Edukacja | ZamośćRedakcja24 stycznia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 3 komentarze

Zamość: Finał Konkursu Matematycznego

Wczoraj, 23 stycznia, odbył się finał Konkursu Matematycznego organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu i I Liceum Ogólnokształcące, pod patronatem Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

W I etapie konkursu udział wzięło 569 uczniów, z czego do finału zakwalifikowało się 62 gimnazjalistów i 45 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W Instytucie Nauk Ekonomicznych PWSZ w Zamościu odbył się finał dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, natomiast uczniowie klas gimnazjalnych zmagali się z zadaniami w I LO w Zamościu. Uczniowie mieli 2 godziny na rozwiązanie 20 zadań. 

– Na każdym etapie waszych przygotowań do konkursu w pewnym sensie już jesteście zwycięzcami, ponieważ wierzycie w siebie, w swoją przyszłość i dajecie sobie szansę, żeby zaistnieć, pokazać się, zrealizować swoje marzenia – mówił tuż przed ogłoszeniem wyników rektor PWSZ w Zamościu dr hab. Andrzej Samborski. Rektor uczelni podziękował także wszystkim nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do obu etapów konkursu.

Kilka słów do finalistów skierowali także prezes Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego i kierownik Pracowni Matematyki Instytutu Nauk Ekonomicznych PWSZ w Zamościu dr hab. Witold Mozgawa oraz dyrektor I LO w Zamościu dr Bożena Krupa.

 

Zwycięzcy Konkursu Matematycznego – szkoły ponadgimnazjalne:

 1. Krzysztof Gontarz – I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Zamościu
 2. Mateusz Zalewski – I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Zamościu
 3. Wojciech Sokołowski – I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Zamościu
 4. Paweł Lewkowicz – I Liceum Ogólnokształcące w Zamościu
 5. Krzysztof Łukasz – Liceum Ogólnokształcące w Janowie Lubelskim
 6. Michał Salej – I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Zamościu
 7. Karol Szeliga – III Liceum Ogólnokształcące w Zamościu
 8. Filip Tarajko – I Liceum Ogólnokształcące w Krasnymstawie
 9. Michał Węgrzyn – I Liceum Ogólnokształcące w Zamościu
 10. Maciej Wawryniuk – I Liceum Ogólnokształcące w Biłgoraju

 

Spośród gimnazjalistów najlepszymi okazali się:

 1.  Mateusz Tkaczyk – Zespół Szkół. Gimnazjum w Krasnobrodzie
 2.  Piotr Łaba – Powiatowe Gimnazjum w Biłgoraju
 3.  Marcin Galewski – Szkoła Podstawowa nr 2 w Zamościu
 4.  Mikołaj Kiszka – Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lub.

Dominik Tyrka – Zespół Szkół. Gimnazjum w Krasnobrodzie

 1.  Tomasz Turek – Zespół Szkół Nr 2 w Hrubieszowie. Gimnazjum
 2.  Tomasz Budzyński – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hrubieszowie
 3.  Michał Bondyra – Powiatowe Gimnazjum w Biłgoraju
 4.  Adrian Chwiejczak – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zamościu

Jakub Moskal – Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lub.

 1.  Adam Zygmunt – Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju
 2.  Szymon Krzesiński – Powiatowe Gimnazjum w Biłgoraju.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "roland" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 11:18:05 napisał:
  Byłoby lepiej gdyby PWSZ skoncentrowała się na jakości kształcenia studentów a nie na organizowaniu konkursów których laureaci i tak nie skorzystają z oferty tej uczelni. Nie miejmy złudzeń Liceum Społeczne to zupełnie nie ta liga.
  R E K L A M A
 • "gratulacje" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 12:04:07 napisał:
  Gratulacje dla Zwycięzców!
 • "parafianka" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 22:30:09 napisał:
  Brawo licealiści ze Społeczniaka !. Na Was nie ma mocnych!!!

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
KM 40 minut temu
Gratulacje Kamil i panie Adamie!...
Jango Fett
10 punktów przewagi Hetmana nad drugim ...
mieszkaniec - p...
,,utworzone zostało również nowe stan...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama