R E K L A M A

Z I P

Turystyka | ZamośćDaniel Czubara9 czerwca 2017

Zamość: Imprezowy weekend – dowiedz się co, gdzie i kiedy?

R E K L A M A    B O A R D

Kolejny weekend w Zamościu obfituje w mnóstwo wydarzeń tak rozrywkowych, jak i sportowych.

W Hetmański Grodzie trwa Zamojski Festiwal Kultury “arte, cultura, musica e…”. W jego ramach dziś na Rynku Wielkim o godzinie 21 odbędzie się Arlekinada, czyli wydarzenie nawiązujące do karnawału weneckiego. W tym roku na Rynku Wielkim wystąpią: Kijowski Teatr Uliczny „Highlights”,  Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” oraz Teatr Ognia „Utopia”.

Sobota to dzień rozrywki tak dla miłośników sportu, jak i kultury wysokiej.  Tego dnia do Zamościa zawita znakomity piłkarz ręczny Artur Siódmiak. Były reprezentant Polski zorganizuje cykl zajęć dla dzieci i młodzieży. Impreza już od godz. 9.30 na Rynku Wielkim w Zamościu. Artur Siódmiak jest medalistą mistrzostw świata i uczestnikiem igrzysk olimpijskich. W pamięci kibiców zapisał się przede wszystkim rzutem przez całe boisko na wagę zwycięstwa z Norwegią i awansu do półfinału MŚ w 2009 roku.

Ci, którzy wolą piłkę nożną od ręcznej mogą o godz. 17 wybrać się na stadion przy ulicy Królowej Jadwigi. Hetman Zamość rozegra ostatni mecz w tym sezonie na własnym boisku. Przeciwnikiem będzie broniąca się przed spadkiem z IV ligi drużyna Polesia Kock. Awans zamojskim piłkarzom już nie grozi, ale możemy przypuszczać, że zwycięstwem zechcą podziękować kibicom za doping.

Przez cały weekend w hali OSiR odbywać się będzie Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych. Czy główni bohaterowie wydarzenia będą mieli powody do mruczenia? Przekonajcie się.

Sobotni wieczór w Zamościu to Włoska Noc Operowa,  w wykonaniu Bellezza Opera Trio: Mikołaj Adamczak, Agnieszka Adamczak-Hutek, Marcin Hutek oraz Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod batutą Tadeusza Wicherka, bohatera tegorocznej Alei Sław. Szczegółowy program tegorocznego Zamojskiego Festiwalu Kultury znajdziecie TUTAJ.

W niedzielę, 11 czerwca, ulicami Zamościa przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny.  Początek o godz. 10.30 w kościele Św. Krzyża. Po Mszy Marsz przejdzie ulicami Partyzantów, Łukasińskiego i Solną na Rynek Wielki.

W niedziele o 20.30 na Rynku Wielkim odbędzie się koncert Dire Strites Symfonicznie. Wystąpią: Kuba Badach, Marek Napiórkowski, Krzysztof Herdzin oraz Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu.

Jeśli zaś ktoś chce spędzić ten weekend poza miastem to polecamy Wyprzedaż Garażową w starej szkole w Topólczy. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

 

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "uwaga" dnia 10 czerwca 2017 o godzinie 9:58:00 napisał:
  Czy nie lepiej byłoby zachować charakter festiwalu i nie iść jednak na siłę w klimat "dla każdego coś miłego"?. Disco polo po włosku może być nawet w ramach projektu 50+, w każdej chwili i o każdej porze. Z tego co pamiętam, ten festiwal miał inne założenia. Można poszerzać repertuar i program ale aż tak?
  1
  2
 • R E K L A M A
 • "STYX" dnia 15 czerwca 2017 o godzinie 12:17:04 napisał:
  Ten marsz dla życia, to impreza kulturalna ???? Od kiedy pisowskie propagandówki mają cokolwiek wspólnego z kultura ?
  0
  1


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Thomas
redakcja@ W tabeli mid sized region tam ...
aQuila
Niech zgadnę LZ sprawcą? Halo, gdzie j...
He he
Do "Zm": Ty, a w jakim języku to pytani...
janzam
Kiedyś (bardzo dawno) mój pies miał r...
Czesław
Srali muchy będzie wiosna, kto takie du...
Czesław
Kurcze, a ja myślałem że to o myciu s...
.
Kropka jest jedna i proszę nie używać...
jak
Jestem ciekaw z jaką szybkością porus...
Marek
Tylko nie Kulik, zna się mojego kota ni...
Beniamin
samo się CIŚNIE ABY DODAĆ: "Region: L...
konsomolec
Polecam Straży Miejskiej uliczkę w są...
Jean Michael Ja...
chyba dla Ukraińców... Polka, studentk...
ad111
Niedawno pokazywano ranking rozwoju, w k...
2!
i co z tego ? "w strefie zamieszkania" n...
.
i na takie pierdoły idą pieniądze, gr...
ZDG
w tej chwili skrzyżowania są źle ozna...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny