R E K L A M A

Z I P

Kultura i rozrywka | ZamośćDaniel Czubara12 lipca 2017

Zamość: Jacek Łukawski gościem XV ZSzeF-u

R E K L A M A    B O A R D

Autor książek “Krew i stal” oraz “Grom i szkwał” Jacek Łukawski będzie jednym z gości XV Zamojski Spotkań z Fantastyką.

Zamojski konwent fantasy odbędzie się tradycyjnie w drugi weekend września. Organizatorzy – Zamojskie Stowarzyszenie Kulturalne “Czerwony Smok” – powoli odkrywają szczegóły tegorocznej imprezy. Jednym z gości wydarzenia będzie pisarz Jacek Łukawski.

Autor związany z wydawnictwem SQN. Jego debiutancka powieść „Krew i stal”, stanowiąca pierwszy tom cyklu Kraina Martwej Ziemi, ukazała się w lutym 2016 roku. Tom drugi: „Grom i szkwał” w marcu 2017. Urodził się w Kielcach, z zawodu jest grafikiem komputerowym. Gdy nie miał jeszcze obowiązków, a miał czas, machał mieczem i strzelał z dział czarnoprochowych. Hartował ciało i ducha w organizacji strzeleckiej, brał udział w zawodach sprawnościowych i ćwiczył karate. Próbował też jeździć konno. Zwiedzał Polskę autostopem i na motocyklu. Zaczytywał się w książkach historycznych i klasycznym fantasy. Jest laureatem wojewódzkiego konkursu Talenty 2000. Napisał cykl opowiadań, które pojawiły się drukiem w antologii Gawędy motocyklowe. Współtworzył kwartalnik motocyklowy „Swoimi Drogami”. Wraz z żoną mieszka w pobliżu chęcińskiego zamku.

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Rudy" dnia 12 lipca 2017 o godzinie 9:13:54 napisał:
  Dobre fantasy warto przeczytać!
  1
  0
 • R E K L A M A
 • "Thomas" dnia 12 lipca 2017 o godzinie 11:29:24 napisał:
  Uważam, że sci-fic to najważniejszy gatunek z uwagi na nieograniczoną formę, która wprost sprzyja różnorodności wypowiedzi. Z drugiej jednak strony to gatunek mocno niedoceniany. Powieści Stanisława Lema, de facto w znakomitej większości będące traktatami filozoficznymi , rozważaniami o bardzo głębokim ciężarze gatunkowym. Prawdziwa Literatura Science Fiction, czy Fantasy odpowiada na pytanie co by było gdyby było - i odpowiada w każdym aspekcie, towarzyszą temu dogłębne analizy i rozważania i nie zawsze autor daje jednoznaczną odpowiedź, lub po prostu nie jest w stanie jej udzielić. ============================================================ Na naszym gruncie zamojskim możemy pochwalić się Jackiem Dukajem - to jest prawdziwa potęga. Jego dwustronicowa nowela Katedra posłużyła za kanwę Animacji Tomasza Bagińskiego, która w 2003 roku była nominowana do Oscara. Stosunkowo niewielka treść, ale jakże bogata treść, wspaniała adaptacja Tomka Bagińskiego i prawie pewny Oskar. To jest paradoks, tak niewiele a tak wiele ile to można zawrzeć treści tylko na dwóch stronach? . =============================================================== Skoro poruszono temat Spotkań z Fantastyką - to czy to spotkanie nie powinno być poprzedzone odpowiednią oprawą medialną, tak aby go propagować, po to aby ten gatunek nie był gatunkiem dla snobów, czy gatunkiem elitarnym. Do tego potrzeba większego audytorium w postaci nowych czytelników i miłośników gatunku. Wydaje mi się, że ie trzeba być wybitnym znawcą fantastyki, to po prostu trzeba lubić go, pasjonować się tym. Z drugiej zaś gdyby prześledzić fenomen Avatara, jako najbardziej kasowego filmu w historii kina czy seria Terminator (tylko pierwsza i druga część), Tolkien - jest duże zainteresowanie tą tematyką.
  2
  1
 • "Daniel Czubara" dnia 12 lipca 2017 o godzinie 14:26:19 napisał:
  @Thomas ja pozostaję wierny Sapkowskiemu. Pięcioksiąg, czy jak inni wolą siedmioksiąg wiedźmiński był bardzo dobry ale trylogia "Narrenturm", "Boży bojownicy" i "Lux perpetua" jeszcze lepsza.
  2
  0
 • "Thomas" dnia 12 lipca 2017 o godzinie 17:11:21 napisał:
  Daniel Czubara@ ja tylko podałem przykład, ale co do zasady zgadzamy się - lubimy dobrą fantastykę. Osobiście cenię twórczość Artura C. Clark'a, często sięgam po książki mało znanych pisarzy, zresztą chyba tak samo jak redaktor DC. :)
  1
  0
 • "znafca" dnia 12 lipca 2017 o godzinie 21:47:28 napisał:
  czytam duzo fantastyki i sf wiec napewno przyjde na konwent, choc na konwentach jest raczej malo scifi, dominuje raczej fantasy jako lzejsza literatura, czasem scifi ciezko sie czyta, chociaz warto np cykl Fundacja przeczytac
  1
  0
 • "Thomas" dnia 12 lipca 2017 o godzinie 23:58:17 napisał:
  znafca@ problem literatury ciężkiej rozwiązuję w sposób możliwie najprostszy. Kupując czy wypożyczając literaturę ciężką zawsze przyjeżdżam samochodem, dlatego, że samochodem jest dużo lżej.
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Marek
Zabrać prawo jazdy na pół roku , egza...
ad111
Chodzi o to, że nie zmieniam zdania pra...
Twój anioł st...
do ''ad111'' - powiedz ilu używasz nick...
ad111
Jestem pod "wrażeniem" merytoryczności...
ConceptOfPower
Rozumiem, że jak się nie ma merytorycz...
ad111
Nie zaprzeczam, że komuna była stracon...
do Tomaszowa, może jeszcze Mazowieckieg...
..jan
Klub Agros zaprasza mieszkańców Zamoś...
ConceptOfPower
Lekkoatletyka jest sportem letnim, nie z...
.
ad111@ jeszcze w 1980 roku Hiszpania mia...
..jan
Jak I ligowy klub lekkoatletyczny wysta...
ad111
No tak, a Polskę po wojnie to ufoludki ...
.
Powinniśmy skupić się na bilansie nie...
Czesław
Co to za durnoty i banialuki. Tekst spon...
.
100 lat niepodległości? Polska była n...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny