Flesz | Powiat Zamojski | ZamośćRedakcja6 marca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Zamość/Grabowiec: Areszt za znęcanie się i przemoc

Fot. Policja
R E K L A M A    B O A R D

39-latek z gm. Grabowiec usłyszał zarzuty stosowania przemocy wobec swojej żony. Sąd w Hrubieszowie przychylił się do wniosku Prokuratury i Policji o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania. Zarzuty za znęcanie się nad żoną usłyszał również 32-latek z Zamościa, on także najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym.

W miniony weekend mieszkanka gm. Grabowiec powiadomiła policjantów, że mąż bliskiej dla niej osoby znęca się nad nią zarówno psychicznie jak i fizycznie. Mundurowi natychmiast zweryfikowali uzyskane od kobiety informacje.

W czasie rozmowy z policjantami ofiara przemocy wyznała, że jej 39-letni mąż od dłuższego czasu w czasie kłótni, które sam rozpoczynał wyzywał ją, poniżał, niszczył przedmioty znajdujące się w domu, popychał i szarpał za ubranie. Mężczyzna podejrzewany o stosowanie przemocy został zatrzymany, wczoraj usłyszał zarzuty znęcania się nad osobą najbliższą oraz spowodowania u pokrzywdzonej lekkich uszkodzeń ciała. Również wczoraj na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego na wniosek hrubieszowskiej Prokuratury poprzedzony wnioskiem Policji Sąd Rejonowy w Hrubieszowie zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.- informuje asp. Dorota Krukowska-Bubiło z KMP w Zamościu.

    Wczorajszy dzień zakończył się tymczasowym aresztem również dla innego mężczyzny podejrzewanego o znęcanie się nad osobą najbliższą. W tym przypadku Sąd Rejonowy w Zamościu przychylił się do wniosku Prokuratury i Policji o zastosowanie najsurowszego z przewidzianych przez prawo środków zapobiegawczych. Osobą, która najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie jest 32-latek z Zamościa. Mężczyzna podejrzewany jest o to, że w trakcie awantur z żoną wyzywał ją, groził, popychał i szarpał za ubrania. Po niedzielnej awanturze, którą wszczął będąc pod wpływem alkoholu został zatrzymany. Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego 32-latkowi przedstawiono zarzuty znęcania się, mężczyzna trafił do aresztu.

    Zgodnie z polskim prawem ten, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą podlega odpowiedzialności karnej i może trafić do zakładu karnego nawet na 5 lat.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Antyklerykał
Próbą dyskredytacji adwersarza nie da ...
zamościak
Co oni tam wyprawiają ? Jakaś dywersja...
TORRES20400
Słuszna uwaga. To dlatego do dziś prod...
TORRES20400
@"Thomas"; uśmiech zagościł na mej sm...
observer
przecież to proste - jednymi schodami s...
ak
Doga Redakcjo proszę informować czytel...
Thomas
Antyklerykał - czy wiesz, że S...
Lena
Zjedz sobie kukurydzę i popij "mocnym f...
TORRES20400
Niektórzy majstrowali przy "Siódmej pi...
Antyklerykał
Dobrze, że w przebłysku własnej woli ...
ciekawy
aaaa schody Eschera kojarzę, no to fakt...
no name
super! ciekawe czy w tym świetnym klu...
TORRES20400
https://www.cda.pl/video/149315d0...
TORRES20400
Masz rację, jestem na łańcuchu Bestii...
Antyklerykał
Cóż, zamykanie oczu na niewygodne fakt...
z_boku
Hmmm, też mnie interesuje na czym poleg...
TORRES20400
Twoje poglądy społeczno religijne są ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018