Kultura i rozrywka | ZamośćRedakcja11 września 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: „Ikebana rymowana” – Spotkanie autorskie z Marianem Kaczmarczykiem

R E K L A M A    B O A R D

Klub Muzyczno-Poetycki „Corner Pub” zaprasza na promocję najnowszej książki Mariana Kaczmarczyka. „Ikebana rymowana” to wybór znakomitych fraszek zamojskiego fraszkopisarza, aforysty, autora humoresek, prozy poetyckiej i wierszy dla dzieci i dla dorosłych.

Spotkanie autorskie z Marianem Kaczmarczykiem, który swoimi fraszkami „kusi nas do uśmiechu”, odbędzie 14 września 2018 r. (piątek) o godz. 18.00 w sali klubowej przy ul. Żeromskiego 6 w Zamościu.

Fraszki z tomiku „Ikebana rymowana” czytać będzie Piotr Johaniuk, aktor, pedagog teatralny. Oprawa muzyczna – Radosław Górski – akordeon, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu.

O wydaniu tomiku informowaliśmy TUTAJ

***

Marian Karczmarczyk pisze od sześćdziesięciu lat. Debiutował na łamach prasy warszawskiej w 1957 r. Mieszka i tworzy w Zamościu. Ma na koncie 18 tomików indywidualnych. Jego teksty zaprezentowano w 35 antologiach. Publikował na łamach 28 czasopism.

Był nagradzany w wielu konkursach literackich w regionie i kraju, m.in.: wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie im. J. I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim w Łomży, pięć nagród i wyróżnień w konkursach na Poetycki Utwór Religijny w Kurii Biskupiej w Lublinie, Grand Prix w Turnieju Satyrycznym w WDK Zamość, cztery nagrody w konkursach im. E. Szelburg-Zarembiny w Chełmie. Uhonorowany nagrodą im. Oskara Kolberga i nagrodą Wojewody Zamojskiego. I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Stanisława Jerzego Leca. W 2011 r. otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Zamość, a w 2012 r. Marszałek Województwa Lubelskiego przyznał mu Nagrodę Kulturalną Województwa Lubelskiego. Decyzją Kapituły Wawrzynu Literackiego w Warszawie w 2012 r. otrzymał Brązowy Wawrzyn Literacki za całokształt twórczości. Odznaczony Srebrnym i dwukrotnie Złotym Krzyżem Zasługi.

Zapraszamy!

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Stefan
W schronisku wolontariusze nie sa mile w...
Kasia
Nadeszla pora na zmiany !!!!!!! W tym pr...
eh
Szkoda, że remont w sezonie turystyczny...
ja
Zgadzam się z opinią LZ. Zalew w zamo...
LZ
To chyba dawno nad zalewem nie byłeś. ...
Sylwia
Ja rozumiem,ze mieszkamy na prowincji,al...
Jaroo
Za to zdj�cie to powinien si� obrazi...
Widać że perspektywiczny .. weteran....
mieszkaniec
Zamojski zalew to syf. Nie powinni w og...
zamoscianin
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018