R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara2 października 2017 FACEBOOK | 4474 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 15 komentarzy ()

Zamość: Jutro “Czarny Wtorek”

R E K L A M A    B O A R D

Jutro (3.10) o godz. 17 na Rynku Wielkim w Zamościu odbędzie się manifestacja pod hasłem “Czarny Wtorek”.

Rok temu, 3/10/2016, w Czarny Poniedziałek, dzień Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, ok. 250 000 osób wyszło na ulice w ponad 150 miastach w Polsce i 60 za granicą, protestując przeciwko procedowanemu przez Sejm barbarzyńskiemu projektowi całkowitego zakazu aborcji. Tyle samo nie poszło tego dnia do pracy. Ponad pół miliona osób ubrało się na czarno. Był to wówczas największy, jeśli chodzi o zasięg terytorialny, protest społeczny po 1989 roku, i jedyny, który zmusił PiS do zrobienia kroku w tył, zorganizowany w formule no logo nie przez organizacje czy partie, ale przez oddolną koalicję ludzi – kobiet i rozumnych mężczyzn. Idea Strajku Kobiet poszła w świat i zaowocowała Międzynarodowym Strajkiem Kobiet – 8 Marca 2017 w ponad 60 państwach. A zaczęło się w Polsce, od hasła#SolidarnośćNasząBronią!

W tym roku również wychodzimy. Nie tylko po to, żeby wspominać. Nie tylko po to, żeby pokazać siłę, która wtedy się w nas obudziła. W tym roku wychodzimy, bo nie składamy parasolek. Wychodzimy, bo nie odpuszczamy.
Wychodzimy, bo walka nadal trwa – organizacje antykobiece szykują kolejne projekty odebrania nam wolności i godności i zbierają pod nimi podpisy (w tym za całkowitym zakazem aborcji). Dlatego 3/10 wychodzimy na ulicę – zbieramy się i zbieramy podpisy pod projektem Ratujmy Kobiety 2017. Na przekór wszystkiemu. Właśnie teraz, w tych czarnych czasach. Niech nas zobaczą, niech nas usłyszą, niech widzą, że się nie boimy. Że dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Że nigdy nie tracimy wiary i nigdy się nie poddajemy.– apelują organizatorki akcji.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Kosh" dnia 2 października 2017 o godzinie 15:08:48 napisał:
  Połowa dzieci ginących w czasie aborcji to też kobiety. To jak jest? Bronicie czy nie? Macie hasło "Ratujmy kobiety..." a one giną... Nie chodzi mi o słuszność aborcji... a o spójność waszej logiki. Czy tez dzielicie kobiety na lepsze i gorsze? Te nienarodzone są chyba gorsze co?
  8
  9
  R E K L A M A
 • "Hana" dnia 2 października 2017 o godzinie 16:38:44 napisał:
  Ktoś wcześniej napisał, że temu marszowi czarnemu jak piekielne czeluści będzie towarzyszył marsz świetlisty, biały niebiański marsz tysięcy, milionów dusz niewinnie zamordowanych w wyniku aborcji dzieci. Te niewinne istoty będą się w swoim marszu modlić za was,obrończynie godności bo właśnie w tym haniebnym pochodzie tracicie swoją godność, godnośc kobiety, matki, babki( nawołująca do tego marszu jest już babką- wstyd mi, że kiedyś byłam jej uczennicą)!
  7
  8
 • "yyyyy" dnia 2 października 2017 o godzinie 17:24:14 napisał:
  To wstyd brać udział w takim marszu, wstyd mi za te kobiety, robią z siebie pośmiewisko, jak kobieta która ma dzieci lub chce je mieć może popierać aborcje?
  7
  8
 • "!" dnia 2 października 2017 o godzinie 17:28:00 napisał:
  w tamtym roku to paradowały z transparentami "Piekło Kobiet" ciekawe czy bardzo piekło ? i czy dalej piecze ?
  8
  7
 • "Liga rządzi liga radzi" dnia 2 października 2017 o godzinie 17:57:52 napisał:
  "precz z dyktaturą kobiet" Precz precz precz
  8
  3
 • "ad111" dnia 2 października 2017 o godzinie 19:46:43 napisał:
  Z końca internetu, gdzie nawet Chuck Norris nie dotarł trochę wiedzy dla owieczek nigdy nie zaszkodzi: Kobieta w Kościele Katolickim: A "cóż" to jest kobieta? - "Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów." (św. Tomasz z Akwinu) - "Kobiety są przeznaczone głównie do zaspokajania żądzy mężczyzn." (Jan Chryzostom, 349-407, gr.) - "Kobieta jest istotą poślednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyźnie." (św. Augustyn 354-430 - jeden z najznakomitszych ojców Kościoła) - "Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych" (św. Tomasz z Akwinu, mędrzec Kościoła, 1225-1275) - "Kobieta winna zasłaniać oblicze, bowiem nie zostało ono stworzone na obraz Boga." (Ambroży, mędrzec Kościoła, 339-397) -"Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj, to diabeł! Ona jest swoistym piekłem!" (Papież Pius II, 1405-1464) - "Kobiety ze swej natury są przeznaczone do wspólnych uciech." (Kapokrates, założyciel klasztoru) - "Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego jest mężczyzna." (św. Tomasz z Akwinu) - "W żadnej religii czy światopoglądzie kobieta nie jest tak szanowana i uważana, jak w chrześcijaństwie." (Bernard Häring, teolog katolicki, XX wiek) - "Dziewczęta noszące spódniczki mini, pójdą do piekła." (Wild, SJ, XX w.) - "Kobiecie przystoi jedynie szata żałobna. Skoro tylko przekroczy próg wieku dojrzałego, winna zasłonić swe gorszące oblicze, by nie utracić szczęśliwości wiecznej." (Tertulian, pisarz chrześcijański) - "W miejscu, w którym zatrzyma się ksiądz, nie powinna przebywać żadna kobieta" (Synod Paryski, 846) - "Kobiecie nie wolno mieszkać w pobliżu kościoła." (Synod w Coyaca, 1050) - "Księża, którzy udzielają noclegu kobietom i doznają przy tym podniety, muszą zostać ukarani. Kobiety natomiast mają zostać sprzedane przez biskupa jako niewolnice." (2. Synod w Toledo) - "U kobiety sama świadomość jej istnienia powinna wywoływać wstyd." (Clemens Alexandrinus, 215) - "Kobietom nie wolno we własnym imieniu pisać ni otrzymywać listów" (Synod w Ewirze, IV w. n.e.) - "Cała płeć żeńska jest słaba i lekkomyślna. Uświęcona zostaje jedynie poprzez macierzyństwo." (św. Jan Chryzostom, 349-407) - "Kobietom nie wolno śpiewać w kościele." (św. Bonifacy, misjonarz benedyktyński, 657-754) - "Żona nie chce, chodź ty, dziewczę!" (Marcin Luter) - "Największym zaszczytem, jaki spotyka kobietę, jest to, że przez nią zrodzony jest mężczyzna" - O inkwizycji "Podniosły spektakl doskonałości społecznej" (Watykańskie pismo jezuitów o inkwizycji, 1853)
  6
  6
 • "jak mawiał twój" dnia 2 października 2017 o godzinie 20:09:11 napisał:
  tobie bardziej pasuje ,,śmierć milionów to statystyka''
  2
  3
 • "@ad111" dnia 2 października 2017 o godzinie 20:43:10 napisał:
  Zaorałeś nawiedzony moher :)
  4
  3
 • "abc" dnia 2 października 2017 o godzinie 21:15:33 napisał:
  Boga w sercu nie mają te co biorą udział w tym marszu, wstyd ! to same belzebuby !
  2
  6
 • "ble" dnia 2 października 2017 o godzinie 21:16:41 napisał:
  lesby chodzą na te marsze
  1
  6
  R E K L A M A
 • "Thomas" dnia 2 października 2017 o godzinie 21:20:12 napisał:
  Na ad111 można zawsze liczyć. Czy to jest wiedza z Faktów i mitów?
  3
  4
 • "Sray" dnia 2 października 2017 o godzinie 22:22:37 napisał:
  Pasztety wszystkich krajów łączcie się
  3
  4
 • "Lena" dnia 3 października 2017 o godzinie 10:12:24 napisał:
  A któż to jest "ad111"?- osobnik płci nieokreślonej który nawet nie stał się człowiekiem po 40 dniach jako mężczyzna ani po 80- jako kobieta tylko jest nijakim dyskutantem ględzący brednie na forum roztocze net. I gdyby jego mama wiedziała nawet, że urodzi takie dziecko, które przyniesie jej wstyd nigdy nie zabiłaby go, bo kochała je nade wszystko i nadal je kocha. A teraz parę słów do organizatorek tego konduktu z czarnymi parasolami-pani Urszuli Herdyńskiej i innych kobiet: kolor ten, którego tak się uczepiłyście kojarzy się z jednym - ciemnością piekielną. Współczuję wam bo kiedyś gdy przyjdzie kres waszego życia zostaniecie rozliczone i życzę wam, żeby dusze wszystkich maleństw, które zostały pozbawione życia zanim pojawiły się na tym świecie bardzo gorąco modliły się za was i wstawiły się u Stwórcy, gdy będziecie zdawać relacje ze swoich ziemskich czynów.Niejedna wasza matka,być może i z wami miała problemy gdy była w ciąży, może niejednej z was życie płodowe było zagrożone ale kochały was te matki i nigdy nie pomyślały żeby ciążę usunąć, ale przyjęły was z wielką miłością.Wy żyjecie, cieszycie się życiem! Dlaczego więc nawołujecie do zabijania dzieci w łonach matek,bo TO CO NAZYWACIE ABORCJĄ JEST MORDERSTWEM!! Najgorszym aktem rozrywajacym na części ciałko niewinnego, żyjącego w łonie matki dziecka! Dziecka, które chciałoby żyć, cieszyć się życiem, tak jak cieszą się życiem wasze dzieci, wnuki!!. I jeszcze jedno: według informacji podawanych na różnych portalach internetowych głównym sponsorem tego typu akcji jak ta dzisiejsza w Zamościu , w innych miastach i na świecie jest mason GEORGE SOROS,członek Klubu Rzymskiego Bilderberg.
  3
  3
 • "o to walczą" dnia 3 października 2017 o godzinie 11:39:29 napisał:
  Karanie więzieniem ludzi, którzy odważą się w Polsce mówić prawdę o zabijaniu nienarodzonych dzieci, przewiduje projekt ustawy przygotowanej na fali "czarnych protestów". Chodzi o jeden z zapisów w projekcie ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie, który przygotował komitet "Ratujmy kobiety 2017" Cała inicjatywa zmierza do zaostrzenia prawa aborcyjnego pod hasłami m.in. rozszerzenia edukacji seksualnej czy dostępu do antykoncepcji. Inicjatorzy ustaw nie kryją, że zależy im głównie na zmianie obecnie obowiązujących przepisów, tak aby aborcja do 12. tygodnia ciąży odbywała się w praktyce "na życzenie", bez żadnych ograniczeń . Szykowany jest cenzorski zapis na obrońców życia, grożący im więzieniem. W jednym z artykułów tego projektu zapisano, że dwa lata pobytu za kratami groziłoby osobom, które rozpowszechniają, także w internecie, "twierdzenia nieznajdujące oparcia w aktualnym stanie wiedzy ani badaniach naukowych, o przebiegu lub konsekwencjach medycznych stosowania antykoncepcji lub zabiegów przerywania ciąży, mające na celu odwiedzenie od jej stosowania lub od wykonania lub poddania się zabiegowi, bądź też napiętnowaniu osób, które go wykonały lub mu się poddały". Więzienie groziłoby też osobie, która "dopuszcza się aktu przemocy fizycznej bądź wandalizmu lub kto pomawia, zniesławia i znieważa, także w internecie, osoby, organizacje lub instytucje działające na rzecz realizowania przepisów zawartych w ustawie".
  1
  1
 • "z_boku" dnia 3 października 2017 o godzinie 13:07:11 napisał:
  Ten świat schodzi na psy. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/arabia-saudyjska-pozwoli-kobietom-prowadzic-samochody/kydr1e4
  0
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Dobrze poinform... 27 minut temu
Czy w Szwajcarii jest aż tak mało prac...
perła
Oferta firmy z Kalinowic była jedyną o...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny