R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćRedakcja29 września 2017 FACEBOOK | 5159 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: E-usługi dla mieszkańców i przedsiębiorców

Fot. pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

Miasto Zamość otrzymało dofinansowanie do projektu “Regionalne e-usługi publiczne dla mieszkańców Miasta Zamość, Gminy Baranów, Gminy Biszcza, Gminy Kurów oraz Powiatu Lubelskiego”.

Wniosek został pozytywnie oceniony przez Komisję Oceny Projektów w zakresie kryteriów merytorycznych uzyskując 100 punktów.

Na czym polega projekt?

               Urząd udostępnia portal, poprzez który każdy mieszkaniec lub przedsiębiorca może dowiedzieć się, czy ma jakieś zobowiązania wobec gminy (płatności podatków, za wywóz nieczystości, dzierżawy lub inne opłaty). Jednocześnie portal udostępnia możliwość wyboru tych zobowiązań które mieszkaniec chce uregulować uraz uruchomienia płatności on-line (PayU, PayPal, Krajowej Izby Rozliczeniowej lub inne). Portal też może przekierowywać mieszkańca wprost do  jego banku elektronicznego. Mieszkaniec wykonuje płatność, która po otrzymaniu elektronicznego wyciągu z banku, jest automatycznie jest księgowana na odpowiednich kontach w systemie FK urzędu.

Po zaksięgowaniu takich wpłat system wysyła do mieszkańca powiadomienie o dokonanej wpłacie i aktualnym stanie jego konta.

Usługi płatności mogą także przypominać płatnikom o zbliżających się terminach płatności, generować ponaglenia i wysyłać je mailem, przez SMS lub generować głosowe komunikaty telefoniczne.

Usługa może być udostępniana również przez platformę ePUAP.

Przykład usługi udostępniania informacji publicznej:

Gmina prowadzi rejestr zawartych umów. Poprzez odpowiedni portal lub platformę ePUAP, zainteresowana osoba może uzyskać informację o konkretnej umowie lub informacje o konkretnym kontrahencie. W tym celu wypełnia elektroniczny formularz na podstawie którego odpowiedni system wewnętrzny urzędu wyszukuje w bazie właściwe dane i przesyła je do zainteresowanego. Na żądanie klienta, może on uzyskać dane w formie pliku elektronicznego, umożliwiającego wtórne wykorzystanie informacji publicznej (zestawienie zawartych umów o które mieszkaniec pyta).

Poniżej przykładowy zestaw możliwych do uruchomienia usług elektronicznych.

e-Usługi finansowe

1)      prowadzenie spraw dotyczących podatku od nieruchomości od osób fizycznych. (włącznie z płatnością on-line)

2)      prowadzenie spraw dotyczących podatku od nieruchomości od osób prawnych. (włącznie z płatnością on-line)

3)      prowadzenie spraw dotyczących podatku od środków transportowych. (włącznie z płatnością on-line)

4)      prowadzenie spraw dotyczących zobowiązań z tytułu użytkowania wieczystego. (włącznie z płatnością on-line)

5)      prowadzenie spraw dotyczących zobowiązań z tytułu dzierżawy. (włącznie z płatnością on-line)

6)      prowadzenie spraw dotyczących innych opłat księgowanych w module księgowości analitycznej. (włącznie z płatnością on-line )

e-Usługi oparte na systemie zarządzania przez budżet

1)      zgłaszanie wniosku do budżetu obywatelskiego,

2)      pozyskiwanie podpisów popierających wniosek do budżetu obywatelskiego,

3)      głosowanie projektów do budżetu obywatelskiego,

4)      zgłaszanie wniosków do budżetu,

5)      zgłaszanie wniosku o informację publiczną – Rejestr zawartych umów, ,

6)      zgłaszania wniosku o iformacje publiczną- informowanie o planie zamówień publicznych

7)      zgłaszanie wniosków o dotację,

8)      przekazywanie sprawozdania z wykorzystanej dotacji,

9)      zgłaszanie wniosku o informację publiczną –plan zadań inwestycyjnych,

10)   zgłaszanie wniosku o informację publiczną-  plan zakupów.

e-Usługi oparte na systemie konsultacji społecznych

1)      udział w konsultacjach społecznych  sformalizowanych otwartych.

2)      udział w konsultacjach społecznych sformalizowanych zamkniętych.

3)      zgłoszenie obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej.

4)      zgłoszenie wniosku w sprawie inicjacji konsultacji społecznych.

 

Projekt będzie realizowany w latach 2017 – 2019. Początek realizacji: styczeń 2018r. Przewidywane zakończenie projektu: czerwiec 2019r. Uruchomienia wszystkich e-usług można spodziewać się w pierwszym półroczu 2019r.

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny