Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara19 marca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 30 komentarzy

Zamość: Dyskutowali o tablicy Róży Luksemburg

Fot. Daniel Czubara
R E K L A M A    B O A R D

Dziś (19 marca br.) w Zamościu gościła delegacja Fundacji Róży Luksemburg której przewodniczył dr Holger Politt- dyrektor przedstawicielstwa w Polsce.

Celem wizyty było było m.in. spotkanie z Jerzym Niziołem-wiceprzewodniczącym Rady Miasta w Zamościu, Łukaszem Kwiatkowskim –przewodniczącym stowarzyszenia Zamość-nasz wspólny dom oraz omówienie sytuacji z demontażem tablicy pamiątkowej upamiętniającej miejsce urodzenia Róży Luksemburg.

Uczestnicy spotkania rozmawiali o podjętych działaniach zamojskich organizacji ws. wyjaśnienia okoliczności usunięcia tablicy a także podjęcia współpracy między Fundacją Róży Luksemburg a stowarzyszeniem Zamość-nasz wspólny dom. Łukasz Kwiatkowski przedstawił zakres aktywności stowarzyszenia oraz nie wykluczył drogi sądowej po otrzymaniu decyzji wydanej przez zamojski Urząd Miasta ws. demontażu tablicy Róży Luksemburg.

Uczestnicy spotkania udali się również do Zakładu Gospodarki Lokalowej w Zamościu celem sprawdzenia czy tablica nie została uszkodzona podczas czynności demontażu.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 12.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "K." dnia 19 marca 2018 o godzinie 14:19:04 napisał:
  Wstyd na cały świat. O popisie wójta miasta Zamościa piszą już w Niemczech.
  R E K L A M A
  • "Kmicic" dnia 19 marca 2018 o godzinie 14:44:10 napisał:
   Nie ma czegoś takiego jak wójt miasta Zamościa jest prezydent lub burmistrz. Co do prasy niemieckiej to mamy ją w Polsce i znamy jej przekłamania oraz nienawiść do narodu polskiego. Czemu nie mówi się na świecie o jawnym Antypoloniźmie, którego doświadczamy od niemal 25 lat. Czego dowodem są różne insynuacje typu, że to Polacy mordowali Żydów Polacy sami wywołali II wojnę światową etc. Mówi się natomiast o rzekomym Antysemityźmie, którego nie widać na polskich ulicach. Jednak patrząc na reakcję strony żydowskiej Antysemitą zostaje osoba której Żydzi nie lubią. Wstydu nie odczuwam jednak osoba, która donosi Niemcom albo innemu wrogiemu Polsce krajowi powinna się wstydzić. Jeżeli miasto jest właścicielem tej kamienicy to jako właściciel ma prawo zmieniać jej wygląd itp.
  • "@Kimicic" dnia 19 marca 2018 o godzinie 14:52:23 napisał:
   Kmicic ładne pranie mózgu przeszedłeś chyba że jesteś zwykłym debilem to przepraszam.
  • "ConceptOfPower" dnia 20 marca 2018 o godzinie 10:32:41 napisał:
   @@Kimicić Ty za to rzeczowe argumenty podałeś. Widać, że inteligent z Ciebie (nawet odnieść się do nicka nie potrafisz). Kmicić napisał 100% prawdy, Ty nie masz żadych argumentów i go obrażasz. Dam Ci radę, nie mierz innych swoją miarą.
 • "Marchlewski" dnia 19 marca 2018 o godzinie 14:40:17 napisał:
  Teraz Fundacja Róży Luksemburg przystąpi do licytacji-wykupienia tablicy ?
 • "servis duszpasterski" dnia 19 marca 2018 o godzinie 19:45:24 napisał:
  Ciekawe kto doniósł? Za dużo tych "przypadków" ostatnio..
 • "waza" dnia 19 marca 2018 o godzinie 20:08:44 napisał:
  Podpier***lanie Polski trwa. "Ulica i zagranica" w karłowatym wydaniu zaściankowych rozgrywek na prowincji .Czerwona Róża ikona nowoczesnej lewicy?- tffu..
 • "Thomas" dnia 19 marca 2018 o godzinie 20:26:30 napisał:
  Zachodnia lewica wstydzi się Marksa, Engelsa, Lenina czy pomniejszych takich jak Róża Luksemburg. Bohaterami są Che Guevara, Lew Trocki i jego dziewczyna Freda Calo. Nie wspominając o góró lewicy Jean Paul Sartre.
 • "BPO" dnia 19 marca 2018 o godzinie 20:36:39 napisał:
  Z pracy „Niepodległa Polska a sprawa robotnicza” z 1896 r. "Socjalpatrioci namawiają robotników do oddzielenia polskiej ziemi od Rosji, Austrii i Prus i do odbudowania znowu osobnego polskiego państwa, jak to było przed stu laty. (...) Robotnicy polscy ! Nie dajcie się odwieść z drogi ! Nie wierzcie tym, co was będą namawiali do odbudowania państwa polskiego! Nie oczekujcie żadnego zbawienia od niezależnej Polski, bo ona was nie zbawi ! W niezależnej Polsce będzie nad wami bat polski, jak jest dziś rosyjski (...). Niechże nas nie wzywają do tłuczenia głowami o mur ! Niech nam dadzą raz spokój z niepodległą Polską." To dedykuję tym poprańcom, którzy bronią tablicy
 • "TORRES20400" dnia 19 marca 2018 o godzinie 21:34:49 napisał:
  @"Thomas"; to oczywista nieprawda, co napisałeś, kogo tam wstydzi się zachodnia lewica, a kogo nie. Bez Róży Luksemburg np. nie zrozumie się, o co chodziło Henri Bergsonowi. A bez niego (to już czasy nam zupełnie współczesne), o czym pisze w swoich książkach Michel Houellebecq. Lwa Trockiego z Różą Luksemburg łączy m. in. to, że oboje zostali zabici przez komunistów. P. S. Ta niby "dziewczyna" Trockiego nazywała się Frieda Kahlo. To dosyć ważne nazwisko. I o wiele więcej ją łączy z Różą Luksemburg, niż z Marksem & Engelsem.
  • "Jobot" dnia 20 marca 2018 o godzinie 10:17:01 napisał:
   Ehhh...gratuluję odwagi wejścia w polemikę z Thomasem. No to masz wroga już na całe życie ;) Ja już przyzwyczaiłem się do tego że Thomas pisze w większości bzdury. Coś tam poczyta, umie skorzystać z google ale żeby zrozumieć o co chodzi to już jest gorzej ;) Przyswaja tylko to co jest zgodne z jego światopoglądem i nic więcej. Tak więc tłumaczenie mu czegokolwiek to niepotrzebne zdzieranie klawiatury ;) Ale trzeba przyznać że pisać potrafi i skutecznie maskuje te bzdury dużą ilością bezużytecznej informacji ;)
 • "TORRES20400" dnia 19 marca 2018 o godzinie 21:45:37 napisał:
  @"BPO"; Oceniając osoby i poglądy ludzi ponad ponad setkę lat temu, powinno zawsze zachowywać pewną wstrzemięźliwość w osądach. Na fali "afery" z tablicą, wygrzebałem ze swoich zakamarków "Kryzys socjaldemokracji" Róży Luksemburg. Kiedyś to przeczytałem, a teraz wróciłem (w ogóle o tym zapomniałem, że mam). Jestem w połowie. Bardzo dobre. Polecam. Jako, że uważam się za "klasycznego" Polaka - Patriotę, nie obrażam się za frazę o "popaprańcach broniących tablicy". Zechciałeś całą sprawę dramatycznie uprościć.
 • "towarzysze z Kaczych Dołów" dnia 19 marca 2018 o godzinie 23:17:16 napisał:
  Jerzy Nizioł-wiceprzewodniczący Rady Miasta w Zamościu, Łukasz Kwiatkowski –przewodniczący stowarzyszenia Zamość-nasz(?) wspólny dom - krótkie pytanie : Czy to na Wasze proletariackie zaproszenie przybyła do Zamościa zdelegacja Fundacji Róży Luksemburg której przewodniczył dr Holger Politt? Wybory wkrótce -mam nadzieję że wyborcy docenią przy urnach wasze zaangażowanie w sprawę w pielęgnowania prawdy historycznej o zasłużonej dla sprawy rewolucji proletariackiej i dla miasta Zamościa - Róży ..
  • "TORRES20400" dnia 19 marca 2018 o godzinie 23:22:30 napisał:
   Można i tak. A nie lepiej zapytać, co "towarzysze" mają do powiedzenia na temat "spuścizny R. Luksemburg"? Idę o zakład, że nikt z tych "lewicowców" nigdy tego nie miał w ręku, ie mówiąc o czytaniu.
   R E K L A M A
 • "1905" dnia 19 marca 2018 o godzinie 23:38:28 napisał:
  Lenina wiemy kto zasponsorował, a kto finansuje to objazdowe przedsięwzięcie?
  R E K L A M A
  • "TORRES20400" dnia 19 marca 2018 o godzinie 23:48:56 napisał:
   Czemu objazdowe. Objazdowa to była fabryka czekolady, w współudziale z zespołem cyrkowców, co p. Marcin Zamoyski wyborcom przed wyborami obiecał: https://www.youtube.com/watch?v=LIYNk4ARUR8
 • "bida z nyndzo" dnia 19 marca 2018 o godzinie 23:51:56 napisał:
  @TORRES - "towarzysze" to byli za komuny, tera to som "Panowie towarzysze"! Optyka się zmieniła, lat przybyło, nie wiem co z IQ .
 • "TORRES20400" dnia 19 marca 2018 o godzinie 23:56:06 napisał:
  IQ jest OK. "Tablicy" nie należało się czepiać, jak ktoś nie przewidział konsekwencji. Bo jest po prostu mało... Po prostu MAO. I tyle.
 • "z_boku" dnia 20 marca 2018 o godzinie 0:07:23 napisał:
  Właśnie sobie przypomniałem 19 południk Machulskiego. Polecam
 • "Thomas" dnia 20 marca 2018 o godzinie 0:19:37 napisał:
  Nie nasz, nie wasz JEGO
 • "Thomas" dnia 20 marca 2018 o godzinie 0:23:31 napisał:
  Zapomniałem o Wandzie Wasilewskiej i jej nieodwzajemnionej miłości do towarzysza Stalina. Zapomniałbym o Jannku Krasickim, którego nie lubił Marceli Nowotko. Gdzieżby nie wspomnieć o braciach Mołojcach
  • "TORRES20400" dnia 20 marca 2018 o godzinie 0:28:06 napisał:
   A to coś ma do rzeczy? Piłsudski też był socjaldemokratą. No i co z tego? Był jak Wanda Wasilewska?
 • "Thomas" dnia 20 marca 2018 o godzinie 0:27:34 napisał:
  No cóż rewolucyjna lewica nie ma dobrych bohaterów. Tzw. lewicowa Róża Luxemburg nie miała za wiele wspólnego z etosem euro lewicą - reszta to legenda. Po 1989 r. te pomniki i symbole upadły ostatecznie, zresztą dużo wcześniej.
  • "TORRES20400" dnia 20 marca 2018 o godzinie 0:31:18 napisał:
   To Twoja opinia. Mam nadzieję, że jesteś coś w stanie bardziej z siebie wygenerować.
 • "K." dnia 20 marca 2018 o godzinie 15:22:56 napisał:
  Książki Róży LUKSEMBURG w Książnicy Zamojskiej: Listy do Leona Jogichesa-Tyszki, T. 1, Warszawa 1968 Listy do Leona Jogichesa-Tyszki, T. 2, Warszawa 1968 Listy z więzienia, Warszawa 1982 Pamięci "Proletarjatu", Warszawa 1922 Rok 1905, Warszawa 1951 Wybór pism, T. 1 cz. 1-2, Warszawa 1959 Wybór pism, T. 2 cz. 3-4, Warszawa 1959 Kiedy decyzja o spaleniu książek?
  • "K.Retyn" dnia 20 marca 2018 o godzinie 17:49:48 napisał:
   Towarzyszu "K" książek nikt nie zamierza palić- powinny pozostać tam gdzie są, ku przestrodze i poznaniu zagrożeń, a uzupełnione o "Mein Kampf", którego dziwnym trafem jak ognia boją się wszyscy, a lewica chyba najbardziej! Może dlatego,że to ten sam sockomunistyczny bełkot tylko ubrany w inne pióra? Tablica do skansenu do Kozłówki. Towarzysze z "łopozycji" bijecie pianę, spraszacie niemieckich towarzyszy,oj... Mam nadzieję, że to wasze ostatnie podrygi na lokalnej scenie politycznej.
 • "L11A" dnia 21 marca 2018 o godzinie 0:38:47 napisał:
  Boże chroń przed komuną i jej emisariuszami.
 • "3.14" dnia 21 marca 2018 o godzinie 11:46:09 napisał:
  "Sprawa tablicy -święty Grall lewicy" Ehh, jacy jesteście śmieszni towarzysze. Jakieś wnioski pokontrolne? Może jakieś zalecenia od towarzyszy z bratniej fundacji? Cisza. Prosimy redakcję o AKTUALIZACJĘ !
 • "TORRES20400" dnia 21 marca 2018 o godzinie 16:23:05 napisał:
  Nie będzie żadnej AKTUALIZACJI. Ta "nasza" zamojska kawiorowa pseudolewica nie jest w stanie niczego sensownego z siebie wygenerować. "Jeden mieszkaniec" [słownie: jeden, przecinek, zero zero] ich rozwałkował po całości. O czym tu dalej rozmawiać?
  R E K L A M A
  • "k" dnia 23 marca 2018 o godzinie 20:47:54 napisał:
   Co za głupota

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
z zamoscia
No cóż, szczebrzeszyńsko-zwierzyński...
Roman 202
Co wy piszecie przez opieszałość ZSL ...
eljot
wie ktoś co się dzieje z Daszkiewiczem...
KL
Widzę, że Zamość dalej brnie w krety...
Zamość
"Król jest nagi". Rozczarowany-zgadzam ...
Rozczarowany
Jakiś czas temu na koncepcjach GDDKiA o...
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat