R E K L A M A

Z I P

Kultura i rozrywka | ZamośćRedakcja11 września 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: „Ikebana rymowana” – Spotkanie autorskie z Marianem Kaczmarczykiem

Klub Muzyczno-Poetycki „Corner Pub” zaprasza na promocję najnowszej książki Mariana Kaczmarczyka. „Ikebana rymowana” to wybór znakomitych fraszek zamojskiego fraszkopisarza, aforysty, autora humoresek, prozy poetyckiej i wierszy dla dzieci i dla dorosłych.

Spotkanie autorskie z Marianem Kaczmarczykiem, który swoimi fraszkami „kusi nas do uśmiechu”, odbędzie 14 września 2018 r. (piątek) o godz. 18.00 w sali klubowej przy ul. Żeromskiego 6 w Zamościu.

Fraszki z tomiku „Ikebana rymowana” czytać będzie Piotr Johaniuk, aktor, pedagog teatralny. Oprawa muzyczna – Radosław Górski – akordeon, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu.

O wydaniu tomiku informowaliśmy TUTAJ

***

Marian Karczmarczyk pisze od sześćdziesięciu lat. Debiutował na łamach prasy warszawskiej w 1957 r. Mieszka i tworzy w Zamościu. Ma na koncie 18 tomików indywidualnych. Jego teksty zaprezentowano w 35 antologiach. Publikował na łamach 28 czasopism.

Był nagradzany w wielu konkursach literackich w regionie i kraju, m.in.: wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie im. J. I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim w Łomży, pięć nagród i wyróżnień w konkursach na Poetycki Utwór Religijny w Kurii Biskupiej w Lublinie, Grand Prix w Turnieju Satyrycznym w WDK Zamość, cztery nagrody w konkursach im. E. Szelburg-Zarembiny w Chełmie. Uhonorowany nagrodą im. Oskara Kolberga i nagrodą Wojewody Zamojskiego. I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Stanisława Jerzego Leca. W 2011 r. otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Zamość, a w 2012 r. Marszałek Województwa Lubelskiego przyznał mu Nagrodę Kulturalną Województwa Lubelskiego. Decyzją Kapituły Wawrzynu Literackiego w Warszawie w 2012 r. otrzymał Brązowy Wawrzyn Literacki za całokształt twórczości. Odznaczony Srebrnym i dwukrotnie Złotym Krzyżem Zasługi.

Zapraszamy!

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny