R E K L A M A

Z I P

Motoryzacja | ZamośćRedakcja13 lipca 2017

Zamość: “Elki” pod nadzorem

foto: pixabay.com

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Pracownicy Wydziału Ewidencji Kierowców i Pojazdów UM w Zamościu skontrolują w tym roku w sumie 11 ośrodków szkolenia kierowców.

To wszystkie OSK wpisane na koniec roku 2016 r. do rejestru przedsiębiorców prowadzących szkolenie kierowców.

W czerwcu i lipcu kontrolerzy sprawdzali/ją działanie 3-ch  przedsiębiorców prowadzących tego rodzaju działalność: Urszula Bojar Ośrodek Szkolenia i Doradztwa „WUREX”, Marian Bojar Przedsiębiorstwo Wielobranżowe  “WUREX” , Mariusz Bizior  Ośrodek Szkolenia Kierowców „BIMAR”.

Sukcesywnie do końca roku kontrolowane będą pozostałe ośrodki szkolenia kierowców. Kontrolerzy sprawdzają czy  przedsiębiorca spełnia wymagania określone w ustawie o kierujących pojazdami tj.

– czy posiada infrastrukturę odpowiednio do zakresu prowadzonego szkolenia  w zależności od posiadanych kategorii uprawnień do szkolenia – plac manewrowy, pojazdy przystosowane do nauki, odpowiednio wyposażoną i przystosowaną salę wykładową,  pomieszczenia biurowe, pomoce dydaktyczne do szkolenia

–  czy zatrudnia w ośrodku szkolenia kierowców  instruktora posiadającego stosowne

uprawnienia  do szkolenia oraz udokumentowaną 3-letnią praktykę w szkoleniu kierowców lub sam przedsiębiorca jest instruktorem nauki jazdy.

     Corocznej kontroli podlega również sprawdzenie zgodności prowadzonych kursów przez ośrodki z przepisami określającymi zasady i warunki prowadzenia szkolenia tj. pobieranie Profilu Kandydata na Kierowcę (PKK), wydawanie i prowadzenie kart przeprowadzonych zajęć, prawidłowe prowadzenie książki ewidencji osób szkolonych, prowadzenie harmonogramu zajęć teoretycznych, przestrzeganie liczby godzin zajęć w zakresie części teoretycznej  i praktycznej w zakresie odpowiedniej kategorii szkolenia,  przeprowadzanie egzaminów wewnętrznych, wyznaczanie instruktora prowadzącego, przeprowadzanie szkolenia zgodnie ze szczegółowym programem szkolenia dla osób ubiegających się do kierowania pojazdami ( zakres tematyczny zajęć teoretycznych oraz  szkolenie praktyczne na placu manewrowym ).

Sprawdzana jest również terminowość przekazywania przez przedsiębiorcę informacji, (o których mowa w art.  27 ust 1 pkt 1 pkt 6  ustawy) tj.  list uczestników kursu oraz informacji o  terminie, czasie i miejscu rozpoczęcia pierwszych zajęć teoretycznych  oraz informacji o przeprowadzonych kursach za rok ubiegły. Kontroli podlegają również kwalifikacje  osób   prowadzących szkolenia czyli czy np. szkolenie  prowadzi instruktor figurujący w ewidencji instruktorów, czy posiada odpowiednie uprawnienia do szkolenia, czy posiada ważną legitymację instruktora, a także aktualne badania lekarskie i psychologiczne  do wykonywania czynności instruktora.

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "?" dnia 13 lipca 2017 o godzinie 11:56:31 napisał:
    A ja mam pytanie, czy miasto dzierżawi podmiotom biznesowym część parkingu przy parku miejskim /z wjazdem od Piłsudskiego/? Pytanie zadaję w odniesieniu do powyższego artykułu a szczególnie aspektu posiadania przez szkoły nauki jazdy odpowiedniej bazy. Codziennością jest bowiem, że spora część miejskiego parkingu wykorzystywana jest przez liczną /liczącą może 15szt lub więcej/ flotę aut jednej ze szkół nauki jazdy. Auta wykorzystywane do szkolenia kierowców parkują na tym parkingu, organizują stąd rozjazdy, zjeżdżają w to miejsce z tras, kierowcy przezbrajają tzw. "L-ki", organizują popołudniowe dysputy, czy też omówienia dnia często na ostatniej drodze manewrowej /od strony północnej/. Osobiście byłem świadkiem, kiedy turysta - kierowca z małymi dziećmi w aucie z Warszawską rejestracją po kilkakrotnym objechaniu parkingu ze złością skonstatował, że to jakieś kuriozum, aby samochody firmy komercyjnej absorbowały czwartą część parkingu miejskiego. Ja osobiście jednak mam nadzieję, że miasto w jakiś korzystny dla siebie sposób ma tę kwestię uregulowaną.
    6
    2
  • R E K L A M A


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Zadowolony 14 minut temu
Ech. No już się nie kompromitujcie. Ta...
roman
kiedyś była ohydna woda gazowana ''Zam...
z
Hę. Emisja obligacji komunalnych o wart...
bob
na wzrost budżetu opisany w artykule g...
Zadowolony
Co za trolle. Dług spadł, a inwestycji...
LiLa
Zawsze tak jest... Czasami najubożsi da...
Zainteresowany
Pan Kudela przedstawiony jest między in...
niezadowolony
Wzrost zadłużenia Zamościa w ciągu o...
zamoscianka
Kukizy wytrwają i jeszcze troszkę prze...
hmm
Ta konferencja to przykład bezsilności...
9999
Głosowaliście za pisem prawie wszystko...
hmm
Niech mi tylko ktoś wyjaśni w jakim ki...
tow.Gumiak vel ...
to gdzie teraz "LIŚĆ" straszy?...
z
Ja jestem ciekawy czy władze zaprezent...
tow.Gumiak vel ...
Jestem w pis głosuję z po, jestem w po...
Horn
Fakt, K'15 praktycznie jest niewidoczne ...
LOL
Słyszałem o powrocie hetmanzamosc.com ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017