Lifestyle | ZamośćRedakcja8 grudnia 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 19 komentarzy

Zamość: Hetmański Gród obroni tytuł Świetlnej Stolicy Polski?

Fot. Milena Kulda
R E K L A M A    B O A R D

Czy Zamość obroni tytuł Świetlnej Stolicy Polski? Dowiemy się tego wkrótce dzięki organizowanej już po raz 9. ogólnopolskiej akcji „Świeć się z Energą”. Istotą zabawy, obok świątecznej rywalizacji miast z całego kraju, jest pomoc osobom potrzebującym.

Na 16 zwycięskich miejscowości czeka energooszczędny sprzęt AGD o wartości aż 200.000 zł. Ufundowane przez Grupę Energa lodówki, inne praktyczne i nowoczesne sprzęty trafią do wybranych rodzin, domów dziecka oraz osób starszych. O tym, które miasta wygrają plebiscyt w etapie regionalnym i kto zdobędzie w finale tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”, zdecydują internauci głosujący poprzez stronę SwiecSie.pl.

Plebiscyt miast „Świeć się z Energą” zrodził się z inicjatywy pomorskiej spółki energetycznej, która już od 9 lat w okresie świątecznym zachęca Polaków do wybrania najpiękniej oświetlonych miejsc w kraju oraz przekazania uśmiechu i radości potrzebującym. Dobroczynnej akcji co roku towarzyszy zacięta rywalizacja pomiędzy miastami i regionami. Poprzednią edycję wygrał Zamość, a wśród laureatów zabawy są m.in. Rzeszów, Bielsko-Biała, Pelplin i Szczecin.

Pierwszy etap głosowania w plebiscycie miast rozpoczyna się 13 grudnia i potrwa do 2 stycznia. 16 zwycięzców regionalnych zakwalifikuje się do drugiego etapu, który ruszy 8 stycznia i zakończy się 15 stycznia wyłonieniem „Świetlnej Stolicy Polski”. W każdym etapie akcji głosować będzie można codziennie.

– Grupa Energa już po raz dziewiąty postanowiła zorganizować ogólnopolski plebiscyt na najpiękniej świątecznie oświetlone miasto, czyli „Świeć się z Energą”. Celem, jaki przed sobą stawiamy, jest uhonorowanie najładniejszych miejsc w kraju i dobroczynna pomoc. Chcemy zaktywizować społeczności lokalne i zachęcić Polaków do zaprezentowania swojego patriotyzmu – przywiązania do własnego miasta i regionu. Tworzymy w ten sposób małe ojczyzny – miejsca, gdzie rodzą się wspaniałe wartości, gdzie poznajemy prawdziwy wymiar i znaczenie słowa Polska, a dodatkowo pomagamy osobom najbardziej potrzebującym – mówi Anna Ziobroń, dyrektor marketingu i komunikacji Energa SA.

Plebiscyt to nie tylko wspaniała zabawa i rywalizacja o miano najpiękniej przystrojonego świątecznie miejsca w kraju. To również doroczna akcja charytatywna. Każde miasto, które zdobędzie w swoim województwie najwięcej głosów może liczyć nie tylko na prestiż, ale także na wsparcie dla najbardziej potrzebujących mieszkańców. Energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10.000 zł to nagroda dla każdego z 16 laureatów I etapu.

Na zwycięzcę plebiscytu czeka tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” oraz ufundowana przez Grupę Energa nagroda główna – urządzenia AGD o wartości 40.000 zł. W poprzedniej edycji do wszystkich zwycięskich miast trafiło ponad 160 nagród, zaś najbardziej potrzebujący mieszkańcy Zamościa – ubiegłorocznej świetlnej stolicy, mogli cieszyć się ponad 40 sztukami nowoczesnego sprzętu AGD.

Od początku akcji „Świeć się z Energą” dobroczynna pomoc trafiła już do podopiecznych ponad 170 placówek w całej Polsce, m.in. domów dziecka, rodzin w potrzebie, stowarzyszeń i ośrodków pomocy społecznej.

Współorganizatorami i partnerami 9. edycji akcji „Świeć się z Energą” są: Grupa Energa, Grupa ZPR Media, spółka Energa Oświetlenie oraz oficjalny sklep akcji – sklep.energa.pl

Czy Zamość obroni tytuł? Będą potrzebne Wasze głosy. Pomożecie?

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Fotki" dnia 8 grudnia 2017 o godzinie 9:00:18 napisał:
  Obroni, ale nie z waszymi zdjęciami
  R E K L A M A
 • "fakt" dnia 8 grudnia 2017 o godzinie 9:25:53 napisał:
  I hejtem radnych.A w szczególności czarnej mamby
 • "Zamościanin" dnia 8 grudnia 2017 o godzinie 9:26:37 napisał:
  Z takim "ogrodem wyobraźni" to możemy kandydować do konkursu "Capital of the World" ( taki żarcik ;)
 • "fakty" dnia 8 grudnia 2017 o godzinie 9:28:35 napisał:
  "łańcuchowy" jak coś wymyśli to z jego założenia od razu sukces :)))
 • "oooo" dnia 8 grudnia 2017 o godzinie 9:32:01 napisał:
  Dobre jest ,że Zamość zwycięża w konkursie ogólnopolskim ,mieszkańcy są zadowoleni,turyści pieją z zachwytu (można sprawdzić na fejsie) a TZ z grupą wariatów jak mantra powtarza "A mnie się ni podoba".Nigdzie nie byli niewiele widzieli a wystarczy odwiedzić Rzeszów.Lepiej żeby nic nie było.Szaro i buro.Takie są zamojskie Kononowicze.
 • "nie zarobiony" dnia 8 grudnia 2017 o godzinie 10:50:26 napisał:
  Ale co mnie to ? na kieleni mie się poprawi?
 • "hmm" dnia 8 grudnia 2017 o godzinie 11:51:52 napisał:
  Pomysł konkursu fajny, ale z wykonaniem to już niekoniecznie... Jeśli Zamość ma się wypromować poprzez ten konkurs to powinien on wyglądać jakoś inaczej. Co z tego, ze zamościanie będą codziennie głosować na Zamość, lublinianie na Lublin, a gdzieś w Koziej Wólce na siebie? To jest narcyzm, a nie promocja. Gdyby np. nie można było głosować na swoje miasto, tylko inne i Zamość by wygrał to byłoby coś i pewnie lepszy efekt promocyjny. A tak znowu będziemy się napędzać by oddawać głosy z Zamościa, bo z reszty Polski nikt na nas nie zagłosuje. Czy zaowocuje to wzrostem napływu turystów? Odpowiedzcie sobie sami.
 • "Rusek" dnia 8 grudnia 2017 o godzinie 12:02:52 napisał:
  Dajcie spokój ...turyści zachwyceni przede wszystkim Miastem. ,ciesze się że są inicjatywy i promuje się Zamość na wszelkie sposoby ale trzeba to robić z smakiem ,miasto na to zasługuje. Rozumiem że to się może podobać... niestety wschodni gust jest specyficzny;] ale każdy kto ma chociaż minimalne wyczucie estetyk źle to odbiera szczególnie na tle historycznej zabudowy.
 • "PR" dnia 8 grudnia 2017 o godzinie 13:09:32 napisał:
  Precz z czarnym PR-em czarnej mamby!
 • "Liść paproci" dnia 8 grudnia 2017 o godzinie 13:47:05 napisał:
  Zamość wygra ale nie z takimi zdjęciami jak na stronie Roztocze.
  R E K L A M A
 • "ciekawski" dnia 8 grudnia 2017 o godzinie 14:15:28 napisał:
  Ciekawe ile osób z Zamościa zagłosuje na inne miasta.
 • "joke" dnia 8 grudnia 2017 o godzinie 14:20:40 napisał:
  Znowu będą się ludzie podniecać, że sami na siebie głosują. Sam konkurs fajny, ale co z tego, że sami siebie wybierzemy? Nudne już powoli.
 • "nik" dnia 8 grudnia 2017 o godzinie 18:22:21 napisał:
  A może jakieś info na stronie miasta dla turystów (i mieszkańców ZMC i okolic)... Przyjdą o 17:12, pochodzą, pochodzą i "ciemność widzę, ciemność" no może choinka, lodowisko i parasolniczka ... świecą. 17:26...Pochodzą, pójdą, dalej ciemność. A jak już pójdą uruchomi się to, co najfajniejsze...Powtórka o 18:14... i znów wtopa :( i to ma zachęcać do głosowania?
 • "E tam" dnia 9 grudnia 2017 o godzinie 11:14:17 napisał:
  Kupa szmalu na to idzie a tymczaem w ubieglym roku zanotowano spadek liczby turystow odwiedzajacych Zamosc.To daje do myslenia a przynajmniej powinno dac co niektorym decydentom....
 • "Pamiętamy" dnia 9 grudnia 2017 o godzinie 11:34:50 napisał:
  Był kiedyś jeden taki który dla oszczędności wyłączył lampy nad chodnikami. A teraz ,,walczy'' o poprawę bezpieczeństwa pieszych. Cóż za hipokryzja. Ponadfo oświetlał całą noc park bo twoerdził iż biegający o 2 czy 4 muszą być bezpieczni.
 • "zmc" dnia 9 grudnia 2017 o godzinie 11:55:06 napisał:
  A ja bym wolał, żeby Zamość był stolicą gospodarności, a przynajmniej czystości i schludności na ulicach. Zamość oprócz Starego Miasta wygląda jak lej po bombie - gorzej niż ukraińskie Dubno czy Równe.
 • "Zadowolony" dnia 9 grudnia 2017 o godzinie 12:40:34 napisał:
  Do hejterow powyżej - zanotowano wzrost liczby turystów o 15% a miasto jest czyste. To zupełnie jak u radnej na fejsie co kłamie, że miasta nie ma na liście najlepiej zarządzanych miast w Polsce, a gdy zwrócono jej uwagę, że jest a nawet awansowało o 4 oczka, to nie raczy usunąć kłamstwa. Tylko sąd z takimi, tylko sąd...
 • "Anonim" dnia 12 grudnia 2017 o godzinie 18:45:05 napisał:
  W jakich dokładnie godzinach są puszczane te pokazy ?
 • "Anonim" dnia 14 grudnia 2017 o godzinie 23:24:38 napisał:
  Gdzie można głosować ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Adamus
Na stronie 'Nie dla spalarni'* pojawił ...
szczebrzeszyn
Cypr jest pierwszy raz? bo nie pamiętam...
nie znam się a...
chwila chwila Brawa dla tej pani - zdję...
olek
to już widać kto z radnych posłuszny ...
?
a jeden radny na zwolnieniu co robi na s...
TK
Szczególnie ekscytująco zapowiada się...
Sylvia
Ktos tu tęskni za dawną posadką w PGK...
WerT
Bo Flip i Flap nie występują jak to ni...
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018