R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara13 września 2017

Zamość: Jak skutecznie patrzeć władzy na ręce?

Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji Wolności; fot. Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Jak uzyskać dostęp do informacji publicznej? Jak pisać wnioski, by taką informację uzyskać? Jak monitorować wydawanie publicznych pieniędzy. O tym wszystkim mówili wczoraj w zamojskim ratuszu przedstawiciele Fundacji Wolności.

Misją Fundacji Wolności jest społeczna kontrola przestrzegania prawa i dążenie do transparentności działań organów władzy publicznej, w interesie obywateli. Jak każdy obywatel może prowadzić taką kontrolę mówili wczoraj w sali Consulatus zamojskiego ratusza Krzysztof Jakubowski i Krzysztof Kowalik z FW.

Chcemy by mieszkańcy realnie decydowali o tym, co dzieje się w ich gminie. Wszystkie sprawy analizujemy i w razie możliwości podejmujemy interwencję. Pomagamy egzekwować mieszkańcom prawo do informacji: uczymy, jak składać wniosek o udostępnienie informacji publicznej, piszemy skargi na bezczynność organów, ponosimy koszty sądowe, obserwujemy rozprawy sądowe w sprawach o nieudostępnienie informacji.– mówił Krzysztof Jakubowski, prezes FW. Więcej w naszym materiale wideo.

Jeśli chcecie się dowiedzieć jak skutecznie monitorować prace samorządu, czy spółek komunalnych to Fundacja Wolności udzieli Wam w tym wsparcia. Więcej informacji o FW, jej osiągnięciach i pracy dowiecie się klikając TUTAJ.

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "ad111" dnia 13 września 2017 o godzinie 18:43:27 napisał:
    Cenna inicjatywa, Władzy (każdej) trzeba patrzeć na ręce. Szkoda, że większość ludzi woli się władzy podlizywać niż od niej wymagać.
    0
    0
  • R E K L A M A


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

por.zUbek
Ja np mam sukę,a ta kuca jak szcza, a s...
por.zUbek
Black Friday- rasizm ! Obniżki cen- an...
ad111
Tylko niech nie zapomną uchylić jakieg...
bo wyprowadzacie pieski i szczają a pan...
Thomas
Popieram Andrzeja Wnuka - swego czasu pi...
macanas
Miasto wraz z ZE powinny sprawdzić stan...
macanas
ni to pokrzywa ni barszcz sosnowskiego @...
macanas
Jedno pytanie do dyrektor sądu, Pani A...
apolityczny
Panie profesorze-wojewodo jeżeli skońc...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017