R E K L A M A

Z I P

Sport | Wywiady | Zamośćtekst nadesłany1 grudnia 2017

Zamość: “Hetman ma się dobrze”

Fot. kshetman.zamosc.pl

R E K L A M A    B O A R D

Rozmowa z Mirosławem Kędrakiem – byłym już Prezesem Zarządu K.S. Hetman Zamość.

Panie Prezesie, z dniem 30 listopada 2017r. złożył Pan rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu K.S. Hetman Zamość. Chyba nie tak wyobrażał Pan sobie zakończenie pracy w Hetmanie…

Fakt….nie tak….podejmując się – ponad 2 lata temu –  tego zadania wyobrażałem sobie, że swoją misję zakończę przy okazji wywalczenia awansu zespołu do wyższej ligi… i nie miałem na myśli tylko III ligi….ale cóż….pogodziłem się z tym, że los ograniczył moje zadanie do reaktywacji Hetmana Zamość i stworzenia podstaw Klubu prawidłowo funkcjonującego…..mam nadzieję, że awans wywalczy mój następca.

No właśnie….jak wygląda obecna sytuacja w K.S. Hetman?

Mówiąc najogólniej – Hetman ma się dobrze…doprowadziliśmy do reaktywacji K.S. Hetman Zamość – pomimo licznych problemów zarówno natury faktycznej jak i prawnej. Nasz pomysł na reaktywację Klubu został zaakceptowany przez kibiców. Stworzyliśmy solidne podstawy funkcjonowania Klubu, funkcjonowania w oparciu o pełną transparentność i kierowanie się dobrem Hetmana. Udało nam się namówić do powrotu większość wychowanków Hetmana. Sytuacja finansowa Klubu jest bardzo stabilna……Klub nie ma żadnych zaległości…jedynie czego tak naprawdę brakuje to wyniku sportowego…wyniku na miarę oczekiwań kibiców i naszych.

Co do wychowanków Hetmana….spotykamy się z licznymi zarzutami, że zbyt mało Klub stawiał na wychowanków Hetmana, w tym na tych najmłodszych…..

To jest temat „rzeka”….zawsze dla mnie priorytetem było oparcie drużyny Hetmana na jej wychowankach a w następnej kolejności na „chłopakach z regionu”…proszę mi powiedzieć czy jest jakiś wychowanek Hetmana, który stanowiłby faktyczne wzmocnienie (bądź mocny punkt) obecnej drużyny, i który chciałby grać w Hetmanie, a z którym nie podjęlibyśmy rozmów…. Jeżeli jest taki to biję się w pierś i przepraszam…Namówiliśmy do powrotu Szymona Soleckiego, Rafała Turczyna, Przemka Kanarka, Przemka Kitę (niestety kontuzja nie pozwoliła mu kontynuować gry), grają w Hetmanie Maciej Markowski, Damian Baran, a z najmłodszych Michał Luterek i Dawid Daszkiewicz.. myślę, że swoją szansę już niedługo dostanie Kuba Wyłupek…Hubert Czady przeniósł się do Warszawy, Szymon Płotnikiewicz i Norbert Myszka poszli na studia poza Zamość. Rozmawialiśmy również z wieloma innymi zawodnikami (m.in. z Mateuszem Herdą, z Mateuszem Prusem), ale na razie nie wyrazili chęci powrotu do Hetmana.

Chciałbym także podkreślić – i obym się mylił – iż obecnie w zakresie wychowanków Hetmana czekają nas tzw. „chude” lata, gdyż wyniki roczników 2000-2002  oraz ilość i „jakość” trenujących tam zawodników nie napawa entuzjazmem… a jest to spowodowane nie obecnymi działaniami Naszego Klubu, lecz tzw. „zaszłościami sprzed kilku lat wstecz” – nie chcę rozwijać tego tematu i kogokolwiek  rozliczać, bo to nie moja rola…dopiero chłopcy z roczników 2003  i młodszych pozwalają  – z naprawdę wielkim optymizmem  – patrzeć w przyszłość…..

Już na marginesie – nie chcąc być źle zrozumianym, że stanowiło to dla nas jakikolwiek wzór do naśladowania, bo tak absolutnie nie było i nie jest – Chełmianka, zdobywając awans do III ligi, miała w podstawowym składzie bodajże jednego zawodnika  z Chełma….

Wróćmy do Klubu i Pana działań – jakie sukcesy i porażki wskazałby Pan w odniesieniu do okresu sprawowania przez pana funkcji Prezesa Zarządu Hetmana.

Za sukcesy – co już wyżej wskazałem – niewątpliwie  uznałbym samo doprowadzenie do reaktywacji K.S. Hetman Zamość – pomimo naprawdę licznych problemów, szczególnie natury prawnej. W materii prawnej – również uzyskanie praw ochronnych w zakresie znaków towarowych – herbu i nazwy Klubu. Również to, że nasz pomysł na reaktywację Klubu został zaakceptowany przez kibiców. Myślę, że swojego rodzaju sukcesem jest to, że stworzyliśmy solidne podstawy funkcjonowania Klubu, funkcjonowania w oparciu o pełną transparentność, co zostało zauważone wśród podmiotów, które z nami współpracują. Częściowym sukcesem jest też to, że udało nam się namówić do powrotu większość wychowanków Hetmana…

Porażki….nie ma co ukrywać – w tych kategoriach należy postrzegać wyniki sportowe zarówno drużyny seniorów jak i juniorów starszych……również niska frekwencja kibiców w rundzie jesiennej tego sezonu na meczach Hetmana (co pewnie jest konsekwencją słabych wyników zespołu)…i – chociaż jest to wliczone w działalność każdego klubu piłkarskiego – kilka nietrafionych transferów i decyzji co do trenerów….

Co Pana zaskoczyło „in plus” a co „in minus” w czasie kierowania Klubem?

Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony bardzo dobrym odbiorem przez kibiców naszego pomysłu na reaktywację K.S. Hetman Zamość, to samo dotyczy naprawdę dużego zaangażowania ludzi, którym zaproponowaliśmy tworzenie na nowo Klubu. Bardzo pozytywnie odbieram także to, iż naprawdę liczne grono osób zaufało nam i wspierało nas na wiele sposobów  – są to Ci wszyscy, których na naszej stronie internetowej wskazujemy jako naszych Sponsorów i Partnerów – nie będę ich szczegółowo wymieniał odsyłając do www.kshetman.zamosc.pl. Z tego miejsca pragnę im bardzo gorąco podziękować i prosić o dalsze wspieranie Klubu.

Co do strony negatywnej – niestety było tego sporo ale… pozostawię to dla siebie…

Czym spowodowana jest Pana rezygnacja?

Rezygnuję głównie z powodów osobistych…..dwa lata intensywnych działań pro bono na rzecz Klubu spowodowało powstanie sporych „zaległości” w życiu prywatnym i zawodowym…. muszę je teraz nadrobić. Nie będę jednak ukrywał, iż słabe wyniki drużyn prowadzonych przez Klub postawiły tę „kropkę nad i”. Biorę to na siebie i liczę, że mój następca pokieruje Klub do lepszych wyników sportowych i upragnionych awansów.

Na koniec pragnę bardzo podziękować wszystkim, z którymi miałem okazję współpracować, za wszystko co zrobili dla dobra Hetmana, życzę im dalszych sukcesów….

Dziękuję za rozmowę…

Dziękuję.

 

Rozmawiał Kamil Gac

 

(źródło: kshetman.zamosc.pl)

Autor: tekst nadesłany
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "..." dnia 1 grudnia 2017 o godzinie 8:32:04 napisał:
  Kto nowym Prezesem ?
  6
  2
 • R E K L A M A
 • "max" dnia 1 grudnia 2017 o godzinie 8:56:45 napisał:
  To człowiek honorowy wie jak należy się zachować. Czego nie można powiedzieć o "dyrektorze sportowym". Totalnie nie trafione transfery to zasługa tego pana. I co? ma się dobrze!
  13
  7
 • "banan" dnia 1 grudnia 2017 o godzinie 10:20:55 napisał:
  Kiedy dyrektorku sportowy zrozumiesz ze twój czas w tym klubie dobiegł końca??? Miej resztki honoru i odejdź wszyscy odetchną i przestań mącić... A wiem co piszę, wszyscy winni dookoła piłkarze, trenerzy a jaśnie pan chodzi po stadionie zadowolony i doi browary z klubowego baryka bo kto menagerio zabroni...
  12
  6
 • "Józek" dnia 1 grudnia 2017 o godzinie 10:28:52 napisał:
  Jakby miał honor to dawno by odszedł to najsłabsze ogniwo tego klubu nie powinno być miejsca dla takich ludzi
  9
  7
 • "Anonim" dnia 1 grudnia 2017 o godzinie 12:11:51 napisał:
  Zbyszek Pająk mógłby zostać prezesem zasłużony dla Hetmana piłkarz i trener, myślę że byłby dobrym prezesem.
  12
  7
 • "mieszkaniec" dnia 1 grudnia 2017 o godzinie 15:39:15 napisał:
  Hetman to taka dojna krowa miasta daje mnóstwo kasy, a sukcesów tego klubu od lat nie było. Liga podwórkowa śmiech na sali. Powinni na kasę zapracować tak jak to mają inne sekcje. Będę efekty to kasa się należy narazie nie ważne jaki dyrektor i tak jest dramat.
  7
  9
 • "Anonim" dnia 1 grudnia 2017 o godzinie 15:44:56 napisał:
  Żałosny jesteś marcinku.
  5
  9
 • "zam" dnia 1 grudnia 2017 o godzinie 16:01:10 napisał:
  No szczególnie Agros zapracowuje na kasę....
  4
  7
 • "jak" dnia 1 grudnia 2017 o godzinie 16:19:06 napisał:
  Panie prezesie zapomniał Pan wymienić Kamila Tomczyszyna, który wrócił z Rzeszowa, a dzisiaj się poniewiera po ościennych klubach. Za niego sprowadził pan jakiegoś wynalazka, który może mu tylko piłkę podawać a kosztuje sporo. A więc prosimy o prawdę, bo to tylko jeden przykład a są jeszcze inne. Dziwi Pana fakt, że inni nie chcą wracać.
  8
  11
 • "słabość" dnia 1 grudnia 2017 o godzinie 17:18:21 napisał:
  Niektóre mecze było przykro oglądać, przegrywali z drużynami które dysponują budżetem kilkukrotnie mniejszym. Nie wiem ile kasy dostali od sponsorów ile miasta. Może ktoś powiedzieć jak wie
  3
  7
 • R E K L A M A
 • "Rafał" dnia 1 grudnia 2017 o godzinie 18:39:47 napisał:
  super polska za trybunał dostanie w dupę
  1
  5
 • "płk Zubek" dnia 1 grudnia 2017 o godzinie 19:19:49 napisał:
  Dzięki Mirek za to co zrobiłeś, a nie za to,że ustąpiłeś. Widzę, że wszyscy tu jadą na Welcza. Na pochyłe drzewo .... Tylko kto w zamian ? Zbyszek Pająk tak ale on chyba nie ma zdrowia. Innych godnych zaufania i znających zgniłe piłkarskie środowisko to ja w Zamościu nie widzę.
  5
  8
 • "om" dnia 1 grudnia 2017 o godzinie 19:44:23 napisał:
  Panie Prezesie, Panie Mirku. Jak już Pan nadrobi sprawy rodzinne i pozostałe to trzeba się zająć szkoleniem dzieci i młodzieży na pewno się uda. Życzę wiele sukcesów.
  5
  8
 • "oman" dnia 1 grudnia 2017 o godzinie 20:08:52 napisał:
  szozdi co ty piszesz hahahahaha
  1
  7
 • "Anonim" dnia 1 grudnia 2017 o godzinie 23:25:38 napisał:
  Może Leśnodorski ten były prezes Legii się skusi i stworzy od podstaw silny klub w Zamościu.
  9
  2
 • "kibol" dnia 2 grudnia 2017 o godzinie 11:10:15 napisał:
  Już nie kombinujcie Kapka będzie najlepszy.
  12
  0
 • "..." dnia 2 grudnia 2017 o godzinie 11:16:04 napisał:
  Kapka zna nasze środowisko ma kase i znajomości moze ściągnąć nowych sponsorów on wyprowadził by Hetman tam gdzie powinien być
  7
  0
 • "Alex" dnia 2 grudnia 2017 o godzinie 12:50:40 napisał:
  Prezesem Hetmana powinien zostać jak sama nazwa wskazuje Prezes Nakoulma :)
  13
  0
 • "Kibic lat 80" dnia 2 grudnia 2017 o godzinie 13:43:33 napisał:
  Z tymi transferami to trzeba uwazac. Sciagnieto kiedys Piechniaka i wszyscy krzyczeli drewno a potem skonczyl w 1 lidze. Kazdemu nalezy sie czas na dotarcie. Faktem fakt ze w ciagu tych kilku miesiecy nowi nic nie pokazali. Oprocz tego z Lublinianki. A co do Kapki to jak faktycznie ma kase i chce zainwestowac w pilke to w Zamosciu mozna zrobic fajną piłkę. Jest zapotrzebowanie.
  4
  1
 • "x" dnia 2 grudnia 2017 o godzinie 15:27:21 napisał:
  Kapka to dobre rozwiązanie, sam jako prezes i sponsor mógłby sobie podobierać współpracowników, kontrolowałby swoje wydatki na transfery na pewno pieniądze nie szły by na zmarnowanie, oby tylko chciał zostać prezesem.
  6
  0
 • R E K L A M A
 • "eljot" dnia 2 grudnia 2017 o godzinie 15:30:04 napisał:
  rozmawiałem niedawno z jednym byłym już młodym piłkarzem Hetmana który powiedział mi że Jego serce dla Hetmana bije ale dopóki Welcz tu będzie, na pewno nie wróci.Szkoda,ma chłopak papiery na granie.
  3
  0
 • "Hm" dnia 2 grudnia 2017 o godzinie 16:03:01 napisał:
  Welcz nie zrezygnuje. Panie Kapka wez stery w swoje ręce i pogoń tego nieudacznika od transferów bo kibice mają dosc juz ogladania Konskowoli i innych wsi.
  5
  1
 • "Anonim" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 10:53:05 napisał:
  Wie ktoś jacy są kandydaci na prezesa ?
  4
  0
 • "..." dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 13:12:41 napisał:
  Z tego co wiadomo prezes juz wybrany ale jutro będzie potwierdzenie kto
  3
  0
 • "Hm" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 17:05:25 napisał:
  Oby nie Pan W. byly prezez AMSPN
  5
  0
 • "kibic" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 17:10:39 napisał:
  Zapewne Kapkę wybrali, jak się zgodził.
  7
  0
 • "..." dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 12:18:47 napisał:
  Wiadomo już coś???
  2
  0
 • "Anonim" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 12:38:09 napisał:
  Oficjalna strona milczy na razie, tak więc nic nie wiadomo, może ktoś ma inne przecieki ?
  7
  0
 • "kibic" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 12:48:46 napisał:
  Ma być dziś konferencja prasowa, podczas której Wnuk przedstawi nowego prezesa.
  6
  0
 • "PO" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 13:44:58 napisał:
  Wiadomo coś o tej konferencji?
  1
  0
 • R E K L A M A
 • "Anonim" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 14:31:22 napisał:
  O której godzinie ma być ta konferencja ?
  4
  0
 • "..." dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 14:45:13 napisał:
  Jak tej konferencji nie bylo to i nie bedzie pewnie dzis napisali by cos ludzie chcą wiedzieć
  1
  0
 • "Alex" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 15:10:56 napisał:
  Może kandydat zrezygnował i nie ma co ogłaszać :)
  7
  0
 • "..." dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 15:44:55 napisał:
  Myślę że jeszcze gorsze czasy nas złapią jak by kogoś wybrali dobrego to dawno by to było ogłoszone ale jak widać maja kibiców w dupie
  3
  0
 • "Anonim" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 16:36:05 napisał:
  Mogli wczoraj na swojej stronie ogłosić o której i gdzie jest ta konferencja żeby każdy zainteresowany kibic mógł przyjść i też zadawać pytania nowemu prezesowi.
  6
  0
 • "Persona non grata" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 16:57:20 napisał:
  Skąd w ogóle macie informacje o jakiejkolwiek konferencji. Dzień mija i nic. Okazuje się, że to kolejne bzdury, bajki i mity niektórych niespełnionych dziennikarzyn.
  3
  2
 • "kibic" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 18:36:05 napisał:
  Wiadomość o konferencji była prawdziwa tylko kandydat na prezesa ma lekkie wątpliwości, dlatego na razie trzeba jeszcze poczekać.
  6
  2
 • "..." dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 18:38:16 napisał:
  Jak kandydat ma wątpliwości to co to za kandydat ?jak leje na Hetman na starcie to co potem ?
  3
  0
 • "banan" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 19:13:20 napisał:
  Ale amatorszczyzna jak jeszcze spadnie Avia z Podlasiem to nigdy z tej ligi się nie wydostaniemy bo ten sezon to sobie można już praktycznie darować...
  3
  0
 • "Anonim" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 19:36:50 napisał:
  Ciekawe czy ten kandydat to był Kapka bo szkoda by było stracić takiego sponsora.
  6
  2
 • R E K L A M A
 • "stachu" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 23:19:15 napisał:
  Jaka konferencja??? Prezes wyskoczy z pudełka podczas wielkiej przedświątecznej prezentacji na rynku wielkim jak to mają w zwyczaju i od razu obieca występy w lidze Europy najdalej za 40 lat...
  2
  3
 • "lewak" dnia 5 grudnia 2017 o godzinie 6:46:07 napisał:
  Ponoć Prezes dawno już się zgodził tylko jeszcze kot się waha.
  2
  0
 • "Anonim" dnia 5 grudnia 2017 o godzinie 10:11:39 napisał:
  Będzie dzisiaj coś wiadomo kto będzie prezesem czy tak jak wczoraj wielka improwizacja ?
  3
  0
 • "..." dnia 5 grudnia 2017 o godzinie 10:16:59 napisał:
  Czy to jakies jaja z tym prezesem co to wybrali on wie co to piłka jest ?
  0
  0
 • "..." dnia 5 grudnia 2017 o godzinie 10:31:52 napisał:
  To już po Hetmanie
  1
  0
 • "banan" dnia 5 grudnia 2017 o godzinie 11:11:20 napisał:
  Krzysztof Krawczuk??? Kto to jest???
  2
  0
 • "..." dnia 5 grudnia 2017 o godzinie 11:16:09 napisał:
  Nie wiadomo kto to jest i nie wiadomo co kierowało prezydenta na taki wybór w kryzysie to juz po III lidze szkoda nerwów
  1
  0
 • "Messi" dnia 5 grudnia 2017 o godzinie 11:26:04 napisał:
  O, widzę, że już różne grupy interesów ujadają... Chciałbym, żeby nowy prezes wziął to towarzystwo za twarz a prezydentowi gratuluję odwagi, że postawił na młodego, zdolnego, a nie na pieczeniarzy czy leśnych dziadków. Na Kędraka też na początku narzekali, a sprawnie zorganizował klub.
  2
  3
 • "banan" dnia 5 grudnia 2017 o godzinie 11:49:51 napisał:
  Tak sprawnie zorganizował ze dwa lata błąkają się w buraczanej lidze a transfery takie trafione ze aż srać się chce...a swoi po wsiach biegają... Mazur, bracia Dobromilscy, Wołochy, Bubeła, Kamiński... no bo przeciez Mietlicki z Gaska byli lepsi a o Troshupie to szkoda pisac którego Welcz widział dwa!!! razy przed podpisaniem umowy...
  2
  1
 • "..." dnia 5 grudnia 2017 o godzinie 11:56:43 napisał:
  Łapanke trzeba chyba robić tylu chętnych fachowców ... a tak naprawdę potrzeba znaleźć figuranta tylko nie widać takiego.
  0
  3
 • R E K L A M A
 • "Anonim" dnia 5 grudnia 2017 o godzinie 12:23:09 napisał:
  Wie ktoś kto to jest ten Krawczuk ? Działał w ogóle w piłce nożnej ? Ma pojecie o zarządzaniu klubem sportowym , transferach itp. itd. ?
  5
  0
 • "..." dnia 5 grudnia 2017 o godzinie 12:29:29 napisał:
  Klub zamiast napisac cos na profilu o sytuacji w klubie nowym prezesie to daje artykuły o grajkach z ekstraklasy co i tak juz nigdy do Zamoscia grac nie wrócą
  4
  0
 • "Pr" dnia 5 grudnia 2017 o godzinie 12:30:44 napisał:
  Zna się pewnie na tym aby Hetman spuścić do okregówki albo wycofać z rozgrywek ;)
  3
  0
 • "kibic" dnia 5 grudnia 2017 o godzinie 12:31:45 napisał:
  Z tego co w necie znalazłem ten prezes to jest jakiś agent ubezpieczeniowy.
  7
  0
 • "Alex" dnia 5 grudnia 2017 o godzinie 12:32:53 napisał:
  Przynajmniej nogi piłkarzom ubezpieczy :)
  7
  0
 • "Messi" dnia 5 grudnia 2017 o godzinie 13:03:34 napisał:
  Prezes ma się znać na zarządzaniu firmą. Od transferów jest trener i dyrektor sportowy. Czekamy też na zmiany na tym ostatnim stanowisku.
  0
  8
 • "asd" dnia 6 grudnia 2017 o godzinie 12:13:29 napisał:
  Po tym wyborze na Prezesa można odnieść wrażenie że dokonano tego wyboru aby tylko zyskać w wyborach dodatkowe głosy od "kiboli" , "narodowców" , której to grupy Pan Prezes jest reprezentantem . To koniec Fundacji Hetmana . Za rok po wyborach a obstawiam że wcześniej całe granie spadnie na ASPN , o ile jeszcze będzie co zbierać .
  4
  2
 • "Anonim" dnia 6 grudnia 2017 o godzinie 16:04:57 napisał:
  Stary prezes był lepszy od tego nowego.
  7
  0
 • "kibic" dnia 6 grudnia 2017 o godzinie 17:13:05 napisał:
  Szkoda że Kapki nie wybrali, Hetman byłby finansowo ustawiony.
  8
  0
 • "Jaro" dnia 7 grudnia 2017 o godzinie 10:21:42 napisał:
  Może Kapka nie chciał w to wchodzić.
  7
  0
 • R E K L A M A


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Thomas
CZY AUTOR TEGO POPULISTYCZNEGO ARTYKUŁU...
k
Czarny koniem nadchodzących wyborów sa...
Roman
do "œπæ" trzeba się zapytać czy jak...
œπæ
Na kulturę dali wszędzie, ale na obcho...
antyklerykał
Gdyby ktoś potrzebował wsparcia w walc...
Prokurator
Nie kasuja, tylko wyłączają, bo sa do...
L11A
Nie wypowiadam się na temat Pana Kwiatk...
michał
Antyklerykał do nogi !...
do Rysio
Jeśli już poruszyłeś ten temat to; P...
Tekst nadesłan...
jaka kobieta ?...
Tekst nadesłan...
Z tym tytułem to niezły przypał. No a...
Szacunek
Żona Pana Paszta zmarła tydzień temu....
Lena
Dziękuję portalowi roztocze.net za tę...
He he
Po trzecie: zamilcz już, tzw. "Szacunku...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny