Flesz | ZamośćRedakcja2 marca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 8 komentarzy

Zamość: Dwa lata za śmiertelne potrącenie dziecka

Prawo. Temida. Fot. Pixabay/Morgan4uall

Wyrok dwóch lat bezwzględnego więzienia usłyszał kierowca, który 13 grudnia 2016 roku śmiertelnie potrącił przechodzącego przez przejście 12-letniego Rafała Małysa.

Był 13 grudnia 2016 roku. Rafał miał 12 lat, został śmiertelnie potrącony przez samochód ford mondeo, kiedy wracał z basenu i przechodził przez przejście dla pieszych. Kierowca forda jechał z prędkością 74km/h, podczas gdy prędkość dopuszczalna na tej drodze wynosiła 50 km/h.  Sprawca przyznał się do winy. W październiku ubiegłego roku sąd skazał mężczyznę na karę roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata.Prokurator i rodzice chłopca odwołali się od tej decyzji.

Wyrok zapadł w miniony wtorek. Sąd Okręgowy w Zamościu zaostrzył karę do dwóch lat bezwzględnego więzienia. Wyrok jest prawomocny i podlega wykonaniu.

Rodzice Rafała zaangażowali się w akcję „Bezpieczne przejścia w Zamościu”.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "E.M" dnia 2 marca 2018 o godzinie 11:12:40 napisał:
  A kto poniesie konsekwencje za to, że szkoła nie zapewniła dzieciom bezpiecznego powrotu do domu? Byłam nauczycielką -teraz już na emeryturze, ale za moich czasów każde dziecko miało zapewnioną opiekę, wszelkie wyjścia były dobrze zorganizowane, dzieci musiały być odprowadzone w bezpieczne miejsce żeby odebrali je rodzice.Nie było mowy, żeby dziecko puścić same do domu bez nadzoru. I stało się. Kierowca poniesie karę. A jaką karę poniesie dyrekcja i grono nauczycieli, którym podlegała ta klasa?
  R E K L A M A
 • "Yhy" dnia 2 marca 2018 o godzinie 11:27:23 napisał:
  Byłem uczniem. Zawsze ze szkoły do domu chodziłem sam. Z wycieczek spod PZU zabierali na rodzice. Kogo pani chce okłamać?
 • "Adam" dnia 2 marca 2018 o godzinie 12:04:00 napisał:
  A Małgosia?
 • "werda" dnia 2 marca 2018 o godzinie 15:27:22 napisał:
  Porównajcie z wyrokiem ws zabicia pieszego na Lwowskiej...
 • "nik" dnia 2 marca 2018 o godzinie 18:52:39 napisał:
  Jaki wyrok dla Małgorzaty?
 • "Leon" dnia 3 marca 2018 o godzinie 11:49:07 napisał:
  Ano właśnie, ciekawe, czy za nieładne zachowanie postawili niebogę do kąta, czy tylko pogrozili paluszkiem:"a nio,nio,niunia, tak nie wolno" .
 • "Z...Lubartowianin" dnia 4 marca 2018 o godzinie 11:33:27 napisał:
  Do tej pory przekonywali mnie niektórzy prawnicy, że sprawiedliwość to słowo w słowniku wyrazów obcych, jeszcze inni, że w Polsce to takie prawo, że gdzie dwóch prawników tam trzy opinie. I w każdym z tych twierdzeń jak się okazuje jest odrobina prawdy. Jeden sąd bardzo łagodny wyrok, drugi wręcz przeciwnie. Wnioski zostawiam każdemu z osobna...
 • "kmicic" dnia 5 marca 2018 o godzinie 12:51:39 napisał:
  ja nie widzę w tym nic nadzwyczajnego tzn. że w pierwszej instancji zapadł wyrok w zawieszeniu a w drugiej bezwzględny, po to mamy system dwuinstancyjny że każdy może się odwołać, tak samo jest w wielu krajach a w takiej Ameryce na którą wielu się powołuje jako wzór do naśladowania to w zasadzie są bardzo ograniczone możliwości złożenia apelacji, tam większość spraw opiera się na ugodzie prokuratora z oskarżonym, apelacji praktycznie nie ma a nawet jak ktoś chce się tam odwoływać to bez pomocy adwokata nie ma żadnych szans, a u nas można złożyć apelację i bez prawnika i jest szansa na jej uwzględnienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
max
Mogę dać rękę obciąć że nikt norm...
nienasycona ćw...
hmmm.... obstawiam że jeżeli ktoś ły...
dd
Trzech radnych natomiast tablety dwa. Cz...
Redakcja
To tymczasowa strona....
Kubel
Chaba wejdą wszyscy? na barana...
tur
Też nie rozumiem jak można wstawić na...
KL
"Ostatni będą pierwszymi, a pierwsi os...
MS
posel Zawislak najlepszy ale od końca...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018