R E K L A M A

Z I P

Kultura i rozrywka | Zamośćtekst nadesłany22 czerwca 2018 FACEBOOK | 5262 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Jest nowy numer ZKK!

Jest już w sprzedaży drugi tegoroczny numer „Zamojskiego Kwartalnika Kulturalnego”. Główne tematy tego numeru są dwa.

Pierwszy to prawdziwa sensacja: oto w Muzeum im. ks. S. Staszica w Hrubieszowie oglądać można prace
jednego z najsłynniejszych artystów świata – Pabla Picassa. Rzecz niebywała i jeszcze kilka miesięcy temu nie do wyobrażenia.  Koniecznie wybierzcie się do Hrubieszowa, taka gratka pewnie już nigdy się nie zdarzy.
A o tym, jak prace światowej sławy artysty trafiły do Hrubieszowa, opowiada w tekście „Picasso. Dwie opowieści” Dorota Grzymała, kuratorka wystawy.

Drugi z głównych tematów tego „ZKK” to Zamojskie Lato Teatralne, które rusza w tym samym czasie, w jakim weźmiecie w ręce nasze pismo. Tegoroczne Lato przyniesie sporo nowości i zaskoczeń, m.in. warsztaty teatralne dla dorosłych, strefę młodych i wiele innych, o czym pisze Grażyna Kawala.  Drukujemy także afisz. Program ZLT jest ambitny i niezwykle ciekawy. Także dzięki dotacji, jaką Zamojski Dom Kultury otrzymał na organizację wydarzenia z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Z okazji świętowanego w tym roku 100-lecia niepodległości kontynuujemy stworzony specjalnie na tę okazję cykl,
w którym tym razem Agnieszka Linek zaprasza na wyprawę po naszym regionie śladami marszałka Józefa Piłsudskiego. Marta Lackorzyńska natomiast przedstawia zamojskich twórców niepodległości.

Piotr Linek z okazji Roku Zbigniewa Herberta szukał jego zamojskich śladów, wypytując o nie przedstawicieli świata kultury.  Bogdan Szyszka opisuje Zamość w biografii Stanisława Młodożeńca.

W tym numerze „ZKK” także trzy jubileusze: 70-lecie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego w Zamościu  (o historii i  życiu szkoły pisze Ewa Gajewska), 20-lecie Katolickiego Radia Zamość (Łukasz Kot) i 30-lecie pracy twórczej Jerzego Tyburskiego  (o którym z kolei pisze Katarzyna Szymańska). Jerzy Tyburski właśnie wystawia swoje prace w BWA Galerii Zamojskiej.  Przed nim wystawę miała tu Barbara Szubińska-Rutkowska, o czym z kolei pisze Elżbieta Gnyp.

Za nami Zamojski Festiwal Kultury „arte, cultura, musica e..”. Koncertowała na nim m.in. powstała 40 lat temu grupa Vox.  Tuż przed festiwalem jej członkowie odsłonili swoją tablicę w Zamojskiej Alei Sław. Pisze o tym Teresa Madej.

Mamy kilka bardzo ciekawych tekstów o historii Zamościa.  Bogumiła Sawa na przykład pisze o zamianie miasta na dobra narodowe, a Łukasz Kot odkrywa tajemnice Michała Korybuta Wiśniowieckiego. W Zamościu wciąż przechowywana jest koszula koronacyjna króla.

To tylko część tekstów, które prezentujemy, pozostałe są równie ciekawe. Zachęcamy do lektury.

Kolejny „ZKK” ukaże się we wrześniu.  A w nim – m.in. o Józefie Piłsudskim i pomniku ku jego czci, który stanie w Zamościu. Zamieścimy także obszerną relację z tegorocznej Zamojskiej Ulicy Poetyckiej, w tym teksty prezentowane podczas spotkania z 18 autorami z Zamościa.

Cena 15 zł. Kwartalnik do nabycia w sekretariacie ZDK, w Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej oraz w Sklepie Wielobranżowym Janusz Bednarski na ul. Staszica 37.

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny