Edukacja | Zamośćtekst nadesłany6 kwietnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 7 komentarzy

Zamość: Inwestycje w OHP

fot. materiał nadesłany
R E K L A M A    B O A R D

 W Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Zamościu odbyła się konferencja prasowa, podczas której przekazane zostały informacje o pozyskaniu środków finansowych na inwestycje w Ochotniczych Hufcach Pracy na terenie województwa lubelskiego.

W konferencji udział wzięli poseł na Sejm RP Pan Sławomir Zawiślak, Lubelski Komendant Wojewódzki OHP w Lublinie dr Piotr Gawryszczak oraz kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Zamościu Leszek Tabiszewski.

Podczas spotkania szczegółowo omówione zostały trzy projekty inwestycyjne, które przeprowadzone zostaną w jednostkach Lubelskiej Komendy OHP tj. w Zamościu, w Radzyniu Podlaskim oraz we Włodawie. Wartość planowanych robót przekracza 10 mln złotych, a prace budowlane rozpoczną się już w maju bieżącego roku. W ramach największego zamojskiego projektu (wartość ponad 5 mln zł) zrealizowana zostanie termomodernizacja budynków, w tym wykonanie paneli fotowoltaicznych, zakupione zostanie wyposażenie dwóch nowych pracowni zawodowych, gdzie młodzież będzie mogła się kształcić w dwóch nowych zawodach tj. mechanik pojazdów samochodowych i moner zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz kompleksowa modernizacja internatu, stołówki i warsztatów. To kolejne duże środki finansowe dla zamojskich Ochotniczych Hufców Pracy. Przypominamy, że OHP Zamość w 2016 r. otrzymał dofinansowanie na remont budynku internatu OHP w Zamościu, z którego korzysta młodzież ucząca się w szkołach zawodowych na terenie miasta Zamość, z którymi Hufce mają podpisaną umowę. Środki pieniężne na ten remont w kwocie 100 tys. zostały przekazane przez Komendanta Głównego OHP w Warszawie –  Marka Surmacza. Dodatkowo, także w 2016 roku, Lubelska Wojewódzka Komenda OHP w Lublinie przekazała kwotę ok. 250 tys. zł tytułem wsparcia działalności ośrodka. Zdobycie ww. funduszy było możliwe dzięki merytorycznej, dobrej pracy pracowników OHP oraz wsparciu m.in. posła Sławomira Zawiślaka, który od 28 września ub. należy do Parlamentarnego Zespołu ds. Ochotniczych Hufców Pracy. Konferencja była także okazją do złożenia serdecznych podziękowań posłowi.

Uczestnicy konferencji stwierdzili też, że ważnym jest, iż strona rządowa potrafi docenić znaczenie OHP i dofinansować instytucję, która tak wiele robi dla młodych ludzi i przyczynia się do zdobycia przez nich atrakcyjnego na rynku pracy zawodu. OHP natomiast, w swojej długoletniej działalności udowadnia, że jest instytucją potrzebną we wszechstronnym kształceniu młodych ludzi dlatego wszelkie działania na rzecz poprawy jakości funkcjonowania placówki są zrozumiałe. Zaplanowane inwestycje z pewnością przyczynią się do poprawy warunków kształcenia oraz warunków mieszkaniowych w internacie dla młodzieży. Uczestnicy konferencji zgodnie stwierdzili, że Ochotnicze Hufce Pracy to instytucja w którą warto inwestować, m.in. ze względu na fakt, że zmiany dokonujące się na rynku pracy stawiają przed instytucjami zarządzającymi usługami rynku pracy wciąż nowe wyzwania. Integracja kształcenia zawodowego z aktualnymi potrzebami rynku pracy to aktualne zadanie także dla OHP w Zamościu a poprzez kolejne inwestycje cele te będą mogły być jak najlepiej realizowane.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Generał Wybicki Płonie Ze Wstydu" dnia 6 kwietnia 2018 o godzinie 20:44:04 napisał:
  Mam nadzieję że w budynku OHP nie będą budowane piwnice, bo ulubione miejsce schadzek młodzieży!
  R E K L A M A
  • "Finger" dnia 6 kwietnia 2018 o godzinie 21:49:07 napisał:
   No to wtedy Leszka na chrzestnego! A jak dziewczynka to będzie Ania i po kłopocie!
 • "fifi" dnia 6 kwietnia 2018 o godzinie 21:24:08 napisał:
  Wyglądają jak obrazek z obrad PZPR-u
  • "Finger" dnia 6 kwietnia 2018 o godzinie 21:50:22 napisał:
   Dla mnie raczej jak kabaret...
 • "mieszkaniec powiatu zamojskiego" dnia 7 kwietnia 2018 o godzinie 1:56:26 napisał:
  To bardzo dobra wiadomość dla młodzieży, która poszukuje dobrego zawodu by zapewnić sobie godziwe warunki życia, powyższe komentarze są nie na miejscu, apeluję o rozsądek i zrozumienie dla potrzeb innych.
 • "observer" dnia 7 kwietnia 2018 o godzinie 9:05:01 napisał:
  z trzech facetów na fotce - jak wynika z tekstu - tylko Zawiślak to "Pan", a pozostali to kto?
  • "Mirek" dnia 7 kwietnia 2018 o godzinie 17:24:06 napisał:
   Na roztoczu nie czyta sie nadesłanych tekstów przed publikacją, wszystko jest wklejane jak na taśmie w fabryce. Nawet jakby było napisane "Najlepszy i najwspanialszy poseł w Sejmie pan Sławomir Zawiślak" to i tak by opublikowali, bo przeciez podpisują "tekst nadesłany" i co złego to nie my, takie nam wysłali.

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Roman 202
Co wy piszecie przez opieszałość ZSL ...
eljot
wie ktoś co się dzieje z Daszkiewiczem...
KL
Widzę, że Zamość dalej brnie w krety...
Zamość
"Król jest nagi". Rozczarowany-zgadzam ...
Rozczarowany
Jakiś czas temu na koncepcjach GDDKiA o...
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Thomas
Beata Mazurek z numerem dwa w lubelskim...
KL
Stara wiadomość - to było w sobotę....
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat