R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara5 października 2017 FACEBOOK | 5158 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 32 komentarze

Zamość: Hub komunikacyjny przy ul. Peowiaków – wizualizacja

Wizualizacja hubu komunikacyjnego przy ul. Peowiaków
R E K L A M A    B O A R D

Najprawdopodobniej w połowie przyszłego roku w miejscu przystanku przy ul. Peowiaków w Zamościu powstanie nowoczesny hub komunikacyjny. Przedstawiamy wizualizację, jak będzie on wyglądać.

Hub powstanie w miejscu, gdzie funkcjonuje przystanek dla szynobusów. Zgodnie z założeniami miejsce ma integrować transport publiczny jak MZK, czy PKP z prywatnym transportem samochodowym oraz rowerami. Hub ma być ułatwieniem w poruszaniu się po mieście zarówno dla mieszkańców Zamościa, osób pracujących w mieście, jak również przybywających do Hetmańskiego Grodu turystów. Ważną rolę w hubie odgrywać ma parking. Podróżni będą mogli zostawić na nim swoje auto i następnie przesiąść się do busa, szynobusu, czy autobusu, lub na rower.

W centrum komunikacyjnym poza parkingiem i przystankiem dla szynobusów znajdą się m.in. stanowiska dla przewoźników prywatnych oraz MZK, poczekalnia, czy przechowalnia na rowery.

Mamy już całą niezbędną dokumentację, w tym pozwolenie na budowę, więc z pracami możemy ruszać zaraz po podpisaniu właściwej umowy na dofinansowanie. Szacujemy, że inwestycja zakończy się w połowie przyszłego roku. – mówi na łamach “Biuletynu Miejskiego” prezydent Zamościa Andrzej Wnuk. Wartość projektu brutto ok 16 mln złotych, zaś zakładane dofinansowanie to blisko 11 mln zł. Poza budową hubu w ramach projektu planowany jest jest zakup dziesięciu fabrycznie nowych autobusów.

Autorami projektu hubu przy ul. Peowiaków są: mgr inż. arch Franciszek Łasocha, mgr inż. Liliana Fiołek-Jędruszczak, mgr inż. Ireneusz Wentlandt, mgr inż. Paweł Gmyz, mgr inż. Bogdan Kwieciński.

Poniżej prezentujemy wizualizację hubu. Jak Wam się podoba?

 

 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Robercik" dnia 5 października 2017 o godzinie 9:57:48 napisał:
  Już widzę te osoby przesiadające się z samochodów na te 4 szynobusy do Lublina żeby dojechać w 2 godziny i 16 minut. Tam jeździ tylko linia 31 komunikacji miejskiej . PKSu już praktycznie nie ma. Prywatni przewoźnicy chyba nieliczni będą się chcieli tam zatrzymywać. Było trzeba dbać o to co było. Teraz postawią HUB na który będzie hulał wiatr.
  R E K L A M A
 • "ak" dnia 5 października 2017 o godzinie 10:26:01 napisał:
  Lokalizacja świetna,ale nazywanie przystanku Hub-em to chyba gruba przesada.Trudno to nawet nazwać dworcem,chyba że na miarę Szczebrzeszyna.
 • "Tutejszy" dnia 5 października 2017 o godzinie 10:57:56 napisał:
  A po kiego grzyba jeździ ten szynobus i wozi powietrze. Chyba po to aby robić dodatkowe korki na Legionów. Paranoja.
 • "Kmicic" dnia 5 października 2017 o godzinie 12:30:38 napisał:
  Widocznie Pan mieniący się ,,Tutejszym" nie mieszka w Zamościu ani w okolicy i co więcej nigdy nie jeździł tym szynobusem. Zapewniam zainteresowanie jest większe aniżeli na pociąg IC Matejko vel Hetman do Wrocławia. Zamościowi potrzebne jest bezpośrednie połączenie kolejowe z Warszawą a nie Wrocławiem gdzie ludzi jedzie mniej niż do Warszawawy gdzie codziennie lub co weekend setki ludzi dojeżdża.
 • "Daniel Czubara" dnia 5 października 2017 o godzinie 12:49:02 napisał:
  @Tutejszy wiem, że w wakacje wyglądało to słabo, ale jest październik i wielu studentów ze względu na atrakcyjne ceny - kiedyś to było 7 zł, nie wiem jak teraz - wybiera szynobus niż inne środki lokomocji, nawet kosztem czasu. Studenci mają myślenie bardziej ekonomiczne. Szynobus w obie strony kosztuje tyle samo co bus w jedną stronę - tłumaczył mi kiedyś jeden ze studentów.
 • "A dworzec?" dnia 5 października 2017 o godzinie 13:11:21 napisał:
  A mam pytanie co z dworcem przy Szczebrzeskiej? Niby są tam wiaty, ale idzie zima i przydałoby się poczekalnię otworzyć. Ponoć budynek nie spełnia wymagań technicznych. Może tak by wyremontować?
 • "Be dworzec" dnia 5 października 2017 o godzinie 15:13:31 napisał:
  Miasto złożyło wniosek do UE i będzie remontować budynek, jak w końcu dostanie pieniądze. Cierpliwości. Ps. a czemu nie krzyczałeś, jak PKP zamknęło obiekt wiele lat temu i nie remontowało?
 • "A dworzec?" dnia 5 października 2017 o godzinie 17:14:46 napisał:
  Gdy likwidowali kolej w Zamościu chodziłem po pracy lub przed pracą i zbierałem podpisy. Gdy kolej wróciła do Zamościa byłem wśród tych co w zimowe popołudnie witali wracające pociągi. Ty gdzie wtedy byłeś @Be dworzec?
 • "pasażer" dnia 5 października 2017 o godzinie 17:17:03 napisał:
  Co racja to racja coś z tą poczekalnią przydałoby się zrobić. Idzie zima, a pod tymi wiatami to może nie wieje, ale ciepło jak na Syberii.
 • "Mu" dnia 5 października 2017 o godzinie 17:28:46 napisał:
  Pomysł huba komunikacyjnego popieram w 100%, poprzednia władza rozwaliła totalnie komunikacje publiczna w Zamościu, tylko busy miały eldorado. A co do szynobusów jako ich użytkownik to bardzo fajny środek transportu, problemem jest tylko czas przejazdu, ale co się dziwić jak miejscami jedzie 30km/h.
  R E K L A M A
 • "Horn" dnia 5 października 2017 o godzinie 17:31:59 napisał:
  Dworzec na Szczebrzeskiej to ważny punkt. Z dworca turyści mogą udać się do ZOO, na Starówkę też mają niedaleko.
 • "ak" dnia 5 października 2017 o godzinie 18:08:44 napisał:
  Do "Horna". Dworzec na Szczebrzeskiej to bardzo zła lokalizacja.Dla turystów Szczebrzeska czy Peowiaków- bez większej różnicy,dla mieszkańców- Peowiaków to centrum, Szczebrzeska to demograficzne peryferium
 • "dc" dnia 5 października 2017 o godzinie 18:12:49 napisał:
  Nie sądze aby taki hub w znaczący sposób wpłynął na usprawnienie komunikacji ale niech powstanie.Mnie bardziej interesuje co dalej z infrastruktura kolejowa i przejazdami.Nie rozumiem dlaczego dworzec na Szczebrzeskiej nie może być otwarty skoro nic się nie dzieje wokół niego ani w środku.Nie rozumiem tez dlaczego plac z tylu dworca został zamknięty i też nic tam się nie dzieje.Środki na remont tak długo są pozyskiwane?Może UE doszła do wniosku,że nigdy o niego nie dbano i decyzja jeszcze okaże się negatywna?.Te wiaty to chyba uzasadnienie dla zamknięcia budynku aby nikt nie pytał.Z remontem dworca będzie ciężka sprawa by zmienić choć trochę jego socrealistyczny wygląd.co do połączeń powinny być zachowane do Wroclawia(studenci,kontakty rodzinne itd),za połączeniem z Warszawa też jestem chociaż W-wa mnie nie podnieca.Co z remontami torowisk w okolicy,co z przestarzała infrastruktura?Czy ktos zadał sobie trud sprawdzenia skąd najwięcej ludzie przyjeżdzają do ZOO,może nie ma dla nich żadnej interesującej oferty koleją,takiej,która byłąby dostosowana do ich potrzeb pod względem polączeń i dogodnej godziny tak by chcieli porzucić samochody?
 • "magnar" dnia 5 października 2017 o godzinie 19:45:07 napisał:
  Trochę nie pojmuję logiki rządzących. Miasto kupiło dworzec przy Szczebrzeskiej. Poczekalnia jest zamknięta a sam dworzec jest antyreklamą dla miasta. Z drugiej strony przy ul. Peowiaków ma powstać nowoczesny węzeł komunikacyjny. To tak jakby kupić stary samochód i postawić go na parkingu by stał i rdzewiał, a potem kupić nowoczesne auto. Gdzie sens i gdzie logika?
 • "Dawny KMICIC" dnia 5 października 2017 o godzinie 20:39:03 napisał:
  Magnar masz rację ale tylko częściowo. Miasto kupiło dworzec przy Szczebrzeskiej za prezydentury Marcina Zamoyskiego, ale nie zatroszczyło się o środki na remont tego dworca. Również w tamtym czasie za prezydentury Marcina Zamoyskiego miasto dopuściło defacto do likwidacji-sprzedaży starego dworca PKS i Zamość został bez jakiegokolwiek sensownego węzła komunikacyjnego. O postoju dla BUS-ów już nawet nie wspomnę, bo to żenada. Pomysł na naprawę tragicznej sytuacji w/w wymienionym temacie ( tj. umiejscowienia nowego węzła komunikacji publicznej w Zamościu) pojawił się chyba 6 czy 5 lat temu, właśnie na łamach roztocza.net - sam brałem udział w tych dywagacjach. To między innymi i mój pomysł aby tym miejscem był środek miasta, a nie peryferie. Biorąc do ręki Plan Miasta Zamościa to ul. Peowiaków - PRZYSTANEK STARÓWKA jest właśnie środkiem miasta.
 • "wilk" dnia 5 października 2017 o godzinie 20:51:37 napisał:
  Pomysł hubu na Peowiaków fajny, tylko należałoby coś zrobić z tym straszydłem na Szczebrzeskiej, bo niebawem to pier... z takim hukiem, że jak jeszcze tam się ktoś nawinie to będzie tragedia na pierwszą stronę tabloidów. Rozumiem, że ta poczekalnia jest zamknięta z kwestii bezpieczeństwa. Sądzę, że gdyby ją otworzyć to zrobiłaby się tam zimą noclegownia dla miłośników procentów, którzy nie chcą iść do brata Alberta, bo tam pić nie można. Pytanie tylko, czy na tym centrum transportowym przy Peowiaków, gdzie też ma być poczekalnia uda się uniknąć podobnego problemu. Idę o zakład, że zimą poczekalnia na Peowiaków stanie się również ulubionym miejsce dla bezdomnych, czy żulików co zaczepiają na Starówce ludzi z hasłem: "Panie poratuj pan 2 złote na bełcik". W takiej sytuacji podróżni będą siedzieli na klimatyzownym tzw. "dworze" , czy jak wolą inni "polu", a w poczekalni będzie taki klimat, że spokojnie będzie można zawiesić siekierę. Wiem, że się rozpisałem, że to nie największy problem przy powstaniu tego hubu, ale jak już ma coś powstać, to niech to będzie komfortowe, by można tam było wsiadać i jechać, a nie by tam jechało smrodem i odstraszało. Jak to już ma kosztować te kilkanaście milionów niech będzie dopieszczone i pilnowane by się nie zmieniło szybko w dworzec z ulicy Szczebrzeskiej.
 • "ak" dnia 5 października 2017 o godzinie 23:38:53 napisał:
  Pytającym o sens zakupu dworca przy Szczebrzeskiej przypominam cenę za jaką został kupiony- 150 tys.zł.To znacznie mniej niż jest warta działka. Utrzymanie tam dworca miałoby sens tylko w przypadku likwidacji torów przecinających fortyfikacje, ale ten temat chyba nie jest brany pod uwagę.
 • "Thomas" dnia 6 października 2017 o godzinie 2:03:45 napisał:
  Nie wiem co tutaj może kosztować 16 milionów??????
 • "ak" dnia 6 października 2017 o godzinie 7:31:56 napisał:
  Do "Thomasa". Zapewne większość tej kwoty pochłonie te 10 autobusów.
 • "Daniel Czubara" dnia 6 października 2017 o godzinie 7:32:45 napisał:
  @Thomas projekt obejmuje powstanie węzła komunikacyjnego i zakup 10 nowoczesnych autobusów. Zsumuj to.
  R E K L A M A
 • "uff" dnia 6 października 2017 o godzinie 8:56:24 napisał:
  We wszystkich cywilizowanych miastach wszystkie dworce PKP czy PKS są zlokalizowane obok siebie tak aby było wygodniej wszystkim podróżującym.W Zamościu przez lata nikt o tym nie pomyślał.Dając obraz miasta zapyziałego.Pomysł integracji węzła komunikacyjnego jest jak najbardziej słuszny i potrzebny miastu.Skorzystają z tego wszyscy i wizualnie miasto Zamość oraz wszyscy podróżujący.
 • "b" dnia 6 października 2017 o godzinie 11:02:38 napisał:
  Tak samo jest w Lublinie, to jest uciążliwe dla pasażerów. No i w Zamościu.
 • "Thomas" dnia 6 października 2017 o godzinie 11:31:44 napisał:
  Daniel Czubara@ W takim razie proszę o info ile w ramach tego projektu mają kosztować nowe autobusy? Rozumiem, że mają to być autobusy międzymiastowe.
 • "Daniel Czubara" dnia 6 października 2017 o godzinie 12:00:52 napisał:
  @Thomas masz jak w banku jak tylko miasto uchyli nieco więcej informacji o projekcie napiszemy o tym. Z tego co wiem mają to być nowoczesne, klimatyzowane autobusy. Jak coś ma być dobre i nie psuć się co chwila to musi kosztować. Tu masz średnie ceny autobusów miejskich: http://forum.infobus.pl/viewtopic.php?f=11&t=751
 • "qwert" dnia 6 października 2017 o godzinie 16:21:53 napisał:
  Z całego projektu najlepiej brzmi 10 nowych autobusów :-). I jak rozumiem to będzie główny koszt projektu. Przystanek całkiem fajny ale nazywanie tego hubem ? Ale jaka metropolia taki hub.
 • "z" dnia 6 października 2017 o godzinie 19:02:53 napisał:
  Wg mnie, całość wygląda zwykły zadaszony, tylko troszkę dłuższy przystanek autobusowy. Ktoś złośliwy napisałby pewnie, że góra urodziła mysz.
 • "Marian" dnia 6 października 2017 o godzinie 20:43:43 napisał:
  Czy ktoś robił analizy czy tego typu inwestycja jest zasadna w tym miejscu? Zda egzamin taki hub? Jest po coś przydatny? A może ktoś w ramach twórczości radosnej zapodał hasło robimy Hub, a reszta to podchwyciła i robią tylko sami nie wiedzą po co...
 • "@Marian" dnia 6 października 2017 o godzinie 20:59:17 napisał:
  Marian, ty masz chyba na nazwisko Kiepski! Weź chopie przeczytaj se post "Dawny Kmicic" i nie zadawaj gupich pytań, bo tam masz odpowiedź na nie.
 • "ak" dnia 7 października 2017 o godzinie 11:22:10 napisał:
  Jeżeli ja- mieszkaniec Nowego Miasta (ponad 2km.od Peowiaków), nie mam wątpliwości, że Peowiaków to najlepsza lokalizacja na dworzec kolejowo-autobusowy w Zamościu, to żeby upierać się przy Szczebrzeskiej, to chyba trzeba mieszkać w ZOO.
 • "Marian" dnia 7 października 2017 o godzinie 13:36:59 napisał:
  @Osobnik co napisał do @Marian: Z artykułu niestety nie wynika jasno, że analiza zasadności budowy była prowadzona i budowa huba jest zasadna. A swoją drogą Kmicic to był miękka parówa...
  R E K L A M A
 • "tg" dnia 7 października 2017 o godzinie 14:43:04 napisał:
  Dziwne,że zwykly przystanek miałby być ważniejszy od obecnego dworca.Są miasta gdzie dworzec jest oddalony od centrum o 3km i jakoś nie ma problemów.Nie rozumiem też dlaczego do chwili obecnej nie ma połączeń kolejowych lokalnych z Hrubieszowem,Biłgorajem.Nie ma się co dziwić,że busiarze potem wygrywają.Lokalne władze z każdej opcji widać,z nie mają zupełnie głowy,pomysłu.Wydają kasę jak popadnie a nie potrafią zadbać o najprostsze sprawy.Kompletnie niewidoczny w Sejmie zawiślak,nie lubiący koleji zamoyski.Nie mamy szczęścia do spraw kolejowych.
 • "pp" dnia 9 października 2017 o godzinie 9:12:37 napisał:
  "Poniżej prezentujemy wizualizację hubu. Jak Wam się podoba?" Projekt przeciętny. Na kolana nie powala. Architekci wcale się nie wysilili. A kasa jest.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny