R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara11 kwietnia 2018 FACEBOOK | 4296 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 11 komentarzy ()

Zamość: Inwestycje z unijnym wsparciem [VIDEO]

Fot. Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

Przebudowa tzw. obwodnicy zachodniej, rewitalizacja Akademii Zamojskiej, nowe autobusy, rozbudowa infrastruktury w podstrefie ekonomicznej, czy termomodernizacja szkół – to tylko część z realizowanych lub planowanych przez władze Zamościa inwestycji.

O przedsięwzięciach poinformowali podczas konferencji prasowej prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, sekretarz Marcin Grabski oraz dyrektorzy wydziałów magistratu i jednostek podległych władzom miasta.

Lista projektów realizowanych przez Miasto Zamość, współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej wygląda następująco:

 • Przebudowa drogi na odcinku około 5 km w ciągu drogi krajowej nr 74 od al. 1 Maja (most na rzece Łabuńka) do ulicy Szczebrzeskiej (granica miasta Zamość),
 • Budowa zrównoważonego systemu transportu publicznego na terenie Miasta Zamość, Gminy Zamość oraz gmin ościennych
 • Udostępnienie obiektów szkolnych dla osób niepełnosprawnych oraz doposażenie pracowni dydaktycznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu
 • Przebudowa i remont obiektów infrastruktury usług społecznych w mieście Zamościu
 • Modernizacja systemu oświetlenia ulicznego na terenie Miasta Zamość
 • Budowa obiektów dla zwierząt zagrożonych wyginięciem na terenie Ogrodu Zoologicznego w Zamościu, pełniącego funkcję przygranicznego ośrodka kwarantannowania i przetrzymywania zwierząt nielegalnie wwiezionych do strefy Schengen – kontynuacja projektów zrealizowanych w latach 2009-2015, współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego
 • Modernizacja Żłobka Miejskiego w Zamościu
 • Rewitalizacja historycznego obiektu Akademii Zamojskiej w Zamościu
 • Budowa infrastruktury zwiększającej atrakcyjność Podstrefy Zamość SSE EURO-MIELEC – kompleks Szczebrzeska przy ul. Strefowej oraz Zamojskiej  Strefy Aktywności Gospodarczej (ZSAG) – obszar Strefowa
 • Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej (oświatowych) w mieście Zamość- część I
 • Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej (oświatowych) w mieście Zamość- część II
 • Regionalne e-usługi publiczne dla mieszkańców Miasta Zamość, Gminy Baranów, Gminy Biszcza, Gminy Kurów oraz Powiatu Lubelskiego.

Więcej w naszym materiale video.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "JL." dnia 11 kwietnia 2018 o godzinie 20:18:38 napisał:
  W planach nie widzę rewitalizacji Małpiego Gaju i Kaczych Dołów - historycznych miejsc integracji społecznej Zamościan.
  16
  1
  R E K L A M A
 • "klangor" dnia 11 kwietnia 2018 o godzinie 21:05:14 napisał:
  Kampaniolka wybiórcza już startuje!
  15
  3
 • "jak" dnia 12 kwietnia 2018 o godzinie 7:31:10 napisał:
  plany są a realizacji niet.
  11
  1
 • "Name" dnia 12 kwietnia 2018 o godzinie 7:41:45 napisał:
  Czyli z modernizacji stadionu nic ?takie obietnice były ;)
  10
  1
 • "qwerty" dnia 12 kwietnia 2018 o godzinie 8:06:40 napisał:
  Modernizacja stadionu czy ty człowieku kpisz sobie? Na wiele rzeczy brakuje, stadion powinien być zmodernizowany z przychodów z biletów - ceny biletów powinny być podniesione.
  12
  1
 • "zamościanin" dnia 12 kwietnia 2018 o godzinie 8:09:59 napisał:
  nowe zobowiązania? te z 2014 już nieaktualne? z umowy zawartej trzeba się wywiązywać. jeżeli się nie wywiązuje "pracownik" (prezydent), "pracodawca" (mieszkańcy Zamościa) rozwiązują jednostronnie "Umowę dla Zamościa" w terminie najbliższych wyborów samorządowych.
  12
  7
  • "J." dnia 12 kwietnia 2018 o godzinie 9:16:47 napisał:
   Ale z obietnicy budowy ulicy - łącznika się wywiązuje. Wprawdzie na kościach Żydów, dawnych obywateli Zamościa, ale się wywiązuje.
   6
   6
  • "Anonim" dnia 12 kwietnia 2018 o godzinie 10:05:08 napisał:
   Powiedz, z czego się nie wywiązał? Bilety MZK obniżył w listopadzie 20145 roku, wiek uprawniający do przejazdu za darmo też obniżył. Bezrobocie spadło z 4300 do 3200 osób, ławki stoją drogi wybudowane. Czego jeszcze nie zrobił?
   8
   9
 • "ryś" dnia 12 kwietnia 2018 o godzinie 10:08:41 napisał:
  To tło to jakaś masakra. Trzeba popracować nad oświetleniem, bo osoby są zaciemnione. Niezbyt to dobrze wygląda.
  6
  0
 • "mieszkaniec" dnia 13 kwietnia 2018 o godzinie 7:36:24 napisał:
  Moim zdaniem to najgorszy prezydent w historii Zamościa. Mam nadzieję, że jesienią wybierzemy prawdziwego gospodarza.
  9
  6
  • "Anonim" dnia 13 kwietnia 2018 o godzinie 11:48:07 napisał:
   A moim zdaniem to najlepszy prezydent i jestem pewien, że zostanie nim na następne kadencje.
   5
   8

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
puszkon
ktoś coś ile kasy z Zamościa Wnuk prz...
mieszkaniec
Masz dużo racji, ale to nie Wnuk gra me...
Dirty Harry
Znamienne jest to, że dawny przywódca ...
Tomek
Buahahahahahahaha Ile milionów poszło ...
30 minut temu
Pan radny Nizioł za komuny był prezes...
Cyrk 35 minut temu
Cyrk...
K. 38 minut temu
"Hetman" - patałachy. Wstyd na całą P...
Mieszkaniec 42 minuty temu
hahahaha jak zwykle sukcesów ciąg dals...
ad111
Nic nie mam przeciwko inscenizacjom, a w...
ad111
Groch z kapustą oraz zestaw pobożnych ...
observer
Najbardziej zainteresowany koncertem by...
Jarosław Sacha...
Z przykrością napiszę, iż to z powod...
...
O Jeżu .. o Jeżu ... znów źli ludzie...
kibic
Ten mecz pokazał, że samą młodzież...
NAME
https://www.youtube.com/watch?v=-v-o2iSH...
NAME
Nie obiecuj, działaj!...
NAME
Aż dziwić się należy, że taki znawc...
KS Hetman
A na jesień, Huczwa Tyszowce z wychowan...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny