Wywiady | Zamośćtekst nadesłany23 stycznia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Drużyna jest naszą siłą

R E K L A M A    B O A R D

Drużyna jest naszą siłą. Udało nam się stworzyć kolektyw bardzo ambitnych ludzi, którzy kochają tenis stołowy i wciąż są głodni sukcesów. – mówi Piotr Kostrubiec, trener I-ligowej drużyny tenisa stołowego PWSZ Zamość.

-Wszystkie medale w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego, fotel lidera I ligi, ćwierćfinał Pucharu Europy – z punktu widzenia kibiców są powody do świętowania. Oceniając tak od kuchni, jaki był ten rok dla pingpongistów PWSZ?

Piotr Kostrubiec: – Rzeczywiście rok 2018 był dla nas bardzo udany. Przede wszystkim odnotowaliśmy świetny występ w rozgrywkach akademickich i srebrny medal Mistrzostw Polski, który otworzył nam drogę do Akademickich Mistrzostw Europy 2019 we włoskim Camerino . Drugie miejsce w lidze, udział w barażach o Superligę oraz wygrane w Pucharze Europy TT Inter Cup to na pewno wyniki , które również dały nam powody do satysfakcji. W mojej ocenie oprócz sportowych sukcesów, równie ważne dla nas były zawarte porozumienia z władzami uczelni PWSZ, które pozwoliły nam się wzmocnić kadrowo i przystąpić do walki o najwyższe cele w nowym sezonie.

– Ćwierćfinał Pucharu Europy TT Cup– takiego wyniku chyba się nie podziewaliście?

– W rozgrywkach TT Inter Cup bierzemy udział pierwszy raz, jako debiutanci cieszymy się z każdego zwycięstwa i możliwości zdobycia nowych doświadczeń . Puchar dopiero wkracza w decydującą fazę, a poziom jest coraz wyższy. Najbliższym naszym rywalem będzie francuski Charenton i jeśli wygramy awansujemy do najlepszej ósemki turnieju.

– Superliga jest w zasięgu Zamościa?

– Na półmetku rozgrywek plasujemy się na I miejscu i wydaje się ,że jesteśmy jednym z faworytów do baraży o awans, ale przed nami jeszcze daleka droga do sukcesu

– Czy organizacyjnie drużyna jest przygotowana na wyższy poziom rozgrywek?

– Gdyby padło pytanie o stronę sportową , odpowiedziałbym – TAK. Jeśli chodzi o stronę organizacyjną mogę powiedzieć , że bardzo chcemy sprostać wymogom uczestnictwa w Superlidze i pracujemy nad tym.

– Podczas ostatniego meczu Pucharu Europy obecny był m.in. prezydent Zamościa, Andrzej Wnuk. Władze miasta zaangażuje się bardziej we wsparcie i rozwój tenisa stołowego w Zamościu?

– Na pewno wszyscy tego byśmy sobie życzyli w nowym roku. Od wielu lat poprzez wynik sportowy staramy się godnie reprezentować miasto Zamość w Polsce i za granicą, a od kilku lat jesteśmy jedynym przedstawicielem Lubelszczyzny w rozgrywkach pierwszej ligi. Wydaje się że nasze starania, rozwój oraz sukcesy zostały dostrzeżone przez lokalne władze.

– Kogo trener chciałby wyróżnić za wyniki w tym roku?

-Drużyna jest naszą siłą. Udało nam się stworzyć kolektyw bardzo ambitnych ludzi, którzy kochają tenis stołowy i wciąż są głodni sukcesów.

– Poza drużyną męską coraz lepiej sobie radzi też drużyna żeńska. Jest szansa, by dziewczyny również awansowały poziom rozgrywek wyżej?

– Rzeczywiście młoda drużyna dziewcząt prowadzona przez trenera Igora Zawadskiego systematycznie rozwija się i gra coraz lepiej. Jednak mówić o awansie jest jeszcze o wiele za wcześnie. Na razie skupiamy się na treningu i ciężkiej pracy, jeśli ten kierunek zostanie zachowany na pewno jest to realne.

– Jakie macie plany na nowy 2019 rok i przyszłość?

Niewątpliwie to dla nas ważny rok a jednocześnie bardzo pracowity. Nie ukrywam , że przystępując do sezonu podjęliśmy decyzję wspólnie z władzami PWSZ o wzmocnieniu zespołu, co oznacza gra o najwyższe cele tj : awans do Superligi, Puchar TT Inter Cup, Puchar Polski, Akademickie Mistrzostwa Europy, Akademickie Mistrzostwa Polski. Przyszłość na pewno będzie wynikiem realizacji powyższych celów. Na razie skupiamy się tylko na wyniku sportowym. Czas pokaże gdzie będziemy za rok.

Rozmawiał Daniel Czubara

Wywiad znajduje się w aktualnym wydaniu Gazety Akademickiej „Skafander”

 

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Stefan
W schronisku wolontariusze nie sa mile w...
Kasia
Nadeszla pora na zmiany !!!!!!! W tym pr...
eh
Szkoda, że remont w sezonie turystyczny...
ja
Zgadzam się z opinią LZ. Zalew w zamo...
LZ
To chyba dawno nad zalewem nie byłeś. ...
Sylwia
Ja rozumiem,ze mieszkamy na prowincji,al...
Jaroo
Za to zdj�cie to powinien si� obrazi...
Widać że perspektywiczny .. weteran....
mieszkaniec
Zamojski zalew to syf. Nie powinni w og...
zamoscianin
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018