Galerie | Kultura i rozrywka | Turystyka | ZamośćDaniel Czubara26 maja 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 11 komentarzy

Zamość: Hetmański Gród niezdobyty [FOTO]

Fot. Daniel Czubara
R E K L A M A    B O A R D

Pomimo przeważających sił Kozaków i Tatarów, spalenia chat i dezercji niektórych oddziałów Zamość nie dostał się w ręce wojsk Chmielnickiego. Zapraszamy do fotorelacji z bitwy dziennej Szturmu Twierdzy Zamość AD 2018.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "KL." dnia 26 maja 2018 o godzinie 16:55:01 napisał:
  Zamość nie dostał się w ręce wojsk Chmielnickiego.... Bo Zamościanie zapłacili okup. Marne to było zwycięstwo.
  R E K L A M A
  • "sssa" dnia 26 maja 2018 o godzinie 20:20:42 napisał:
   W naszym regionie już lepiej wypadł Grabowiec. Zamek na grabowcu obronił się przed szturmem chmielnickiego bez płacenia okupu. Po klęsce pod Grabowcem kozacy powędrowali pod Zamość.
 • "." dnia 26 maja 2018 o godzinie 17:00:01 napisał:
  Tylko po co te inscenizacje?
 • "observer" dnia 26 maja 2018 o godzinie 17:45:28 napisał:
  do poprzednika - jasełka i Droga Krzyżowa to też inscenizacje.
 • "." dnia 26 maja 2018 o godzinie 19:46:22 napisał:
  Tylko Droga Krzyżwa i Jasełka to tradycja - a ten szturm to ekstradycja
 • "ad111" dnia 26 maja 2018 o godzinie 20:17:48 napisał:
  Historia przedstawiana w podręcznikach oraz przez tzw. mainstreamowych historyków nie ma zbyt wiele wspólnego z prawdą historyczną, a tym bardziej historia pokazywana na takich inscenizacjach. Ot, sztuczki dla gawiedzi, a bardziej dla autolansu uczestników. Mity bardziej się przechowują w umysłach ludzi niż fakty...:(
 • "zamościak" dnia 27 maja 2018 o godzinie 14:40:21 napisał:
  nie każdy miał możliwość kiedyś bawić w wojnę, marzenia się spełniają, ot dorosłe dzieci :)
 • "ad111" dnia 28 maja 2018 o godzinie 7:12:27 napisał:
  Nic nie mam przeciwko inscenizacjom, a wręcz przeciwnie. Podziwiam też zaangażowanie i pasję ludzi, którzy się tym zajmują. Dobrze jednak byłoby przy okazji zadbać o prawdę historyczną, a nie realizować coś na wzór sienkiewiczowskiej "obrony Częstochowy" ku pokrzepieniu serc, kórej nie było... :)
 • "widz" dnia 29 maja 2018 o godzinie 17:24:25 napisał:
  calkiem niezle wyszlo, gdyby nie ci goscie z kamerami latajacy po polu walki i zasłaniajacy innym byloby jeszcze lepiej
 • "observer" dnia 31 maja 2018 o godzinie 22:04:58 napisał:
  do "widza" - to tajni pracownicy naszego nowego - po dobrej zmianie - Sztabu Generalnego, którzy opracowują nowe strategie.
 • "Gerwazy" dnia 1 czerwca 2018 o godzinie 22:03:53 napisał:
  Takie sobie. Plastikowa husaria, pseudoszlachciury w strojach nie z epoki., grill w obozie i inne plastiki, jakieś przybłędy latające z kamerami po polu bitwy. Półtrzeźwi uczestnicy. Byłem pierwszy raz i nie podobało mi się. Tylko akcja z mostem była fajna. Takich imprez w Polsce jest dużo i to lepszych.
  R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Jarek 24 minuty temu
Dobry wywiad, i celne uwagi radnego. Po ...
?
Skoro przenosiny mają być w następnym...
Zamościanin
Tak komentarze mogą pochodzić z Veolii...
wesoły antek
Taka podwyżka a dla czego panowie się ...
Ćwik&Zwola...
Rozumiem że ta psedo konferencja to ost...
Ma byc
@jas na filmie mowia ze ma byc tam gdzie...
jas
A co z delegaturą urzędu wojewódzkieg...
Ja nie mogę
Nie no Pan Ćwik jest gotowy do EU. Pozi...
Fredek
A co wspólnego z domem dziecka w Tomasz...
Kto
A co z wynajmującymi tam pomieszczenia ...
"Zulugula"
To chodźmy wszyscy do do Kauflandu du...
pasażer
A może tak pan radny zajął by się ni...
Jan III
Dużo dni ma ten maj 922?...
Do ‚ed’
Ceny śmieci rosną ale zobaczysz jak wz...
Wilk
Sondaż do niczego. Jak sie pozwala glos...
KL
Czy wynik sondy wyborczej jest zaskakuj...
ms
a może trzeba podniść/wprowadzić pod...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018