Turystyka | ZamośćDaniel Czubara9 czerwca 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 2 komentarze

Zamość: Imprezowy weekend – dowiedz się co, gdzie i kiedy?

R E K L A M A    B O A R D

Kolejny weekend w Zamościu obfituje w mnóstwo wydarzeń tak rozrywkowych, jak i sportowych.

W Hetmański Grodzie trwa Zamojski Festiwal Kultury „arte, cultura, musica e…”. W jego ramach dziś na Rynku Wielkim o godzinie 21 odbędzie się Arlekinada, czyli wydarzenie nawiązujące do karnawału weneckiego. W tym roku na Rynku Wielkim wystąpią: Kijowski Teatr Uliczny „Highlights”,  Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” oraz Teatr Ognia „Utopia”.

Sobota to dzień rozrywki tak dla miłośników sportu, jak i kultury wysokiej.  Tego dnia do Zamościa zawita znakomity piłkarz ręczny Artur Siódmiak. Były reprezentant Polski zorganizuje cykl zajęć dla dzieci i młodzieży. Impreza już od godz. 9.30 na Rynku Wielkim w Zamościu. Artur Siódmiak jest medalistą mistrzostw świata i uczestnikiem igrzysk olimpijskich. W pamięci kibiców zapisał się przede wszystkim rzutem przez całe boisko na wagę zwycięstwa z Norwegią i awansu do półfinału MŚ w 2009 roku.

Ci, którzy wolą piłkę nożną od ręcznej mogą o godz. 17 wybrać się na stadion przy ulicy Królowej Jadwigi. Hetman Zamość rozegra ostatni mecz w tym sezonie na własnym boisku. Przeciwnikiem będzie broniąca się przed spadkiem z IV ligi drużyna Polesia Kock. Awans zamojskim piłkarzom już nie grozi, ale możemy przypuszczać, że zwycięstwem zechcą podziękować kibicom za doping.

Przez cały weekend w hali OSiR odbywać się będzie Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych. Czy główni bohaterowie wydarzenia będą mieli powody do mruczenia? Przekonajcie się.

Sobotni wieczór w Zamościu to Włoska Noc Operowa,  w wykonaniu Bellezza Opera Trio: Mikołaj Adamczak, Agnieszka Adamczak-Hutek, Marcin Hutek oraz Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod batutą Tadeusza Wicherka, bohatera tegorocznej Alei Sław. Szczegółowy program tegorocznego Zamojskiego Festiwalu Kultury znajdziecie TUTAJ.

W niedzielę, 11 czerwca, ulicami Zamościa przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny.  Początek o godz. 10.30 w kościele Św. Krzyża. Po Mszy Marsz przejdzie ulicami Partyzantów, Łukasińskiego i Solną na Rynek Wielki.

W niedziele o 20.30 na Rynku Wielkim odbędzie się koncert Dire Strites Symfonicznie. Wystąpią: Kuba Badach, Marek Napiórkowski, Krzysztof Herdzin oraz Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu.

Jeśli zaś ktoś chce spędzić ten weekend poza miastem to polecamy Wyprzedaż Garażową w starej szkole w Topólczy. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "uwaga" dnia 10 czerwca 2017 o godzinie 9:58:00 napisał:
    Czy nie lepiej byłoby zachować charakter festiwalu i nie iść jednak na siłę w klimat "dla każdego coś miłego"?. Disco polo po włosku może być nawet w ramach projektu 50+, w każdej chwili i o każdej porze. Z tego co pamiętam, ten festiwal miał inne założenia. Można poszerzać repertuar i program ale aż tak?
    R E K L A M A
  • "STYX" dnia 15 czerwca 2017 o godzinie 12:17:04 napisał:
    Ten marsz dla życia, to impreza kulturalna ???? Od kiedy pisowskie propagandówki mają cokolwiek wspólnego z kultura ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Thomas
Sprawa spalarni wynikła w końcówce po...
Schabowy z Zamo...
Thomas, a jak myślisz czemu nie ma inwe...
Thomas
Strasznie dużo jest tych inwestorów - ...
Schabowy z Zamo...
Wybraliśmy radnych, ale są też jakie...
Zamościan
Polecam pana Profesora Grochowalskiego i...
TWS
Przecież ten protest to była akcja wyb...
Thomas
Kontra@ nie po to w demokratycznych wybo...
Thomas
[b]Rozczarowuje mnie Andrzej Wnuk i to n...
kontra
1. Veolia pisze-"przeciwnicy budowy spal...
Paweł
Informacje są nieprawdziwe. Minimum trz...
Antyklerykał
Powaliła mnie Twoja argumentacja. Choci...
aaa
A u Ciebie pewnie w domu sam sie zabawia...
ak
Może jednak byś poszukał tych leków ...
observer
Czym? gokartami?...
Zamościak
A niech jedzie w pisdu....
z_boku
To musi być czarownica, bo ja bym się ...
Antyklerykał
Zawierzy się akustykę np. tzw. Matce B...
ja
"przewidywana dobra akustyka". A jak nie...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018