nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara10 listopada 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 37 komentarzy

Zamość: Jak przyciągnąć inwestorów?

Podstrefa ekonomiczna w Zamościu, źródło: Urząd Marszałkowski WL

Jak powinny wyglądać billboardy, które mogłyby przyciągnąć do Zamościa inwestorów? Jeden z zamojskich radnych zdradził swój talent do marketingu i grafiki.

Pod koniec października sporo dyskusji wzbudziła sprawa billboardów z hasłem “Inwestuj w Zamościu”, na których widnieje wizerunek prezydenta Zamościa, Andrzeja Wnuka i adres prowadzonego przez samorząd serwisu skierowanego do przedsiębiorców gospodarka.zamosc.pl

Czy Prezydent rozpoczął kampanię wyborczą? Ciekawe kto zapłaci za te bilbordy. Mieszkańcy miasta Zamościa, podatnicy czy osobiście sam prezydent? Oczywiście sprawdzę to. Jeśli przypadkiem finansowanie odbywa się z pieniędzy miejskich wezwę prezydenta do pokrycia kosztów z własnej kieszeni.– napisał na swoim profilu na FB radny miejski Rafał Zwolak, szef zamojskiego koła Nowoczesnej.

Fot. Facebook/Rafał Zwolak

Inwestorzy przychodzą do prezydenta negocjować warunki, a nie do radnych. Naturalne jest więc, że to gospodarz miasta zachęca do inwestowania. Jakiś czas temu ukazały się billboardy z prezydentem Żukiem, nikomu też nie przeszkadzały tysiące folderów, w których byłą podobizna mojego poprzednika i słowo wstępne zachęcające do inwestowania.- powiedział “Dziennikowi Wschodniemu” prezydent Andrzej Wnuk, pytany o sprawę billboardów. Dodał przy tym, że nie wie, czy za promocję tę płaci miasto Zamość, czy też Unia Europejska.

Po kilku dniach radny Zwolak wysunął pomysł, że może za darmo przygotować projekty grafik promujących miasto Zamość wśród inwestorów.

W kilkanaście minut zrobię dla miasta GRATIS taki projekt, który jestem pewien o wiele lepiej przyciągnie inwestorów. Przedsiębiorców, którzy zechcą u nas zainwestować. Tłem będzie miasto lub tereny inwestycyjne, dodamy adres strony i kontakt jak robią to prawdziwi specjaliści. Przypominam że Miasto Zamość kojarzy się z Ratuszem i Starówką.- zaproponował szef zamojskiego koła Nowoczesnej.

Poniżej prezentujemy kilka przygotowanych przez radnego projektów. Pierwszy ze szkiców jest autorstwa pani Beaty Wojtiuk.

Źródło: Facebook/Rafał Zwolak
Źródło: Facebook/Rafał Zwolak
Źródło: Facebook/Rafał Zwolak
Źródło: Facebook/Rafał Zwolak
Źródło: Facebook/Rafał Zwolak

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 6.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Anka" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 8:36:29 napisał:
  Super pomysł !!!
  R E K L A M A
 • "Mu" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 8:59:48 napisał:
  I w tym przypadku szacunek dla radnego za inicjatywę, teraz jeszcze dopracować szczegóły i w Polskę z nimi. Miasto powinno przede wszystkim pomyśleć reklamówce skierowanej do inwestorów emitowanej w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych. Najlepiej jakby reklamy poszły świat, ale to niestety, już są ogromne koszty. Największą szkodę to wyrządzili radni, którzy byli oburzeni reklamą biedronki z kapustą pekińską. Według mnie reklama była śmieszna i do tego był wątek Zamościa i to za darmo. Czasami nie ważne jak o tobie mówią ważne, że mówią.
 • "Bart" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 9:16:26 napisał:
  Wydaje się, że PAW upiekł dwie pieczenie na jednym ogniu. Rozpoczął kampanię wyborczą, jednocześnie gospodarując pozostałe z dostępnej puli środki na reklamę, do której nie można się przyczepić - przekaz jak i strona www są. Formalnie jest ok. Z drugiej strony poważny kapitał zagraniczny nie wybiera miejsca inwestycji przez billboardy - nikt nie jeździ po kraju i nie szuka ich. Takie kwestie są omawiane na szczeblach: prezydent --> ministrowie + PARP + Izby Handlowe --> wojewodowie --> samorządy. Taką drogą spływaly zapytania do UM od koncernów samochodowych. Lokalny biznes i tak wie co gdzie, jak i z kim. Rzadko trafi się ktoś z billboardu. ;)
 • "SCwik" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 9:39:44 napisał:
  Bardzo rzeczowy wpis Barta. Oczywiście jest jeszcze kilka innych sposobów ale nie billboardy postawione w Zamościu :-)
 • "obserwator" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 10:10:10 napisał:
  Z całym szacunkiem do pracy Radnego ale jego dzieła "graficzne" niestety nadają się tylko na ekspozycję na portalu http://gpjp.pl/
 • "belgijka" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 10:26:26 napisał:
  Pomysł " inwestuj w Zamościu" ze zdjęciem Prezydenta Andrzeja Wnuka już działa. Wywiązała się świetna dyskusja w internecie i nie tylko, dla potencjalnych inwestorów to ważny sygnał. ZAMOŚĆ POTRZEBUJE INWESTYCJI !!!
 • "Anonim" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 10:49:22 napisał:
  Kampania radnego przez roztocze.net nie od dzisiaj
 • "Gall" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 10:52:13 napisał:
  No i pięknie.
 • "Anonim" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 10:52:37 napisał:
  Panie Zwolak nie przesadzaj pan. Aż takim talentem to się pan nie wykazał. Ratusz jest już oklepany do maksimum.
 • "observer" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 11:21:52 napisał:
  panie radny - trochę szacunku dla siebie. Nie wiem, czy masz rodzinę dzieci itp., jeżeli tak - to tym bardziej
  R E K L A M A
 • "tru" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 13:05:19 napisał:
  A jak tak rów Zwolaka ? Czy wizualizację przygotował ?
 • "Thomas" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 13:06:37 napisał:
  Jak zwykle będący w swoich sądach obiektywny przewidziałem to. Obiektywnym faktem jest to, że Andrzej Wnuk siłą rzeczy jest kontynuatorem poprzednika, że dopiero końcówka tej prezydentury będzie pracą na własny rachunek. Wynika to z pewnych obiektywnych faktów choćby takich jak konieczność dokończenia projektów poprzednika projekty europejskie od zrealizowania muszą przez piec lat utrzymywane, w przeciwnym wypadku zwrot dofinansowania do instytucji rozdzielającej - to chyba logiczne, ale nie dla wszystkich oczywiste. Wydaje mi się, że to powinno być dla wszystkich aż nadto oczywiste. Bilans rządów Andrzeja Wnuka jest dużo lepszy jest mocno dodatni. Obiektywną miarą oceny niech będzie odrzucenie środków europejskich jako podstawę rozwoju. My nie możemy oglądać się na to, że ktoś coś nam da, a jak nie da to nic nie zrobimy. To jest droga donikąd. Najbogatsze kraje europejskie - dlatego są takie bogate dlatego, że więcej dają do UE niż z niej biorą np. Niemcy największy płatnik netto co roku notuje 350 mld euro nadwyżki w handl zagranicznym przy wartości eksportu 1 bilion 200 mln euro. Czyli tylko z tego tytułu tj. 350 mld euro tyle im wpływa kasy do gospodarki - nędzne kilka miliardów, i to pod warunkiem, że ciotka się nie rozmyśli. nasz kraj już niedługo przestanie być beneficjentem netto, a stanie się płatnikiem netto - i to co do nas wpłynęło oddamy z nawiązką. przyczyną sukcesu niemieckiej gospodarki jest przede wszystkim przemysł i usługi realizowane w oparciu o niego, a nie jak nam się wmawia tylko usługi, apki i masaże. Panie Redaktorze - jakie mamy Zamość przewagi konkurencyjne? Młodzież wyjeżdża z tego miasta, jak wygląda demografia tego miasta itd.? kto ma tworzyć wartość dodaną? W oczekiwaniu na inwestora, który będzie lub nie będzie - jak inwestor do tej słynnej fabryki z ostatniej kampanii my nie możemy czekać na mannę z nieba. Możemy pomarzyć o China Town, inicjatywa preinkubatora itd. jak swego czasu zrobił to redaktor Robert Moteka. Owszem wszystko można i trzeba marzyć dlatego, że marzenia potrafią spełniać się Proponuję hasło pozytywistyczne "praca od podstaw, praca organiczna" - tak aby w tym mieście były warunki do rozwoju i ekspansji lokalnego kapitału. Dlatego cieszą takie inicjatywy jak budowa fabryki mebli, czy inne projekty gospodarcze. Na koniec co do inicjatywy Rafała Zwolaka - bilbordy to nie wszystko - nawet najlepsze hasła nie wystarczą i doskonale o tym wie, to jest jeden z elementów strategicznych działań, ale nie jedyny i nie najważniejszy. Właśnie - gdyby to było takie proste z uwagi na szereg innych niekorzystnych uwarunkowań. I nawet widać to w hasłach pracownicy teren wsparcie - i w zasadzie od czegoś trzeba zacząć. W TYM MIEJSCU JEST PYTANIE NIE O RAFAŁA ZWOLAKA (dlatego, że jak zwykle oberwie mu się) TYLKO PYTANIE O RESZTĘ RADNYCH O ICH INICJATYWY GOSPODARCZE. Jeżeli chodzi o reklamę świetną robotę dla Zamościa zrobił Alior, złą sieć dyskonta w reklamie z warzywami - to nie może być tak, że trud innych niweczony jest przez drugich - i tutaj zabrakło zdecydowanej inicjatywy radnych.
 • "muuu" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 13:08:23 napisał:
  Radny to wybitny specjalista od witaczy i całej przestrzeni miejskiej.Ajpad aphon. Czasami ciężko zrozumieć co ma na myśli.
 • "muuu" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 13:12:48 napisał:
  Z tego co się orientuję Prezydent Miasta przyciągnął do miasta inwestycję na ponad 200 mln zł m.in zachodnia obwodnica,akademia zamojska itd
 • "pyt" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 13:15:56 napisał:
  Proste pytanie. Co Zwolak poza krytyką wszystkiego zrobił dla Zamościa ?
 • "as" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 13:17:00 napisał:
  Sprzątał .... ? Trochę mało
 • "ted" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 15:40:06 napisał:
  Atakujcie Rafała atakujcie. Boli Was ? Uśmiechnięty, gotowy do działania. Każdy Go lubi. I ktoś ma z tym problem ?
 • "oooo" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 15:43:14 napisał:
  muuuuu................Prezydent Miasta przyciągnął do miasta inwestycję na ponad 200 mln zł m.in zachodnia obwodnica,akademia zamojska itd....................muuuuuuuuuuuuuu a to ciekawa teoria ciekawe co w tej sprawie zrobił ? a co zrobili posłowie albo poprzedni Prezydent ?
 • "Ooooo" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 15:51:53 napisał:
  Nic
 • "paddxcc" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 15:52:25 napisał:
  Postawić banery z jakimś "pienknisiem" i git...sprawa załatwiona Padól krzemowy w Zamośćiul.
  R E K L A M A
 • "ad111" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 16:47:34 napisał:
  Panie Zwolak, z całym szacunkiem, ale jakby Pan obok rysuneczków, czy też tych widoczków postawił biskupa z kropidłem, w tle JPII oczywiście i do tego jeszcze może minaturka zdjęcia z "Orszaku na Trzech Króli", to zapewne miałby Pan więcej oznak symatii i akceptacji swojego projektu. A tak BTW, to oczywiście każdy rozsądny człowiek wie, że ta promocja na billboardach Wnuka jest ordynarnym rozpoczęciem kampanii wyborczej oczywiście z naruszeniem lub obejściem prawa...
 • "o matko!" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 17:27:22 napisał:
  A ja myślę, że po prostu radni Zwolak i Fajfer woleliby, aby to ich twarze były na tych bilbordach, a wówczas to by im nie przeszkadzało!
 • "ad111" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 18:02:57 napisał:
  Może i tak, ale ja tylko z życzliwości podpowiadam, jak byłoby skuteczniej...:)
 • "Thomas" dnia 10 listopada 2017 o godzinie 22:09:54 napisał:
  To mi przypomina bajkę Stanisława Lema o Bajka o Trzech Elektrycerzach tragedii trzeciego kwarcowego Elektrycerza.
 • "geoportal" dnia 11 listopada 2017 o godzinie 0:09:25 napisał:
  Jak wy się tego zwolaka boicie
 • "nonia" dnia 11 listopada 2017 o godzinie 0:14:18 napisał:
  Ciekaw co na to komin :)
 • "faciak_go" dnia 11 listopada 2017 o godzinie 0:26:23 napisał:
  Zdjęcie włodarza na plakatach za publiczne pieniądze kojarzy się z kampania wyborczą. Komisja wyborcza powinna zająć się ta sprawą, chyba ze już się kampania zaczęła to sprawa jasna
 • "TORRES20400" dnia 11 listopada 2017 o godzinie 0:36:24 napisał:
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/51,114875,16740431.html?i=1
 • "POdPIS" dnia 11 listopada 2017 o godzinie 9:02:49 napisał:
  przed analizą, jak "przyciągnąć" warto się zastanowić jak tych przedsiębiorców w latach 90-tych zlikwidowano :-)))))))))) Zamość jest chyba w tym względzie ewenementem w skali kraju, pozostał po nich tylko komin koło galerii handlowej.
 • "jarek gminy" dnia 11 listopada 2017 o godzinie 9:42:18 napisał:
  Odnoszę wrażenie panie pośle ze należy sie medsl zwolakowi. Wnosze to po komentarzach pieskow szczekajacych niskimi tonsmi. Krzywdy nikomu nie zrobią ale łapią za nogawke. Plsksty sa takie sobie ale sam pomysl promocji miasta innymi elementami niz facjata jest lepsza. Temat ten powinien byc zgłoszony do Państwowej Komisji Wyborczej. Niech ocenia czy to kampania wyborcza za pieniądze publiczne.
  R E K L A M A
 • "POdPIS" dnia 11 listopada 2017 o godzinie 10:03:06 napisał:
  oj Jarek, chyba palce za myślami nie nadążają :-)))
 • "Thomas" dnia 11 listopada 2017 o godzinie 16:58:09 napisał:
  Po tych bilbordach widać dwie wizje zabiegania, i o to gdzie te inwestycje mają być. Na bilbordzie Andrzeja Wnuka zdjęcie na tle mapy Zamościa one mają być w całym mieście a osoba zabiegajaca o inwestorów jest prezydent Andrzej Wnuk jako osoba do kontaktu. Potencjalny inwestor wie, gdzie ma zainwestować i u kogo szukać pomocy. Na drugim bilbordzie jest ratusz,
 • "mieszkaniec" dnia 12 listopada 2017 o godzinie 19:07:01 napisał:
  ŻADNE PLAKATY NIE ŚCIĄGNĄ TU INWESTORÓW!! Miasto robi się wymarłe i każdy inwestor z natury będzie inwestować tam gdzie jest większy rynek zbytu.
 • "chyba żartujesz" dnia 13 listopada 2017 o godzinie 16:00:14 napisał:
  Miasto się rzeczywiście wyludnia, to tendencja ogólnopolska. Ale czy władze miasta i my wszyscy mamy w związku z tym położyć się w trumnie i czekać na śmierć? W okolicach Zamościa np Gminie i trochę dalej jest przyrost ludności, tak jest w każdym większym mieście, poza Warszawą i kilkoma innymi potwierdzającymi regułę. To głównie ludzie spod miejskich miejscowości napędzają koniunkturę miejskim sklepom, marketom i warsztatom. To należy wziąć pod uwagę i wykorzystać jako jeden z naszych atutów.
 • "sławko" dnia 19 grudnia 2017 o godzinie 23:15:10 napisał:
  Oddaj kasę za bilbordy
 • "ad111" dnia 20 grudnia 2017 o godzinie 7:37:27 napisał:
  @"chyba żartujesz", masz rację, tylko polityka obecnych władz miasta jest taka, że prowadzą wojenkę z Gminą (zamiast współpracować), w której mieszka coraz więcej jeszcze niedawnych mieszkańców miasta pracujących w mieście i robiących tam zakupy. Ba, sam Prezydent mieszka w Gminie. Głupota takich działań widoczna na kilometr. Głupotą jest też myślenie, że plakacik coś zmieni. To tylko lans samego siebie i to za publiczne pieniądze. Szkoda, że są jeszcze obrońcy takiego działania.
 • "Anonim" dnia 20 grudnia 2017 o godzinie 11:20:19 napisał:
  ile Zwolak wziął za to zdjęcie ?

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama