R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja18 sierpnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Inscenizacja historyczna “Zamość 1920 – Przywrócić w pamięci” zgromadziła tłumy widzów

Dzisiaj na terenach pofortecznych w okolicy Bastionu I odbyła się inscenizacja historyczna z okresu wojny polsko-bolszewickiej 1920. Po zakończeniu widowiska licznie zgromadzona publiczność mogła zebrać “pamiątki”.

Jutro drugi dzień wydarzenia, w godzinach 10:00-13:00 na Bastionie VII Twierdzy Zamojskiej (Nadszaniec, ul. W. Łukasińskiego 2) zorganizowany zostanie Sztab Dowództwa Obrony Miasta i szpital polowy z 1920 roku. Natomiast w godzinach 11:00-11:30 będzie działać Komisja Poborowa na Rynku Wielkim.

Wydarzenie “Zamość 1920 – Przywrócić w pamięci” wpisało się na stałe w kalendarz imprez w Zamościu.

Dzisiejszą inscenizację zakończono patriotycznym akcentem, dla upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Po otrzymaniu zezwolenia organizatorów,  publiczność zajęła pole bitwy, by odnaleźć pozostawione łuski. Przypomnijmy że celem wydarzenia jest promowanie postaw patriotycznych i wzorców obywatelskich  przez upowszechnianie wiedzy historycznej z tego okresu.

Organizatorami widowiska „Zamość 1920” są Szwadron Kawalerii Ochotniczej w barwach 9. Pułku Ułanów Małopolskich oraz Stowarzyszenie Zamość 1920.

W 2018 roku nie mamy zdjęć z widowiska z powodu awarii sprzętu.

W 2017 roku było tak: Przywrócili pamięć czyli widowisko „Zamość 1920”

W 2016 roku było tak: Pogonili bolszewików!

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny