Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja18 sierpnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Inscenizacja historyczna „Zamość 1920 – Przywrócić w pamięci” zgromadziła tłumy widzów

R E K L A M A    B O A R D

Dzisiaj na terenach pofortecznych w okolicy Bastionu I odbyła się inscenizacja historyczna z okresu wojny polsko-bolszewickiej 1920. Po zakończeniu widowiska licznie zgromadzona publiczność mogła zebrać „pamiątki”.

Jutro drugi dzień wydarzenia, w godzinach 10:00-13:00 na Bastionie VII Twierdzy Zamojskiej (Nadszaniec, ul. W. Łukasińskiego 2) zorganizowany zostanie Sztab Dowództwa Obrony Miasta i szpital polowy z 1920 roku. Natomiast w godzinach 11:00-11:30 będzie działać Komisja Poborowa na Rynku Wielkim.

Wydarzenie „Zamość 1920 – Przywrócić w pamięci” wpisało się na stałe w kalendarz imprez w Zamościu.

Dzisiejszą inscenizację zakończono patriotycznym akcentem, dla upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Po otrzymaniu zezwolenia organizatorów,  publiczność zajęła pole bitwy, by odnaleźć pozostawione łuski. Przypomnijmy że celem wydarzenia jest promowanie postaw patriotycznych i wzorców obywatelskich  przez upowszechnianie wiedzy historycznej z tego okresu.

Organizatorami widowiska „Zamość 1920” są Szwadron Kawalerii Ochotniczej w barwach 9. Pułku Ułanów Małopolskich oraz Stowarzyszenie Zamość 1920.

W 2018 roku nie mamy zdjęć z widowiska z powodu awarii sprzętu.

W 2017 roku było tak: Przywrócili pamięć czyli widowisko „Zamość 1920”

W 2016 roku było tak: Pogonili bolszewików!

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Thomas
Beata Mazurek z numerem dwa w lubelskim...
Simon Karl Abel...
Risksiz ayda 50 $ karşılığında size...
Abdullah Akzir
Risksiz ayda 50 $ karşılığında size...
Abdullah Akzir
Risksiz ayda 50 $ karşılığında size...
Evden Eve Nakli...
www.yildirimnakliyat.com...
Wielmożny Pan ...
Masz gdzieś informację, że ma to być...
Wielmożny Pan ...
Kiedy za ten plebiscyt odpowiedzialny by...
ad111
Wpisując się w ogólną tendencję zac...
bobby
Zamiast lotniska wybudujcie góry i koni...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat