nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Galerie | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara20 kwietnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 22 komentarze

Zamość: Instalacja kopuły [ZDJĘCIA]

Fot. dzielodobudowy.pl

Trwa remont kościoła oo. franciszkanów. W kwietniu odbywają się prace przy budowie jednej z dwóch kopuł, które będą wieńczyć boczne kaplice kościoła.

Drewniana forma kopuły wraz ze zbrojeniem jest wypełniana odpowiednią zaprawą betonową. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z instalacji kopuły na świątyni.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie OO. Franciszkanów w Zamościu realizuje projekt pn. „Rewitalizacja największego XVII-wiecznego barokowego kościoła oo. Franciszkanów w Polsce – Zamość” w ramach „Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020”, osi priorytetowej „8. Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury”, działania „8.1. Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury”. Wartość całkowita projektu wynosi 23 795 460,08 PLN, w tym kwota dofinansowania unijnego wynosi 20 226 141,06 PLN.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "." dnia 20 kwietnia 2018 o godzinie 14:15:02 napisał:
  Zawsze podziwiałem dekarzy, w życiu nie wszedłbym na mały dach a co dopiero tutaj.
  R E K L A M A
 • "antyklerykał" dnia 20 kwietnia 2018 o godzinie 18:04:45 napisał:
  A niepełnosprawni od urodzenia muszą protestować w Sejmie o godne życie, bo Rząd nie podobno nie ma kasy na ich leczenie i utrzymanie. A tu proszę, lekką rączką miliony na prywatny budyneczek i owszem się znajdują i to wszedzie i zawsze.
  • "michał" dnia 20 kwietnia 2018 o godzinie 20:07:34 napisał:
   Głupi byłeś,głupi jesteś i głupi będziesz.
  • "ak" dnia 20 kwietnia 2018 o godzinie 20:09:25 napisał:
   Dla prostaków jest to "budyneczek", dla ludzi kulturalnych ważny zabytek, a dla zamojskich patriotów powód do dumy.
 • "TORRES20400" dnia 20 kwietnia 2018 o godzinie 18:15:55 napisał:
  @"antyklerykał"; jest mi bardzo przykro, że musisz protestować przed Sejmem o godne życie. Jakoś mogę Ci pomóc? 1% podatku na Twoje osobiste konto, coś w tym stylu? Chciałem przypomnieć, że w Ameryce nadal biją Murzynów.
 • "TORRES20400" dnia 20 kwietnia 2018 o godzinie 20:19:42 napisał:
  Dajta na wstrzymanie. Bo zaraz będzie, że zacofany ciemnogród bije w Zamościu antyklerykałów. "To woda na młyn, wiadomych sił" ;-)))))
 • "antyklerykał" dnia 20 kwietnia 2018 o godzinie 22:30:21 napisał:
  Jak zwykle "merytoryczne" argumenty, nie mówiąc już o kulturze w odniesieniu do adwersarza. Gratuluję panie "TORRES20400", panie "michał", panie "nie-prostaku" "ak" dobrego samopoczucia, ale jak zwykle sami wystawiacie sobie świadectwo. Szkoda, że nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego jaki poziom człowieczeństwa prezentujecie. Dla Was pewnie jest już za późno, ale inni to widzą i sami wyciągają wnioski. Kropla drąży skałę...
 • "zamościak" dnia 20 kwietnia 2018 o godzinie 22:42:52 napisał:
  "antyklerykał" ! znowu wąchasz ?, a taki był spokój :)
 • "TORRES20400" dnia 20 kwietnia 2018 o godzinie 22:57:21 napisał:
  @"antyklerykał"; a to mierzysz "poziom człowieczeństwa" w jakiejś skali? "Układ SI" albo coś podobnego?. Prezentujesz swoimi wypowiedziami krańcowy antyhumanizm. Tylko o tym nie wiesz.
 • "kjm" dnia 21 kwietnia 2018 o godzinie 7:40:03 napisał:
  na zachodzie budują meczety, u nas kościoły...kler ma się dobrze za ludzkie pieniądze
 • "antyklerykał" dnia 21 kwietnia 2018 o godzinie 8:52:15 napisał:
  Czy meczety, czy kościoły, czy inne tego typu budowle nie są miarą rozwoju ludzkości, człowieczeństwa, duchowości. Jest to tylko znak władzy nad życiem, myśleniem i duszami zmanipulowanych ludzi, którym nie chce się samodzielnie myśleć o sensie życia i oddają to w ręce różnej maści szalbierzy, którzy cynicznie wykorzystują ufność ludzi. A na końcu i tak chodzi o pieniądze wyciągane od przysłowiowej wdowy, żeby pasibrzuchy mogły wygodnie żyć na koszt wyznawców.
 • "antyklerykał" dnia 21 kwietnia 2018 o godzinie 9:03:45 napisał:
  A w konsekwencji tej wielowiekowej tresury, rząd zamiast wydawać pieniądze na pomoc ludziom w potrzebie, rozdaje je dla pasibrzuchów.... http://img.wiocha.pl/images/2/b/2b873d6665735802a6bde729286a7aac.jpg
  R E K L A M A
 • "perła" dnia 21 kwietnia 2018 o godzinie 21:43:53 napisał:
  Ta kopuła to jakaś parodia sztuki budowlanej ,to powinno być murowane z cegły a nie ulepione z betonu ,na załączonych zdjęciach widać totalny brak fachowości w postaci zbrojenia tzw.kopuły.Niewiele ma to wspólnego z renowacją zabytków.
 • "." dnia 22 kwietnia 2018 o godzinie 19:12:41 napisał:
  Daniel Czubara@ Czy Pan był tam osobiście na dachu i robił zdjęcia kopuły?
  • "Daniel Czubara" dnia 22 kwietnia 2018 o godzinie 19:48:07 napisał:
   Zdjęcia - tak jak są opisane - pochodzą ze strony dzieloodbudowy.pl na której publikowane są informacje na temat remontu i rewitalizacji kościoła oo. franciszkanów.
  • "Daniel Czubara" dnia 22 kwietnia 2018 o godzinie 19:49:06 napisał:
   Sadzę, że wykonawca robót by mnie raczej nie wpuścił mimo nalegań :) względy bezpieczeństwa.
 • "TORRES20400" dnia 22 kwietnia 2018 o godzinie 19:56:24 napisał:
  @"Daniel Czubara"; to pan szanowny redaktor nie wie, że bez kkkkaaakasku na budowę się nie wchodzi? Jak będzie zapotrzebowanie na kkkkaaakask, to pożyczę ze swojej kolekcji. Radzę wybrać w kolorze białym. https://www.youtube.com/watch?v=Wx14unQ4kR8
  • "Daniel Czubara" dnia 22 kwietnia 2018 o godzinie 19:58:59 napisał:
   Dzięki :) Jak będę potrzebował już wiem do kogo się odezwać :)
  • "z_boku" dnia 22 kwietnia 2018 o godzinie 22:03:03 napisał:
   Kask może nie wystarczyć, a co ze szkoleniem do prac na wysokości?
 • "TORRES20400" dnia 22 kwietnia 2018 o godzinie 22:18:32 napisał:
  @"z_boku"; słuszna racja. A co ze szczepieniami na wirusowe zapalenie typu B? Wg przepisów praca "na wysokości" liczy się od 1 metra od ziemi. Nie masz kkakakakasku i "badań wysokościowych", to na balkon na pierwszym piętrze w wieżowcu wyjść, prania wywiesić, bo nie możesz. No niby możesz, ale na własne ryzyko. Nie mówiąc już o robieniu jakiś tam zdjęć.
 • "z_boku" dnia 23 kwietnia 2018 o godzinie 8:53:04 napisał:
  @"Torres20400" Kiedyś na budowę przyszła wycieczka szkolna, no i spec od BHP szkoli dzieciaki przed wejściem na teren prac budowlanych. Mówi o konieczności założenia kasków i podaje przykłady. Drogie dzieci kiedyś tu była wycieczka, jeden chłopiec nie założył kasku, spadła mu cegła na głowę i on potem długo chorował. Innym razem przyszła wycieczka i jednej dziewczynce też spadła cegła na głowę, ale ona miała kask, więc tylko uśmiechnęła się i poszła dalej. Na to odzywa się Jasio: ja znam tą dziewczynkę, ona cały czas chodzi w kasku i się uśmiecha.
 • "TORRES20400" dnia 23 kwietnia 2018 o godzinie 13:15:22 napisał:
  @"z_boku"; Dobre. Ale też przerażająco prawdziwe. Była kiedyś taka akcja. Ktoś "mądry inaczej", z firmy budowlanej remontującej Arsenał z przyległościami w Zamościu, wpadł na pomysł, aby wpuścić na plac budowy dziecięcą wycieczkę. Dzieci miały co prawda kakakaski i odblaskowe kamizelki, ale sam pomysł uznałem za wyjątkowo, z wielu względów chory. Był o tym reportaż na "starym" roztoczu.net, który w niewyjaśnionych bliżej okolicznościach "wyparował" z portalu, po fali "hejtu". Zdaje się, że ta sama firma działa teraz przy "franciszkanach". Więc nie ma dziwne, że teraz p. red. Czubary nie chcą tam wpuszczać. Może ma dziecięcy wygląd (tu nie wiem jak jest faktycznie). O braku kakakasku nie wspominając.

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
26 minut temu
NO cóż, miasto ogłosi nowy przetarg, ...
fakt
na innym portalu widziałem dobrze: fot ...
Jango Fett
Morderca wszedł zbyt łatwo, reakcja oc...
Berator opinie
Berrator - kolejny nic nie warty spalacz...
BYC MOZE
być może cos się zmieni po wyborach n...
ad111
Wyrazy współczucia dla rodziny. Czas n...
hmm
ja tu widze fot Facebook ale to chyba za...
Redakcja roztoc...
Proszę o wskazanie grafik pochodzących...
ccc
to że bierzesz grafiki żywcem zdarte z...
jejku
ach w dzienniku tvp1 ciagle mowia ze PO ...
mieszkaniec
Warto by było zwrócić też uwagę na ...
nareszcie
fajnie ze sa wreszcie komentarze, moze w...
Name
@TORRES20400 - surowa samoocena. Ja bym ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama