R E K L A M A

Z I P

Prawo i Biznes | ZamośćOliwia Bojar17 listopada 2017 FACEBOOK | 4468 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 16 komentarzy ()

Zamość: Generałówka idzie pod młotek

Generałówka (stan 16 listopada 2017), foto: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B O A R D

Dokładnie za dwa tygodnie (1 grudnia) w nowej siedzibie sądów odbędzie się licytacja jednej z bardziej rozpoznawalnych, zabytkowych kamienic zamojskiego zespołu staromiejskiego.

Nieruchomość w 2010 roku nabyła firma NEXA, której właścicielem jest Stanisław Kujawa. Spółka do 2014 roku miała czas aby wykonać remont kamienicy, jednak z uwagi na poważne problemy finansowe nie wywiązała się z tego obowiązku.
Przypomnijmy, że problemy finansowe NEXY trwają od 2011 roku. Przez cztery lata od początku 2011 roku Urząd Skarbowy i Urząd Kontroli Skarbowej w Lublinie prowadziły tam kontrole. Pomimo, że nie doszukano się żadnej nieprawidłowości, kontrole były przedłużane. W tym czasie zablokowano firmie zwrot ponad 33 mln zł z tytułu nadpłaconego podatku VAT. Na skutek problemów finansowych firma zaprzestała działalności, pracę straciły 184 osoby, a przychody spadły z 344 mln zł do zera.
Stanisław Kujawa zapowiedział walkę z fiskusem i o pomoc w niej i ratowaniu firmy apelował w 2015 roku m.in. do ówczesnego Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

W Generałówce planowano utworzyć hotel z restauracją i częścią usługową. Jednak budynek zabezpieczono tylko specjalną siatką, bo jego stan zagrażał bezpieczeństwu.
Teraz nieruchomość jako własność dłużnika została wystawiona na licytację komorniczą. Pierwsza odbędzie się 1 grudnia.

Pod młotek pójdzie prawo użytkowania wieczystego działki nr 21/2 o powierzchni 0,1053 ha oraz prawo własności budynku mieszkalnego złożonego z domu tzw.„Generałówki” i przylegającej do niego oficyny.

Nieruchomość znajduje się w granicach strefy A pełnej ochrony i rekonstrukcji konserwatorskiej, historycznego układu urbanistycznego obejmujące tereny objęte wpisem na Światową Listę Zabytków UNESCO i Listę Pomników Historii oraz wpisem do rejestru zabytków pod numerem A/47 i A/48.

Wartość nieruchomości szacowana jest na kwotę 1 865 000,00 zł, przy czym budynek mieszkalny oszacowano na kwotę 1 513 000 zł, a prawo użytkowania wieczystego działki gruntu – 352 000,00 zł.
Cena wywoławcza podczas licytacji to 3/4 wartości oszacowania czyli 1 398 750,00 zł, przy czym za budynek mieszkalny cena wywołania to 1 134 750,00 zł , a za prawo użytkowania wieczystego działki gruntu 264 000,00 zł.

Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej ceny oszacowania nieruchomości czyli w kwocie 186 500,00 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Pełna treść obwieszczenia o licytacji poniżej

licytacja_generalowka

Jak czytamy w Zamościopedii Andrzeja Kędziory „Generałówka” to neorenesansowa kamienica w stylu miejskiego pałacyku, projektu Władysława Sienickiego wzniesiona w latach 1878-82 przez późniejszego burmistrza Mikołaja Kannabicha. Ta piętrowa budowla nakryta jest czterospadowym dachem, posiada 5-osiową fasadę z balkonem. Tylną elewacje ujmują dwa ryzality. Na elewacji zachowały się bogate detale takie jak płytowe boniowania parteru, półkoliście zamknięte okna czy tonda.
Pierwotnie w kamienicy na parterze znajdowało się 7 pokoi, 2 kuchnie, 3 przedpokoje i 7 komór, a na piętrze 8 pokoi i kuchnia.
Kamienicę w 2002 roku zamieszkiwało 13 rodzin. Od momentu sprzedaży obiekt jest niezamieszkały.

Autor: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
zamoscianin
Wspomóż nieszczęśników, opłać zal...
apel
Kiedyś na łamach tego portalu prezento...
.
Koszulki z Ronaldo sprzedały się w lic...
do ciekawe
czy jednym z prezesów ogródków nie je...
Komedia
Dolol sieniawa wioska i 3 tys mieszlanco...
Antykibic
Jestem podbudowany tym wynikiem....
zamoscianin
Czyli co, nacjonalizacja? Tęsknisz za k...
zamoscianin
Niektórzy płaczą, że na Starym Mieś...
zamoscianin
Konkretnie kto? Z imienia i nazwiska....
zamoscianin
A Twoim zdaniem co innego ma zrobić mia...
Antykibic
Ile wydano w Hetmanie na transfery?...
zamoscianin
Robert Marchwiany w swoim ostatnim felie...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny