R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara22 listopada 2017 FACEBOOK | 5262 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 40 komentarzy

Zamość: Godzisz czy Kudela? Kto będzie nowym szefem zamojskiej PO?

Marek Kudela (PO). Fot. R. Moteka

2 grudnia działacze Platformy Obywatelskiej wybiorą swoje władze lokalne i regionalne. O fotel szefa PO w Zamościu zmierzą się dwaj miejscy radni.

Jak już wcześniej informowaliśmy pisząc o potencjalnych kandydatach PO na szefa regionu lubelskiego, 2 grudnia, członkowie tej partii wybiorą nowe władze.

Będą cztery urny. Każdy członek PO, który posiada prawo wyborcze będzie mógł głosować i wybrać: szefa regionu, przewodniczącego rady powiatowej, delegatów do rady regionalnej i członków rady powiatowej. – tłumaczy Ireneusz Godzisz, przewodniczący PO w Zamościu. Kandydatów można było zgłaszać do 18 listopada. O fotel szefa regionu lubelskiego PO powalczą: posłanka Joanna Mucha, wicemarszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk i prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Niemniej ciekawie zapowiadają się wybory w lokalnej PO w Zamościu. O stanowisko przewodniczącego ubiegać się będzie aktualnie piastujący tę funkcję Ireneusz Godzisz, wiceprzewodniczący Rady Miasta Zamościa, dyrektor Zakładu Oczyszczania Miasta. Wcześniej był dyrektorem Oddziału Poczty Polskiej w Zamościu oraz pracownikiem administracji rządowej. Jego kontrkandydatem będzie kolega z Rady Miasta, Marek Kudela, nauczyciel, działacz społeczny. Pracuje w Zespole Szkół Nr 4 w Zamościu oraz w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Zamościu. Działa również w UKS Kiko Zamość.

Co mogą oznaczać te wybory dla zamojskiej PO i lokalnej polityki? Ireneusz Godzisz należy do tej części PO, która skłonna jest współpracować z obecnym prezydentem Zamościa, Andrzejem Wnukiem i w większości głosuje ręka w rękę z radnymi popierającymi prezydenta. Jego kontrkandydat, Marek Kudela z kolei jest oponentem prezydenta i jednym z jego największych krytyków. Czy wybór przewodniczącego zdecyduje o kierunku ugrupowania i jego stanowisku przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi? Nowe władze – przewodniczący i rada powiatowa – będą musieli przygotować listy wyborcze oraz zdecydować o kandydacie na prezydenta.

W wyborach będą mogli wziąć udział wszyscy członkowie Platformy, którzy nalezą do partii co najmniej pół roku i mają opłacone składki członkowskie.

Wynik poznamy najprawdopodobniej już 3 grudnia.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Anonim" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 13:12:28 napisał:
  "Zakładu Oczyszczania Miasta" a jest coś takiego ? czy już stworzyli nową spółeczkę na "z zawodu dyrektora " ?
  R E K L A M A
 • "Daniel Czubara" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 13:15:11 napisał:
  @Anonim ZOM wchodzi w skład PGK.
 • "widz" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 13:18:46 napisał:
  Najpierw news o SLD, teraz o PO... no, no widze, że roztocze wyrasta na lidera jeżeli chodzi o informacje i serwis polityczny. Będę tu zaglądał częściej.
 • "Jan" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 14:10:16 napisał:
  W Zamościu taka złodziejsko-zdradziecka partia jak PO powinna być zdelegalizowana. Czy zamojskie PO jest za odszkodowaniami od Niemiec za zbrodnie i wysiedlenia ludności Zamojszczyzny.
 • "Zamościanin" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 14:15:14 napisał:
  Jak mawia klasyk "c...j z Polską wschodnia".Nie zapomnimy wam tego nigdy...
 • "Czytelnik" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 14:36:17 napisał:
  Droga redakcjo, od 1 września 2017 roku nie ma czegoś takiego jak Zespół Szkół Nr 4, o innych nieaktualnych lub błędnych informacjach nie wspominając...poprawcie się.
 • "Anonim" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 15:28:46 napisał:
  wg strony PGK to jest: Zakład Wodociągów - PGK Zamość Oczyszczalnia Ścieków - PGK Zamość Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów w Dębowcu - PGK Zamość Zakład Transportu Odpadów - PGK Zamość Zakład Usług Komunalnych - PGK Zamość Cmentrz Komunalny w Zamościu - PGK Zamość Zakładu Oczyszczania Miasta" nie widać, no i niedawno jeszcze był ponoć kierownikiem, no ale jak zatrudniono Małysza to wszystko możliwe. Ale nie dla wszystkich. Dla wybranych
 • "Horn" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 16:08:49 napisał:
  To zobaczymy, w którą stronę pójdzie Platforma.
 • "to ask" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 16:11:36 napisał:
  Pan Godzisz powinien przejść do historii . PO pod przewodnictwem pana Godzisza w Zamościu nie istnieje . Pan Godzisz popiera pana Prezydenta tylko dlatego , ze ten pozwolił mu być wiceprzewodniczącym RM ( niezła pensyjka 1500 zł na rączkę ) oraz zatrudnił go w spółce miejskiej . W zamian za powyższe w dowód wdzięczności pan Godzisz głosuje tak jak chce pan Prezydent . Bez wątpienia taka postawa "farbowanego lisa" nie upoważnia pana Godzisza do pełnienia funkcji szefa lokalnych struktur PO. A poza ty czym takim wykazał się pan Godzisz aby dalej piastować funkcję przewodniczącego . Jak dla mnie to niczym ........
 • "ł_obok" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 16:23:50 napisał:
  P O nie tylko u nas ale ogólnie jest w reanimacji.
  R E K L A M A
 • "observer" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 16:24:16 napisał:
  L I T O Ś C I!!!! Godzisz zachowuje się tak, jak byłby na liście płac PIS.
 • "mieszkaniec" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 16:29:46 napisał:
  Jak dla mnie radny Kudela jest bardziej wyrazisty. PO w Zamościu jest praktycznie niewidoczne. Moze zmiana kierownictwa coś tam zmieni?
 • "fifi" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 17:32:25 napisał:
  Nie martwicie się Pisowskie trole o Platformę , lepiej pilnujcie koryta w spółkach , gdzie zarabiacie po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie . Ludowi zaś wciskacie jak to teraz wszystkim dobrze, a najlepiej wam z PiSu. To wam się tez skończy i będziecie beczeć po kątach jak małe dzieci.
 • "Tylko się towarzyszu nie zapluj" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 17:38:06 napisał:
  Witamy na forum p. Karpińskiego, platfusa jakże zasłużonego dla regionu. Tak, że mucha nie siada
 • "eagle eye" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 19:51:43 napisał:
  PO? to ta partia o której dziś w Sejmie RP mówiono, że powinna zostać zdelegalizowana?? Biedactwa gdzie wy działacze POdziejecie się w terenie? Synekur zabraknie.. Drodzy czytelnicy pomóżmy ludziom w POtrzebie -wskażmy tu na portalu możliwe do obsadzenia firmy!
 • "zmc" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 21:38:05 napisał:
  Bardziej niż "partia" ważni są ludzie. Szczeg9lnie w samorządach
 • "Zamościanin" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 22:03:37 napisał:
  Panie Marku trzymam kciuki !!!! Więcej takich ludzi w Zamościu.
 • "ale" dnia 23 listopada 2017 o godzinie 7:57:52 napisał:
  To na ilu etatach pracuje ,,społecznik'' MAREK... bo się pogubiłem.
 • "rado" dnia 23 listopada 2017 o godzinie 9:05:49 napisał:
  Szyderco. Z tego co wiem to tylko w Szkole Podstawowej Nr 4. W artykule jest dużo błedów. Nie ma już Zespołów Szkół.
 • "mieszkaniec" dnia 23 listopada 2017 o godzinie 10:09:19 napisał:
  Jak w ogóle można być w ugrupowaniu które udowodniło, że w ostatnim głosowaniu w PE są w stanie nawet zagłosować z karami na swój kraj. Zdelegalizować PO
  R E K L A M A
 • "kmicic" dnia 23 listopada 2017 o godzinie 10:17:48 napisał:
  Proponuję radnego Zwolaka na szefa regionalnej PO, przecież PO i Nowoczesna to jest ten sam twór a cel mają też ten sam dostać się do koryta.
 • "to ask" dnia 23 listopada 2017 o godzinie 10:45:02 napisał:
  Po dzisiejszej deklaracji porozumienia i współpracy ogłoszonej przez Grzegorza Schetynę i Ryszarda Petru , pan Godzisz w ogóle nie powinien być brany pod uwagę przy wyborze szefa lokalnych struktur PO , ponieważ jest lojalną przystawką Prezydenta szukającego poparcia partii Porozumienie Jarosława Gowina
 • "WWW" dnia 23 listopada 2017 o godzinie 11:06:05 napisał:
  Teraz moda na homoseksualistów wiec POwinien zostać ...
 • "do observer" dnia 23 listopada 2017 o godzinie 11:12:19 napisał:
  Słabo obserwujesz. Po czym wnosisz, że Godzisz zachowuje się jakby był na liści płac PiS? Wspieranie prezydenta, którego PiS się wyparł i punktowanie tego żałosnego posła, który o zgrozo, reprezentuje nas na Wiejskiej - to wg. Ciebie bycie na liści PiS?
 • "Małgosia" dnia 23 listopada 2017 o godzinie 11:24:13 napisał:
  Panie WWW, nie wie Pan, jak sprawny jest Pan Ireneusz G. w tych sprawach. Zapewne chciałby Pan nam Go odebrać ale nie wróżę sukcesu. My kobiety "parówkowym skrytożercom mówimy NIE!"
 • "też do observer" dnia 23 listopada 2017 o godzinie 11:49:29 napisał:
  To już raczej Kudela jest na liście płac PiS-u. Nie widzę różnicy zdań między nim, a posłem Zawiślakiem. Ramię w ramię walczą z prezydentem. Jaja będą jeśli zostanie szefem Platformy w Zamościu. Będziemy mieć nową jakość: PO-PiS, oj będzie ciekawie...
 • "tak jest" dnia 23 listopada 2017 o godzinie 12:37:35 napisał:
  W Zamościu jest swoisty tygiel, PAW pokroi siły na pół. Małysz, Sowa, Kurzępa, Sędłak głosują ramię w ramię z Łuczką, Gościcką, Nowosad , Nizioł (związani z sld) i na odwrót. PAW dał rade, dzisiaj mówienie lewica , prawica w mieście Zamość to nieporozumienie. Mamy blok prezydencki oraz anty.
 • "tak jest" dnia 23 listopada 2017 o godzinie 12:38:52 napisał:
  chodziło w przeszłości bądź startowali w 2014 r. z lewicy
 • "wnuk dziadka" dnia 23 listopada 2017 o godzinie 13:05:49 napisał:
  Jeżeli Kudela zostanie szefem PO to tylko wzmocni opozycję antyprezydencką w mieście Zamościu.
 • "Olek" dnia 23 listopada 2017 o godzinie 13:08:18 napisał:
  W mieście Zamościu obecnie są dwie FACJE: Prezydencka tj. Wnukowa i Antyprezydencka. Koniec końców robi się ciekawie.
  R E K L A M A
 • "Platformers" dnia 23 listopada 2017 o godzinie 13:49:14 napisał:
  Stawiam na Marka Kudelę.
 • "hehe" dnia 23 listopada 2017 o godzinie 13:57:17 napisał:
  Znaczy na PiS
 • "Marek Sławkowi" dnia 23 listopada 2017 o godzinie 14:07:06 napisał:
  Marek wspiera Sławka w walce z Andrzejem. Myli się jednak, jeśli liczy na to, że Sławek poprze bezpartyjną obecnie Martę w walce o taborek prezydenta.
 • "olek" dnia 23 listopada 2017 o godzinie 15:10:03 napisał:
  Platforma staje się partią niszową. Kogo obchodzi, kto tam zostanie przewodniczacym?
 • "to to ask" dnia 23 listopada 2017 o godzinie 15:11:52 napisał:
  Pan Godzisz został zatrudniony w spółce miejskiej za prezydenta Zamoyskiego.
 • "a w Sejmie" dnia 23 listopada 2017 o godzinie 15:45:38 napisał:
  Poseł sprawozdawca opowiada właśnie o zmianach w ordynacji wyborczej proponowane przez PiS. Kandydat na radnego nie będzie musiał już mieszkać w gminie do rady której startuje. Pan radny Kudela miał z tym spory problem ale widać ugadał sprawę z właściwym posłem...
 • "eagle eye" dnia 23 listopada 2017 o godzinie 18:24:21 napisał:
  zmc@- masz rację ale nie w rodzinno- towarzysko- biznesowo- erotycznym bagienku zamojskim.. tu liczy się nazwisko, kto z kim i skąd jest..
 • "tow.Gumiak vel Dioda" dnia 23 listopada 2017 o godzinie 20:02:52 napisał:
  Jestem w pis głosuję z po, jestem w po głosuję z pis..? Taka konfiguracja zapewni mi miejsce pracy bez względu na to która opcja zwycięży!.... Oto przepis na sukces członka skostniałego układu od 25lat. Tylko nazwy partii zmieniają się -nie ludzie.
 • "Zainteresowany" dnia 23 listopada 2017 o godzinie 21:15:11 napisał:
  Pan Kudela przedstawiony jest między innymi jako DZIAŁACZ SPOŁECZNY. Czy istnieje coś co w swoim życiu zrobił SPOŁECZNIE?
 • "rodzic dziecka" dnia 26 listopada 2017 o godzinie 16:57:48 napisał:
  zainteresowany tak się skąłda że wielokrotnie pomagął naszym dzieciom . Mozeci go tu gnoić to nie zmieni to faktu że wiem kim jesyt marek kudela i znamy jego wartość
  R E K L A M A

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny