Społeczeństwo i patriotyzm | Zamośćtekst nadesłany26 września 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: I Ogólnopolski Konkurs pt. „Józef Piłsudski – ocalić od zapomnienia”.

fot: st. chor. Jacek Szadkowski
R E K L A M A    B O A R D

W Zakładzie Karnym w Zamościu rozstrzygnięto I Ogólnopolski Konkurs pt. „Józef Piłsudski – ocalić od zapomnienia”.

„Józef Piłsudski – ocalić od zapomnienia” to konkurs skierowany do osób odbywających karę pozbawienia wolności. Jego celem było uczczenie pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego, pielęgnowanie tradycji patriotycznych i demokratycznych oraz kształtowanie wśród osadzonych świadomości historycznej, oraz poczucia więzi z własnym narodem.

Marszałek Józef Piłsudski – wystawa pokonkursowa

Do zamojskiej jednostki penitencjarnej spłynęły prace osadzonych z całej Polski. Jury w którego skład wchodzili: Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Zamość, kustosz Muzeum Zamojskiego, przedstawiciel Związku Piłsudczyków RP oraz z-ca dyrektora Zakładu Karnego w Zamościu kpt. Piotr Burak oceniali między innymi estetykę, oryginalność oraz pracochłonność konkursowych prac. Zgodnie z regulaminem konkursu wyłoniono zwycięzcę, którym okazał się skazany z Zakładu Karnego w Strzelcach Opolskich .

Wszystkie rzeźby oraz obrazy, które wzięły udział w Konkursie, będą zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Zamojskim Ratuszu w ramach obchodów 100 lecia Odzyskania Niepodległości.

Organizatorem Konkursu był Dyrektor Zakładu Karnego w Zamościu.

Patronat i współorganizatorzy:

Dyrektor Generalny Służby Więziennej,
Wojewoda Lubelski,
Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Zamość,
Związek Piłsudczyków RP,
Urząd Miasta Zamość.

fot: st. chor. Jacek Szadkowski
fot: st. chor. Jacek Szadkowski

Autor i zdjęcia: st. chor. Jacek Szadkowski

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
jan III
Kolumbarium w Zamościu już istnieje na...
rodzic
Bardzo prosimy by politycy na dole nie w...
Antyklerykał
Jak ci wszyscy mówią, że to autorytet...
Ewa 17 minut temu
Głosowalam na niego w wyborach na radne...
mieszkaniec
Nowoczesna już się skończyła jest na...
wiktor
mam ogromny szacunek do św. J.P. II a n...
www
Rafał Zwolak bardzo zmiennym jest, jak ...
kinoman
kultowy serial Sami swoi tylko w innym w...
TORRES20400
https://www.youtube.com/watch?v=I2ZgKkob...
nauczyciel
buachahahahaha, dawno się tak nie uśmi...
ak
Do klakiera. Pozwolę sobie zauważyć, ...
tadek
mam dość wojenek PiSu (i przystawek) z...
realista
Nikt z Zamojszczyzny się nie dostanie. ...
kaman
Ot odezwali się intelektualiści. Skąd...
Strażak Sam
Boże, chroń nas przed takimi Polakami,...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018