R E K L A M A

Z I P

Prawo i Biznes | ZamośćOliwia Bojar17 listopada 2017 FACEBOOK | 4020 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 16 komentarzy

Zamość: Generałówka idzie pod młotek

Generałówka (stan 16 listopada 2017), foto: Oliwia Bojar

R E K L A M A    B O A R D

Dokładnie za dwa tygodnie (1 grudnia) w nowej siedzibie sądów odbędzie się licytacja jednej z bardziej rozpoznawalnych, zabytkowych kamienic zamojskiego zespołu staromiejskiego.

Nieruchomość w 2010 roku nabyła firma NEXA, której właścicielem jest Stanisław Kujawa. Spółka do 2014 roku miała czas aby wykonać remont kamienicy, jednak z uwagi na poważne problemy finansowe nie wywiązała się z tego obowiązku.
Przypomnijmy, że problemy finansowe NEXY trwają od 2011 roku. Przez cztery lata od początku 2011 roku Urząd Skarbowy i Urząd Kontroli Skarbowej w Lublinie prowadziły tam kontrole. Pomimo, że nie doszukano się żadnej nieprawidłowości, kontrole były przedłużane. W tym czasie zablokowano firmie zwrot ponad 33 mln zł z tytułu nadpłaconego podatku VAT. Na skutek problemów finansowych firma zaprzestała działalności, pracę straciły 184 osoby, a przychody spadły z 344 mln zł do zera.
Stanisław Kujawa zapowiedział walkę z fiskusem i o pomoc w niej i ratowaniu firmy apelował w 2015 roku m.in. do ówczesnego Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

W Generałówce planowano utworzyć hotel z restauracją i częścią usługową. Jednak budynek zabezpieczono tylko specjalną siatką, bo jego stan zagrażał bezpieczeństwu.
Teraz nieruchomość jako własność dłużnika została wystawiona na licytację komorniczą. Pierwsza odbędzie się 1 grudnia.

Pod młotek pójdzie prawo użytkowania wieczystego działki nr 21/2 o powierzchni 0,1053 ha oraz prawo własności budynku mieszkalnego złożonego z domu tzw.„Generałówki” i przylegającej do niego oficyny.

Nieruchomość znajduje się w granicach strefy A pełnej ochrony i rekonstrukcji konserwatorskiej, historycznego układu urbanistycznego obejmujące tereny objęte wpisem na Światową Listę Zabytków UNESCO i Listę Pomników Historii oraz wpisem do rejestru zabytków pod numerem A/47 i A/48.

Wartość nieruchomości szacowana jest na kwotę 1 865 000,00 zł, przy czym budynek mieszkalny oszacowano na kwotę 1 513 000 zł, a prawo użytkowania wieczystego działki gruntu – 352 000,00 zł.
Cena wywoławcza podczas licytacji to 3/4 wartości oszacowania czyli 1 398 750,00 zł, przy czym za budynek mieszkalny cena wywołania to 1 134 750,00 zł , a za prawo użytkowania wieczystego działki gruntu 264 000,00 zł.

Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej ceny oszacowania nieruchomości czyli w kwocie 186 500,00 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Pełna treść obwieszczenia o licytacji poniżej

licytacja_generalowka

Jak czytamy w Zamościopedii Andrzeja Kędziory „Generałówka” to neorenesansowa kamienica w stylu miejskiego pałacyku, projektu Władysława Sienickiego wzniesiona w latach 1878-82 przez późniejszego burmistrza Mikołaja Kannabicha. Ta piętrowa budowla nakryta jest czterospadowym dachem, posiada 5-osiową fasadę z balkonem. Tylną elewacje ujmują dwa ryzality. Na elewacji zachowały się bogate detale takie jak płytowe boniowania parteru, półkoliście zamknięte okna czy tonda.
Pierwotnie w kamienicy na parterze znajdowało się 7 pokoi, 2 kuchnie, 3 przedpokoje i 7 komór, a na piętrze 8 pokoi i kuchnia.
Kamienicę w 2002 roku zamieszkiwało 13 rodzin. Od momentu sprzedaży obiekt jest niezamieszkały.

Autor: Oliwia Bojar
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Beata 55 minut temu
Ja nie twierdzę, że księża są ideal...
mundurowy
przedszkole mundurowe:) z jakiej racji m...
Bardzo fajne i ciekawe targi dla młodzi...
Do ,, kibic ,,
Trzeba dać dzieciom możliwość do rob...
zke
już się sprawdził i sprawnie został ...
Daniel Czubara
Dziękuję droga Renato za spostrzeżeni...
chyba masz jaki...
jak wyżej...
Renata
Znalazłam błąd w tekście: "Szkołą ...
Placek
To mi jest przykro, ale pomogę Pani. Pr...
Marmelada
Placek jesteś niestrawny... haha...
zmc
I bardzo dobrze bo wstyd na cały świat...
Gabriela Korkos...
Ja. Przykro mi. ...
Placek
Kto pisał ten tekst?? Tego czytać się...
Sławek
Kolejny raz składamy podziękowania dla...
Placek
Dlaczego zdjęcie przedstawia dłonie m...
Jacek
Zacznijmy od tego, że większość port...
Jacek
Niestety zgadzam sie z przedmówcami, ż...
Fotograf
Niestety w Zamościu zdecydowana większ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny