Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara31 stycznia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Józef Śmiech „Ciąg” Jak było naprawdę? – wkrótce premiera filmu

Źródło: YouTube

Światowy Związek Żołnierzy AK – Okręg Zamość, Poseł na Sejm Sławomir Zawiślak, TVP 3 zapraszają na premierę filmu Józef Śmiech „Ciąg” Jak było naprawdę?

Premiera filmu odbędzie się 12 lutego o godz. 17 w sali widowiskowej Klubu Batalionowego w Zamościu.

Film ma na celu przybliżenie widzowi sylwetki wybitnego dowódcy Armii Krajowej Józefa Śmiecha ps. “Ciąg”, który działał na terenie Zamojszczyzny a w ostatnich latach został oskarżony o zdradę. Nagranie filmu poprzedziła rzetelna analiza archiwalnych dokumentów dotyczących tej sprawy a zgromadzonych m.in w IPN, w filmie wykorzystano także wypowiedzi m. in. byłych żołnierzy AK (świadków tamtych wydarzeń), członków ich rodzin oraz historyków. – mówi poseł Sławomir Zawiślak, prezes ŚZŻ AK 0 Okręg Zamość.

Celem filmu jest przedstawienie widzowi faktów, opinii dotyczących ww. kontrowersyjnego oskarżenia względem bohatera walczącego w powstaniu Zamojskim po to by w efekcie mógł on sam sobie odpowiedzieć na pytanie czy J. Śmiech był powojennym zdrajcą czy był tragiczną ofiarą okrutnych powojennych czasów i pracy (także dokumentacyjnej) komunistycznych organów represji PRL.

Poniżej prezentujemy zwiastun filmu.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Jango Fett 14 minut temu
10 punktów przewagi Hetmana nad drugim ...
zamościak 22 minuty temu
nadchodzi sponsor z Haiti...
mieszkaniec - p... 30 minut temu
,,utworzone zostało również nowe stan...
KL 41 minut temu
Kto napiszę historię sławnych Żydów...
k
A pis co wrabia w spółkach skarbu pań...
Jango Fett
Czy to faktycznie ma być obwodnica wewn...
KL
Następna głupia obwodnica. Zamościowi...
love_zamosc
Życze powodzenia w walce o prawa pracow...
MPK
"Jedziemy na wycieczkę, bierzemy misia ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama