R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | Zamośćtekst nadesłany26 września 2018 FACEBOOK | 5258 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: I Ogólnopolski Konkurs pt. „Józef Piłsudski – ocalić od zapomnienia”.

fot: st. chor. Jacek Szadkowski
R E K L A M A    B O A R D

W Zakładzie Karnym w Zamościu rozstrzygnięto I Ogólnopolski Konkurs pt. „Józef Piłsudski – ocalić od zapomnienia”.

„Józef Piłsudski – ocalić od zapomnienia” to konkurs skierowany do osób odbywających karę pozbawienia wolności. Jego celem było uczczenie pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego, pielęgnowanie tradycji patriotycznych i demokratycznych oraz kształtowanie wśród osadzonych świadomości historycznej, oraz poczucia więzi z własnym narodem.

Marszałek Józef Piłsudski – wystawa pokonkursowa

Do zamojskiej jednostki penitencjarnej spłynęły prace osadzonych z całej Polski. Jury w którego skład wchodzili: Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Zamość, kustosz Muzeum Zamojskiego, przedstawiciel Związku Piłsudczyków RP oraz z-ca dyrektora Zakładu Karnego w Zamościu kpt. Piotr Burak oceniali między innymi estetykę, oryginalność oraz pracochłonność konkursowych prac. Zgodnie z regulaminem konkursu wyłoniono zwycięzcę, którym okazał się skazany z Zakładu Karnego w Strzelcach Opolskich .

Wszystkie rzeźby oraz obrazy, które wzięły udział w Konkursie, będą zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Zamojskim Ratuszu w ramach obchodów 100 lecia Odzyskania Niepodległości.

Organizatorem Konkursu był Dyrektor Zakładu Karnego w Zamościu.

Patronat i współorganizatorzy:

Dyrektor Generalny Służby Więziennej,
Wojewoda Lubelski,
Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Zamość,
Związek Piłsudczyków RP,
Urząd Miasta Zamość.

fot: st. chor. Jacek Szadkowski
fot: st. chor. Jacek Szadkowski

Autor i zdjęcia: st. chor. Jacek Szadkowski

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny