Edukacja | Zamośćtekst nadesłany31 stycznia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: III dyktando w języku angielskim

fot. PWSZ
R E K L A M A    B O A R D

Maciej Skromak z I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju wygrał III Dyktando w Języku Angielskim, organizowane przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu.

29 stycznia w auli PWSZ w Zamościu odbył się finał konkursu, w którym udział wzięło 32 uczniów, spośród 800 zgłoszonych. Finalistami zostali uczniowie szkół średnich z powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, tomaszowskiego, hrubieszowskiego i krasnostawskiego.

Gościmy tutaj najlepszych z najlepszych, jeśli chodzi o język angielski. W mojej opinii, język angielski daje wam podstawę, do tego, żeby wyjść na zewnątrz w szeroki świat, piękny, ciekawy, interesujący. Mam nadzieję, że z dobrym przekazem pójdziecie w świat i będziecie mówić dobrze o naszej uczelni. Gdyby ktoś z państwa chciał u nas studiować, to gorąco zapraszamy. – zwrócił się do finalistów prof. nadzw. dr hab. Andrzej Samborski, rektor PWSZ w Zamościu.

Do wyboru studiów na PWSZ w Zamościu zachęcał również kierownik Zakładu Anglistyki PWSZ w Zamościu dr hab. Wojciech Nowicki. Podkreślił przy tym, że poziom prezentowany przez finalistów był bardzo wyrównany.

Najlepszym wśród finalistów III Dyktanda w Języku Angielskim okazał się Maciej Skromak z I Liceum Ogólnokształcącego w Biłgoraju, który w nagrodę otrzymał m.in. smartfon Huawei. Pozostałe miejsca na podium zdobyli uczniowie I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu: Przemysław Załoga – miejsce drugie i Przemysław Lewandowski – miejsce trzecie.

Chciałbym podziękować mojej nauczycielce języka angielskiego pani Marcie Pindor, która zawsze namawia mnie do brania udziału w konkursach. Język angielski bardzo mnie interesuje. Jeśli chodzi o dyktando to wszystko było w porządku, ale było kilka słów, których nie byłem pewien, w tym jedno, które słyszałem pierwszy raz w życiu. Swoją przyszłość chciałbym związać z filologią angielską. – mówił szczęśliwy zwycięzca III Dyktanda w Języku Angielskim.

Kolejne miejsca zajęli: 4. Kacper Węgor – ZS Nr 2 w Hrubieszowie, 5. Karolina Strzelec – I LO w Biłgoraju, 6. Gabriela Olszowy – I LO w Biłgoraju, 7. Jakub Zwolak – I LO w Biłgoraju, 8. Tomasz Smól – I LO w Zamościu, 9. Maciej Czerw – I LO w Biłgoraju, 10. Angelika Jastrzębska – Liceum Plastyczne w Zamościu.
Wszystkim laureatom konkursu gratulujemy i życzymy powodzenia.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
eh
Szkoda, że remont w sezonie turystyczny...
ja
Zgadzam się z opinią LZ. Zalew w zamo...
LZ
To chyba dawno nad zalewem nie byłeś. ...
Sylwia
Ja rozumiem,ze mieszkamy na prowincji,al...
Jaroo
Za to zdj�cie to powinien si� obrazi...
Widać że perspektywiczny .. weteran....
mieszkaniec
Zamojski zalew to syf. Nie powinni w og...
zamoscianin
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018