R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | Zamośćtekst nadesłany16 października 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Jesteście gotowi bronić Ojczyzny

„Tworzymy silne podstawy bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. Wy żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej jesteście ważnym elementem tego systemu.” – powiedział minister Mariusz Błaszczak do żołnierzy OT składających przysięgę w Zamościu.

W niedziele, 14 października na Rynku Wielkim w Zamościu 66 żołnierzy – ochotników złożyło uroczystą przysięgę na sztandar 9 Pułku Piechoty Legionów AK. Ceremonia licznie zgromadziła przedstawicieli lokalnego samorządu, kombatantów, rodziny i mieszkańców Zamościa. Z ramienia dowództwa WOT na uroczystości obecny był płk Artur Dębczak, zastępca dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Szef MON Mariusz Błaszczak zwracając się do żołnierzy składających przysięgę, powiedział – „To piękny dzień, w którym złożyliście przysięgę na wierność Rzeczypospolitej. Ta przysięga jest wyróżnieniem, ale jest też zobowiązaniem dla Was. Złożyliście przysięgę w otoczeniu swoich najbliższych, złożyliście przysięgę w tym historycznym miejscu – Zamościu. Kiedy śpiewaliście hymn Rzeczypospolitej Polskiej, słychać było siłę, słychać było moc. To dobrze, bo to świadczy o tym, że jesteście żołnierzami z powołania. Zdecydowaliście
o tym, żeby część swojego czasu przeznaczyć na służbę Ojczyźnie. Przecież nie musieliście, to Wasz wybór, Wy tego chcecie, jesteście patriotami. Jesteście gotowi bronić Ojczyzny”.

Przysięga złożona 14 października w Zamościu była już piętnastą przysięgą w historii lubelskiej brygady, w tym trzecią w Zamościu. Nowo zaprzysiężeni żołnierze rozpoczną służbę w pięciu batalionach wchodzących w skład 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Obrona Terytorialna w województwie lubelskim liczy już blisko 3000 żołnierzy i wciąż rośnie w siłę.

Przysięga to ukoronowanie szesnastodniowego szkolenia podstawowego, które odbyło się na terenie 21 Batalionu Lekkiej Piechoty w Lublinie oraz 25 Batalionu Lekkiej Piechoty w Zamościu. Podczas tego szkolenia żołnierze – ochotnicy zapoznawali się z podstawami strzelectwa, taktyki, topografii, łączności, zasad zachowania na polu walki, sztuki przetrwania oraz udzielania pierwszej pomocy medycznej. Zdobytą wiedzę, będą rozwijać i doskonalić przez następne trzy lata, podczas licznych szkoleń indywidualnych, specjalistycznych i zgrywających.

Miłym akcentem na zakończenie uroczystości były oświadczyny jednego z Terytorialsów. Szer. Bartosz z 21 Batalionu Lekkiej Piechoty w Lublinie w obecności Ministra Obrony Narodowej, dowódców, kolegów oraz przybyłych gości, poprosił o rękę swoją wybrankę Wiktorię.

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny