Motoryzacja | Polityka i Samorząd | ZamośćRedakcja20 września 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 11 komentarzy

Zamość: Hub komunikacyjny „wyrasta z ziemi” [FOTO – aktualizacja]

Przy ulicy Peowiaków w sąsiedztwie Urzędu Gminy Zamość powstaje właśnie nowoczesne centrum przesiadkowe. Ten hub komunikacyjny będzie integrować transport publiczny w Zamościu, takie rozwiązania funkcjonują na całym świecie, na szczęście już nie długo również w Zamościu.

W jednym miejscu zmienimy PKP na komunikację miejską, hub będzie też integrować transport busami, samochodami osobowymi oraz rowerami. Centrum przesiadkowe ma być gotowe do końca roku, prace już trwają. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Zamościu. Przebudowywany jest również chodnik od ronda Rady Europy w kierunku zatoki autobusowej.

Realizacja całej inwestycji obejmie wykonanie remontu ulicy Peowiaków od ronda Rady Europy do skrzyżowania z ulicą Partyzantów. Przebudowane zostaną istniejące zatoki autobusowe. Inwestycja obejmie też budowę ścieżki rowerowej oraz utworzenie miejsca do ładowania samochodu elektrycznego. Powstanie również parking w systemie „Park&Ride” (który będzie służyć integracji i tworzeniu przejazdów łączonych samochód-kolej-MZK-rower-BUS).

Trzy wiaty przystankowe które powstaną w ramach hub-u komunikacyjnego będą pełnić funkcję przystanków dla obsługi ruchu pasażerskiego busów, autobusów z otwartą poczekalnią i przechowalnią bagażu w formie skrytek bagażowych. W projekcie pomyślano również o strefie do przechowywania rowerów i toaletach oraz paczkomatach, i automatach spożywczych.

Część jednej z wiat przeznaczona będzie na wypożyczalnię rowerów miejskich z sezonowym serwisem i miejscem do ładowania pojazdów elektrycznych. Dla mieszkańców Zamościa którzy mają własne rowery zaplanowano przechowalnię indywidualnych rowerów oraz zewnętrzne stojaki rowerowe. Cały obiekt będzie monitorowany wiec spokojnie będzie można zostawić tam rower i udać się w podróż na przykład pociągiem.

06.07.2018r.

AKTUALIZACJA: 23.08.2018r.

AKTUALIZACJA: 18.09.2018 r.

Poniżej prezentujemy wizualizację. Jak Wam się podoba?

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 12.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "KL" dnia 6 lipca 2018 o godzinie 9:22:43 napisał:
  W którym miejsce będzie lądowisko dla helikopterów?
  R E K L A M A
  • "Marian" dnia 6 lipca 2018 o godzinie 10:15:54 napisał:
   Lądowisko ma gmina w Mokrem. Tu przewidziano tylko metro. Nadziemne.
 • "KL" dnia 6 lipca 2018 o godzinie 12:41:35 napisał:
  Polska język trudna.
 • "Moustafa" dnia 6 lipca 2018 o godzinie 12:54:23 napisał:
  تغيير بيدزيم في تشرين الأول/أكتوبر - polska to trudna jezyk!
 • "Moustafa" dnia 6 lipca 2018 o godzinie 12:59:55 napisał:
  Może tak lepiej publikowć ;))) לי זה נתקע לי כסף
 • "edek" dnia 6 lipca 2018 o godzinie 16:48:59 napisał:
  Czy BUSy spod starego dworca PKS przeprowadzą się tutaj właśnie?
  • "KL" dnia 6 lipca 2018 o godzinie 18:30:31 napisał:
   Planowana jest specjalna, bezpłatna linia autobusowa między dworcem autobusowym na Nowej Osadzie i Hubem.
 • "Klangor" dnia 6 lipca 2018 o godzinie 19:50:02 napisał:
  Durnowaty pomysł, klasa tzw. informacji prostej podobna!
 • "kibic" dnia 7 lipca 2018 o godzinie 21:31:53 napisał:
  Wybudujcie stadion piłkarski bo wstyd z lat 80 tych. Kto będzie korzystal z tej inwestycji??
  • "z_boku" dnia 7 lipca 2018 o godzinie 22:04:03 napisał:
   Kapitalny pomysł! Tylko kto tam będzie grał?
 • "ad11" dnia 26 sierpnia 2018 o godzinie 15:31:53 napisał:
  Raczej, to nie będzie dobre rozwiązanie. Czas wyjaśni czy pieniądze nie zostaną wyrzucone w błoto.

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
wesoły antek
Taka podwyżka a dla czego panowie się ...
Ćwik&Zwola...
Rozumiem że ta psedo konferencja to ost...
Ma byc
@jas na filmie mowia ze ma byc tam gdzie...
jas
A co z delegaturą urzędu wojewódzkieg...
Ja nie mogę
Nie no Pan Ćwik jest gotowy do EU. Pozi...
Fredek
A co wspólnego z domem dziecka w Tomasz...
Kto
A co z wynajmującymi tam pomieszczenia ...
"Zulugula"
To chodźmy wszyscy do do Kauflandu du...
pasażer
A może tak pan radny zajął by się ni...
Jan III
Dużo dni ma ten maj 922?...
Do ‚ed’
Ceny śmieci rosną ale zobaczysz jak wz...
Wilk
Sondaż do niczego. Jak sie pozwala glos...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018