Kj8" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 10:32:37 napisał:
  Stefański dobry grajek , więc nie tylko mamy silny pierwszy skłD a nawet jednego,dwóch przyzwoitych zmiennikow.
  3
  0
 • "Spec" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 11:01:43 napisał:
  Zamościanin ma rację. Przecież tutaj miał być lokalny Ajax Amsterdam haha ... śmiechu warte jak w klubie gra tylko dwóch wychowanków Turczyn i Luterek a wszyscy wychowankowie i juniorzy zostali odsunięci na bok. Znowu przyjdzie grupa piłkarzy którzy odejdą jeśli nie uda się awansować i zostaniemy w 4 lidze... Zarząd to jest porażka w tym klubie.
  3
  3
 • "OE" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 11:48:18 napisał:
  Zapominacie o młodzieżowcach. Albo w bramce będzie musiał stać Wyłupek, albo Dachu - Lewa pomoc, Luterek - Lewa obrona. Zawodnikiem młodzieżowym może być zawodnik urodzony w roku 97 i później w tym sezonie. CZEKA NAS CYRK W PRZYPADKU KONTUZJI KTÓREGOKOLWIEK.
  3
  2
 • "obserwator" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 12:28:14 napisał:
  z całym szacunkiem do działaczy, ale jeśli tak ma wyglądać Hetman, że będzie grać tylko 2-3 ludzi z Zamościa w IV lidze, to ja wolę oglądać Hetman w V lidze, ale chociaż swoich miejscowych zawodników. W końcu to są miejskie pieniądze i powinny być dawane na swoich zawodników, a nie z zewnątrz. Kiedyś przyjezdni już pokazali co dla nich znaczy Hetman. Nie było kasy to się spakowali i odwrócili, a swoi co mieli w sercu klub zostali autowani i klub był bez zawodników. Większość co przyszła to nawet pewnie nie wie, w którym roku został założony Hetman... przykro mi jest na to patrzeć
  3
  2
 • "Hm" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 12:43:56 napisał:
  Swoimi wychowankami to Zamość może grac w okregowce.Mielismy pośmiewisko z AMSPN w 3 lidze i wystarczy.Druga sprawa to rzeczywiscie zarząd nie ma zadnej koncepcji rozwoju klubu.Tamten sezon stracony a obecnie znowu budowanie wszystkiego od początku .
  4
  2
 • "x" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 13:23:48 napisał:
  Bez graczy zamiejscowych nie ma nawet szans na III ligę, miejscowymi to możemy sobie w okręgówce grać i zostać tam na zawsze. Ten nowy skład jest ciekawy i może wywalczyć awans.
  3
  2
  R E K L A M A
 • "qwerty" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 13:30:36 napisał:
  Do Obserwatora - całkowicię się z Tobą nie zgadzam. Uważasz, że piłkarze grają bo takie mają hobby lub dla fun-u? Otóż nie, Oni mają max 15 lat kariery jako piłkarz i musze mysleć o jakim takim zabezpieczeniu się na przyszłość. Zejdź trochę na ziemie i zobacz jak to na swiecie wygląda, dokładnie jest taka sama zależność jak w u nas i nic tego nie zmieni. Jesli Ktoś daje dużo większe pieniądze to nie ma w tym nic dziwnego, że zawodnik zmienia klub. (patrz przykłąd Mąki z Wisły) Inna sprawa jeśli ma to byc transfer za podobne pieniądze i do klubu tej samej klasy/poziomu, wtedy może to być nie zrozumiałe i kibice mogą mieć za złe zawodnikowi.
  3
  2
 • "Kibic lat 80" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 13:38:54 napisał:
  Dajcie sobie spokoj z wychowankami Zamoscia. Jak chcecie 2 a przynajmniej 3 ligii to brac kto wolny bo ludzie w zamosciu chca pilki a nie posmiewiska.
  5
  2
 • "Anonim" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 13:44:35 napisał:
  Obserwator Ty jakiś nie dzisiejszy jesteś , bez transferów swoimi wychowankami to można w amatorskiej lidze grać, piłkarze przychodzą i odchodzą chcą zarobić to jest ich zawód , nie ma w zawodowej piłce klubu w którym grają sami wychowankowie. Zarząd Hetmana powinien się też skupić na szukaniu nowych sponsorów aby mieć większy budżet a co za tym idzie coraz lepszych piłkarzy.
  4
  1
 • "gość123" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 14:11:29 napisał:
  Z tym pośmiewiskiem to nie zapominajcie że z czasem AMSPN-owi strasznie obcięli dotacje i od miasta dostawali tyle samo a na nawet mniej na cały klub z wszystkimi grupami młodzieżowym niż teraz Hetman dostaje na seniorów i jedną grupę juniorów nie mówiąc już o płaceniu za obiekty, które obecnie użytkowane są za 1zł. Jeszcze jak to dobrze funkcjonowało to proszę sobie przypomnieć jak wygrywali IV ligę (wiem, wiem była słabsza niż obecnie). Mało tego praktycznie wszyscy piłkarze byli wychowankami albo pochodzili Zamościa lub bliskich okolic. Nie było żadnego problemu z młodzieżowcami. Wygrali z Chełmianką w Pucharze w Polski i odpadli dopiero z Rozwojem po karnych. Szkoda że właśnie w tamtym momencie nie zrobiono tego co jest obecnie. No ale wtedy nie rządził p. Wnuk i ludzie przychylni Hetmanowi mało tego można odnieść wrażenie, że wtedy piłka nożna w Zamościu przeszkadzała. Co do obecnej sytuacji w Hetmanie trzeba dać zaufanie działaczom, sztabowi szkoleniowemu i piłkarzom do końca tej rundy. Miło wszystko mogłoby to wyglądać lepiej. Liga wszystko zweryfikuje.
  4
  2
 • "Hetman" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 16:00:01 napisał:
  Bardzo dobrze że hetman ściąga młodzieżowców.Na grę nadaje się tylko Daszkiewicz reszta to zawodnicy którzy się nie nadają.
  2
  1
 • "do OE" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 16:03:50 napisał:
  Dojdzie trzech młodzieżowców: Bartłomiej Gąska, Piotr Stefański i Jakub Bednara więc nie będzie tak źle z młodzieżowcami.
  2
  2
 • "...." dnia 21 lipca 2017 o godzinie 16:17:14 napisał:
  Ale bedzie dzialo!!!i tak hetman w dupe dostanie i tak sie skonczy.a 400 tys i wiecej pojdzie sie walic.!tak bedzie ja wam mowie.
  2
  4
 • "Jaro" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 16:45:42 napisał:
  Może nie będzie tak źle skład na papierze wygląda solidnie, Tomasovia będzie najgroźniejsza ale nie wiem jak oni z finansami stoją i czy III liga ich interesuje.
  1
  0
 • "OE" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 17:09:00 napisał:
  Piotr Stefański jest z rocznika 96, więc nie jest młodzieżowcem.
  2
  0
 • "do OE" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 17:18:28 napisał:
  Tak masz racje Stefański nie jest młodzieżowcem mój błąd.
  1
  0
  R E K L A M A
 • "OE" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 17:30:22 napisał:
  Wie ktoś co ze zdrowiem Kyca i Lavruka?
  0
  0
 • "Jaro" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 18:42:13 napisał:
  Coś dużo kontuzji na początku sezonu Troshupa, Skrzypek, Kycko, Ławruk, Ziólkowski.
  0
  0
 • "Anonim" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 19:07:56 napisał:
  Omański też kontuzjowany
  0
  0
 • "x" dnia 22 lipca 2017 o godzinie 8:52:02 napisał:
  Gdzie będzie sparing z Lublinianką na Królowej czy Za Rotundą ?
  1
  0
 • "obserwator" dnia 22 lipca 2017 o godzinie 9:08:26 napisał:
  Jestem niedzisiejszy? W Zamościu nie ma wielkich firm, które chciałyby wspierać finansowo klub. Wszystko opiera się na pieniądzach z miasta, a co będzie jeśli miasto zmniejszy dotację? Przyjezdni wyjadą, a swoich nie ma bo zostali odsunieci... z tego co słyszę to nawet młodzi chłopcy z juniorów nie chcą grać w Hetmanie, bo wiedzą, że nie dostaną ciut szansy na pokazanie się. Z całym szacunkiem, ale jak zrobią awans to myślicie, że w 3 lidze przyjezdni będą grać za 2000 zł + mieszkanie ? Chcecie na siłe awansu to będzie, lecz pamiętajcie, jak skończą się pieniądze to sądzicie, że kto zostanie w klubie? Cofnijcie się wstecz nie tak dawno... jak Hetman grał w 2 lidze kończyła się kasa, przyjezdni sie pakowali i szukali szczęścia gdzie indziej... a miejscowi grali po wioskach i nie chcieli wracać do macierzystego klubu.
  4
  2
 • "do Obserwatora" dnia 22 lipca 2017 o godzinie 9:18:56 napisał:
  Miejscowi są za słabi żeby awansować do III ligi i nic tu lokalny patriotyzm nie pomoże, tyle w temacie.
  2
  1
 • "..." dnia 22 lipca 2017 o godzinie 9:47:06 napisał:
  Sparing zostanie rozegrany na stadionie KJ8 o 11:00 ;)
  2
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ANDREW FOREVER
Pogoda trochę zawiodła, ale magia miej...
Jaro
Rób sobie/komuś reklamę gdzie indziej...
Jaro
"Jak podali organizatorzy Cieśla i Pił...
Damian
Świetny artykuł, swoją drogą korzyst...
ANDREW FOREVER
Jaki Adaś? Co do tego ma Gomułka? To n...
Gorever
Adaś, ale Andrzej nie pamięta towarzys...
ANDREW FOREVER
A przecież prezydent Wnuk prosił, bła...
misiek
Perła. Od czegoś trzeba zacząć. Firm...
antyklerykał
A na kleszy budyneczek 23 mln wyrzucono....
PR
Wow! Jeden ambulans przyczyni się do po...
kamil
życzymy powodzenia Panie Prezydencie a ...
ja
To chyba nie jest firma R-BUD tylko PR-B...
perła
Jak to możliwe że przetarg wygrywa fir...
Dorzucę jeszcze jeden kamyczek do ogr...
zamoscianin
Wspomóż nieszczęśników, opłać zal...
apel
Kiedyś na łamach tego portalu prezento...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny