nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Lifestyle | ZamośćRedakcja8 grudnia 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 19 komentarzy

Zamość: Hetmański Gród obroni tytuł Świetlnej Stolicy Polski?

Fot. Milena Kulda

Czy Zamość obroni tytuł Świetlnej Stolicy Polski? Dowiemy się tego wkrótce dzięki organizowanej już po raz 9. ogólnopolskiej akcji „Świeć się z Energą”. Istotą zabawy, obok świątecznej rywalizacji miast z całego kraju, jest pomoc osobom potrzebującym.

Na 16 zwycięskich miejscowości czeka energooszczędny sprzęt AGD o wartości aż 200.000 zł. Ufundowane przez Grupę Energa lodówki, inne praktyczne i nowoczesne sprzęty trafią do wybranych rodzin, domów dziecka oraz osób starszych. O tym, które miasta wygrają plebiscyt w etapie regionalnym i kto zdobędzie w finale tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”, zdecydują internauci głosujący poprzez stronę SwiecSie.pl.

Plebiscyt miast „Świeć się z Energą” zrodził się z inicjatywy pomorskiej spółki energetycznej, która już od 9 lat w okresie świątecznym zachęca Polaków do wybrania najpiękniej oświetlonych miejsc w kraju oraz przekazania uśmiechu i radości potrzebującym. Dobroczynnej akcji co roku towarzyszy zacięta rywalizacja pomiędzy miastami i regionami. Poprzednią edycję wygrał Zamość, a wśród laureatów zabawy są m.in. Rzeszów, Bielsko-Biała, Pelplin i Szczecin.

Pierwszy etap głosowania w plebiscycie miast rozpoczyna się 13 grudnia i potrwa do 2 stycznia. 16 zwycięzców regionalnych zakwalifikuje się do drugiego etapu, który ruszy 8 stycznia i zakończy się 15 stycznia wyłonieniem „Świetlnej Stolicy Polski”. W każdym etapie akcji głosować będzie można codziennie.

– Grupa Energa już po raz dziewiąty postanowiła zorganizować ogólnopolski plebiscyt na najpiękniej świątecznie oświetlone miasto, czyli „Świeć się z Energą”. Celem, jaki przed sobą stawiamy, jest uhonorowanie najładniejszych miejsc w kraju i dobroczynna pomoc. Chcemy zaktywizować społeczności lokalne i zachęcić Polaków do zaprezentowania swojego patriotyzmu – przywiązania do własnego miasta i regionu. Tworzymy w ten sposób małe ojczyzny – miejsca, gdzie rodzą się wspaniałe wartości, gdzie poznajemy prawdziwy wymiar i znaczenie słowa Polska, a dodatkowo pomagamy osobom najbardziej potrzebującym – mówi Anna Ziobroń, dyrektor marketingu i komunikacji Energa SA.

Plebiscyt to nie tylko wspaniała zabawa i rywalizacja o miano najpiękniej przystrojonego świątecznie miejsca w kraju. To również doroczna akcja charytatywna. Każde miasto, które zdobędzie w swoim województwie najwięcej głosów może liczyć nie tylko na prestiż, ale także na wsparcie dla najbardziej potrzebujących mieszkańców. Energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10.000 zł to nagroda dla każdego z 16 laureatów I etapu.

Na zwycięzcę plebiscytu czeka tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” oraz ufundowana przez Grupę Energa nagroda główna – urządzenia AGD o wartości 40.000 zł. W poprzedniej edycji do wszystkich zwycięskich miast trafiło ponad 160 nagród, zaś najbardziej potrzebujący mieszkańcy Zamościa – ubiegłorocznej świetlnej stolicy, mogli cieszyć się ponad 40 sztukami nowoczesnego sprzętu AGD.

Od początku akcji „Świeć się z Energą” dobroczynna pomoc trafiła już do podopiecznych ponad 170 placówek w całej Polsce, m.in. domów dziecka, rodzin w potrzebie, stowarzyszeń i ośrodków pomocy społecznej.

Współorganizatorami i partnerami 9. edycji akcji „Świeć się z Energą” są: Grupa Energa, Grupa ZPR Media, spółka Energa Oświetlenie oraz oficjalny sklep akcji – sklep.energa.pl

Czy Zamość obroni tytuł? Będą potrzebne Wasze głosy. Pomożecie?

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Fotki" dnia 8 grudnia 2017 o godzinie 9:00:18 napisał:
  Obroni, ale nie z waszymi zdjęciami
  R E K L A M A
 • "fakt" dnia 8 grudnia 2017 o godzinie 9:25:53 napisał:
  I hejtem radnych.A w szczególności czarnej mamby
 • "Zamościanin" dnia 8 grudnia 2017 o godzinie 9:26:37 napisał:
  Z takim "ogrodem wyobraźni" to możemy kandydować do konkursu "Capital of the World" ( taki żarcik ;)
 • "fakty" dnia 8 grudnia 2017 o godzinie 9:28:35 napisał:
  "łańcuchowy" jak coś wymyśli to z jego założenia od razu sukces :)))
 • "oooo" dnia 8 grudnia 2017 o godzinie 9:32:01 napisał:
  Dobre jest ,że Zamość zwycięża w konkursie ogólnopolskim ,mieszkańcy są zadowoleni,turyści pieją z zachwytu (można sprawdzić na fejsie) a TZ z grupą wariatów jak mantra powtarza "A mnie się ni podoba".Nigdzie nie byli niewiele widzieli a wystarczy odwiedzić Rzeszów.Lepiej żeby nic nie było.Szaro i buro.Takie są zamojskie Kononowicze.
 • "nie zarobiony" dnia 8 grudnia 2017 o godzinie 10:50:26 napisał:
  Ale co mnie to ? na kieleni mie się poprawi?
 • "hmm" dnia 8 grudnia 2017 o godzinie 11:51:52 napisał:
  Pomysł konkursu fajny, ale z wykonaniem to już niekoniecznie... Jeśli Zamość ma się wypromować poprzez ten konkurs to powinien on wyglądać jakoś inaczej. Co z tego, ze zamościanie będą codziennie głosować na Zamość, lublinianie na Lublin, a gdzieś w Koziej Wólce na siebie? To jest narcyzm, a nie promocja. Gdyby np. nie można było głosować na swoje miasto, tylko inne i Zamość by wygrał to byłoby coś i pewnie lepszy efekt promocyjny. A tak znowu będziemy się napędzać by oddawać głosy z Zamościa, bo z reszty Polski nikt na nas nie zagłosuje. Czy zaowocuje to wzrostem napływu turystów? Odpowiedzcie sobie sami.
 • "Rusek" dnia 8 grudnia 2017 o godzinie 12:02:52 napisał:
  Dajcie spokój ...turyści zachwyceni przede wszystkim Miastem. ,ciesze się że są inicjatywy i promuje się Zamość na wszelkie sposoby ale trzeba to robić z smakiem ,miasto na to zasługuje. Rozumiem że to się może podobać... niestety wschodni gust jest specyficzny;] ale każdy kto ma chociaż minimalne wyczucie estetyk źle to odbiera szczególnie na tle historycznej zabudowy.
 • "PR" dnia 8 grudnia 2017 o godzinie 13:09:32 napisał:
  Precz z czarnym PR-em czarnej mamby!
 • "Liść paproci" dnia 8 grudnia 2017 o godzinie 13:47:05 napisał:
  Zamość wygra ale nie z takimi zdjęciami jak na stronie Roztocze.
  R E K L A M A
 • "ciekawski" dnia 8 grudnia 2017 o godzinie 14:15:28 napisał:
  Ciekawe ile osób z Zamościa zagłosuje na inne miasta.
 • "joke" dnia 8 grudnia 2017 o godzinie 14:20:40 napisał:
  Znowu będą się ludzie podniecać, że sami na siebie głosują. Sam konkurs fajny, ale co z tego, że sami siebie wybierzemy? Nudne już powoli.
 • "nik" dnia 8 grudnia 2017 o godzinie 18:22:21 napisał:
  A może jakieś info na stronie miasta dla turystów (i mieszkańców ZMC i okolic)... Przyjdą o 17:12, pochodzą, pochodzą i "ciemność widzę, ciemność" no może choinka, lodowisko i parasolniczka ... świecą. 17:26...Pochodzą, pójdą, dalej ciemność. A jak już pójdą uruchomi się to, co najfajniejsze...Powtórka o 18:14... i znów wtopa :( i to ma zachęcać do głosowania?
 • "E tam" dnia 9 grudnia 2017 o godzinie 11:14:17 napisał:
  Kupa szmalu na to idzie a tymczaem w ubieglym roku zanotowano spadek liczby turystow odwiedzajacych Zamosc.To daje do myslenia a przynajmniej powinno dac co niektorym decydentom....
 • "Pamiętamy" dnia 9 grudnia 2017 o godzinie 11:34:50 napisał:
  Był kiedyś jeden taki który dla oszczędności wyłączył lampy nad chodnikami. A teraz ,,walczy'' o poprawę bezpieczeństwa pieszych. Cóż za hipokryzja. Ponadfo oświetlał całą noc park bo twoerdził iż biegający o 2 czy 4 muszą być bezpieczni.
 • "zmc" dnia 9 grudnia 2017 o godzinie 11:55:06 napisał:
  A ja bym wolał, żeby Zamość był stolicą gospodarności, a przynajmniej czystości i schludności na ulicach. Zamość oprócz Starego Miasta wygląda jak lej po bombie - gorzej niż ukraińskie Dubno czy Równe.
 • "Zadowolony" dnia 9 grudnia 2017 o godzinie 12:40:34 napisał:
  Do hejterow powyżej - zanotowano wzrost liczby turystów o 15% a miasto jest czyste. To zupełnie jak u radnej na fejsie co kłamie, że miasta nie ma na liście najlepiej zarządzanych miast w Polsce, a gdy zwrócono jej uwagę, że jest a nawet awansowało o 4 oczka, to nie raczy usunąć kłamstwa. Tylko sąd z takimi, tylko sąd...
 • "Anonim" dnia 12 grudnia 2017 o godzinie 18:45:05 napisał:
  W jakich dokładnie godzinach są puszczane te pokazy ?
 • "Anonim" dnia 14 grudnia 2017 o godzinie 23:24:38 napisał:
  Gdzie można głosować ?

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
fakt
na innym portalu widziałem dobrze: fot ...
Jango Fett
Morderca wszedł zbyt łatwo, reakcja oc...
Berator opinie
Berrator - kolejny nic nie warty spalacz...
BYC MOZE
być może cos się zmieni po wyborach n...
ad111
Wyrazy współczucia dla rodziny. Czas n...
hmm
ja tu widze fot Facebook ale to chyba za...
Redakcja roztoc...
Proszę o wskazanie grafik pochodzących...
ccc
to że bierzesz grafiki żywcem zdarte z...
jejku
ach w dzienniku tvp1 ciagle mowia ze PO ...
mieszkaniec
Warto by było zwrócić też uwagę na ...
nareszcie
fajnie ze sa wreszcie komentarze, moze w...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama