Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja11 maja 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 30 komentarzy

Zamość: Hub komunikacyjny powstanie przy ul.Peowiaków

Źródło: zamosc.pl
R E K L A M A    B O A R D

Nowoczesne centrum przesiadkowe, zwane też hub’em komunikacyjnym, pojawi się przy ul. Peowiaków (w sąsiedztwie Urzędu Gminy Zamość). Będzie integrować transport publiczny (miejski, PKP, BUS, samochody osobowe i rowery). Umowa na zrealizowanie inwestycji została już podpisana.

Obejmuje m.in.wykonanie remontu ulicy Peowiaków od Ronda Rady Europy do skrzyżowania z ul. Partyzantów wraz z przebudową istniejących zatok autobusowych, budowę parkingu w systemie „Park&Ride” (który będzie służyć będzie integracji i tworzeniu przejazdów łączonych samochód-kolej-MZK-rower-BUS), budowę ścieżki rowerowej oraz utworzenie miejsca do ładowania samochodu elektrycznego.

Powstaną trzy wiaty przystankowe. Wiata I będzie pełnić funkcję przystanku dla obsługi ruchu pasażerskiego busów z otwartą poczekalnią, przechowalnią bagażu w formie skrytek bagażowych, miejscem na automaty spożywcze oraz z toaletą automatyczną. Wydzielono w niej strefy do zadaszonego przechowywania rowerów oraz przeznaczono miejsce na paczkomaty.

Wiata II będzie pełniła funkcję dla przystanku dla obsługi ruchu pasażerskiego autobusów z otwartą przechowalnią. Część wiaty przeznaczona będzie na wypożyczalnię roweru miejskiego z sezonowym serwisem i miejscem do ładowania pojazdów elektrycznych.

W wiacie III znajdować będzie się przechowalnia indywidualnych rowerów oraz zewnętrzne stojaki rowerowe.

Cały obiekt będzie monitorowany.

Wartość umowy: 5 824 890,68 zł brutto. Cały obiekt ma powstać do końca tego roku.

 

(źródło: zamosc.pl)

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "k" dnia 11 maja 2018 o godzinie 13:30:09 napisał:
  Bardzo dobry projekt, umożliwi lepszy dostęp do różnych środków komunikacyjnych w naszym mieście. Z tym pomysłem rozbudowy projektów przystankowych w naszym mieście występowały różne środowiska w mieście.Wówczas nie było na to klimatu do realizacji.
  R E K L A M A
  • "L." dnia 11 maja 2018 o godzinie 13:35:14 napisał:
   A co z lotniskiem?
  • "Mirek" dnia 11 maja 2018 o godzinie 19:17:39 napisał:
   poczekaj na wykonanie ... "wypas" będzie jak zwykle
 • "kjm" dnia 11 maja 2018 o godzinie 15:46:24 napisał:
  kolejna po budowie łącznika ulicy Prostej z Kilińskiego inwestycja komunikacyjna
 • "ak" dnia 11 maja 2018 o godzinie 18:10:09 napisał:
  "Obiekt ma powstać do końca roku"- choć jeszcze budowa nie została rozpoczęta. o czym to świadczy? O tempie czy o skali inwestycji zwanej szumnie HUB-em. Potrzeby budowy tego przystanku bynajmniej nie neguję.
 • "IoT" dnia 11 maja 2018 o godzinie 18:24:28 napisał:
  "Jaki Pan taki kram" - jakie miasto taki hup :-) Wiaty... :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
 • "J." dnia 11 maja 2018 o godzinie 18:34:43 napisał:
  No a co z traktorami, furmankami? Będzie dla nich jakieś miejsce?
 • "Wanda" dnia 11 maja 2018 o godzinie 19:15:55 napisał:
  Dobrze, szybko, tanio. Dlaczego w tym mieście zawsze wybiera się drogo i szybko. Drogo rozumiem, każdy musi zarobić i się podzielić jak przy "kasownikach". Ale jakby do tego było dobrze to może jakoś dalibyśmy radę ścierpieć to dzielenie się.
 • "Becker" dnia 12 maja 2018 o godzinie 13:17:53 napisał:
  Może w dużym mieście tego typu inwestycje się sprawdzają ale w Zamościu?. Przecież na tym przystanku nawet nikt w autobus miejski nie wsiada/wysiada w szynobus chyba tez nie wiele osób a busy to nawet nie wiem czy tam wogole się zatrzymują. Zuczę miastu jak najlepiej ale to chyba nie do końca trafiona inwestycja.
  • "KL." dnia 12 maja 2018 o godzinie 13:44:03 napisał:
   A jakie losy czekają Hop Stop przy Hrubieszowskiej? Dwa lata temu zachwycano się nowym dworcem autobusowym. I co? Busy tam gdzie były, tam są dalej - bez poczekalni, ławek, kibla. Jaka jest gwarancja, że wszystkie autokary i busy przeniosą się z Hot Stopu do hubu?
 • "observer" dnia 12 maja 2018 o godzinie 14:05:56 napisał:
  do niektórych przedmówców - macie rację, po co? Lepiej niech zostanie tak, jak jest - siermiężnie. Po co inwestycje drogowe? Po co łącznik Prosta-Namysłowskiego? Po co remonty ulic, mostów, budowa ścieżek rowerowych? Komu to potrzebne? Wybory się zbliżają, a więc wylewamy kolejne wiadra g....na na Prezydenta i jego ekipę. Życzę zdrowia.
 • "ad111" dnia 12 maja 2018 o godzinie 14:34:59 napisał:
  Koszt-efekt Szanowny Przedmówco, reszta to wpisywanie się w propagandę i rozdawnictwo/wydawanie kasy publicznej bez rozumu...
  • "jan" dnia 12 maja 2018 o godzinie 16:26:46 napisał:
   Masz lepszą propozycję? Podziel się nią.
   R E K L A M A
 • "ad111" dnia 12 maja 2018 o godzinie 18:37:29 napisał:
  Rozwalono PKS Zamość, z dworca zrobiono "coś", co niczemu i nikomu nie służy, bo większość pasażerów i tak wybiera busy i stoi na chodniku, bo nie ma innego miejsca. A co do tego przystanku z wiatą na dawnym przytsanku PKS Starówka, to w mojej ocenie cała para w gwizdek. Aha, do Adwesrsarza, nie ja decyduję i nie ja pobieram pensję za rozwiązywanie problemów mieszkanców Zamościa. Rozlicz sobie, Panie Janie tych, którym płacimy w podatkach, a którzy nie robią tego co powinni.
  R E K L A M A
 • "ad111" dnia 12 maja 2018 o godzinie 18:40:22 napisał:
  Żeby nie było, że tak wszystko pesymistycznie, to może coś się jednak zmieni i będzie powiedzmy tak....... http://www.wiocha.pl/1512334,Czekanie-na-autobus
 • "Thomas" dnia 13 maja 2018 o godzinie 1:08:07 napisał:
  Czyim pomysłem był pomysł sprzedaży PKS? Kto podjął decyzję o sprzedaniu PKS na Gminnej i Bazy PKS wraz z garażami na Sadowej? Proszę zwrócić uwagę za ile miasto z partnerami kupi nowe autobusy Solaris, a za ile wystawiono na sprzedaż autobusy PKS? Co do busów - żyjemy w dwudziestym pierwszym wieku . Na dworcu bus nie ma zadaszonych przystanków, nie ma poczekalni, podobno jest toaleta ile jest ławek. W 21 wieku nie powinno stać się w deszczu, zimnie, słońcu w oczekiwaniu na bus - ale tak niestety jest W Lublinie busy z ulicy Ruskiej i tego dworca busów zostały przeniesione na dworzec PKS co oznacza jedno busy dokładają się do utrzymania dworca. Może, ktoś z Redakcji pokusi się o zrobienie felietonu na temat transportu publicznego w mieście z z wyłączeniem komunikacji miejskiej? Czyli kto za tym wszystkim stoi?
 • "klangor" dnia 13 maja 2018 o godzinie 10:22:39 napisał:
  Powstanie "głup komunikacyjny"!!!
 • "observer" dnia 13 maja 2018 o godzinie 16:54:47 napisał:
  do ad111. Szanowny Przedmówco - piszesz koszt-zysk. Prośba podaj mi w takim razie koszt wykonania np. 10 mb chodnika lub ścieżki rowerowej i zysk, jaki Miasto Zamość z tego osiąga/osiągnie. Może wprowadzając opłaty na chodzenie po nowych chodnikach bądź jeżdżenie po nowych ścieżkach? Chyba małe co-nieco Ci się pomerdało.
 • "ad111" dnia 13 maja 2018 o godzinie 17:20:55 napisał:
  Nie wiem co i komu się merda, ale to jakby nieważne i nie przystoi w merytorycznej i kulturalnej dyskusji. Koszt- zysk w rozumieniu kasa z podatków wyłożona przez miasto dla dobra mieszkańców. Jeżeli jednak jest to duża kasa, a jakby tego dobra i powszechnej szczęśliwości mieszkańców nie widać, to wtedy jest marnotrastwo publicznych środków na chore i nie sprawdzone wymysły urzędników.
 • "?" dnia 13 maja 2018 o godzinie 18:37:51 napisał:
  No właśnie dlatego nie komentuje wypocin takich..... (wstaw) jak ad111. Pisze o ekonomii a nie ma pojęcia o matematyce. Koszt hubu w 85%dofinansowany jest z Unii Europejskiej. Miasto dokłada więc jakieś 850 tysięcy z całego budżetu. Za te pieniądze gdyby samo miało coś robić to by nie wyremontowało tego fragmentu Peowiaków, który jest w projekcie. A tu czytamy, że powstanie hub, wiaty, parkingi, oświetlenie, ulica, chodniki i ścieżki rowerowe. Ad111, zamilcz. Jesteś zwykłym hejterem, dyletantem i szkoda czasu, żeby Ci tłumaczyć oczywistości.
 • "ad111" dnia 13 maja 2018 o godzinie 20:00:44 napisał:
  Tak, tak, a pieniądze z UE to dowożą ufoludki z Marsa. Już takie gadki były przy budowie tego czegoś po PKS i co, a no nic. Dalej ludzie stoją na chodniku i czekają na busa. A tak swoją drogą, to widzę uaktywnienie się urzędników w dyskusji. Może i dobrze, jeszcze jakby trochę myśleli prospołecznie podczas pracy...:)
  • "KL." dnia 13 maja 2018 o godzinie 21:04:34 napisał:
   Z mapy Polski zniknie gmina Ostrowice . To kara za długi nie do spłacenia. To samo czeka kiedyś miasto Zamość, który w najlepszym przypadku może być w całości włączony do gminy Zamość.
  • "?" dnia 13 maja 2018 o godzinie 21:46:04 napisał:
   Urzędnikiem nie jestem, ale Ty prostym hejterem. Po pierwsze dyskutuj z faktami a nie z kosmosem. Po drugie hop stop to prywatny biznes a parking busów jest na terenie spółdzielni, więc żaden z twoich zarzutów nie dotyczy władz miasta. Po trzecie - każda inwestycja dotowana aż w takiej wysokości przez UE jest dobra, ale Ty każdą krytykujesz. Szkoda czasu.
  • "?" dnia 13 maja 2018 o godzinie 21:48:15 napisał:
   Z tego co czytam, Zamość ma 74 mln zł zadłużenia, a był czas ze miał i ponad sto milionów. Więc prezydent Wnuk zadłużenie spłaca. Majątek miasta to na dziś jakieś z pół miliarda złotych. Opozycjo, przestań kłamać i straszyć ludzi.
   R E K L A M A
 • "ad111" dnia 13 maja 2018 o godzinie 21:55:24 napisał:
  Czyli nic się nie dało zrobić? A kto zatwierdził zmiany w planie zagospodarowania? A kto nie pomyślał o pasażerach busów? A kto ciągle używa inwektyw w dyskusji w stosunku do adwersarza? I mógłbym tak dalej, ale nie spodziewam się merytorcznych odpowiedzi więc EOT.
  • "?" dnia 13 maja 2018 o godzinie 21:58:37 napisał:
   Człowieku, jeśli cię tak można nazwać. Plan zagospodarowania powstał w 2006 roku. Nic nie można już teraz zrobić, to nie Białoruś, władza nie odbiera prywatnych działek. A Wnukowi chwała za to, że pozyskał dotację, buduje i zmienia ten zaniedbany fragment miasta na lepsze. Przestań hejtować!
 • "." dnia 13 maja 2018 o godzinie 22:20:59 napisał:
  Czy Plan Zagospodarowania przestrzennego przewiduje na Gminnej parking dla busów?
 • "Anonim" dnia 13 maja 2018 o godzinie 22:37:24 napisał:
  bardzo dobry pomysł: -Zamość komunikacyjnie powinien sie rozwijać aby rozładować korki, napływ pojazdów w godzinach szczytu - następny krok to rozwój MZK Zamość i komunikacji miejskiej i podmiejskiej - kolejny krok to lotnisko aby w gminie Zamość pojawił konkretny inwestor aby komunikacja z Warszawą tj. inwestorami była jak najszybsza Region powinien się rozwijać wg swoich największych kompetencji czyli produkcji rolnej, oraz poszukiwać wieloletnich kontraktów dla lokalnych producentów rrynków zbytu. Takim przykładem jest Francja. Eksport produktów rolnych przewyższył 7-krotnie rynek automotive.
  R E K L A M A
 • "ad111" dnia 14 maja 2018 o godzinie 8:05:25 napisał:
  Plan zagospodarowania zmieniono specjalnie pod inwestora, który wybudował kilka sklepów na byłym dworcu PKS. Można było zastrzec konieczność wygospodarowania miejsca na busy. Nikt o tym nie pomyślał pomimo, że były takie głosy w społeczeństwie i o to mi chodzi. Urzędnicy mają gdzieś głos społeczny, a tylko realizacje swoich chorych wizji i ambicji. Ta inwestycja na "starówce" może i jest potrzebna, a może nie, ale wczesniej też można było przynajmniej przystanek dla busów i ich pasażerów uwzględnić. Co do wyzwisk i prób dyskredytacji mnie przez moich Adwersarzy, to jak zwykle mogę tylko stwierdzić, że przy braku osobistej kultury i argumentów zawsze używają inwektyw i argumentów ad personam. To świadczy tylko o nich samych.
 • "KK" dnia 15 maja 2018 o godzinie 21:26:03 napisał:
  No cóż inwestycja z rozmachem aż 3 stanowiska na miarę (przepraszam) Tyszowiec czy Grabowca bo już dla Werbkowic i Szczebrzeszyna byłby zbyt ciasny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Kubel
A gdzie kierownik budowy ?, pociągną...
Jak po rundzie masz awans w kieszeni to ...
Antyklerykał
Próbą dyskredytacji adwersarza nie da ...
zamościak
Co oni tam wyprawiają ? Jakaś dywersja...
TORRES20400
Słuszna uwaga. To dlatego do dziś prod...
TORRES20400
@"Thomas"; uśmiech zagościł na mej sm...
observer
przecież to proste - jednymi schodami s...
ak
Doga Redakcjo proszę informować czytel...
Thomas
Antyklerykał - czy wiesz, że S...
Lena
Zjedz sobie kukurydzę i popij "mocnym f...
TORRES20400
Niektórzy majstrowali przy "Siódmej pi...
Antyklerykał
Dobrze, że w przebłysku własnej woli ...
ciekawy
aaaa schody Eschera kojarzę, no to fakt...
no name
super! ciekawe czy w tym świetnym klu...
TORRES20400
https://www.cda.pl/video/149315d0...
TORRES20400
Masz rację, jestem na łańcuchu Bestii...
Antyklerykał
Cóż, zamykanie oczu na niewygodne fakt...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018