R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara28 marca 2018 FACEBOOK | 4184 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 11 komentarzy ()

Zamość: Jak poprawić bezpieczeństwo na przejściach?

Fot. Facebook/Bezpieczne Przejścia w Zamościu

R E K L A M A    B O A R D

W zeszłym tygodniu Komitet Bezpiecznych Przejść w Zamościu poprosił mieszkańców miasta Zamościa o wytypowanie przejść, które ich zdaniem są najbardziej niebezpieczne.

Mieszkańcy wpisywali je w komentarzach na profilu komietetu na Facebooku, przesyłali też maile. Tworzyli listę tych najbardziej niebezpiecznych, które wymagają dodatkowych zabezpieczeń. Wczoraj (27 marca) wraz z przedstawicielami Policji i Zarządu Dróg Grodzkich przedstawiciele Komitetu bezpiecznych przejść Grzegorz Małys i radny Rafał Zwolak byli w terenie, aby ustalić w jaki sposób można poprawić bezpieczeństwo na wskazanych przez mieszkańców przejściach. Swoją listę posiadała również Policja i ZDG.

Ustalono, że w pierwszej kolejności na przejściach zostaną odmalowane pasy, aby były bardziej widoczne.

To nie jest wielki koszt dla miasta. Nad tymi najbardziej niebezpiecznymi, gdzie dochodzi do potrąceń i wypadków śmiertelnych trzeba pochylić się znacznie bardziej. Dziękujemy dyrektorowi Marcinowi Nowakowi jak i zamojskiej Policji za ostatnie angażowanie się w poprawę bezpieczeństwa na zamojskich ulicach.– mówi radny Rafał Zwolak.

A jakie są Wasze pomysły na poprawę bezpieczeństwa na przejściach w Zamościu?

 

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 8.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "nowe miaso" dnia 28 marca 2018 o godzinie 9:17:35 napisał:
  przejścia na lwowskiej obok biedronki gdzie zginał starszy człowiek jest niebezpieczne. Niech policja postoi tam kilkanascie minut to zobaczy jak trudni tam bezpiecznie przejść
  7
  0
  R E K L A M A
  • "k" dnia 28 marca 2018 o godzinie 15:41:52 napisał:
   Należy postawić patrole policji drogowej przy niebezpiecznych przejścia a nie stać na obwodnicach i polować na kierowców na dodatek nieraz z ukrycia.
   9
   1
 • "Gośka" dnia 28 marca 2018 o godzinie 13:49:49 napisał:
  Kierowcy szaleja, piesi są roztargnieni, didatkowo jest kilka beznadziejnie zabezpieczonych pasów bez świateł.
  4
  0
 • "Zamość" dnia 28 marca 2018 o godzinie 14:41:22 napisał:
  Trochę statystyki - Za Wnuka, przez 3,5 roku na przejściach zginęły 3 osoby. Za Zamoyskiego było ich więcej. Co zrobił Zamoyski dla poprawy bezpieczeństwa? Bo Wnuk zrobił pierwsze w Zamościu aktywne przejścia ze światłami pulsującymi, wysłał strażnikó miejskich na przejścia... A co zrobił Zwolak z komitetu Zamoyskiego?
  2
  3
 • "ktoś" dnia 28 marca 2018 o godzinie 16:47:39 napisał:
  Na Piłsudskiego przy Sezamie może by stanął jakiś patrol, auta bardzo często przejeżdżają tam na czerwonym świetle, szczególnie wieczorem po zapadnięciu zmroku.
  7
  0
 • "antyklerykał" dnia 28 marca 2018 o godzinie 19:01:41 napisał:
  A wystarczyło zrobić "pokropek" i aby być pewnym, powiesić obrazek pewnego Krzyśka i załatwione ...
  3
  8
 • "Kmarek" dnia 28 marca 2018 o godzinie 19:48:55 napisał:
  Przestać gadać wziąć się za robotę: 1. Polowę samochodów policyjnych odstawić na parking a załogi na patrole przy tych najbardziej niebezpiecznych przejściach. 2. Na pozostałych przejściach zastosować wideopulapki takie jak maja leśnicy na złodziei drewna. 3. Utworzenie miejsca na stronie Policji gdzie można będzie umieszczać filmy z kamer które maja kierowcy w swoich samochodach. 4. Akcja w zamojskich mediach przypominająca czym według przepisów jest wyprzedzanie na przejściu - jestem pewny ze wielu kierowców nie zdaje sobie sporawy ze popełnia wykroczenie.
  3
  2
  • "Mu" dnia 28 marca 2018 o godzinie 22:55:22 napisał:
   Wydawało mi się że ta akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa na przejściach, a nie łatanie budżetu policji. Przedstawione przez ciebie propozycje przypominają bardziej polowanie na czarownice. Sankcje to nie wszystko ważniejsza jest edukacja zarówno kierowców jak i pieszych. Wielu pieszych uważa, że jak samochód ma światła to kierowca zobaczy pieszego ubranego całego na czarno z kilometra. Co prawda coraz więcej osób nosi odblaski, ale większość robi to źle, co z tego że pani ma odblaski na pasku od torebki jak zasłoni go ręką i wcale go nie widać i efekt jest taki jakby go nie miała.
   1
   3
 • "antyklerykał" dnia 28 marca 2018 o godzinie 20:07:27 napisał:
  Edukacja... Instruktorzy Nauki Jazdy nie wiedzą czego uczą, egzaminatorzy są wyśmiewani w sądach, a tu jakieś sankcje na kierowców. Edukacja, a później wymagania. Zamiast religii, zajęcia z Kodeksu drogowego dla dzieci i wszystko się unormuje.
  4
  4
 • "Pieszy" dnia 30 marca 2018 o godzinie 0:01:53 napisał:
  Przede wszystkim przejscie przy poczcie na Piłsudskiego, nie do przejscia czasami trzeba uciekać z wózkiem bo samochody jadą tak rozpędzone ze nie dają szansy na normalne przejscie
  3
  0
 • "Anonim" dnia 30 marca 2018 o godzinie 19:39:34 napisał:
  A kiedy policja zacznie reagować na rowerzystów którzy nagminnie jeżdżą po przejściach dla pieszych.Piesi pamiętajcie samochód w miejscu nie stanie .Kierowcy troszkę zrozumienia dla pieszych
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

perła
Ta kopuła to jakaś parodia sztuki budo...
kjm
piszę trochę z przekąsem...strategicz...
kibic
Boniek dziś fajnie pomagał na ławce,w...
zenek
A jak by wygrał 100 do 0 i tak to nic...
x
Jeszcze jedno przewinienie - podwójna ...
kibic
Brawo Hetman, powoli odrabiamy, Stal sł...
gość
sędzia popsuł mecz tymi kartkami,...
Ehhhh
Zdjęcie nie pochodzi z tego meczu....
antyklerykał
A w konsekwencji tej wielowiekowej tresu...
antyklerykał
Czy meczety, czy kościoły, czy inne te...
http://www.kuri...
CZŁOWIEK ROKU 2017 Zamość - wyniki ...
kjm
na zachodzie budują meczety, u nas koś...
TORRES20400
@"antyklerykał"; a to mierzysz "poziom ...
zamościak
"antyklerykał" ! znowu wąchasz ?, a ta...
antyklerykał
Jak zwykle "merytoryczne" argumenty, nie...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny