R E K L A M A

Z I P

Flesz | Zamośćtekst nadesłany22 marca 2018 FACEBOOK | 5249 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Dzień Wagarowicza z policjantami

Fot. Policja
R E K L A M A    B O A R D

Za oknem raczej zimowe krajobrazy, jednak wiosna przyszła. Jej nadejście tradycyjnie świętowały zamojskie szkoły organizując dla uczniów zajęcia pozalekcyjne. Uczestniczyli w nich również mundurowi z zamojskiej komendy. Byli obecni podczas dnia otwartej szkoły w LO Centrum Szkół Mundurowych oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5.

Wczoraj, w „zimowy” pierwszy dzień wiosny, zwany też „dniem wagarowicza” wiele szkół zamiast lekcji organizowało zajęcia alternatywne. Tak było też w Liceum Ogólnokształcącym Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu, gdzie na co dzień w klasach mundurowych uczą się przyszli policjanci, strażacy i żołnierze. W tym dniu dyrekcja dla uczniów zorganizowała dzień otwarty. Młodzież miała możliwość poznania specyfiki pracy służb, zobaczenia pojazdów służbowych oraz porozmawiania z funkcjonariuszami różnych formacji.

Do uczestnictwa w szkolnej imprezie zostali zaproszeni również policjanci z zamojskiej komendy. Mundurowi rozmawiali z młodzieżą na temat swojej pracy, pokazywali radiowozy oraz inny sprzęt wykorzystywany podczas codziennej służby. Nie mogło zabraknąć policyjnego czworonoga, który pokazał co potrafi oraz jak współpracuje ze swoim przewodnikiem.

W dniu wagarowicza policjanci nie tylko uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych organizowanych w zamojskich szkołach, patrolowali również ulice, galerie handlowe, parki oraz inne miejsca, gdzie gromadziła się młodzież traktująca pierwszy dzień wiosny jako dzień wagarowicza. Mundurowi sprawdzali czy młodzież może czuć się bezpiecznie, jak również czy nie dochodzi w tych miejscach do łamania prawa, spożywania alkoholu lub zażywania środków odurzających.

 

asp. Dorota Krukowska-Bubiło

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny