Z I P

Sport | Zamośćtekst nadesłany29 listopada 2017

Zamość: Hetman w statystyce

R E K L A M A    B O A R D

To nie była złota jesień dla piłkarzy Hetmana Zamość. Zespół, z dorobkiem 28 pkt., zajmuje na półmetku rozgrywek dopiero trzecie miejsce w tabeli ze stratą jedenastu punktów do Stali Kraśnik i trzech do Powiślaka Końskowola.

Zamościanie wygrali 9 meczów, raz zremisowali, doznając aż czterech porażek. Do siatki rywala trafiali 36-krotnie, a łupem bramkowym podzielili się: 9 goli – Michał Paluch, 7 – Damian Kupisz, 4 – Łukasz Mietlicki, 3 – Piotr Stefański, 2 – Przemysław Kanarek, Rafał Kycko, Szymon Solecki, Rafał Turczyn, 1 – Dawid Daszkiewicz, Swiatosław Lavruk, Damian Otręba, Przemysław Żmuda 1 – gol samobójczy (Wajdyk – Roztocze).

Dla porównania, najlepszym strzelcem rundy jesiennej był Rafał Król (Stal) – 14 bramek.

W czternastu meczach gracze Hetmana uzbierali 27 żółtych i dwie czerwone (Kupisz, Bednara) kartki. Najczęściej „żółtka” oglądali: Daszkiewicz (4-krotnie), Bednara, Kanarek, Kupisz, Otręba, Bednara (3), Kycko i Lavruk (2). Najagresywniej gracze Hetmana zagrali z Lubartowie, zgarniając cztery żółte kartki. Dwie żółte i czerwoną zarobili zaś w meczu z Victorią.

Żaden z zamościan nie zagrał wszystkich meczów w pełnym wymiarze czasowym (1260 minut). Najdłużej na boisku przebywał Kycko – 1214 minut, który u Jacka Ziarkowskiego grał od pierwszej do ostatniej minuty. Paluch (1170 minut) opuścił zaś jedynie mecz z EKO Różanka. Trenerzy często stawiali również na Soleckiego (1116 minut), Bednarę (1095), Żmudę (1080), Kanarka (1074), Turczyna (969), Kupisza (950) i Skrzypka (949). Pozostali zawodnicy zagrali w następującym wymiarze minutowym: Stefański – 788, Luterek – 649, Otręba – 569, Mietlicki – 545, Daszkiewicz – 449, Gąska – 415, Lavruk – 358, Troshupa – 315,  Omański – 89, Baran – 55, Bukowski – 15.

W sześciu spotkaniach na ławce trenerskiej zasiadał Marek Motyka (3 zwycięstwa, remis, 2 porażki), a w ośmiu pozostałych Jacek Ziarkowski (8 – 0 – 2).

źródło: kshetman.zamosc.pl

Autor: tekst nadesłany
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.