R E K L A M A

Z I P

Motoryzacja | ZamośćRedakcja13 lipca 2017 FACEBOOK | 4192 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1) ()

Zamość: “Elki” pod nadzorem

foto: pixabay.com

R E K L A M A    B O A R D

Pracownicy Wydziału Ewidencji Kierowców i Pojazdów UM w Zamościu skontrolują w tym roku w sumie 11 ośrodków szkolenia kierowców.

To wszystkie OSK wpisane na koniec roku 2016 r. do rejestru przedsiębiorców prowadzących szkolenie kierowców.

W czerwcu i lipcu kontrolerzy sprawdzali/ją działanie 3-ch  przedsiębiorców prowadzących tego rodzaju działalność: Urszula Bojar Ośrodek Szkolenia i Doradztwa „WUREX”, Marian Bojar Przedsiębiorstwo Wielobranżowe  “WUREX” , Mariusz Bizior  Ośrodek Szkolenia Kierowców „BIMAR”.

Sukcesywnie do końca roku kontrolowane będą pozostałe ośrodki szkolenia kierowców. Kontrolerzy sprawdzają czy  przedsiębiorca spełnia wymagania określone w ustawie o kierujących pojazdami tj.

– czy posiada infrastrukturę odpowiednio do zakresu prowadzonego szkolenia  w zależności od posiadanych kategorii uprawnień do szkolenia – plac manewrowy, pojazdy przystosowane do nauki, odpowiednio wyposażoną i przystosowaną salę wykładową,  pomieszczenia biurowe, pomoce dydaktyczne do szkolenia

–  czy zatrudnia w ośrodku szkolenia kierowców  instruktora posiadającego stosowne

uprawnienia  do szkolenia oraz udokumentowaną 3-letnią praktykę w szkoleniu kierowców lub sam przedsiębiorca jest instruktorem nauki jazdy.

     Corocznej kontroli podlega również sprawdzenie zgodności prowadzonych kursów przez ośrodki z przepisami określającymi zasady i warunki prowadzenia szkolenia tj. pobieranie Profilu Kandydata na Kierowcę (PKK), wydawanie i prowadzenie kart przeprowadzonych zajęć, prawidłowe prowadzenie książki ewidencji osób szkolonych, prowadzenie harmonogramu zajęć teoretycznych, przestrzeganie liczby godzin zajęć w zakresie części teoretycznej  i praktycznej w zakresie odpowiedniej kategorii szkolenia,  przeprowadzanie egzaminów wewnętrznych, wyznaczanie instruktora prowadzącego, przeprowadzanie szkolenia zgodnie ze szczegółowym programem szkolenia dla osób ubiegających się do kierowania pojazdami ( zakres tematyczny zajęć teoretycznych oraz  szkolenie praktyczne na placu manewrowym ).

Sprawdzana jest również terminowość przekazywania przez przedsiębiorcę informacji, (o których mowa w art.  27 ust 1 pkt 1 pkt 6  ustawy) tj.  list uczestników kursu oraz informacji o  terminie, czasie i miejscu rozpoczęcia pierwszych zajęć teoretycznych  oraz informacji o przeprowadzonych kursach za rok ubiegły. Kontroli podlegają również kwalifikacje  osób   prowadzących szkolenia czyli czy np. szkolenie  prowadzi instruktor figurujący w ewidencji instruktorów, czy posiada odpowiednie uprawnienia do szkolenia, czy posiada ważną legitymację instruktora, a także aktualne badania lekarskie i psychologiczne  do wykonywania czynności instruktora.

Autor: Redakcja
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
  • "?" dnia 13 lipca 2017 o godzinie 11:56:31 napisał:
    A ja mam pytanie, czy miasto dzierżawi podmiotom biznesowym część parkingu przy parku miejskim /z wjazdem od Piłsudskiego/? Pytanie zadaję w odniesieniu do powyższego artykułu a szczególnie aspektu posiadania przez szkoły nauki jazdy odpowiedniej bazy. Codziennością jest bowiem, że spora część miejskiego parkingu wykorzystywana jest przez liczną /liczącą może 15szt lub więcej/ flotę aut jednej ze szkół nauki jazdy. Auta wykorzystywane do szkolenia kierowców parkują na tym parkingu, organizują stąd rozjazdy, zjeżdżają w to miejsce z tras, kierowcy przezbrajają tzw. "L-ki", organizują popołudniowe dysputy, czy też omówienia dnia często na ostatniej drodze manewrowej /od strony północnej/. Osobiście byłem świadkiem, kiedy turysta - kierowca z małymi dziećmi w aucie z Warszawską rejestracją po kilkakrotnym objechaniu parkingu ze złością skonstatował, że to jakieś kuriozum, aby samochody firmy komercyjnej absorbowały czwartą część parkingu miejskiego. Ja osobiście jednak mam nadzieję, że miasto w jakiś korzystny dla siebie sposób ma tę kwestię uregulowaną.
    6
    2
    R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Thomas
Kapitalizm tak, nie dla NEP, NIE socjal...
Thomas
A co będzie jak pojawią się dziki - o...
Kerim
Roztocze to mój ulubiony blog o dzikich...
Kerim
Roztocze to mój ulubiony blog o lubelsz...
Kerim
Roztocze to mój ulubionych blog o lubel...
Thomas
Wzrost populacji jest miuchronny....
J.
Oj, będzie się działa na tej łące. ...
antyklerykał
No szacun za cytat z niewygodnego dla kl...
antyklerykał
Pogadali, a i tak dzisiątki milionów d...
antyklerykał
Na "kopułę" to autko, a każdy zobaczy...
z_boku
Przedszkolaki to może nie, ale uczniowi...
.
Czy wy wiecie ile miasto zaoszczędzi na...
Kudłaty
Położy się Endryu na łące, zamknie ...
marci
a za winklem już czeka laweta...
observer
jedyny komentarz - to brak komentarza...
TORRES20400
@"z_boku"; Dobre. Ale też przerażając...
Kibol
A wychowanków grało tylko dwuch reszta...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny