R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara7 września 2017 FACEBOOK | 4469 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 19 komentarzy ()

Zamość: Jak zmieni się plac Stefanidesa? Zobacz wstępny plan

R E K L A M A    B O A R D

Jak już wcześniej informowaliśmy Urząd Miasta Zamość planuje remont konserwatorski Placu Stefanidesa z fragmentami przyległych ulic: Bazyliańską, Przyrynek i Solną.

Dla uszanowania przestrzeni zabytkowej nawierzchnia będzie wykonana z materiałów naturalnych takich jak czerwona i szara kostka granitowa płomieniowana. Kostka granitowa płomieniowana stosowana jest miejscach, gdzie bardzo istotne jest bezpieczeństwo użytkowników i gdzie istnieje ryzyko oblodzenia. Jej powierzchnia jest płaska, gładka, ale jednocześnie posiada doskonałe właściwości antypoślizgowe, umożliwia łatwe przemieszczenia się, nie odbija światła, i jest trwała. Dla uzyskania łatwo dostępnej przestrzeni – bez barier – zlikwidowane będą krawężniki, a powierzchnie jezdne i piesze oddzielone będą wizualnie poprzez zastosowanie materiałów o różnych fakturach. – tłumaczy Marek Gajewski, doradca prezydenta Zamościa.

Co jeszcze planuje zmienić zamojski magistrat?

W miejsce krawężników zaplanowano wykonanie dwóch rzędów kostki granitowej łupanej. Miejsca parkingowe na placu wyznaczono rysunkiem posadzki. Projekt ponadto obejmuje monitoring i małą architekturę: ławki, śmietniki, lampy oraz zieleń.  Architekci zaproponowali stylowe lampy, nawiązujące do istniejących przy Nowej Bramie Lubelskiej, w celu ujednolicenia elementów przestrzeni.

Przewiduje się ponadto minimalistyczną wiatę przystankową o powierzchniach maksymalnie przeszklonych, by uniknąć zamknięcia osi widokowych na Bramę Lubelską z głębi placu, utrzymując przeznaczenie funkcjonalne przystanku autobusowego linii komunikacji miejskiej.

Konieczna jest niwelacja poziomu Placu Stefanidesa i obniżenie poziomu fragmentu ulicy Łukasińskiego. Zaproponowano zmianą geometrii ulicy Łukasińskiego w celu spowolnienia ruchu samochodowego, priorytetowo traktując ruch pieszy i rowerowy oraz wymianę nawierzchni ulicy z bitumicznej na nawierzchnię wykonaną również z kostki granitowej płomieniowanej. – dodaje Marek Gajewski.

To na razie propozycje magistratu, ostateczne decyzje zapadną po uzyskaniu pozwolenia konserwatora zabytków.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "z" dnia 7 września 2017 o godzinie 8:24:48 napisał:
  Świetnie, ale ja czekam także na nowe chodniki przy ulicy Odrodzenia, Konopnickiej, Młodzieżowej, Gminnej, Reja (to są ulice równolegle w ścisłym centrum miasta) oraz przy ulicy Hrubieszowskiej, Wyszyńskiego i Lwowskiej. Co prawda na niektórych ulicach częściowo coś zrobiono na mniejszych lub większych ich odcinkach, ale ogólnie wg mnie jest bardzo źle. Np. przy ul. Reja jest chodnik asfaltowy po jednej stronie, a co po drugiej- wykruszające się stare płytki? Czy ktoś to sprawdzał. A ulica jest niezwykle ruchliwa - trasa Rynek, dworzec PKS,przy niej liczne bloki mieszkalne. Podobnie mają się chodniki na ulicy Gminnej na odcinku od ul. Partyzantów do Bołtucia. Podobnie na Odrodzenia, Młodzieżowej i na Konopnickiej. Taka sytuacja trwa od wielu lat, a chyba od dziesiątków lat. Czy jest na to jakaś recepta?
  15
  2
  R E K L A M A
 • "dziwnie podobne :)" dnia 7 września 2017 o godzinie 8:50:22 napisał:
  Zadziwiające podobieństwo tekstu sprzed miesiąca na portalu ezamość :) http://ezamosc.pl/wiadomosci/item/891-plac-stefanidesa-czeka-remont-ulica-lukasinskiego-bedzie-z-kostki
  3
  5
 • "Rodzic" dnia 7 września 2017 o godzinie 9:12:01 napisał:
  Zamość to nie jest tylko Stare miasto - w ramach Rewitalizacji Starego Miasta - wydano mnóstwo pieniędzy - można to znaleźć na stronie internetowej. Oczekuję, że każda szkoła, każde przedszkole zwłaszcza przedszkole będzie miało plac zabaw dla dzieci z prawdziwego zdarzenia tak jak w przedszkolu na ul. Reja - moja dygresja jest taka jeżeli jednym się robi to i drudzy powinni mieć. Powini mieć, nie może być tak jak teraz. Porządne sale gimnastyczne, to nie może być tak, że rodzice będą w w tych sprawach głosować w konkursie dużej firmy kosmetycznej - w tym wypadku mieszkańcy i rodzice wykazali ogromną determinację, aby to Podwórko Nivea było.
  4
  4
 • "site" dnia 7 września 2017 o godzinie 9:33:58 napisał:
  A JA CHCĘ ŻEBY NIC NIE BYŁO !!!
  6
  3
 • "z" dnia 7 września 2017 o godzinie 9:44:28 napisał:
  A jaki jest stan chodników przy ulicy Peowiaków od ul. Partyzantów do ronda przy Wyszyńskiego, czy też przy ulicy Partyzantów od ul. Peowiaków do ronda przy kościele Franciszkanów, czy nawet dalej wzdłuż Nadszańca? Czy to jest stan zadowalający? I czy to niej jest ścisłe centrum?
  7
  1
 • "Daniel Czubara" dnia 7 września 2017 o godzinie 9:55:15 napisał:
  @dziwnie podobne:) Drogi internauto to jedynie znaczy, że prezydencki doradca, pełniący rolę rzecznika wszystkie media traktuje tak samo. Brawo on!
  5
  2
 • "Paweł" dnia 7 września 2017 o godzinie 10:50:06 napisał:
  Nowych chodników nie będzie! Albo chodniki albo koncerty :)
  5
  3
 • "zmc" dnia 7 września 2017 o godzinie 11:04:38 napisał:
  "Zamość to nie tylko Stare Miasto",można odnieść wrażenie że tylko.Renowacja kościoła (dawniej kino) koszt około 22 mln,w kolejce czeka dawna Akademia Zamojska -koszt na razie nie określony,co prawda większość środków będzie pochodziła z zewnątrz ale też i miasto coś dołoży.Tak na marginesie,renowacją kościola zajmie się Lubren i Budmat ktory chwilę wcześniej oddał do użytku 120 mieszkań socjalnych za kwotę około 13mln zł,a tutaj kościól kosztuje 22 mln ,proszę porównać ceny i zastanowić się ile mieszkań socjanych ,komunalnych etc. można by wybudować .Plac Stefanidesa z nową nawierzchnią granitową moim zdaniem ma związek z apartamentowcem na Zielonym Rynku,tak uważam.
  10
  6
 • "." dnia 7 września 2017 o godzinie 11:08:57 napisał:
  Koncerty mogą i powinny być płatne.
  7
  2
 • "Zamość" dnia 7 września 2017 o godzinie 17:55:58 napisał:
  Dziwię się, że nie ma żadnych wniosków do ministerstwa sportu o pomoc finansową w remoncie stadionu: oświetlenie, zadaszenie itp. oraz remontu hali sportowej na której Zamość reprezentuje bardzo dobra drużyna piłki ręcznej. Nadmienię, że wiceminister sportu pochodzi z Lubelszczyzny i dwa miasta z regionu dostały dofinansowanie na modernizację i budowę nowego obiektu sportowego. Nie wiem na co czeka prezydent i Ci "kompetentni i pracowici" radni.
  4
  4
  R E K L A M A
 • "dziwnie podobne :)" dnia 7 września 2017 o godzinie 18:04:06 napisał:
  Tak, tak Panie redaktorze, to znaczy tylko i wyłącznie jedno, lubi sobie Pan od czasu do czasu "pożyczyć" temat od konkurencji.
  3
  5
 • "Daniel Czubara" dnia 7 września 2017 o godzinie 18:57:45 napisał:
  Drogi internauto nie patrzysz uważnie, albo nie chcesz być uważny. Polecam lekturę mojego tekstu z 8 sierpnia http://roztocze.net/zamosc-plac-stefanidesa-zmieni-sie/ Natomiast data cytowanego przez Ciebie artykułu to 9 sierpnia. teraz opublikowałem informację wzbogaconą o wizualizację. Jak to się ma do Twojego pseudo-zarzutu? Polecam więcej gorliwości i rzetelności nim spróbujesz stawiać absurdalne zarzuty, które nie mają pokrycia w faktach. Dużo słonka życzę i dużo więcej rozsądku.
  6
  5
 • "o" dnia 7 września 2017 o godzinie 20:18:57 napisał:
  żenujące
  3
  2
 • "z" dnia 7 września 2017 o godzinie 21:51:41 napisał:
  Można pisać dalej o chodnikach i to tych przy ulicach bezpośrednio przylegających do Starego Miasta. Bo jaki jest ich stan przy ulicach Sienkiewicza (długiej jej części), Chopina, Męczenników Rotundy i Szczebrzeskiej? Jeśli ktoś nie widział ich do tej pory (przez cale lata) to może pójdzie zobaczyć. Co zastanawia to to, że od wielu lat może dziesięcioleci nie był remontowany asfaltowy chodnik przy ulicy Szczebrzeskiej prowadzący z dworca kolejowego na Stare Miasto (nie tak znowu długi odcinek, by jego remont był bardzo kosztowny) czyli do ulicy Męczenników Rotundy. Czy właśnie stan tego chodnika jest wizytówką dla podróżnych, ale także dla turystów udających się na rotundę?
  2
  0
 • "observer" dnia 7 września 2017 o godzinie 22:58:56 napisał:
  akurat chodnik ul. Szczebrzeskiej będzie remontowany. Zarzuty dot. remontów St.Miasta są raczej nieuzasadnione - trzeba zdać sobie sprawę z tego, że dostajemy kasę nie tam gdzie nam się "zawidzi" ale tam, gdzie to jest możliwe. Jeżeli ktoś tego nie pojmuje - to nie dalej pisze i pyta się dlaczego miasto nie buduje fabryki butów. Życzenia zdrowia.
  2
  0
 • "Anonim" dnia 8 września 2017 o godzinie 1:04:22 napisał:
  Jest takie miejsce niedaleko Placu Stefanidesa między Ogólniakiem i Kościołem Św. Katarzyny za płotem przy samej ulicy Akademickiej ostatnio tam zajrzałem bo widziałem jak jacyś turyści zdjęcia robią to jest dopiero wstyd jakie tam chwasty rosną, jakieś stare budy po budowlańcach stoją, resztki cegieł tam się nic nie dzieje może ze 20 lat ten płot stoi. W samym centrum miasta taki bajzel. Wstyd.
  8
  0
 • "dziwnie podobne :)" dnia 8 września 2017 o godzinie 8:07:07 napisał:
  "Pana tekst" bardzo skrupulatnie przeanalizowaliśmy. Wstyd Panie Redaktorze. Wstyd. Już dalej prosimy się nie pogrążać.
  2
  2
 • "Daniel Czubara" dnia 8 września 2017 o godzinie 8:23:13 napisał:
  Wstydzić powinien się człowiek, który nie potrafi policzyć dni i połączyć faktów i na podstawie widzimisię snuje chore insynuacje. jak widać myślenie przyczynowo-skutkowe i logika również szwankują. Jednakowoż przykład wskazuje, że są na tym świecie ludzie, którym się nie wytłumaczy, że czarne jest czarne, a białe jest białe. Wobec czego dalsza dyskusja jest bezowocna.
  2
  5
 • "lawyer" dnia 8 września 2017 o godzinie 10:44:52 napisał:
  Jeśli ulica Łukasińskiego ma nadal być przejezdna to przy okazji przebudowy placu aż prosi się o przejście podziemne pod Łukasińskiego. Zniknąłby problem przechodzenia przez ulicę uczniów "ekonomika" i stałaby się dostępna Nowa Brama Lubelska wraz z kilkoma lokalami. Warto też pamiętać, że pomiędzy "ekonomikiem" a Nową Bramą jest ciąg komunikacyjny z Plant i parkingu.
  2
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
PR
Wow! Jeden ambulans przyczyni się do po...
kamil
życzymy powodzenia Panie Prezydencie a ...
ja
To chyba nie jest firma R-BUD tylko PR-B...
perła
Jak to możliwe że przetarg wygrywa fir...
Dorzucę jeszcze jeden kamyczek do ogr...
zamoscianin
Wspomóż nieszczęśników, opłać zal...
.
Koszulki z Ronaldo sprzedały się w lic...
do ciekawe
czy jednym z prezesów ogródków nie je...
Komedia
Dolol sieniawa wioska i 3 tys mieszlanco...
Antykibic
Jestem podbudowany tym wynikiem....
zamoscianin
Czyli co, nacjonalizacja? Tęsknisz za k...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny