Sport | ZamośćRedakcja25 marca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Im łatwiej, tym… trudniej

Fot. Deltapix
R E K L A M A    B O A R D

Gdy w 42 minucie meczu z KSZO Odlewnia Ostrowiec Św., zawodnicy Padwy prowadzili różnicą dziesięciu goli niektórym kibicom wydawało się, że losy rywalizacji są już rozstrzygnięte. Nic z tych rzeczy! Zamościanie wygrali ostatecznie 28:23, ale w końcówce starcia nie uniknęli nerwów.

Wyjazd do Ostrowca Świętokrzyskiego nie należał do specjalnie uciążliwych z uwagi na odległość dzielącą oba miasta (ok. 160 km).

– Oby więcej takich wyjazdów – powiedział po wejściu do ostrowieckiej hali Szymon Fugiel, kapitan Padwy i po krótkiej chwili zaczął zachwalać walory obiektu, w którym miało dojść do starcia obu drużyn.

Rzeczywiście, ostrowiecki obiekt sprawia bardzo przyjemne wrażenie. Hala, może pomieścić maksymalnie 3800 kibiców, ale zarówno układ trybun jak i kolorystyka sprawiają, że wszyscy goście mają podobne, do zamościan odczucia. Grać w takiej hali to prawdziwa przyjemność!

Walory estetyczne, walorami estetycznymi, ale w sobotnie popołudnie najważniejsza była dyspozycja na parkiecie. Pod tym względem lepiej prezentowali się zamościanie, choć w ich poczynaniach było sporo niedokładności.

W ciągu całych 60 minut goście sprawiali nieco lepsze wrażenie, zwłaszcza w defensywie. Zamojska obrona szczególnie dała się we znaki rywalom przed zmianą stron. Poczynaniami kolegów dowodził Jakub Kłoda, wspierany przez Radosława Pomiankiewicza, który otrzymał od trenera Marcina Czerwonki zaufanie od pierwszej minuty. Podobną szansę otrzymał bramkarz Wojciech Wnuk i można uznać, że szansę wykorzystał.

Zamościanie dość szybko zyskali kilkubramkowe prowadzenie. W 9 min po rzucie Pawła Puszkarskiego Padwa uzyskała dwa gole przewagi (5:3) i od tego czasu zaczął się jej systematyczny „odjazd”.

Na pierwszą połowę przyjezdni schodzili z sześciobramkową zaliczką (15:9), a po zmianie stron przewaga nadal rosła. W 42 min na tablicy wyników widniał rezultat 23:13 na korzyść żółto-czerwonych.

Nie po raz pierwszy w tym sezonie nasi zawodnicy pokazali jednak, że nienawidzą nudnych końcówek spotkań. W 53 min ostrowiczanie zniwelowali stratę do zaledwie dwóch goli. Nielicznie zgromadzona publiczność, a także zawodnicy KSZO zwietrzyli swoją szansę. Ich pogoń okazała się nieskuteczna, a w dodatku goście powiększyli ostateczną przewagę do pięciu goli.

Spotkanie nie było pozbawione wad, ale najważniejsze są trzy punkty. Trudno o lepszy prognostyk przed hitowo zapowiadającym się meczem z liderem rozgrywek, PWSZ Tarnów. Gramy w sobotę, 30 marca, o godz. 18.

 

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. – MKS Padwa Zamość

KSZO: Piątkowski, Baran, Kijewski – Grabowski 7, Włoskiewicz 7, Kogutowicz 3, Bysiak 3, Falasa 2, Chmielewski 1, Pawlik, Jagiełło.

Padwa: Drabik, Wnuk – Sz. Fugiel 7, Szymański 7, Puszkarski 5, Sałach 3, Pomiankiewicz 2, Adamczuk 1, Mroczek 1, Radwański 1, Samoszczuk 1, Gałaszkiewicz, Bigos, Kłoda.

Sędziowali: Miłosz Lubecki, Mateusz Pieczonka (Rzeszów) Widzów: 100. Kary: KSZO – 10 min, Padwa – 8 min.

 

Piotr Orzechowski/MKS Padwa Zamość

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
olek
to już widać kto z radnych posłuszny ...
?
a jeden radny na zwolnieniu co robi na s...
TK
Szczególnie ekscytująco zapowiada się...
Sylvia
Ktos tu tęskni za dawną posadką w PGK...
WerT
Bo Flip i Flap nie występują jak to ni...
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
ja z zamoscia
Idąc tokiem myślenia Pana Przewodnicz...
"Tony papierów...
Najważniejszy temat sesji już za nami....
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018