Lifestyle | ZamośćRedakcja19 stycznia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 28 komentarzy

Zamość: Hetmański Gród drugi raz z rzędu Świetlną Stolicą Polski!

Fot. Milena Kulda
R E K L A M A    B O A R D

Zamość zwyciężył w 9. edycji plebiscytu „Świeć się z Energą” i zdobył charytatywne nagrody o wartości 50 000 zł. Nowoczesne urządzenia zostaną przekazane do miasta dzięki zaangażowaniu mieszkańców i sympatyków.

 

Internauci wybrali najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce. To Zamość, który zdobył ponad 70 tys. głosów. Grupa Energa przekaże łącznie 200 000 zł na pomoc charytatywną dla miast, które wzięły udział w konkursie.

„Świeć się z Energą” to charytatywna akcja Energi. Biorące w niej udział miasta walczą o cenne nagrody dla najbardziej potrzebujących. Im piękniej przystrojone miasto, tym większe szanse na wygraną. O tym, do którego trafi pomoc, decydują w głosowaniu internauci. Zwycięskie miasto oprócz tytułu „Świetlnej Stolicy Polski” otrzymuje cenne nagrody dla potrzebujących o wartości 50 000 zł. Do każdego z pozostałych finalistów trafi pomoc o wartości 10 000 zł. Na przestrzeni ostatnich dziewięciu lat do domów dziecka, stowarzyszeń czy ośrodków pomocy społecznej trafiło kilkaset energooszczędnych urządzeń AGD takich jak pralki, lodówki czy kuchenki do gotowania. Łączna wartość dobroczynnego wsparcia od Grupy Energa po zakończeniu aktualnej edycji akcji przekroczy 650 000 zł.

W grudniu 143 miasta rywalizowały w etapie regionalnym. Następnie na początku stycznia 16 miast – mistrzów województw zmierzyło się w ogólnopolskim finale. Zwyciężył Zamość, który zdobył 74 708 głosów. Na drugim miejscu znalazła się Częstochowa (26 052), a trzecie miejsce przypadło Starachowicom (19 623).
Plebiscyt cieszył się dużą popularnością. Internauci łącznie oddali 395 210 głosów. Każdy z finalistów otrzyma energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10.000 zł składający się z kuchni elektrycznej, zmywarki, lodówek, pralek, mikrofal, blenderów, parowarów, sokowirówki i czajników elektrycznych.
Zwycięzca Plebiscytu, Zamość otrzyma dodatkowy sprzęt o wartości 40 000 zł. Nagrody trafią do lokalnych placówek zajmujących się niesieniem pomocy społecznej. W imieniu mieszkańców rozdysponują je włodarze miast.

Ostateczna klasyfikacja Plebiscytu Miast:

 1. Zamość
 2. Częstochowa
 3. Starachowice
 4. Nowa Sól
 5. Stalowa Wola
 6. Pelplin
 7. Łomża
 8. Radom
 9. Olkusz
 10. Legnica
 11. Ostrów Wielkopolski
 12. Opole
 13. Połczyn-Zdrój
 14. Mrągowo
 15. Aleksandrów Łódzki
 16. Bydgoszcz
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 14.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "i udało się!!!!!!!!" dnia 19 stycznia 2018 o godzinie 19:17:21 napisał:
  BRAWO, ZAMOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!! Głosowali mieszkańcy od prawej do lewej z wyjątkiem jednego radnego, ale jemu już chyba szkoda, że jednak nie zagłosował, bo cały Zamość ma żal. A dobrzy radni powinni mówić głośno o niedoskonałościach, żądać, wzywać do poprawy, ale zawsze, w każdej sytuacji stać za swoim miastem!
  R E K L A M A
 • "Karolak" dnia 19 stycznia 2018 o godzinie 19:34:29 napisał:
  Super! Brawo Zamość! Ale zdjęcie paskudne, takie smutne, ciemne i nieostre...
 • "Tomek" dnia 19 stycznia 2018 o godzinie 19:42:17 napisał:
  Teraz czekamy na zamaskowany komentarz od redaktora w stylu: „Brawo, to dzięki Wam Roztocze Net Zamość wygrał. Cały Zamość i województwo lubelskie jest wam wdzięczne. Brawo Wy!” 5 gwiazdek już sobie redaktor zwyczajowo kliknął
 • "sceptyk" dnia 19 stycznia 2018 o godzinie 19:49:09 napisał:
  Gdyby to głosowali ludzie spoza Zamościa ten tytuł byłby coś warty. Jesli jest zdobyty głosami tylko mieszkańców miasta to przypomina mi się powiedzenie: "Mamo chwalą nas! Kto? Wy mnie, a ja was!".
 • "Gdzie sens, gdzie logika?" dnia 19 stycznia 2018 o godzinie 20:10:30 napisał:
  Hura!!! Cieszmy się Zamość wygrał głosami zamościan! To jest jakieś samochwalstwo, samouwielbienie, narcyzm. To tak jakby zrobić wybory miss i każda nabija sobie głosy smsami i wygrywa ta co wyśle najwięcej. Powinien być zakaz głosowania na samego siebie.
 • "simply the best" dnia 19 stycznia 2018 o godzinie 20:18:51 napisał:
  Wygrać, gdy się głosowało samemu na siebie - bezcenne!
 • "." dnia 19 stycznia 2018 o godzinie 20:47:19 napisał:
  same potęgi na tej liście. Czy przynajmniej nagroda pokryła koszty świetlnej wizualizacji?
 • "ciekawy" dnia 19 stycznia 2018 o godzinie 20:57:11 napisał:
  No właśnie miasto dostało nagrody o wartości 50 tys. złotych. A ile kosztowały iluminacje?
 • "po co to na co" dnia 19 stycznia 2018 o godzinie 20:58:56 napisał:
  Ja bym wolał by Zamość był stolicą jak najmniejszego bezrobocia.
 • "Polska mistrzem Polski" dnia 19 stycznia 2018 o godzinie 21:43:49 napisał:
  Zamość stolicą Zamościa!
  R E K L A M A
 • "ktoś" dnia 19 stycznia 2018 o godzinie 22:34:26 napisał:
  A ja bym chciał żeby Zamość był Stolicą Polski :)
 • "Anonim" dnia 19 stycznia 2018 o godzinie 22:35:23 napisał:
  Też głosowałem , fajnie że Zamość wygrał gratulacje !
 • "Zamościanin" dnia 19 stycznia 2018 o godzinie 22:35:58 napisał:
  70 tysięcy głosów świadczy, że nie tylko Zamościanie głosowali. Faktem jest też, ze tylko Zamość miał jakąś zsynchronizowaną kompozycję świetlną. Akurat nie jestem zwolennikiem prezydenta ale w tym temacie miał dobry pomysł.
 • "po co to na co" dnia 19 stycznia 2018 o godzinie 22:43:08 napisał:
  @Zamościanin 70 tys. a można było głosować co 24 h i niektórzy się przyznawali że głosowali z dwóch, trzech komputerów oraz telefonu. Podziel 70 tys. na 7 dni i wyjdzie ci raptem 10 tys. a jak dodasz do tego, że niektórzy głosowali z domu i z pracy to wyjdzie ci tylko garstka napalenców. Rozumiem takie hobby, ale przypomina mi się lekcja Bladaczki z "Ferdydurke" - "Jak nie zachwyca, skoro zachwyca? - A mnie nie zachwyca!".
 • "Horn" dnia 19 stycznia 2018 o godzinie 23:01:27 napisał:
  A jak turyści przyjadą koleją by podziwiać te iluminacje to na dzień dobry wita ich zamknięta poczekalnia dworcowa.
 • "Prostownik" dnia 20 stycznia 2018 o godzinie 7:48:25 napisał:
  Którą to poczekalnię zamknęły lata temu PKP. Dwa lata temu prezydent odkupił dworzec, wystarał się o dotację unijną i w tym roku będzie remontowany. Trochę obiektywizmu.
 • "Mocno zawiedzony" dnia 20 stycznia 2018 o godzinie 8:11:29 napisał:
  Zobacz - Konferencja prasowa Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miasta Zamość, TV Zamość 15.01.2018 r. - Radny Dariusz Zagdański publicznie oświadczył, że nie zagłosował na Zamość. A co na to mieszkańcy Zamościa ?
 • "Obserwer" dnia 20 stycznia 2018 o godzinie 8:56:04 napisał:
  Świetlna stolica Polski to dobre dla ludzi o niskiej świadomości społecznej. Głosowanie na chińskie badziewie to akurat wiodący problem mieszkańców Zamościa. Teraz będą się cieszyć z 50 tys. Ja osobiście wolałbym zagłosować na ZAMOŚĆ STOLICĄ ZAKŁADÓW PRACY. No cóż cieszcie się dalej, dalej biegajcie po marketach i sprawdzajcie, gdzie 10 groszy tańszy jest chleb. Dalej kupujcie w marketach najgorszej jakości chemiczną żywność i dalej stójcie w kolejkach do lekarzy i dalej głosujcie na świetlną stolicę. Tylko to co niektórzy mieszkańcy Zamościa potrafią to to aby zagłosować na świetlną stolicę Polski i podziwiać chińskie badziewie. Jesteśmy stolicą marketów, jesteśmy stolicą disco polo, jesteśmy stolicą o najniższych zarobkach, jesteśmy stolicą, która najszybciej się wyludnia, jesteśmy stolicą , gdzie pracę w urzędach dostają kolesie a teraz jesteśmy świetlaną stolicą. Ludzie zamiast głosować na propagandę zajmijcie się tworzeniem wizji rozwoju miasta po niedługo nie będzie miał kto powiedzieć sztandar wyprowadzić. Zapewne odpowiedzą na mój komentarz będzie hejt ale będzie to hejt osób, którzy propagandą tworzą taką atmosferę Zamościa od wyborów do wyborów a kasa na konto płynie a wy się cieszcie i dalej biegajcie od marketu do marketu i sprawdzajcie na razie, gdzie jest tańszy chleb o 10 groszy. Niedługo będziecie sprawdzać , gdzie jest chleb tańszy jeden grosz ale żyjecie w świetlanej stolicy . Żałosne to ale prawdziwe. Tak niestety mają Ci , których omamiła socjotechnika propagandy.
 • "haha" dnia 20 stycznia 2018 o godzinie 10:23:54 napisał:
  Radocha jakby Gierek znowu przyjechał. Tylko co z tego mamy? Niech chociaż tej stolicy świetlnej ceny za prąd obniżą.
 • "@haha" dnia 20 stycznia 2018 o godzinie 10:44:23 napisał:
  Znowu? a kiedy był?
  R E K L A M A
 • "wrogowie Zamościa" dnia 20 stycznia 2018 o godzinie 10:48:27 napisał:
  Kilkoro mieszkańców Zamościa bardzo się starało, żeby Zamość przegrał. I głosowali m.in. na Stalową Wolę. I proszę. Stalowa Wola dopiero na 5 miejscu. Kara za nieuczciwość. Kara za zdradę Zamościa. Wasze głosowanie przeciwko Zamościowi to zdrada nas, mieszkańców Zamościa. Walczyliście z Zielonym Ryneczkiem, walczycie z każdym przejawem rozwoju miasta. W listopadzie otrzymacie odpowiednią nagrodę przy urnach wyborczych.
 • "wybory" dnia 20 stycznia 2018 o godzinie 11:13:35 napisał:
  Tak potrzeba zmian w tym mieście. Liczę, że zaczną się one od zmiany prezydenta i większosci tej rady.
 • "haha" dnia 20 stycznia 2018 o godzinie 11:14:58 napisał:
  Metafora taka - entuzjazm porównywalny do gospodarskich wizyt Gierka po kraju.
 • "@haha" dnia 20 stycznia 2018 o godzinie 14:03:48 napisał:
  Mówisz o sobie?
 • "NieZamoscianka" dnia 20 stycznia 2018 o godzinie 17:46:55 napisał:
  Głosowałam, mimo że nie jestem mieszkanką Zamościa. Wieczni pesymiści i szukający dziury w całym, a swoją drogą, ciekawe, co dobrego sami zrobili dla miasta..? Pozdrawiam z centralnej Polski
 • "Gość" dnia 20 stycznia 2018 o godzinie 20:44:11 napisał:
  Cieszą się i co z tego macie że Zamość wygrał miasto emerytów i rencistów
 • "Gość" dnia 20 stycznia 2018 o godzinie 22:31:32 napisał:
  ILUMINACI rządzą!
 • "Maria" dnia 22 stycznia 2018 o godzinie 18:01:38 napisał:
  Czy wiadomo coś na temat tego kto , komu, w jaki sposób (jakieś kryteria, jakaś procedura) będzie teraz rozdzielać te wygrane pralki, lodówki i kuchenki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - n...
Inżynier z Pet...
Widać ze Pan Farion startuje na posła ...
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
zamoy
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Tutejszy
Nie wiem skąd się bierze u kierowców ...
ak
Jeżeli chodzi o prawo własności, to t...
observer
To jakieś myślenie głęboko socjalist...
Zamosciak
Najlepiej byłoby zainstalować tam sygn...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018