Galerie | Społeczeństwo i patriotyzm | Top | Turystyka | ZamośćDaniel Czubara7 maja 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 38 komentarzy

Zamość: Franciszkański labirynt

Fot. dzieloodbudowy.pl
R E K L A M A    B O A R D

Od dawna piwnice franciszkańskie otaczała aura tajemniczości i niedopowiedzeń. Aktualnie trwa remont kościoła. Co stanie się z piwnicami tworzącymi swoisty labirynt? Jaką będą pełnić rolę?

Przypomnijmy, że parafia p.w. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie OO. Franciszkanów w Zamościu realizuje projekt pn. „Rewitalizacja największego XVII-wiecznego barokowego kościoła oo. Franciszkanów w Polsce – Zamość” w oparciu o umowę nr POIS.08.01.00-00-1030/16 w ramach „Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020”, osi priorytetowej „8. Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury”, działania „8.1. Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury”. Wartość całkowita projektu wynosi 23 795 460,08 PLN, w tym kwota dofinansowania unijnego wynosi 20 226 141,06 PLN.

Pisaliśmy o instalacji pracach remontowych, w tym m.in. instalacji kopuły na kościele. Prawie spod niebios przeniesiemy się jednak teraz do franciszkańskich podziemi, które od wielu lat wzbudzały spore zainteresowanie. Jaki los czeka je po ukończeniu prac rewitalizacyjnych? 

Niesymetryczny układ piwnic oraz duża ilość sklepionych, połączonych korytarzami pomieszczeń o różnej wielkości sprawia wrażenie swoistego labiryntu. Dlatego od dawna piwnice franciszkańskie otaczała aura tajemniczości i niedopowiedzeń… W latach międzywojennych ta fascynacja, znalazła odzwierciedlenie w słowach przewodnika: piwnice obszerne, z których wedle opowiadań, korytarze pod miasto prowadzą. Nie zbadano dotąd owych wieści, zasypane gruzem, najniższe kondygnacje piwnic bronią do siebie przystępu. W dostępnych podziemiach kościoła utworzymy centrum kulturalne, które będzie prowadziło działania wystawiennicze i edukacyjne, promujące historię i kulturę naszego Regionu, Polski i Zakonu Franciszkanów.– informuje ks. Andrzej Zalewski, proboszcz parafii Zwiastowania NMP w Zamościu na stronie poświęconej rewitalizacji kościoła. 

Starania o odbudowę kościoła rozpoczęty się już w roku 1993 z chwilą odzyskania go od Państwa Polskiego (mieściły się w nim: kino ,,Stylowy” i Państwowe Liceum Plastyczne). Obiekt ma szansę stać się znaczącą atrakcją w regionie, punktem wizyt dużej grupy mieszkańców i turystów z kraju i zagranicy.

A czy Wy wybralibyście się na zwiedzanie franciszkańskich piwnic?

Poniżej fotorelacja prezentująca stan piwnic pochodząca ze strony dzieloodbudowy.pl , na której przedstawiane są postępy prac remontowych świątyni.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 10.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "ciekawy" dnia 7 maja 2018 o godzinie 16:10:42 napisał:
  a jakis plan nie dalo sie narysowac tych piwnic?
  R E K L A M A
 • "antyklerykał" dnia 7 maja 2018 o godzinie 16:50:43 napisał:
  A teraz wyobraźcie sobie, że Rzymianie na każdym kroku stawiają znaki swojej surowości w postaci krzyży. A wyobraźcie sobie, że Rzymianie stawiają wszędzie posągi aktualego Cezara jako znak swojej dominacji nad lokalnym ludem. A wyobraźcie sobie rytuały ku czci "cezara- papieża", Jego oznak władzy w postaci np. wywieszania flag Watykanu w tzw. suwerennym kraju, którym się mieni Polska? Wyobraźcie sobie stanowienie prawa w "suwerennym" państwie według instrukcji episkopatu i według opinii lojalnych funkcjonariouszy watykańskich. Czy już rozumiesz w jakim suwerennym państwie żyjesz...?
 • "TORRES20400" dnia 7 maja 2018 o godzinie 18:31:35 napisał:
  @"antyklerykał"; nic nie trzeba sobie wyobrażać, wystarczy pojechać na do zachodnioeuropejskich miast, w dzielnicach których panuje de facto "prawo szariatu". Takie "strefy NO GO". Tam za takie wypociny jak powyżej, ucięli by ci głowę przy samym dupsku. A tu pacz. W Polsce, w Zamościu swobodnie sobie możesz te swoje pierdoły wypisywać. I jakoś "ludzie Watykanu" mają na to wypięte. Co za opresja ;-)
 • "antyklerykał" dnia 7 maja 2018 o godzinie 20:52:22 napisał:
  A coś na temat...? Bo teraz to wypisujesz dydrdymały, że gdzieś, coś, ktoś. Jesteśmy tu i teraz i sami powinniśmy tworzyć nasz świat. Jeżeli uważasz, że przy braku watykańskiej okuapcji nastanie inna, to zważ, że świat w większości nie jest ani watykański, ani muzułmański. Widocznie można.
 • "TORRES20400" dnia 7 maja 2018 o godzinie 21:18:06 napisał:
  @antyklerykał"; pewnie można. Ale ja wirowałem z pierścieniami Saturna ostatnio, jak miałem zapalenie płuc. Nie wiele z tego pamiętam.
 • "Belzebub" dnia 8 maja 2018 o godzinie 14:27:29 napisał:
  Widzę "antyklerykale" że starasz się. Śledzę te twoje baaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo mądre komentarze. Nikt tutaj na tym forum nie dorównuje twojej mądrości. A i masz fory na tym portalu, bo gdzie nie spojrzysz -tam antymantykał-sorry, antyklepkokał, oj nie- antyklerykał. Sorry, nie umiem tu na tym świecie się poruszać, macham ogonem na przeprosiny. Bye,bye.
 • "antyklerykał" dnia 8 maja 2018 o godzinie 16:44:45 napisał:
  Właśnie takie wpisy nacechowane negatywnie personalnie w stosunku do mnie czyli ogólnie do adwersarza, czyli ad personam, powodują u mnie poczucie dobrze spełnionego obowiązku edukacyjnego wobec czytelników tego portalu. Świadczy to bowiem o tym, że moje uwagi są celne, a przeciwnikom brakuje argumentów merytorycznych...
 • "TORRES20400" dnia 8 maja 2018 o godzinie 18:41:40 napisał:
  "Argumenty merytoryczne". Dobre sobie. Już jest taki osobnik, co "edukuje". Nie rób mu konkurencji @"antyklerykał": https://www.youtube.com/watch?v=_8Q6-BVe6oU
 • "Baba jaga" dnia 8 maja 2018 o godzinie 19:52:50 napisał:
  Co na to wszystko komin?
 • "antyklerykał" dnia 8 maja 2018 o godzinie 21:12:23 napisał:
  O jak ładnie wpisujesz się w moją opinię co do postawy tych, którzy nie mając merytorycznych argumentów atakują personalnie i póbują dyskredytować adwersarza. Szkoda, bo czasami wznosiłeś się ponad to, ale nie tym razem. Szkoda...:(
  R E K L A M A
 • "TORRES20400" dnia 8 maja 2018 o godzinie 21:19:13 napisał:
  @"antyklerykał"; Chciałeś merytoryki, to zapraszam do lektury: http://www.poradnikzdrowie.pl/psychologia/nalogi/zespol-munchhausena-uzaleznienie-od-leczenia_39001.html
 • "antyklerykał" dnia 8 maja 2018 o godzinie 21:52:07 napisał:
  Breniesz dalej, szkoda... EOT.
 • "TORRES20400" dnia 8 maja 2018 o godzinie 23:18:22 napisał:
  Co zrobić. Jestem tylko molestującym, krwawym, bezuczuciowym, nie wegano katolikiem.
 • "Name" dnia 9 maja 2018 o godzinie 9:00:41 napisał:
  Wiesz co, ''antyklerykał'', jak czytam te twoje wypociny - międlisz jedno i to samo to się zastanawiam czy nie masz jakiegoś problemu. Może zajmij się jakąś pracą konkretną żeby umysł wyczyścić od natrętnych myśli, a może trzeba ci egzorcysty, zastanów się, bo szkoda czasu żebyś tak siedział cały czas przy komputerze i szukał, gdzie by coś napisać w swoim stylu. Nudne to już się staje i obrzydliwe.
 • "antyklerykał" dnia 9 maja 2018 o godzinie 11:38:42 napisał:
  Tak samo jak dla mnie wciskanie wszędzie kłamliwej retoryki KrK, jacy są niezbędni i zaprawdę godni każdych pieniędzy wyciąganych z państwa, czyli z nas wszystkich, czyli też ode mnie . O to mi chodzi. Jak chcesz klęczeć, całować kogoś gdzie tam sobie wymarzysz Ty albo ten drugi, kłaniać się figurom, malunkom i innym "symbolom" oraz chcesz za taką możliwość płacić tym co Ci takie "atrakcje" fundują, to sobie to rób i nic mi do tego. Jeżeli jednak te wizje narzuca się wszystkim bez względu na to, czy podzielają ten entuzjazm i radość z lizania komuś różnych części i "symboli" oraz kłaniania się im, oraz jeżeli za te narzucone wszystkim wizje oczekują sowitej zapłaty od wszystkich, to będę do znudzenia powtarzał, że jestem temu przeciwny. Będę do znudzenia powtarzał, że jest to dla mnie obrzydliwe i niegodne człowieka we współczesnym świecie.
 • "parafianka" dnia 16 maja 2018 o godzinie 17:44:13 napisał:
  " Name' sy " wszystkich krajów - wyłączcie się, bo wy " międlicie " od rzeczy a Klerykałowi nie dorastacie intelektem do pięt.
 • "parafianka" dnia 16 maja 2018 o godzinie 18:15:57 napisał:
  Antyklerykałowi - oczywiście. Określeni " Klerykał " jest już tak obarczone negatywnym znaczeniem, że nietrudno sie pomylić.
 • "ad111" dnia 16 maja 2018 o godzinie 18:31:07 napisał:
  Gdyby wszyscy Katolicy zechcieli wyjąć swoje ręce z moich kieszeni, to mogliby spokojnie czekać na zbawienie, a tak nie jest. Będę więc sprzeciwał się wszędzie gdzie się da wydawaniu moich pieniędzy na cele, które nie są moimi celami.
 • "Name" dnia 17 maja 2018 o godzinie 9:01:35 napisał:
  To interweniujcie u swojego patrona Belzebuba, ale widać że chyba on ma was w swojej du...żej części swojego ogona, a wy się tu tak spalacie( antyklerykały,parafianka i add 111111111- pewnie jedna i ta sama niedowartościowana literacko istota i ona musi, musi, musi!!!!!! coś napisać, byle co, tylko żeby się ukazało na tym portalu), no i dyszycie z nienawiści i dalej piszecie te swoje pierdoły, choć artykuł ukazał się już dawno.
  • "parafianka" dnia 17 maja 2018 o godzinie 23:35:03 napisał:
   No i po co te nerwy? Po co te rady o pomoc egzorcystów ? Skąd ten jad się sączy , skąd? O tempora ,o mores!
   R E K L A M A
 • "antyklerykał" dnia 17 maja 2018 o godzinie 17:27:46 napisał:
  Jeżeli wydawanie ponad 20 mln złotych z publicznej kasy na prywatny budyneczek to dla Ciebie pierdoły, to może sam zainwestuj ze swoich. Tylko wtedy będziesz mógł powiedzieć o protestujących, że to nie ich sprawa. Co to artykułu, to nic nie znaczy, że ukazał się już dawno, ważne że publiczna kasa nadal płynie do tej czarnej nigdy nienasyconej otchłani i ważne aby każdy wiedział, że to też jego kasa chcąc, nie chcąc...
  R E K L A M A
 • "TORRES20400" dnia 17 maja 2018 o godzinie 17:39:29 napisał:
  Będziemy się do ciebie zgłaszać, aby ustalić, czy jakieś tam wydatki są słuszne, czy nie słuszne. 20 mln na największy kubaturowo kościół barokowy w Polsce, który znajduje się w ZAMOŚCIU. Jakiś tam cmentarz żydowski 100 mln dotacji. Jakoś nie słyszałem @"antyklerykał" twojego jazgotu w tej sprawie. A przecież podobno to też twoje pieniądze.... https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,100-milionow-na-cmentarz-zydowski-sejm-przyjal-ustawe,248257.html
 • "antyklerykał" dnia 18 maja 2018 o godzinie 10:00:36 napisał:
  Cmentarz jest publiczny (nawet żydowski) i do tego leżą na nim obywatele polscy (przed wojną około 9% społeczeństwa), a budyneczek jest prywatny, no powiedzmy jednej z wielu religii. Jeżeli ten budynek byłby miejski, to co innego. Widzisz różnicę? Jazgot, to słowo nacechowane pejoratywnie. Ciekawe co taką postawą wobec Adwersarza chcesz osiągnąć? Przekonać mnie i innych, że masz rację? No chyba nie. Pomyśl nad tym i pomyśl jak to świadczy o Tobie.
 • "TORRES20400" dnia 18 maja 2018 o godzinie 17:31:41 napisał:
  To, że nazywasz kościół franciszkanów w Zamościu "budyneczkiem", świadczy o twojej niskiej socjalizacji kulturowej, braku wiedzy o historii nie tylko Polski, ale przede wszystkim Zamościa. Wypisujesz te swoje pierdoły, pod każdym możliwym artykułem tego typu. Oczekując jednocześnie rozścielenia przysłowiowego "czerwonego dywanu", owacji i braw na stojąco. Ja tego robić nie będę. "Jazgot" to bardzo delikatne określenie, tych twoich wypocin. To że, że żyjesz w jakiejś próżni historyczno - kulturowej, to twój wybór. Nie zamęczaj tym swoim wyborem innych.
 • "antyklerykał" dnia 18 maja 2018 o godzinie 18:38:32 napisał:
  Inkwizycja, stosy, tortury, nawracanie ogniem i mieczem, krucjaty, itd. się marzą, ale niedoczekanie. Aha, nadal nic merytorycznego, a tylko personalne ataki. Jedynie co jesteśmy winni KRK, to osądzenie zbrodni, zachłanności, pazerności oraz odesłanie na karty niechlubnej historii. Próżnia historyczno-kulturowa jak to nazwałeś odnosi się wybitnie do postawy Twojej i Tobie podobnej. Dlaczego? No to trochę moich przemyślen w tej kwestii: Oczywiście, że podstawy Europy są przedchrześcijańskie. Całe prawodawstwo, nauka, kultura ma podstawy wcześniejsze. Katolicyzm przywłaszczył i zaadoptował wiele z tej spuścizny, a większość wypaczył i wykoślawił. Ba, gdyby nie czarna dziura zwana średniowieczem pod przywództwem ciemnogrodu katolickiego, to bylibyśmy o wiele dalej w rozwoju cywilizacyjnym niż jesteśmy. Głównym hamulcowym dla Europy od wieków jest katolicyzm. Dopiero protest owieczek i powstanie zagrożenia dla wpływów, władzy i kasy dla KK w postaci protestantyzmu spowodowało najpierw wyniszczające wojny, a następnie poluzowanie doktryny. Fakty jednak świadczą o tym, że kult pracy i kult chrześcijańskiej solidności w wykonaniu protestantów przynosi większy rozwój niż kult plebana, papieża i innych samozwańczych bożków oraz świętych. Wystarczy porównać poziom rozwoju krajów protestanckich i ultra-katolickich. I żeby nie było, nie jestem protestantem...
 • "TORRES20400" dnia 18 maja 2018 o godzinie 21:27:08 napisał:
  Oczywiście, że nie jesteś protestantem (przynajmniej świadomym), bo to wymaga "samowysiłku" i budzącego szacunek, przynajmniej u mnie, "samozaparcia ideowego". A ty po prostu jesteś głąbem. Nie wydajesz mi się osobnikiem, na którego warto strzępić klawiaturę. https://www.youtube.com/watch?v=qyqpHpGzRAM
 • "antyklerykał" dnia 19 maja 2018 o godzinie 11:46:23 napisał:
  No faktycznie, argument ad personam jest najlepszy w dyskusji i to jeszcze w postaci inwektywy. Niech czytelnicy osądzą sami kto co prezentuje i jakim człowiekiem jest. Co zaś do nauki, to gdyby nie KrK, to ta nauka rozwinęła by się inaczej i zapewne szybciej, bo nie zaprzepaszczono by zapewne wiedzy satrożytnej, którą tylko o dziwo muzułmanie przechowali dla wsółczesnych. I dopiero z tych strzępków przechowanej wiedzy odrodziła się wspólczena nauka, po wiekach ciemnoty i zabobonu. Zaklinanie rzeczywistości i odwracanie kota ogonem nie sprawi, że fakty przestaną istnieć.
 • "TORRES20400" dnia 19 maja 2018 o godzinie 12:47:30 napisał:
  To, że nie masz bladego pojęcia o historii i religii jest chyba dla wszystkich oczywiste. Jak choćby o roli klasztorów iryjskich w przechowaniu "wiedzy starożytnej", m. in. dzieł Arystotelesa. Jesteś ignorantem, który chce przekonać do swoich wyimaginowanych racji... No właśnie kogo? Siebie?
 • "antyklerykał" dnia 19 maja 2018 o godzinie 15:23:53 napisał:
  Żadne odwracanie kota ogonem, żadne inwektywy nie zmienią faktów świadczących o postawie kleru wobec naukowców chociażby w stosunku do np. Galileusza, Kopernika, a w linku do kobiety Hypatii i wielu wielu innych... https://pl.wikipedia.org/wiki/Hypatia_z_Aleksandrii
 • "TORRES20400" dnia 19 maja 2018 o godzinie 16:08:25 napisał:
  To jest tak, jak się jakiś ignorant dorwie do jakiejś historii wyrwanej z szerszego kontekstu, którego nie jest w stanie zrozumieć i ogarnąć, bo gdzieś coś tam usłyszał, i coś tam mu się w mózgu posklejało. W jakąś alogiczną papkę. Oczywiście nie wiesz o tym, że Kopernik był "członkiem kleru"? Bo niby po co?
  • "z_boku" dnia 19 maja 2018 o godzinie 20:19:44 napisał:
   Gdzieś słyszałem że Kopernik była kobietą :)
   R E K L A M A
 • "antyklerykał" dnia 19 maja 2018 o godzinie 18:52:33 napisał:
  I to niby jest argument na co? Innej ścieżki rozwoju naukowego wówczas nie było, bo KrK zawładnął tą sferą życia. Nie rozwijał, a zawłaszczył i ograniczał, zakazywał pod groźbą stosu i tortur nauk nie zgodnych z chorymi wyobrażeniami zdegenerowanych przełożonych. Aha, Kopernik był na cenzurowanym do 1828 roku. A tutaj perełka: "Kościół rzymskokatolicki w 1992 r., po 359 latach, a w 350 rocznicę śmierci uczonego, oficjalnie zrehabilitował Galileusza". No sukces. A z tym ignorantem, to nie bądź taki bardzo samokrytyczny...:)
  R E K L A M A
 • "TORRES20400" dnia 19 maja 2018 o godzinie 21:43:41 napisał:
  No i mamy tu o to taką sytuację. Katolicki ciemnogród przechował "widzę starożytnych", bo bez niego, nie byłoby po tym śladu. Tego tam Arystotelesa, czy tam innego Platona. Nie mówiąc już o Prawie Rzymskim i przyległościach. To dobrze. Ale też i źle. Bo przecież "wiedza starożytnych" m. in. mówiła o tym, że Ziemia jest płaska i spoczywa na czterech krokodylach, które sterczą na jednym żółwiu, który z kolei stoi na czterech słoniach. I to była zasadniczo dobra koncepcja, której ja bym się jej do tej pory trzymał. Po co się było tego czepiać? Niestety kiedyś napatoczył się taki jeden wredny katolicki klecha, ten Kopernik cały, sługus podły ciemnogrodu, kruchciany wychowanek, co to wszystko zaczął ogarniać. Tym bardziej, że był członkiem organizacji, która w dziejach zajmowała się głównie paleniem ludzi na stosie, krucjatami, rzeziami i tym podobnymi atrakcjami, a tylko dla niepoznaki organizowała i administrowała Uniwersytetami - to aż dziw bierze, że się taki Kopernik trafił. I to w Polsce. Ale teraz mamy @"antyklerykała", który nam tu wszystkim "pleśń z oczu zetrze", i powie jak na prawdę było. A może i szczepionkę na raka przy okazji wynajdzie? Kto wie? Nie - katolicką oczywiście.
 • "antyklerykał" dnia 20 maja 2018 o godzinie 9:52:02 napisał:
  Znowu personalnie...? Dobrze jednak, na cały ten powyższy pseudointelektualny bełkot odpowiem tak- najpierw przez wieki kler zapewnił sobie monopol na naukę, a później szczycił się, że coś tam wynalazł dla dobra swojej organizacji, bo przecież nie ludzkości jako takiej. Dopiero jak nauka wyzwoliła się z ucisku klechów, nastąpił jej rozwój, który trwa do chwili obecnej.
 • "TORRES20400" dnia 20 maja 2018 o godzinie 12:25:49 napisał:
  Znaczy się Mikołaj Kopernik "wynalazł" to, że Ziemia kręci się wokół Słońca, a nie odwrotnie, tylko dla "dobra swojej organizacji", a nie dla "ludzkości jako takiej"? Bardzo ciekawa koncepcja. Taka dość oryginalna. Nigdy wcześniej o niej nie słyszałem ;-)))
 • "Bufunga" dnia 20 maja 2018 o godzinie 12:30:50 napisał:
  Paćhurda vianać-ho, "antyklerykalu" deśtu-menć, ugogak meć,kolopryst upajet, terembambura,achtydoryty . Arubmabmeret tejapu tsyrpolok kagogu udśetćnem kukuan uinum. Apilif anipsyrk kalif Ydgam Ogelyzab hebdah habibi.
 • "antyklerykał" dnia 20 maja 2018 o godzinie 12:47:38 napisał:
  Pośród Katolików niestety są ludzie, których nie można szanować, bo mając bez przerwy Boga na ustach, nie tylko nie szanują swojej wiary, przykazań i siebie, ale nie mają też szacunku do inaczej myślących co okazują w wypowiedziach uciekając się do przeinaczeń, kłamstw, wyzwisk i pogardy. Takie nieuczciwe podejście do innych ludzi sprawia, że wszelka wymiana opinni staje się bezcelowa. Swoje zdanie w temacie przedstawiłem. Nie uciekałem się do wyzwisk, do kłamstw i przeinaczania słów adwersarzy żeby ich poniżyć, ośmieszyć, czy też zdyskredytować. Dlatego na tym zakończyłem swoją bezpośrednią dyskusję z ludźmi, którzy nie potrafią się powstrzymać od inwektyw.
 • "TORRES20400" dnia 20 maja 2018 o godzinie 13:25:34 napisał:
  Znowu cię "Niemcy biją"? Jak tego biednego posła Rokitę w samolocie Lufthansy? Takie są koszta, jak się idzie ze światłem wiedzy w ciemny tłum ciemnogrodu ;-) Pisz dalej te swoje durnoty, jak będzie mi się znowu nudzić, to być może to skomentuję. W międzyczasie wejdź w dyskusję z islamistami, bo widzę, że masz ciągoty ku temu, względem tego coś tam powypisywał parę postów powyżej: "Co zaś do nauki, to gdyby nie KrK, to ta nauka rozwinęła by się inaczej i zapewne szybciej, bo nie zaprzepaszczono by zapewne wiedzy satrożytnej, którą tylko o dziwo muzułmanie przechowali dla wsółczesnych. I dopiero z tych strzępków przechowanej wiedzy odrodziła się wspólczena nauka, po wiekach ciemnoty i zabobonu.". Oni tam, w tzw. "świecie islamskim", uwielbiają dysputy z takimi jak ty "wolnomyślicielami". Jestem przekonany, że okażą ci wszelaką atencję, zrozumienie i akceptację dla twojej odmienności, tak jak na to zasługujesz. Nie jak ci wredni katole, co ciągle ci brużdżą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - n...
Inżynier z Pet...
Widać ze Pan Farion startuje na posła ...
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
zamoy
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Tutejszy
Nie wiem skąd się bierze u kierowców ...
ak
Jeżeli chodzi o prawo własności, to t...
observer
To jakieś myślenie głęboko socjalist...
Zamosciak
Najlepiej byłoby zainstalować tam sygn...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018