Edukacja | Zamośćtekst nadesłany18 czerwca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Ekonomiści w Finale Ogólnopolskiego Konkursu „Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie”

R E K L A M A    B O A R D

Technik ekonomista to zawód atrakcyjny, popularny i poszukiwany na rynku pracy ze względu na zatrudnienie w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych, usługowych, w działach marketingu, zaopatrzenia, zatrudnienia, księgowości, planowania produkcji oraz w instytucjach finansowych, organach administracji rządowej lub samorządu terytorialnego. Umiejętność wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce stanowi duży atut przyszłego pracownika. Stąd zrodził się pomysł Szkolnych Mistrzostw Menedżerskich (SMM).

Firma REVAS Business Simulation Games (www.revas.pl) pomysłodawca i organizator SMM zadbała o to, by Branżowe Symulacje Biznesowe mogły być wykorzystywane do prowadzenia takich zajęć jak m.in.: przedsiębiorczość, podejmowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, zarządzanie w sposób praktyczny, powiązany z zawodem, interaktywny i atrakcyjny dla gracza. Gracze podejmują decyzje m.in. dotyczące wyboru usług, ustalenia cen, zakupu urządzeń i materiałów, zatrudnienia pracowników itp. Dzięki wprowadzeniu bezpośredniej rywalizacji między graczami w grupie wzrasta motywacja do nauki i zaangażowanie. Dzięki wykorzystaniu Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS gracze rozwijają umiejętności pracy w zespole oraz podejmowania decyzji pod presją czasu.

Konkurs z wykorzystaniem symulacji biznesowych to ciekawa alternatywa do tego, co zwykle się dzieje na lekcjach. Uczniowie maja możliwość zastosować w praktyce to, czego uczą się teoretycznie. W trakcie konkursu uczestnicy przeżywali niesamowite emocje, zdarzały im się fantastyczne wzloty, ale również bolesne upadki. Ważne, że zawsze analizowali swoją sytuację, szukali przyczyny takich wyników i wyciągali wnioski.

Uczniowie klasy 3 at w składzie: Mateusz Pieczykolan, Michał Baniel i Adam Kasprowicz, od 03.04.2018 aż do 28.05.2018, prowadzili stworzoną samodzielnie – od podstaw, firmę usługową Auto Garage (warsztat samochodowy). Gracze podejmowali decyzje w kolejnych siedmiu rundach (każda rudna to realny miesiąc działalności), rywalizując z konkurencją, czyli ośmioma innymi firmami. W grze udział wzięły 63 zespoły ze szkół zawodowych z całej Polski. Gra była podzielona na 7 rynków, w każdym z nich rywalizowało 9 zespołów–firm. Decydująca była runda 8. (sierpień), która wyłoniła finalistów konkursu.

Auto Garage po 3 miesiącach zajmował 2. miejsce, następnie spadł kolejno na 3. i 5. miejsce, gdy w czerwcu (6 runda) wrócił na podium zajmując 3. miejsce i od lipca (7 runda) uplasował się na 1. miejscu. Ostatnia 8 runda była tylko formalnością w celu utrzymania miejsca dla najbardziej rentownej firmy na rynku.

Wielki Finał Ogólnopolskiego Konkursu Szkolnych Mistrzostw Menedżerskich odbył się w Rzeszowie 12 i 13 czerwca 2018 roku w WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. W dwudniowych zmaganiach wzięło udział 8 najlepszych zespołów. Wśród finalistów nie zabrakło uczniów „Ekonomika”. Po dwudniowych zmaganiach, trudnych decyzjach firma Auto Garage założona i powadzona przez Mateusza Pieczykolana, Michała Baniela i Adama Kasprowicza zajęła III miejsce. Uczniów zachęciła, pokazała i motywowała pani Barbara Czajczyk (trener Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS).

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
A. 31 minut temu
Dlaczego każdy artykuł o Wandzie Orli...
Antyklerykał
Pomnik się da obalić, ale skwer to nie...
archeo
Kawałek trawnika i parkingu to skwer? D...
.
Przez kogo to jest artykuł sponsorowany...
z_boku
Obecna Grodzka, były też Aleje Lenina,...
KL
Lenina już była - to dawna Grodzka....
Lena
Ach, jak wam to przeszkadza, może wolel...
z_boku
Wygrzebano jakieś stanowisko RM sprzed ...
TORRES20400
W tym niusie, nie ma najważniejszego. K...
z_boku
Zamojska kolegiata nie została aby par...
Antyklerykał
Zawłaszczanie przestrzeni trwa......
Mefisto
Poszukaj ile kosztował m2 na zielonym r...
KL
Toyota a w środku Idiota....
L.B.
I nadal nie są. 20.04.2019....
Przepowiednia
Mam takie przeczucie, że za niedługo s...
KL
Ta dzielnica to Krasnobród w Zamościu!...
ad111
Artykuł sponsorowany, dlaczego nie ma t...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018