Galerie | Kultura i rozrywkatekst nadesłany27 czerwca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Festiwal Etiud Teatralnych – Nagrodzeni! [FOTO]

R E K L A M A    B O A R D
9 czerwca na scenie Osiedlowego Domu Kultury „Okrąglak” w Zamościu zgromadzili się miłośnicy teatru z całego województwa lubelskiego na pierwszym Zamojskim Festiwalu Etiud Teatralnych, zainicjowanym przez Patryka Pawelca i kolektyw artystyczny Teatr w Zamościu przy wsparciu Studia Filmowego „RECADI”. Scena „Okrąglaka” gościła artystów z Lublina, Tomaszowa Lubelskiego, Biłgoraja, Ciecierzyna i Zamościa. Łącznie na scenie wystąpiło około 60 osób, prezentując etiudy zespołowe jak i indywidualne. Wydarzeniu towarzyszyły omówienia prezentowanych etiud przez jurorów. 

Całe wydarzenie powstało w ramach Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Zamościa – Andrzeja Wnuka przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Zamość. 
 
W jury Festiwalu zasiedli specjaliści z dziedziny teatru: Diana Maciąg – instruktorka teatralna Zamojskiego Domu Kultury, kulturoznawczyni, Bartosz Pietrzyk – student reżyserii teatru dzieci i młodzieży Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, doktorant UMCS, instruktor teatralny, Mieczysław Wojtas – reżyser, założyciel nagradzanego w Polsce i na świecie Teatru Panopticum, pedagog, pracownik MDK pod Akacją w Lublinie. 
 
Jury w składzie: Diana Tytoń, Bartosz Pietrzyk, Mieczysław Wojtas, po obejrzeniu ośmiu etiud zgłoszonych do konkursu postanowiło przyznać: 
 

NAGRODY DLA ZESPOŁÓW:

 
1. Grupie Teatralnej Raz – dwa – trzy – my! Z Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie
za jasne przesłanie skierowane do widza w etiudzie pt. „Na coś się trzeba
zdecydować” w reż. Katarzyny Wieczorek i Grażyny Wójtowicz
 
2. Studenckiemu Teatrowi Opętanych Pseudo Artystów „STOPA” z UMCS
w Lublinie / ACK „Chatka Żaka” za udane poszukiwania teatralnej formy w etiudzie pt. „Oslo” w reż. Urszuli Kostrzewy
 
3. Grupie Teatralnej UMCS w Lublinie w składzie Bartosz Piechota, Marta Łaska, Anna Kiełczykowska, za przejrzystą konstrukcję dramaturgiczną i interpretację prezentowanych
tekstów w etiudzie pt. „Krótka historia niebieskich oczu” w reż .Dominiki Jarosz
 

WYRÓŻNIENIA DLA ZESPOŁÓW:

 
1. Grupie z Fantazją z Tomaszowskiego Domu Kultury za radość tworzenia i bycia na scenie przekazaną w etiudzie „Alina czy Balladyna” w autorskim tekście i reż. Jadwigi Krawczyk
 
2. Teatrowi Lewa Strona Śmierci z Zamościa za zmierzenie się z trudnym w interpretacji wierszem średniowiecznym i inscenizację utworu „Rozmowa mistrza Polikarpa ze śmiercią”
w reż. Zuzanny Wałczuk – Piech i Amandy Mojrzesz 
 
3. Studenckiemu Teatrowi Opętanych Pseudo Artystów „STOPA” z UMCS
w Lublinie / ACK „Chatka Żaka” za przyciągający uwagę widza obraz sceniczny przedstawiony w etiudzie pt. „Apoteoza drobiu” w reż. Urszuli Kostrzewy
 

INDYWIDUALNE NAGRODY AKTORSKIE

 
1. Anecie Ćmiel z Biłgorajskiego Centrum Kultury za swobodę sceniczną
i wiarygodnie zaprezentowaną opowieść teatralną opracowaną pod
kierunkiem Alicji Jachiewicz – Szmidt.
 
2. Marcie Łasce za skupienie sceniczne i interpretację tekstu w etiudzie pt. „Krótka historia niebieskich oczu” w reżyserii Dominiki Jarosz.
 
3. Natalii Posikatej z Tomaszowskiego Domu Kultury za rolę Aliny w etiudzie
dramatycznej „Alina czy Balladyna” w reż. Jadwigi Krawczyk.
 
4. Bartoszowi Gomole za wykorzystanie różnych środków aktorskich w interpretacji postaci Fiora z „Operetki” Witolda Gomrowicza.
 

NAGRODĘ INSTRUKTORSKĄ

 
Katarzynie Wieczorek i Grażynie Wójtowicz z Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie za efekty edukacyjne i wychowawczej w pracy teatralnej z młodzieżą.
 

NAGRODĘ REŻYSERSKĄ

 
Urszuli Kostrzewie za zamkniętą formę sceniczną etiudy „Oslo”.
 
Wszyscy nagrodzeni otrzymali nagrody rzeczowe sfinansowane przez Urząd Miasta Zamość. 
 
Festiwal odbył się w szczególnej i twórczej atmosferze, a tegoroczni uczestnicy czekają na jego kolejną odsłonę.
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Festiwalu Etiud Teatralnych, szczególne podziękowania dla Osiedlowego Domu Kultury „Okrąglak” w Zamościu za stworzoną przestrzeń oraz Studia Filmowego „RECADI” Adriana Pasierbiewicza za współorganizację i wszelką pomoc. 
 
 
Zrealizowano w ramach  Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Zamościa.
 
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Adamus
Na stronie 'Nie dla spalarni'* pojawił ...
szczebrzeszyn
Cypr jest pierwszy raz? bo nie pamiętam...
nie znam się a...
chwila chwila Brawa dla tej pani - zdję...
olek
to już widać kto z radnych posłuszny ...
?
a jeden radny na zwolnieniu co robi na s...
TK
Szczególnie ekscytująco zapowiada się...
Sylvia
Ktos tu tęskni za dawną posadką w PGK...
WerT
Bo Flip i Flap nie występują jak to ni...
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018