R E K L A M A

Z I P

Galerie | Sport | ZamośćDaniel Czubara21 stycznia 2018 FACEBOOK | 5262 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 10 komentarzy

Zamość: Grunwald zdobyty! Padwa wygrywa 33:27

Fot. Daniel Czubara
R E K L A M A    B O A R D

Horror z happy endem – tak w skrócie można podsumować niedzielne spotkanie Padwy Zamość z Grunwaldem Ruda Śląska w II lidze piłki ręcznej.

Na mecz szczypiorniści Padwy wyszli w koszulkach z napisem “Trzymaj się Igor!” oraz “Igor jesteśmy z Tobą!”. W ten sposób chcieli okazać solidarność z Igorem Radwańskim. Wychowanek Padwy zdecydował się ostatnio na powrót w rodzinne strony. Igor od kilku tygodni intensywnie trenował z drużyną i wiele wskazywało na to, że zobaczymy go na parkiecie już w meczu z Grunwaldem Ruda Śląska. Niestety na Igorowi przydarzył się nieszczęśliwy wypadek. W wyniku potrącenia przez auto szczypiornista Padwy doznał licznych obrażeń.  Obecnie przebywa w szpitalu.

Mecz miał podwójne znaczenie, bowiem obie drużyny są blisko siebie w tabeli.  Aby myśleć o dalszej walce z najlepszymi drużynami w drugiej lidze starcie z Grunwaldem trzeba było koniecznie wygrać. Padwa rozpoczęła z animuszem i prowadziła już nawet 11:6. W pewnym momencie zamojska maszyna do wygrywania jednak się zacięła. Na kilka sekund przed końcem pierwszej połowy zamościanie przegrywali 13:14 i remis uratowała im bramka rzucona równo z syreną na przerwę.  

Po zmianie stron Padwa powoli zaczęła się rozkręcać. W bramce Padwy fantastycznie sprawował się Karol Drabik, który obronił cztery rzuty karne i kilkakrotnie wygrał pojedynki sam na sam. Z drugiej strony pewnym egzekutorem rzutów karnych dla Padwy był kapitan zamojskiej drużyny Szymon Fugiel. Ekwilibrystycznymi zagraniami popisał się również Krzysztof Bigos kilkakrotnie manewrując obroną gości. Z dobrej strony pokazali się również Adrian Adamczuk, Tomasz Samoszczuk i Aleksy Radwański.

Na kilka minut przed końcem Padwa prowadziła już 28:23 i całkowicie kontrolowała sytuację na boisku. Po końcowym gwizdku na tablicy widniał wynik 33:27. Szczypiorniści Padwy odtańczyli na parkiecie “cieszynkę” i podziękowali publiczności za doping.

Przed Padwą teraz dwa ciężkie spotkania: na wyjeździe z AZS Politechniką Świętokrzyską Kielce  oraz u siebie z liderem, AZS UJK Kielce.

MKS PADWA ZAMOŚĆ – GRUNWALD RUDA ŚLĄSKA 33:27 (14:14)

Padwa: Drabik, Bąk, Wnuk – Fugiel 11, Sałach 5, Bigos 5, Adamczuk 3, Gałaszkiewicz 3, Maciocha 3, Samoszczuk 2, A. Radwański 1, Juźwiak, Pieczykolan, Samoszczuk, Banach.

Grunwald: Błaś, Kazimier, Sekuła – Stogowski 8, Milewski 7, Niedźwiedzki 5, Partuś 4, Kapral 1, Kurzawa 1, Żurke 1, Bomba, Langer, Matuszewski, Talaga.

Widzów: 300. Sędziowali: Maciej Karwowski, Mirosław Kowalski (Przemyśl). Kary: Padwa 10 min; Grunwald – 6 min.

Poniżej nasza krótka fotorelacja z meczu.

 

 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny