Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara23 stycznia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 19 komentarzy

Zamość: Dworzec PKP wróci do życia

Dworzec PKP w Zamościu. Fot. R. Moteka
R E K L A M A    B O A R D

Zamojski dworzec kolejowy ma niebawem przejść remont i wrócić do życia.

Wszystko to w ramach projektu pn. ”Przebudowa i remont obiektów infrastruktury usług społecznych w mieście Zamościu”. Miasto Zamość pozyskało na ten projekt 6 mln złotych unijnego dofinansowania. Całkowita wartość projektu to 7,3 mln złotych. W ramach tego samego projektu oprócz remontu dworca kolejowego ma powstać sala gimnastyczna i winda w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym oraz ma zostać wyremontowana nowa siedziba Domu Dziecka, w miejscu, gdzie do niedawna mieściła się Prokuratura Rejonowa przy ul. Wyszyńskiego.

Właścicielem dworca jest Miasto Zamość, które zapłaciło za niego PKP ponad 162 tys. złotych. Od czasu zakupu władze miasta starały się pozyskać środki zewnętrzne na modernizację niszczejącego obiektu. Przypomnijmy, że dworcowa poczekalnia jest od dłuższego czasu nieczynna. Musi być zamknięta, ponieważ jest w fatalnym stanie technicznym i przebywanie w niej nie byłoby bezpieczne. W związku z tym pasażerowie muszą czekać na peronie “pod chmurką” w oczekiwaniu na rodzinę lub znajomych, którzy przyjadą ich zabrać z dworca autem.

W końcu jednak udało się pozyskać zewnętrzne środki finansowe w ramach projektu Przebudowa i remont obiektów infrastruktury usług społecznych w mieście Zamościu”. Co się zmieni na dworcu kolejowym?

W budynku dworca PKP przy ul. Szczebrzeskiej 11 ma powstać Centrum Integracji Społecznej, które ma zapewniać aktywizację zawodową osobom obecnie znajdującym się poza rynkiem pracy. Nowo powstałe CIS, w ciągu roku zapewni aktywizację zawodową 30 osobom. Budynek byłego dworca ma wysokość 2 kondygnacji nadziemnych i jest częściowo podpiwniczony, więc zapewnia niezbędną przestrzeń do realizacji zadania.

Jest też dobra wiadomość dla podróżnych. Dworzec po koniecznym remoncie, zostanie na nowo otworzony.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 7.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Bart" dnia 23 stycznia 2018 o godzinie 10:51:38 napisał:
  Nareszcie! Przyznam szczerze wiele się zacznie dziać lub się dzieje w 2018 roku wyborczym. Rewitalizacja Rotundy, Akademii, kościoła Franciszkanów, zachodnia obwodnica miasta, dworzec, zalew, SSE i ZSAG, rozbudowa zoo, remonty ulic... Obiektywnie mówiąc: dzieje się!
  R E K L A M A
 • "z" dnia 23 stycznia 2018 o godzinie 12:21:18 napisał:
  Do "Barta" Co takiego się dzieje? A nowe miejsca pracy w Zamościu? Jeśli tak to w jakiej liczbie i jakie? Czy coś w tym zakresie się rysuje? Kiedy? Oraz czy rewitalizacja obiektów sakralnych jest zasługą władz miasta?
 • "ona" dnia 23 stycznia 2018 o godzinie 13:36:23 napisał:
  @Bart szanowny panie....idą wybory...trzeba dodać sobie zasług ... a czas pokaże co faktycznie uda się zrobić ;-)
 • "Bart" dnia 23 stycznia 2018 o godzinie 13:38:29 napisał:
  Do "z" a czy ja coś powiedział na temat władz i ich ewentualnych zasług? To sobie sprawdź ile zatrudniła/zatrudni MPlaneta czy Sitaniec Technology.
 • "mhhhh" dnia 23 stycznia 2018 o godzinie 14:55:07 napisał:
  do Bart Sugeruje pan, że MPlaneta czy Sitaniec Technology działa w ramach tego projektu? Uważam, że "z" zadał ciekawe pytanie ;-) Projekt to nie działanie! A miejsc pracy nie przybywa... założę się, że do wykonania tych projektów nie zatrudnią bezrobotnych z PUPu Zamość a firmy z całej Polski ;-(
 • "Tu tytuł tu" dnia 23 stycznia 2018 o godzinie 17:08:57 napisał:
  Dworzec będzie realizowany w ramach CIS, a tam znajdzie zatrudnienie 30 osób. Co do zatrudnienia, to bezrobocie spadło przez trzy lata z 4.5 tys. do 3 tysięcy dzięki temu, że firmy takie jak mplaneta, numedzie, siatex, Sitaniec itp. Zwiększają zatrudnienie. Nie hejtowac☺️
 • "Dirty Harry" dnia 23 stycznia 2018 o godzinie 17:14:12 napisał:
  Jak zazwyczaj chwalę działania Ratusza z Prezydentem na czele, tak tym razem mam pewne zastrzeżenia lub czegoś tu nie rozumiem.Oto miasto za 7,3 mln zł ma wyremontować dworzec kolejowy, na remont którego od dawna czekają mieszkańcy. Na ten cel miasto dostaje 6mln zł dofinansowania ze środków UE. To nie są kosmicznie duże pieniądze jak na remont budynku zaniedbanego od czasów PRLu. Jaki jest zatem sens z tych samych pieniędzy robić jeszcze dwa inne projekty, zupełnie z dworcem niezwiązane?
 • "z" dnia 23 stycznia 2018 o godzinie 17:23:39 napisał:
  Podczas gdy roboty budowlane przy rewitalizacji trzech ważnych obiektów kościelnych w Zamościu (rewitalizacja dofinansowana przez środki UE) są intensywnie prowadzone już od jakiegoś czasu, co niewątpliwie jest zasługą władz kościelnych, to przecież nie widać by jakikolwiek projekt miejski, który miałby być dofinansowany przez środki zewnętrzne był fizycznie realizowany. A czy chociaż miasto już ogłosiło zamówienia publiczne na ich realizację? Jeśli tak to na które? Czy więc nie wypada się zgodzić z "mhhh", że "Projekt to nie działanie!". A wielokrotne powtarzanie, że określone projekty albo tylko zamiary istnieją, raczej nie podważają prawdziwości zdania iż projekt to jeszcze nie fizyczne działanie realizacyjne. Zadam "Bartowi" inne pytania np. 1) jakie są przeszkody w realizacji programu mieszkanie+?, 2) jakie inwestycje pojawią się w SSE? oraz 3) czy jest jakaś wizja rozwoju naszego miasta, jeżeli tak to jaka?
 • "ad111" dnia 23 stycznia 2018 o godzinie 18:19:42 napisał:
  Jest fajnie, bo jest fajnie i są fajne projekty , z których nic zupełnie nie wynika, ale jest fajnie. Wszyscy co zadają pytania co jest fajnego dla bezrobotnych, dla jakości życia, dla wysokości płac itp., to hejterzy, komuchy i inni źli...:(
 • "Anonim" dnia 23 stycznia 2018 o godzinie 18:26:06 napisał:
  komuchy
  R E K L A M A
 • "Mieszkaniec" dnia 23 stycznia 2018 o godzinie 20:47:06 napisał:
  Bardzo dobrze szkoda żeby taki budynek się marnował. Mam nadzieję, że tylko nie będzie stał pusty i drogie Zamojskie Cebulaki czyli Janusze i Halyny skończcie narzekać na każdą rzecz jaka powstaje, bo to nic nie zmieni, a jedynie może zniechęcić do następnych działań
 • "cewka" dnia 23 stycznia 2018 o godzinie 20:55:46 napisał:
  Co ze starym budynkiem domu dziecka? Lokalizacja perfekt! Są już chętni "przedsiębiorcy" do zakupu "ruiny" za 1zł?
 • "Adam Cisowski" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 7:42:11 napisał:
  ad111@ wcale tak mało ofert z PUP nie ma, czy w innych portalach. Kto chce to coś znajdzie dla siebie, jak nie tutaj to w innym mieście. Są lepsze lub gorsze oferty ale jednak są.
 • "ad111" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 8:39:52 napisał:
  Przeczytałeś drugie zdanie w mojej poprzedniej wypowiedzi? Jakieś wnioski? A bezrobocie zmniejsza się, bo ludzie masowo wyjeżdżają i to nie jest wiedza tajemna, a oczywista oczywistość.
 • "ad111" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 8:43:00 napisał:
  Aha, jeszcze jedno. Pomimo tego co powyżej napisałem, to poziom bezrobocia w Zamościu jest w strefie największego w kraju, kolejny sukces i jest fajnie.
 • "Tekst nadesłany" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 9:05:19 napisał:
  oczywiście, że komuchy. Kto porozwalał zamojskie zakłady żeby za bezcen rozszabrować maszyny i otworzyć własne "przedsiębiorstwa" ?
 • "ad111" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 13:13:18 napisał:
  Wszyscy przy ówczesnym korycie...
 • "prowokatorek" dnia 27 stycznia 2018 o godzinie 21:53:44 napisał:
  A po co w Zamościu dworzec na te 3 pociagi na dobe co są? Smiech miasto turystyczne do ktorego nie ma jak dojechac a dworzec tak jest przerobcie sobie na CIS i dajcie tam ludziom po 1000 zl Glupota i Biznes po zamojsku.
 • "Dirty Harry" dnia 28 stycznia 2018 o godzinie 23:35:48 napisał:
  No właśnie prowokatorku. Po co dworzec miastu turystycznemu, do którego nie ma jak dojechać? Dobre pytanie, prowokacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
TORRES20400
https://www.youtube.com/watch?v=I2ZgKkob...
nauczyciel
buachahahahaha, dawno się tak nie uśmi...
ak
Do klakiera. Pozwolę sobie zauważyć, ...
tadek
mam dość wojenek PiSu (i przystawek) z...
realista
Nikt z Zamojszczyzny się nie dostanie. ...
kaman
Ot odezwali się intelektualiści. Skąd...
Strażak Sam
Boże, chroń nas przed takimi Polakami,...
pytanie
Czy pieniądze parafian powinny być w p...
Do hejterka ak
Jak Zamoyski nie zmieniał urzędników,...
kmicic
Szanowni nauczyciele, powołujecie się ...
Robi
Panie niedouczony dziennikarzu, już daw...
Tomek
Może by im ktoś debatę zorganizował?...
ad111
Argumenty "kościółkowych" zawsze te s...
ak
I tak od pięciu lat. Aktywność władz...
ja
upraszczasz i trywializujesz - w tym kra...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018