R E K L A M A

Z I P

Zamość | Zdrowie i Urodatekst nadesłany10 marca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 3 komentarze

Zamość: Już za tydzień Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

Fragment plakatu

Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed w Zamościu już po raz czwarty dołącza do obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej. Już 17 marca w godzinach 10-18 na terenie Galerii Twierdza w Zamościu odbędzie się event w ramach obchodów XI edycji Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej.

Głównym celem przedsięwzięcia jest zminimalizowanie niebezpiecznego zjawiska wysokiej zapadalności na próchnicę i ciężkiego jej przebiegu, wzrost świadomości higieny jamy ustnej, prawidłowego odżywiania, czy regularnych kontroli w gabinecie stomatologicznym.

Tegoroczny program obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej rozpocznie o godz. 12.00 barwna parada z udziałem „Przyjaciół Zdrowego Uśmiechu Multimed” (Multinka, Kapitan Aquafresh, Billy, Milly, Królowa Zębolandii i jej pomocnice). W powyższej paradzie wezmą również udział uczestnicy turnieju o tytuł „Najlepszego Przyjaciela Drużyny Zdrowego Uśmiechu Multimed”. Turniej skierowany do przedszkolaków „0″ i uczniów klas I-III szkoły podstawowej przeprowadzony zostanie w godzinach 13.00-14.00.

Warunkiem udziału w turnieju było:

– stworzenie, pod okiem nauczyciela, ciekawego stroju Wróżki Zębuszki i Zębowego Rycerza według pomysłu całej grupy/klasy,

– wybór przedstawicieli drużyny i prezentacja strojów podczas barwnej parady,

– udział w teście wiedzy o profilaktyce zdrowia jamy ustnej i stomatologii.

W trakcie wydarzenia o godz. 14.00-14.45 zaplanowano akcję edukacyjną „SOS dla uszkodzonego zęba” i „SOS dla zdrowia i życia” – poświęconą urazowym uszkodzeniom zębów w połączeniu z wiedzą teoretyczną i nabyciem umiejętności praktycznych z zakresu rozpoznawania stanów zagrożenia zdrowia i życia oraz szybkiego i skutecznego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ciekawym punktem edukacyjnym będą o godz. 14.45 występy Zerowiaków i grupy teatralnej z Zespołu Szkół Społecznych które zaprezentują widowisko żywe warcaby ,,Walka mleczaków z próchnicą” oraz od godz. 16.00 występy uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha w Zamościu, którzy w śpiewający sposób podejdą do tematu zdrowia.

Główne atrakcje tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej:

1. „Indywidualny trening higieny jamy ustnej”,

– stanowisko instruktażu mycia zębów i ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem preparatów do pielęgnacji jamy ustnej w tym tabletki wybarwiającej płytkę nazębną.

2. “Zęby od kuchni” – czyli jak się odżywiać żeby mieć zdrowy uśmiech,

– warsztaty mają na celu pokazać, na co zwracać uwagę wybierając produkty spożywcze, jakie produkty możemy zaliczyć do zdrowej żywności i które są zdrowe dla naszych zębów. Degustacja i samodzielna praca dziecka przy komponowaniu składników w postaci koreczków, sałatek czy innych zdrowych przekąsek.

– warsztaty tworzenia lizakowych uśmiechów z papierowych kompozycji z lizakiem na bazie ksylitolu w roli głównej (prezentacja produktów/słodyczy zdrowych dla zębów).

3. “Metamorfoza uśmiechu w jeden dzień”,

– warsztaty plastyczne, tworzenie modeli zębów z miękkiej i elastycznej gliny, portrety

zdrowych uśmiechów w rysunku i malarstwie, projekt martwa natura (szczoteczka, pasta, kubek) w nowoczesnej formie komiksu,

– mega model jamy ustnej (wymiar 170 cm szerokości) umożliwiający prezentację i ćwiczenie prawidłowych nawyków związanych z higieną jamy ustnej, podczas trwania eventu niedoskonałości zaprezentowane na modelu (bakterie, resztki pożywienia) będą wyklejane kuleczkami białej bibuły by powstał piękny, śnieżnobiały uśmiech.

4. „Wyprawa po zdrowy uśmiech”,

– mega gra planszowa/podłogowa od 2 do 4 graczy z 32 kartami pytań z zakresu: wiedzy ogólnej o stomatologii, zasad odżywiania, urazów zębów, profilaktyki stomatologicznej.

5. Interaktywny, multimedialny kącik zabaw dla dzieci

– monitor z grą interaktywną oraz dwiema ściennymi grami edukacyjnymi.

działania towarzyszące:

– zabawy lalkami Baby Alive – pierwszy ząbek, Star-Smile pies pluszak, ciastolina – zestawy dentysta, puzzle i inne zabawki tematyczne,

– galeria zdjęć z akcji „SOS dla uszkodzonego zęba – SOS dla zdrowia i życia”, która jest przeprowadzana w szkołach powiatu zamojskiego przez Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed i Rotary Club Zamość Ordynacki

– model jamy ustnej/piramida żywieniowa z 32 kartonowych pudełek 30cm/30cm,

– tematyczne puzzle podłogowe ok. 1,5 m,

– jabłka z winietami rozdawane w czasie trwania eventu,

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "paddxc" dnia 10 marca 2018 o godzinie 8:46:48 napisał:
  Koniec z oszukiwaniem ludzi i truciem fluorem, margarynami, bisfenolem(opryski randapowe) gównianą, śmierdzącą wodą w kranie, tzw. pszenicą i konserwantami i innymi truciznami w jedzeniu.!!!
  R E K L A M A
 • "Renata" dnia 10 marca 2018 o godzinie 19:04:44 napisał:
  Z całego serca nie polecam Multimedu. Musiałam zapłacić za wszystkie wizyty, ale problem pozostał taki jak na początku. Osobiście mogę polecić doktora Mielcarka.
 • "Marian" dnia 21 marca 2018 o godzinie 23:31:55 napisał:
  A może trzeba ustanowić Święto Dupy jak w Kapotan Bomba?

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny