Edukacja | Zamośćtekst nadesłany31 stycznia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: III dyktando w języku angielskim

fot. PWSZ
R E K L A M A    B O A R D

Maciej Skromak z I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju wygrał III Dyktando w Języku Angielskim, organizowane przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu.

29 stycznia w auli PWSZ w Zamościu odbył się finał konkursu, w którym udział wzięło 32 uczniów, spośród 800 zgłoszonych. Finalistami zostali uczniowie szkół średnich z powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, tomaszowskiego, hrubieszowskiego i krasnostawskiego.

Gościmy tutaj najlepszych z najlepszych, jeśli chodzi o język angielski. W mojej opinii, język angielski daje wam podstawę, do tego, żeby wyjść na zewnątrz w szeroki świat, piękny, ciekawy, interesujący. Mam nadzieję, że z dobrym przekazem pójdziecie w świat i będziecie mówić dobrze o naszej uczelni. Gdyby ktoś z państwa chciał u nas studiować, to gorąco zapraszamy. – zwrócił się do finalistów prof. nadzw. dr hab. Andrzej Samborski, rektor PWSZ w Zamościu.

Do wyboru studiów na PWSZ w Zamościu zachęcał również kierownik Zakładu Anglistyki PWSZ w Zamościu dr hab. Wojciech Nowicki. Podkreślił przy tym, że poziom prezentowany przez finalistów był bardzo wyrównany.

Najlepszym wśród finalistów III Dyktanda w Języku Angielskim okazał się Maciej Skromak z I Liceum Ogólnokształcącego w Biłgoraju, który w nagrodę otrzymał m.in. smartfon Huawei. Pozostałe miejsca na podium zdobyli uczniowie I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu: Przemysław Załoga – miejsce drugie i Przemysław Lewandowski – miejsce trzecie.

Chciałbym podziękować mojej nauczycielce języka angielskiego pani Marcie Pindor, która zawsze namawia mnie do brania udziału w konkursach. Język angielski bardzo mnie interesuje. Jeśli chodzi o dyktando to wszystko było w porządku, ale było kilka słów, których nie byłem pewien, w tym jedno, które słyszałem pierwszy raz w życiu. Swoją przyszłość chciałbym związać z filologią angielską. – mówił szczęśliwy zwycięzca III Dyktanda w Języku Angielskim.

Kolejne miejsca zajęli: 4. Kacper Węgor – ZS Nr 2 w Hrubieszowie, 5. Karolina Strzelec – I LO w Biłgoraju, 6. Gabriela Olszowy – I LO w Biłgoraju, 7. Jakub Zwolak – I LO w Biłgoraju, 8. Tomasz Smól – I LO w Zamościu, 9. Maciej Czerw – I LO w Biłgoraju, 10. Angelika Jastrzębska – Liceum Plastyczne w Zamościu.
Wszystkim laureatom konkursu gratulujemy i życzymy powodzenia.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Strażak Sam
Boże, chroń nas przed takimi Polakami,...
pytanie 49 minut temu
Czy pieniądze parafian powinny być w p...
Do hejterka ak
Jak Zamoyski nie zmieniał urzędników,...
kmicic
Szanowni nauczyciele, powołujecie się ...
Robi
Panie niedouczony dziennikarzu, już daw...
Tomek
Może by im ktoś debatę zorganizował?...
ad111
Argumenty "kościółkowych" zawsze te s...
ak
I tak od pięciu lat. Aktywność władz...
ja
upraszczasz i trywializujesz - w tym kra...
observer
a Zawiślak był bardzo aktywny w Sejmie...
TORRES20400
Szkoda w sumie klawiatury. Nie chodzi o ...
z_boku
Zawsze i wszędzie znajdą się ludzie k...
L19c
Niczego nie upraszcza natomiast utrudnia...
archeo
ubogi jest Twój "zestaw" sławnych ludz...
z_boku
Oczywiście, jesteśmy otoczeni komucham...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018