Społeczeństwo i patriotyzm | Zamośćtekst nadesłany16 października 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Jesteście gotowi bronić Ojczyzny

R E K L A M A    B O A R D

„Tworzymy silne podstawy bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. Wy żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej jesteście ważnym elementem tego systemu.” – powiedział minister Mariusz Błaszczak do żołnierzy OT składających przysięgę w Zamościu.

W niedziele, 14 października na Rynku Wielkim w Zamościu 66 żołnierzy – ochotników złożyło uroczystą przysięgę na sztandar 9 Pułku Piechoty Legionów AK. Ceremonia licznie zgromadziła przedstawicieli lokalnego samorządu, kombatantów, rodziny i mieszkańców Zamościa. Z ramienia dowództwa WOT na uroczystości obecny był płk Artur Dębczak, zastępca dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Szef MON Mariusz Błaszczak zwracając się do żołnierzy składających przysięgę, powiedział – „To piękny dzień, w którym złożyliście przysięgę na wierność Rzeczypospolitej. Ta przysięga jest wyróżnieniem, ale jest też zobowiązaniem dla Was. Złożyliście przysięgę w otoczeniu swoich najbliższych, złożyliście przysięgę w tym historycznym miejscu – Zamościu. Kiedy śpiewaliście hymn Rzeczypospolitej Polskiej, słychać było siłę, słychać było moc. To dobrze, bo to świadczy o tym, że jesteście żołnierzami z powołania. Zdecydowaliście
o tym, żeby część swojego czasu przeznaczyć na służbę Ojczyźnie. Przecież nie musieliście, to Wasz wybór, Wy tego chcecie, jesteście patriotami. Jesteście gotowi bronić Ojczyzny”.

Przysięga złożona 14 października w Zamościu była już piętnastą przysięgą w historii lubelskiej brygady, w tym trzecią w Zamościu. Nowo zaprzysiężeni żołnierze rozpoczną służbę w pięciu batalionach wchodzących w skład 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Obrona Terytorialna w województwie lubelskim liczy już blisko 3000 żołnierzy i wciąż rośnie w siłę.

Przysięga to ukoronowanie szesnastodniowego szkolenia podstawowego, które odbyło się na terenie 21 Batalionu Lekkiej Piechoty w Lublinie oraz 25 Batalionu Lekkiej Piechoty w Zamościu. Podczas tego szkolenia żołnierze – ochotnicy zapoznawali się z podstawami strzelectwa, taktyki, topografii, łączności, zasad zachowania na polu walki, sztuki przetrwania oraz udzielania pierwszej pomocy medycznej. Zdobytą wiedzę, będą rozwijać i doskonalić przez następne trzy lata, podczas licznych szkoleń indywidualnych, specjalistycznych i zgrywających.

Miłym akcentem na zakończenie uroczystości były oświadczyny jednego z Terytorialsów. Szer. Bartosz z 21 Batalionu Lekkiej Piechoty w Lublinie w obecności Ministra Obrony Narodowej, dowódców, kolegów oraz przybyłych gości, poprosił o rękę swoją wybrankę Wiktorię.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Antyklerykał
Pomnik się da obalić, ale skwer to nie...
archeo
Kawałek trawnika i parkingu to skwer? D...
.
Przez kogo to jest artykuł sponsorowany...
z_boku
Obecna Grodzka, były też Aleje Lenina,...
KL
Lenina już była - to dawna Grodzka....
Lena
Ach, jak wam to przeszkadza, może wolel...
z_boku
Wygrzebano jakieś stanowisko RM sprzed ...
TORRES20400
W tym niusie, nie ma najważniejszego. K...
z_boku
Zamojska kolegiata nie została aby par...
Antyklerykał
Zawłaszczanie przestrzeni trwa......
Mefisto
Poszukaj ile kosztował m2 na zielonym r...
KL
Toyota a w środku Idiota....
L.B.
I nadal nie są. 20.04.2019....
Przepowiednia
Mam takie przeczucie, że za niedługo s...
KL
Ta dzielnica to Krasnobród w Zamościu!...
ad111
Artykuł sponsorowany, dlaczego nie ma t...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018