Flesz | ZamośćRedakcja2 marca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 8 komentarzy

Zamość: Dwa lata za śmiertelne potrącenie dziecka

Prawo. Temida. Fot. Pixabay/Morgan4uall

Wyrok dwóch lat bezwzględnego więzienia usłyszał kierowca, który 13 grudnia 2016 roku śmiertelnie potrącił przechodzącego przez przejście 12-letniego Rafała Małysa.

Był 13 grudnia 2016 roku. Rafał miał 12 lat, został śmiertelnie potrącony przez samochód ford mondeo, kiedy wracał z basenu i przechodził przez przejście dla pieszych. Kierowca forda jechał z prędkością 74km/h, podczas gdy prędkość dopuszczalna na tej drodze wynosiła 50 km/h.  Sprawca przyznał się do winy. W październiku ubiegłego roku sąd skazał mężczyznę na karę roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata.Prokurator i rodzice chłopca odwołali się od tej decyzji.

Wyrok zapadł w miniony wtorek. Sąd Okręgowy w Zamościu zaostrzył karę do dwóch lat bezwzględnego więzienia. Wyrok jest prawomocny i podlega wykonaniu.

Rodzice Rafała zaangażowali się w akcję „Bezpieczne przejścia w Zamościu”.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "E.M" dnia 2 marca 2018 o godzinie 11:12:40 napisał:
  A kto poniesie konsekwencje za to, że szkoła nie zapewniła dzieciom bezpiecznego powrotu do domu? Byłam nauczycielką -teraz już na emeryturze, ale za moich czasów każde dziecko miało zapewnioną opiekę, wszelkie wyjścia były dobrze zorganizowane, dzieci musiały być odprowadzone w bezpieczne miejsce żeby odebrali je rodzice.Nie było mowy, żeby dziecko puścić same do domu bez nadzoru. I stało się. Kierowca poniesie karę. A jaką karę poniesie dyrekcja i grono nauczycieli, którym podlegała ta klasa?
  R E K L A M A
 • "Yhy" dnia 2 marca 2018 o godzinie 11:27:23 napisał:
  Byłem uczniem. Zawsze ze szkoły do domu chodziłem sam. Z wycieczek spod PZU zabierali na rodzice. Kogo pani chce okłamać?
 • "Adam" dnia 2 marca 2018 o godzinie 12:04:00 napisał:
  A Małgosia?
 • "werda" dnia 2 marca 2018 o godzinie 15:27:22 napisał:
  Porównajcie z wyrokiem ws zabicia pieszego na Lwowskiej...
 • "nik" dnia 2 marca 2018 o godzinie 18:52:39 napisał:
  Jaki wyrok dla Małgorzaty?
 • "Leon" dnia 3 marca 2018 o godzinie 11:49:07 napisał:
  Ano właśnie, ciekawe, czy za nieładne zachowanie postawili niebogę do kąta, czy tylko pogrozili paluszkiem:"a nio,nio,niunia, tak nie wolno" .
 • "Z...Lubartowianin" dnia 4 marca 2018 o godzinie 11:33:27 napisał:
  Do tej pory przekonywali mnie niektórzy prawnicy, że sprawiedliwość to słowo w słowniku wyrazów obcych, jeszcze inni, że w Polsce to takie prawo, że gdzie dwóch prawników tam trzy opinie. I w każdym z tych twierdzeń jak się okazuje jest odrobina prawdy. Jeden sąd bardzo łagodny wyrok, drugi wręcz przeciwnie. Wnioski zostawiam każdemu z osobna...
 • "kmicic" dnia 5 marca 2018 o godzinie 12:51:39 napisał:
  ja nie widzę w tym nic nadzwyczajnego tzn. że w pierwszej instancji zapadł wyrok w zawieszeniu a w drugiej bezwzględny, po to mamy system dwuinstancyjny że każdy może się odwołać, tak samo jest w wielu krajach a w takiej Ameryce na którą wielu się powołuje jako wzór do naśladowania to w zasadzie są bardzo ograniczone możliwości złożenia apelacji, tam większość spraw opiera się na ugodzie prokuratora z oskarżonym, apelacji praktycznie nie ma a nawet jak ktoś chce się tam odwoływać to bez pomocy adwokata nie ma żadnych szans, a u nas można złożyć apelację i bez prawnika i jest szansa na jej uwzględnienie.

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama