R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara22 listopada 2017 FACEBOOK | 4468 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 40 komentarzy ()

Zamość: Godzisz czy Kudela? Kto będzie nowym szefem zamojskiej PO?

Marek Kudela (PO). Fot. R. Moteka
R E K L A M A    B O A R D

2 grudnia działacze Platformy Obywatelskiej wybiorą swoje władze lokalne i regionalne. O fotel szefa PO w Zamościu zmierzą się dwaj miejscy radni.

Jak już wcześniej informowaliśmy pisząc o potencjalnych kandydatach PO na szefa regionu lubelskiego, 2 grudnia, członkowie tej partii wybiorą nowe władze.

Będą cztery urny. Każdy członek PO, który posiada prawo wyborcze będzie mógł głosować i wybrać: szefa regionu, przewodniczącego rady powiatowej, delegatów do rady regionalnej i członków rady powiatowej. – tłumaczy Ireneusz Godzisz, przewodniczący PO w Zamościu. Kandydatów można było zgłaszać do 18 listopada. O fotel szefa regionu lubelskiego PO powalczą: posłanka Joanna Mucha, wicemarszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk i prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Niemniej ciekawie zapowiadają się wybory w lokalnej PO w Zamościu. O stanowisko przewodniczącego ubiegać się będzie aktualnie piastujący tę funkcję Ireneusz Godzisz, wiceprzewodniczący Rady Miasta Zamościa, dyrektor Zakładu Oczyszczania Miasta. Wcześniej był dyrektorem Oddziału Poczty Polskiej w Zamościu oraz pracownikiem administracji rządowej. Jego kontrkandydatem będzie kolega z Rady Miasta, Marek Kudela, nauczyciel, działacz społeczny. Pracuje w Zespole Szkół Nr 4 w Zamościu oraz w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Zamościu. Działa również w UKS Kiko Zamość.

Co mogą oznaczać te wybory dla zamojskiej PO i lokalnej polityki? Ireneusz Godzisz należy do tej części PO, która skłonna jest współpracować z obecnym prezydentem Zamościa, Andrzejem Wnukiem i w większości głosuje ręka w rękę z radnymi popierającymi prezydenta. Jego kontrkandydat, Marek Kudela z kolei jest oponentem prezydenta i jednym z jego największych krytyków. Czy wybór przewodniczącego zdecyduje o kierunku ugrupowania i jego stanowisku przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi? Nowe władze – przewodniczący i rada powiatowa – będą musieli przygotować listy wyborcze oraz zdecydować o kandydacie na prezydenta.

W wyborach będą mogli wziąć udział wszyscy członkowie Platformy, którzy nalezą do partii co najmniej pół roku i mają opłacone składki członkowskie.

Wynik poznamy najprawdopodobniej już 3 grudnia.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
.
Koszulki z Ronaldo sprzedały się w lic...
do ciekawe
czy jednym z prezesów ogródków nie je...
Komedia
Dolol sieniawa wioska i 3 tys mieszlanco...
Antykibic
Jestem podbudowany tym wynikiem....
zamoscianin
Czyli co, nacjonalizacja? Tęsknisz za k...
zamoscianin
Niektórzy płaczą, że na Starym Mieś...
zamoscianin
Konkretnie kto? Z imienia i nazwiska....
zamoscianin
A Twoim zdaniem co innego ma zrobić mia...
Antykibic
Ile wydano w Hetmanie na transfery?...
zamoscianin
Robert Marchwiany w swoim ostatnim felie...
Ja
Mateusz Prusa mogliby pozyskać na bramk...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny