R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara22 listopada 2017 FACEBOOK | 4003 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 40 komentarzy

Zamość: Godzisz czy Kudela? Kto będzie nowym szefem zamojskiej PO?

Marek Kudela (PO). Fot. R. Moteka

R E K L A M A    B O A R D

2 grudnia działacze Platformy Obywatelskiej wybiorą swoje władze lokalne i regionalne. O fotel szefa PO w Zamościu zmierzą się dwaj miejscy radni.

Jak już wcześniej informowaliśmy pisząc o potencjalnych kandydatach PO na szefa regionu lubelskiego, 2 grudnia, członkowie tej partii wybiorą nowe władze.

Będą cztery urny. Każdy członek PO, który posiada prawo wyborcze będzie mógł głosować i wybrać: szefa regionu, przewodniczącego rady powiatowej, delegatów do rady regionalnej i członków rady powiatowej. – tłumaczy Ireneusz Godzisz, przewodniczący PO w Zamościu. Kandydatów można było zgłaszać do 18 listopada. O fotel szefa regionu lubelskiego PO powalczą: posłanka Joanna Mucha, wicemarszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk i prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Niemniej ciekawie zapowiadają się wybory w lokalnej PO w Zamościu. O stanowisko przewodniczącego ubiegać się będzie aktualnie piastujący tę funkcję Ireneusz Godzisz, wiceprzewodniczący Rady Miasta Zamościa, dyrektor Zakładu Oczyszczania Miasta. Wcześniej był dyrektorem Oddziału Poczty Polskiej w Zamościu oraz pracownikiem administracji rządowej. Jego kontrkandydatem będzie kolega z Rady Miasta, Marek Kudela, nauczyciel, działacz społeczny. Pracuje w Zespole Szkół Nr 4 w Zamościu oraz w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Zamościu. Działa również w UKS Kiko Zamość.

Co mogą oznaczać te wybory dla zamojskiej PO i lokalnej polityki? Ireneusz Godzisz należy do tej części PO, która skłonna jest współpracować z obecnym prezydentem Zamościa, Andrzejem Wnukiem i w większości głosuje ręka w rękę z radnymi popierającymi prezydenta. Jego kontrkandydat, Marek Kudela z kolei jest oponentem prezydenta i jednym z jego największych krytyków. Czy wybór przewodniczącego zdecyduje o kierunku ugrupowania i jego stanowisku przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi? Nowe władze – przewodniczący i rada powiatowa – będą musieli przygotować listy wyborcze oraz zdecydować o kandydacie na prezydenta.

W wyborach będą mogli wziąć udział wszyscy członkowie Platformy, którzy nalezą do partii co najmniej pół roku i mają opłacone składki członkowskie.

Wynik poznamy najprawdopodobniej już 3 grudnia.

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 7.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

@Kimicic
Kmicic ładne pranie mózgu przeszedłe...
Kmicic
Nie ma czegoś takiego jak wójt miasta ...
Marchlewski
Teraz Fundacja Róży Luksemburg przyst...
K.
Wstyd na cały świat. O popisie wójta ...
d
to co kasy ni ma? a projekt unijny??...
SC
Ale tylko stadion piłkarski a nie jaki...
Agnieszka
I teraz wszystkich przeciwników WOŚP i...
niech przekażą tak 1% firmy spoza Zamo...
Tir
Co wspólnego ma z tym Zamość , niech ...
ka
Przekaż 1% podatku na KRS: 0000270261 z...
ka
UKS KIKO Zamość 5741...
La La Land
Przeraża mnie to dziadowanie... już na...
9
A Watykan nie może się dołożyć ?...
Hm
Najważniejsze to utrzymywać ciemnotę ...
.
Ile kosztuje bilet BUS z Zamościa do Lu...
ad111
A już się martwiłem, że trochę dłu...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny