R E K L A M A

Z I P

Galerie | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara9 lutego 2018 FACEBOOK | 5262 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 6 komentarzy

Zamość: “Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam…” [FOTO]

Fot. Daniel Czubara
R E K L A M A    B O A R D

Dziś na placu przed Pałacem Zamoyskich przysięgę wojskową złożyło 78 elewów służby przygotowawczej szkolących się w 3 batalionie zmechanizowanym w Zamościu.

Służba przygotowawcza jest jedną z ochotniczych form służby wojskowej. Służbę tą mogą odbywać ochotnicy posiadający uregulowany stosunek do służby wojskowej (przeniesione do rezerwy bez odbycia służby wojskowej), a także inne osoby (zarówno mężczyźni jak i kobiety) niepodlegające obowiązkowi odbycia zasadniczej służby wojskowej lub przeszkolenia wojskowego. Podstawowym zadaniem służby przygotowawczej jest gromadzenie wyszkolonych zasobów osobowych  na potrzeby Narodowych Sił Rezerwowych.

Czas trwania szkolenia żołnierzy służby przygotowawczej wynosi:
– do 4 miesięcy w korpusie szeregowych ;
– do 5 miesięcy w korpusie podoficerów ;
– do 6 miesięcy w korpusie oficerów.

Zapraszamy do naszej fotorelacji z wydarzenia.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Horn" dnia 9 lutego 2018 o godzinie 13:56:14 napisał:
  Super zdjęcia. Bardzo interesujący i ciekawy artykuł. Roztocze super stronka!
  R E K L A M A
 • "Anonim" dnia 9 lutego 2018 o godzinie 13:58:26 napisał:
  artykuł ? gdzie ?
 • "wojak" dnia 9 lutego 2018 o godzinie 14:00:24 napisał:
  No chłopaki i dziewczyny to dopiero początek waszej kariery wojskowej. Powodzenia!
 • "gtg" dnia 11 lutego 2018 o godzinie 0:35:38 napisał:
  Współczuję tym ludziom,że dali się zwieść Antkowi i jego mocarstwowym szaleństwom.Miejmy nadzieję,że te oddziały zostaną poddane jak najszybszej likwidacji.Wartość bojowa prawie żadna a pokusa ich wykorzystania przeciwko wrogom wewnętrznym ogromna.I najważniejsze,to ogromne marnotrawstwo pieniędzy na bzdury i zaspokojenie chorych ambicji jednego człowieka w kraju.
 • "ad111" dnia 11 lutego 2018 o godzinie 8:32:01 napisał:
  Przeszkolenie wojskowe obywateli nie jest bez sensu. Bez sensu natomiast jest taka forma, tj. w ramach WOT, bo rzeczywiście w takim wydaniu, to marnowanie pieniędzy, a efekt będzie mizerny. Żołnierza nie da się wyszkolić w 16 dni oraz później 2 dni w miesiącu. Gdyby to było powiedzmy 3-4 miesiące szkolenia na początek i później 2 dni w miesiącu oraz powiedzmy 2 tygodnie zgrupowania poligonowego w roku, to już by było coś, a tak, to tylko zabawa w wojsko.
 • "44" dnia 13 lutego 2018 o godzinie 11:55:04 napisał:
  Kiedyś służba trwała 2 lata i 3 w marynarce teraz 16 dni i żołnierze, brak słów.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny