Zamość: Hetman – Motor Lublin 1:3 [AKTUALIZACJA]

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Wynikiem 1:3 (1:2) zakończył się mecz towarzyski pomiędzy Hetmanem Zamość a III-ligowym Motorem Lublin.

Sobota, 15 lipca godz. 11.00

Hetman Zamość – Motor Lublin                                 1 : 3 (1 : 2)

Zmiany:

56’ ↓ Sviatoslav Lavruk – ↑ Łukasz Mietlicki,

56’ ↓ Rafał Turczyn – ↑ Damian Otręba,

62’ ↓ Michał Paluch – ↑ Szymon Solecki,

66’ ↓ Bartłomiej Gąska – ↑ Dawid Dworak,

68’ ↓ Dawid Daszkiewicz – ↑ Michał Luterek,

80’ ↓ Stanisław Rybka – ↑ Michał Paluch.

Motor 1-4-4-2:

Zmiany:

19’ ↓ Kamil Oziemczuk – ↑ zawodnik testowany.

W II połowie grali również: testowany bramkarz, Patryk Słotwiński, Radosław Kursa, Julien Tadrowski, Dawid Dzięgielewski, Kamil Cholerzyński, Marcin Michota i Konrad Nowak.

Sędziowali: Robert Kędziora jako sędzia główny oraz Zygmunt Luterek i Radomir Winiarski jako sędziowie asystenci (wszyscy OKS Zamość).

Przez cały mecz pomiędzy Hetmanem i Motorem widać było, który z zespołów gra w III a który w IV lidze. Goście przewyższali zespół z Zamościa zarówno organizacją i sposobem prowadzenia gry jak też indywidualnymi umiejętnościami poszczególnych zawodników. Widać to było szczególnie podczas pojedynków Kaczmarka z Daszkiewiczem, w których piłkarz Motoru systematycznie i niemiłosiernie ogrywał nominalnego obrońcę Hetmana posyłając kolejne wrzutki w pole karne. Na szczęście dla gospodarzy wyższość III-ligowca nie przekładała się na tworzenie konkretnych sytuacji podbramkowych. W pierwszej połowie na dobrą sprawę więcej okazji – po kontrach i szybkich atakach – mieli podopieczni Marka Motyki. Tutaj niestety dały znać o sobie słabsze umiejętności indywidualne piłkarzy Hetmana i zamiast zdobyciem gola wszystko kończyło się na słabych, łatwych do złapania strzałach. W atakach Motoru przeważały dośrodkowania ze skrzydeł ale z tymi dobrze radził sobie Skrzypek. Dopiero w 27 minucie goście zdobyli gola. Kaczmarek na moment dał spokój Daszkiewiczowi i dokładnym przerzutem uruchomił Szkatułę, który „wjechał” w pole karne z lewej flanki, płasko dośrodkował na 4 metr przed bramką a tam Dmytro Kozban dostawił tylko nogę i było 0: 1. Wyrównanie padło już po minucie. Gąska, który miał na sumieniu współudział w bramce dla Motoru, tym razem zrehabilitował się nieco dośrodkowaniem, które trafiło do testowanego w ataku Ukraińca, ten z kolei sprytnie zwiódł obrońcę i wyłożył piłkę Michałowi Paluchowi, który z metra dopełnił formalności. Jeszcze przed przerwą (w 43 minucie) goście ponownie objęli prowadzenie. Kaczmarek podał piłkę do stojącego 25 metrów od bramki jednego z wielu zaludniających tego dnia boisko zawodników testowanych, a ten popisał się bardzo ładnym, precyzyjnym strzałem w samo „okienko”. Skrzypek był bezradny.

Druga połowa miała podobny przebieg. Zespół Motoru, w którym pojawiło się kilku nowych graczy nadal dominował na boisku ale tzw. „setek” raczej sobie nie wypracowywał. Paradoksalnie to właśnie Hetman miał w tej części gry najlepszą okazję do zdobycia gola. W 83 minucie Otręba odebrał piłkę obrońcy ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zdołał pokonać testowanego golkipera Motoru. W ostatniej minucie potwierdziło się porzekadło, że jak się nie strzela, to się traci. Paweł Kaczmarek zaatakował indywidualnie prawym skrzydłem, „złamał” akcję w stronę środka boiska i strzelił płasko z 20 metrów tuż przy bliższym słupku a sędzia po chwili zakończył to spotkanie.

Zamiast komentarza:

• W zamojskim zespole, który powoli staje się zamojskim jedynie z nazwy, od początku meczu zagrał jeden zamościanin (Turczyn) i dwóch quasi zamościan (Kanarek i Daszkiewicz).
  • Do 56 minuty w barwach Hetmana przebywało aż trzech Ukraińców (Lavruk, Rybka oraz testowany napastnik), co – za względu na zapisy regulaminowe – nie będzie możliwe w meczu ligowym. Chyba że któryś z nich ma już polskie obywatelstwo.
  • Co ciekawe, jeden z Ukraińców (Stanisław Rybka) dzień wcześniej (w piątek o godzinie 18.00) rozegrał około 80 minut w meczu Kryształu Werbkowice z Victorią Łukowa. W sobotnim meczu Hetmana – rozgrywanym o godzinie 11.00 – również zagrał 80 minut aż dopadły go skurcze i musiał opuścić boisko.
  • Do pierwszego ligowego meczu pozostał niecały miesiąc a w Hetmanie nadal poszukuje się ludzi do gry. W sobotnim meczu połowa wyjściowego składu, to zawodnicy o nieuregulowanym statusie.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii ze spotkania.

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 6 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.