R E K L A M A

Z I P

Motoryzacja | ZamośćRedakcja13 lipca 2017

Zamość: “Elki” pod nadzorem

foto: pixabay.com

R E K L A M A    B O A R D

Pracownicy Wydziału Ewidencji Kierowców i Pojazdów UM w Zamościu skontrolują w tym roku w sumie 11 ośrodków szkolenia kierowców.

To wszystkie OSK wpisane na koniec roku 2016 r. do rejestru przedsiębiorców prowadzących szkolenie kierowców.

W czerwcu i lipcu kontrolerzy sprawdzali/ją działanie 3-ch  przedsiębiorców prowadzących tego rodzaju działalność: Urszula Bojar Ośrodek Szkolenia i Doradztwa „WUREX”, Marian Bojar Przedsiębiorstwo Wielobranżowe  “WUREX” , Mariusz Bizior  Ośrodek Szkolenia Kierowców „BIMAR”.

Sukcesywnie do końca roku kontrolowane będą pozostałe ośrodki szkolenia kierowców. Kontrolerzy sprawdzają czy  przedsiębiorca spełnia wymagania określone w ustawie o kierujących pojazdami tj.

– czy posiada infrastrukturę odpowiednio do zakresu prowadzonego szkolenia  w zależności od posiadanych kategorii uprawnień do szkolenia – plac manewrowy, pojazdy przystosowane do nauki, odpowiednio wyposażoną i przystosowaną salę wykładową,  pomieszczenia biurowe, pomoce dydaktyczne do szkolenia

–  czy zatrudnia w ośrodku szkolenia kierowców  instruktora posiadającego stosowne

uprawnienia  do szkolenia oraz udokumentowaną 3-letnią praktykę w szkoleniu kierowców lub sam przedsiębiorca jest instruktorem nauki jazdy.

     Corocznej kontroli podlega również sprawdzenie zgodności prowadzonych kursów przez ośrodki z przepisami określającymi zasady i warunki prowadzenia szkolenia tj. pobieranie Profilu Kandydata na Kierowcę (PKK), wydawanie i prowadzenie kart przeprowadzonych zajęć, prawidłowe prowadzenie książki ewidencji osób szkolonych, prowadzenie harmonogramu zajęć teoretycznych, przestrzeganie liczby godzin zajęć w zakresie części teoretycznej  i praktycznej w zakresie odpowiedniej kategorii szkolenia,  przeprowadzanie egzaminów wewnętrznych, wyznaczanie instruktora prowadzącego, przeprowadzanie szkolenia zgodnie ze szczegółowym programem szkolenia dla osób ubiegających się do kierowania pojazdami ( zakres tematyczny zajęć teoretycznych oraz  szkolenie praktyczne na placu manewrowym ).

Sprawdzana jest również terminowość przekazywania przez przedsiębiorcę informacji, (o których mowa w art.  27 ust 1 pkt 1 pkt 6  ustawy) tj.  list uczestników kursu oraz informacji o  terminie, czasie i miejscu rozpoczęcia pierwszych zajęć teoretycznych  oraz informacji o przeprowadzonych kursach za rok ubiegły. Kontroli podlegają również kwalifikacje  osób   prowadzących szkolenia czyli czy np. szkolenie  prowadzi instruktor figurujący w ewidencji instruktorów, czy posiada odpowiednie uprawnienia do szkolenia, czy posiada ważną legitymację instruktora, a także aktualne badania lekarskie i psychologiczne  do wykonywania czynności instruktora.

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "?" dnia 13 lipca 2017 o godzinie 11:56:31 napisał:
    A ja mam pytanie, czy miasto dzierżawi podmiotom biznesowym część parkingu przy parku miejskim /z wjazdem od Piłsudskiego/? Pytanie zadaję w odniesieniu do powyższego artykułu a szczególnie aspektu posiadania przez szkoły nauki jazdy odpowiedniej bazy. Codziennością jest bowiem, że spora część miejskiego parkingu wykorzystywana jest przez liczną /liczącą może 15szt lub więcej/ flotę aut jednej ze szkół nauki jazdy. Auta wykorzystywane do szkolenia kierowców parkują na tym parkingu, organizują stąd rozjazdy, zjeżdżają w to miejsce z tras, kierowcy przezbrajają tzw. "L-ki", organizują popołudniowe dysputy, czy też omówienia dnia często na ostatniej drodze manewrowej /od strony północnej/. Osobiście byłem świadkiem, kiedy turysta - kierowca z małymi dziećmi w aucie z Warszawską rejestracją po kilkakrotnym objechaniu parkingu ze złością skonstatował, że to jakieś kuriozum, aby samochody firmy komercyjnej absorbowały czwartą część parkingu miejskiego. Ja osobiście jednak mam nadzieję, że miasto w jakiś korzystny dla siebie sposób ma tę kwestię uregulowaną.
    6
    2
  • R E K L A M A


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Marek
Zabrać prawo jazdy na pół roku , egza...
ad111
Chodzi o to, że nie zmieniam zdania pra...
Twój anioł st...
do ''ad111'' - powiedz ilu używasz nick...
ad111
Jestem pod "wrażeniem" merytoryczności...
ConceptOfPower
Rozumiem, że jak się nie ma merytorycz...
ad111
Nie zaprzeczam, że komuna była stracon...
do Tomaszowa, może jeszcze Mazowieckieg...
..jan
Klub Agros zaprasza mieszkańców Zamoś...
ConceptOfPower
Lekkoatletyka jest sportem letnim, nie z...
.
ad111@ jeszcze w 1980 roku Hiszpania mia...
..jan
Jak I ligowy klub lekkoatletyczny wysta...
ad111
No tak, a Polskę po wojnie to ufoludki ...
.
Powinniśmy skupić się na bilansie nie...
Czesław
Co to za durnoty i banialuki. Tekst spon...
.
100 lat niepodległości? Polska była n...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny