R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara15 sierpnia 2017 FACEBOOK | 4426 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 33 komentarze ()

Zamość: Doradca i asystenci prezydenta

Zamość. Ratusz. Fot. R. Moteka

R E K L A M A    B O A R D

131,942,91 zł brutto – tyle w 2016 r. kosztowały zamojski magistrat wynagrodzenia doradcy i asystentów prezydenta Zamościa, Andrzeja Wnuka.

Z pytaniem o wynagrodzenia i zakres obowiązków doradców i asystentów miast wystąpiła Fundacja Wolności. Jej misją jest społeczna kontrola przestrzegania prawa i dążenie do jakościowych zmian działalności organów władzy publicznej,  w interesie obywateli. Dzięki uprzejmości prezes Fundacji Wolności, Krzysztofa Jakubowskiego, otrzymaliśmy skan odpowiedzi, jakiej udzielił prezydent Zamościa, Andrzej Wnuk.

Warto zaznaczyć, że liczba zatrudnionych doradców nie może przekroczyć 3 osób w gminach do 20 000 mieszkańców, 5 osób w gminach do 100 000 mieszkańców oraz w powiatach i 7 osób w pozostałych gminach oraz w województwach. (źródło: Dziennik Gazeta Prawna).

Jak informuje prezydent miasta, zamojski magistrat zatrudnia dwoje asystentów: Barbarę Godziszewską na 3/4 etatu oraz Marka Jawora na 1/2 etatu. Na podstawie umowy o prace na cały etat zatrudniony jest doradca Marek Gajewski. Według informacji prezydenta Wnuka koszt wynagrodzeń doradcy i asystentów w 2016 r. wyniósł 131,942,91 zł brutto.

Szczegółową odpowiedź prezydenta Zamościa – w której przedstawia m.in. zakres zadań i obowiązków doradcy i asystentów-  publikujemy poniżej. 

 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Reality" dnia 15 sierpnia 2017 o godzinie 11:17:17 napisał:
  Przy tyłu zadaniach jakie wykonuje Prezydent Zamościa to nie jest to liczna grupa współpracowników.Zdecydowanie więcej doradców ma Prezydent Lublina
  9
  24
  R E K L A M A
 • "Uchu" dnia 15 sierpnia 2017 o godzinie 11:21:07 napisał:
  Nikt nie zaprzeczy,że dzięki doradcom oraz asystentom to miasto żyje.
  9
  26
 • "Xanax" dnia 15 sierpnia 2017 o godzinie 11:23:18 napisał:
  Ostatni weekend jest chyba najlepszym przykładem.
  9
  20
 • "Fakt" dnia 15 sierpnia 2017 o godzinie 11:26:38 napisał:
  Poprzednik nie zatrudniał i trzeba było po ciemnościach w mieście chodzić.O braku sylwestra nie wspomnę.
  13
  22
 • "opinia" dnia 15 sierpnia 2017 o godzinie 12:53:06 napisał:
  Nie rozumiem znaczenia pkt. 6-8 u asystentów. Zaczynało się od asystenta społecznika, teraz jest 1/2 etatu i asystentki już na 3/4 etatu. Śmiało, można więcej. Przypominam, że są jeszcze wydziały merytoryczne odpowiedzialne za wiele spraw np. światło, czy placówki kulturalne organizujące imprezy oraz mnóstwo organizacji pozarządowych, które wykonuj zadania dla miasta. Pomysły np. reaktywacja ryneczku zielonego oraz wszech obecne disco polo (to rodzime poprzebierane nie najlepszy pomysł- peselu nie oszukacie) nie wypaliły. I wszystko odbywa się na Rynku Wielkim. Nie da się spędzić czasu ze znajomymi, tak jest głośno. Jak na jarmarku. Kolejny temat - amfiteatr, nie można tam przenieść części imprez? Pracujcie asystenci i doradcy. Przecież nie za darmo to robicie.
  21
  5
 • "ad111" dnia 15 sierpnia 2017 o godzinie 13:36:25 napisał:
  Są dyrektorzy wydziałów, są radcy prawni, jest cała armia urzędników, a prezydent zatrudnia sobie dodatkowo doradców. To jest chore. To znaczy, że podlegli urzędnicy są niepotrzebni, bo pomimo zakresu obowiązków nie są w stanie zapewnić właściwej informacji dla prezydenta co się w mieście dzieje.
  28
  11
 • "Fakt" dnia 15 sierpnia 2017 o godzinie 13:45:15 napisał:
  To jest artykuł mający na celu zdyskredytowanie najbliższych współpracowników.W całej Polsce istnieją funkcje doradców.Kampania się zaczyna na roztoczu.Tak nieobiektywne media są dramatem.
  9
  27
 • "czuk" dnia 15 sierpnia 2017 o godzinie 15:02:01 napisał:
  No roztocze, kampania ruszyła pełną gębą, już komentarze się usuwa, brawo!
  5
  16
 • "@opinia" dnia 15 sierpnia 2017 o godzinie 17:09:47 napisał:
  Byłeś chociaż raz w tym czymś, co nazywają amfiteatrem? Na przykład w południe? Kiedy słońce świeci prosto w oczy publiczności. Czyli coś nie halo. Publiczność powinna być naprzeciwko. A gdzie jest wg ciebie jakaś cena, na której można wystąpić? Jakieś zadaszenie? Miasto zapłaciło sporo kasy za coś tak nieudanego. Tak jak za alejki w parku, którymi nie da się chodzić. Co na to radni kolejnej kadencji?
  10
  6
 • "do przedmówcy" dnia 15 sierpnia 2017 o godzinie 18:14:25 napisał:
  cena czy scena? Ze sceną nie ma żadnego problemu. Można ją tam ustawić, siedziska dla publiczności też są. Tylko trzeba dobrać profil imprez. A byłeś chociaż raz pod parasolkami? Idzie się tam, żeby coś zjeść, porozmawiać, jak jeszcze dobiega muzyka w tle, to spoko. Ale jak są te inne dziwne imprezy to przeszkadza. Jakie zadaszenie masz w samo południe na Rynku Wielkim? A radnych kolejnej kadencji będziemy dopiero wybierać.
  11
  1
  R E K L A M A
 • "Horn" dnia 15 sierpnia 2017 o godzinie 18:15:59 napisał:
  Widze że w zadaniach asystentow i doradcy duza obowiazkow zwiazanych z PR i mediami. A sprawa bezrobocia?
  15
  2
 • "Matti" dnia 15 sierpnia 2017 o godzinie 18:24:23 napisał:
  Ciekawe kto będzie kontrkandydatem Andrzeja Wnuka? Jest dobrym prezydentem, i kolejną kadencję wygra, aczkolwiek mam wiele ale. Mam pytanie o diety radnych, przewodniczących komisji - czy jak na 60 tysięczny Zamość diety radnych nie są za wysokie? Kolejny ranking kto najlepszym radnym, gdyby to poparcie podzielić przez liczbę okręgów, to mielibyśmy liczbę w jakiś sposób zbliżoną do faktycznego poparciągu. Mnie zastanawia jak i wielu mieszkańców jakość pracy radnych czy są tylko maszynka do głosowania, czy są aktywny mi radnymi idącymi pod prąd, poruszającymi trudne tematy i sprawy. Ponieważ prawo jakie mamy takie mamy , ale sama idea doradców nie jest głupia, j est bardzo dobra. Dlaczego prezydent nie może mieć radnych i im płacić. Idę o każdy zakład ze praca doradców jest więcej warta niż niejednego radnego. Co do wyborów stosowną ustawa przewiduje, że jeżeli będzie jeden kandydat o wyborze będą decydować radni to tyle jeżeli chodzi o kampanię.
  7
  11
 • "Rukki" dnia 15 sierpnia 2017 o godzinie 18:48:50 napisał:
  A czy ta Pani doradca prezydenta nie jest spokrewniona z Panią , która jest sekretarka prezydenta?
  15
  2
 • "magnar" dnia 15 sierpnia 2017 o godzinie 19:44:29 napisał:
  Poprzedni prezydent miał tylko jednego zastępcę i z tego co się orientuję żadnego doradcy...
  15
  4
 • "Anonim" dnia 15 sierpnia 2017 o godzinie 20:30:19 napisał:
  nieprawda, miał doradców./ Jedynie nie miał takich mediów, które by mu cokolwiek wypominały. No ale płacił
  8
  11
 • "falcon" dnia 15 sierpnia 2017 o godzinie 21:53:54 napisał:
  Niby za co Zamoyski płacił?
  5
  1
 • "@do przedmówcy" dnia 15 sierpnia 2017 o godzinie 22:28:56 napisał:
  Oczywiście, że w RM są radni kolejnej kadencji. W amfiteatrze publiczność powinna siedzieć plecami do południowej strony miasta. Jeśli zasiada przodem do południowej strony, patrzy pod słońce, artystów nie dojrzy. Normalna zasada. A na Rynku Wielkim jest scena. Nawet w czasie deszczu mogą się odbywać imprezy. Oczywiście, byłoby lepiej, gdyby wybudowano normalny amfiteatr zamiast tego czegoś, co raczej nawiązuje do starożytności (jeszcze wtedy Zamościa nie było, dlaczego więc do tego okresu?) niż renesansu. Wtedy koncerty odbywały by się poza Starym Miastem, ale jednak blisko i na pewno wygodniej.
  5
  2
 • "anatol" dnia 15 sierpnia 2017 o godzinie 23:29:41 napisał:
  czy pan doradca w tym roku nie odwiedził plazy open w białymstoku za pieniadze podatników?
  13
  3
 • "Yes" dnia 16 sierpnia 2017 o godzinie 6:25:51 napisał:
  Odwiedził i przywróć przywiózł nagrodę dla najlepszego miasta Plaży Open.Co w tym dziwnego.Zazdrość ?
  5
  12
 • "Hieronim" dnia 16 sierpnia 2017 o godzinie 6:30:35 napisał:
  Widać gołym okiem jak wielu nie może zrozumieć ,że miasto żyje.Proponuje zabrać się do pracy
  6
  13
  R E K L A M A
 • "andr" dnia 16 sierpnia 2017 o godzinie 7:58:52 napisał:
  Czy ten pan który zajmowal sie kominami, czy sprzedaza kominkow jest doradca czy asystentem. Jakie sa jego zarobki?
  13
  2
 • "Anonim" dnia 16 sierpnia 2017 o godzinie 8:58:24 napisał:
  ten który zajmował się kominami jest teraz ,,królem Europy''
  8
  3
 • "frz" dnia 16 sierpnia 2017 o godzinie 9:02:27 napisał:
  informacja o zarobkach wszystkich pracowników UM jest ogólnodostępna.Wielokrotnie podawana w mediach.
  1
  5
 • "ten" dnia 16 sierpnia 2017 o godzinie 9:06:17 napisał:
  Dyskredytowanie na bardzo niskim poziomie.Zero merytoryki. Takie żeby się przyczepić .Proste i tępe jak nadawca.
  3
  10
 • "Jaka praca taka płaca" dnia 16 sierpnia 2017 o godzinie 10:56:00 napisał:
  Prezydent oraz doradcy powinni robić za najniższą !
  12
  3
 • "sie pytam" dnia 16 sierpnia 2017 o godzinie 11:00:36 napisał:
  Co na to Komin?
  10
  2
 • "Anonim" dnia 16 sierpnia 2017 o godzinie 11:25:13 napisał:
  co na to dyzma, oto jest pytanie
  2
  8
 • "popis" dnia 16 sierpnia 2017 o godzinie 12:06:27 napisał:
  zwolnić tych wszystkich doradców niech pracują za darmo
  16
  1
 • "kleofas wąs" dnia 16 sierpnia 2017 o godzinie 13:25:02 napisał:
  Wniosek radnych powinien paść odnośnie obniżki uposażenia doradców i prezydenta o 80 % , tego oczekują mieszkańcy.
  15
  2
 • "ziom" dnia 16 sierpnia 2017 o godzinie 14:20:10 napisał:
  Za pół miski ryżu niech robią.
  10
  1
  R E K L A M A
 • "@popis" dnia 17 sierpnia 2017 o godzinie 6:36:34 napisał:
  W pierwszej kolejności zabrać radnym diety. Jak się uważają za społeczników, niech działają za darmo. Tak było kiedyś i tak może być teraz.
  3
  3
 • "stare miasto" dnia 17 sierpnia 2017 o godzinie 10:04:06 napisał:
  obniżyć wynagrodzenie prezydenta, bardzo dobry pomysł. Tak o połowę. A ci doradcy niech pracują za darmo społecznie doradzają. Jest och chyba z pięciu pomocników
  5
  0
 • ""młode miasto"" dnia 18 sierpnia 2017 o godzinie 14:19:27 napisał:
  Wynagrodzenie to tobie powinni obniżyć i to o 100%. Pracuj społecznie, jeśli tak to cię kręci.
  1
  3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Bulterier
Niech dadzą jeszcze jrdna banke z miast...
K. 14 minut temu
300? A w kieszeni na zdjęciu widzę 400...
ad111 41 minut temu
"Wróg" społeczny został unieszkodliwi...
Ekonomistka
"fucha" dnia 19 czerwca 2018 coś chyba ...
x
Za Palucha trzeba kogoś znaleźć może...
foch
wszyscy jeszzcze mamy nadzieje że hetma...
z
Straszne! Zwłaszcza ta niby broń pneum...
Ciekawe...
W. Czarzasty w jednej ze stacji TV tak s...
Wilhelm T.
Roman to idealny przykład człowieka su...
Wilhelm T.
No, zawita jak Nizioła zrobią Prezyden...
Wilhelm T.
No to kuźwa sukces! Na 102% siłą i al...
z_boku
Tak! Bimber jest święty i żadne rami...
hm
Super wiadomość !!! Tyko o 2 sezony za...
TORRES20400
Bimbru szkoda. Zbieranie "zabytków" z I...
z_boku
Ufff.... Już myślałem że Jakuba zła...
z_boku
No to trzeba mu pogratulować. Tam go je...
Persona non gra...
Proponuję Przemysława Kitę za Piotra ...
Asd
Czyli za jednym zamachem wzmocnienie Het...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny