nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Sport | Zamośćtekst nadesłany26 listopada 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Derby na biało-zielono

W pierwszym w historii derbowym meczu o ligowe punkty pomiędzy Padwą Zamość i AZS AWF Biała Podlaska było wszystko. Wspaniałe, emocjonujące widowisko, żywiołowy doping kibiców obu drużyn. Gospodarzom do pełni szczęścia zabrakło tylko zwycięstwa. Komplet punktów, zresztą zasłużenie, pojechał na Podlasie.

Pierwszoligowy terminarz tak ułożył się dla szczypiornistów z Zamościa, że w ciągu dwóch tygodni przyszło im mierzyć się z dwoma najwyżej rozstawionymi drużynami z poprzedniego sezonu. Wyjazdu do Tarnowa zamościanie nie będą miło wspominać. Przed tygodniem wrócili do domu z bagażem aż siedemnastu goli różnicy (24:41). Zamojscy kibice nie mieli wątpliwości, że niedzielne derby z AZS AWF Biała Podlaska nie będą miały podobnego scenariusza, choć rywal jest równie mocny.

Wydarzenia na parkiecie w hali OSiR Zamość potwierdziły te przypuszczenia. Poczynania zamościan można porównać do filmowego gonienia „białego króliczka”. Zespół trenera Marcina Czerwonki od 5 min aż do końcowej syreny musiał nadrabiać dystans do biało-zielonych. Różnica bramek na korzyść akademików z Białej Podlaskiej falowała. Raz były to dwie bramki, by chwilę później dystans urósł do pięciu trafień. Goście pokazali swoją moc tkwiącą z doświadczeniu na ligowych parkietach. Ataki napędzane przez Marcina Stefańca były nieszablonowe. Takie zagrania przynosiły oczekiwany skutek.

Gospodarze starali się nadrobić braki zaangażowaniem, szarpali, głównie za sprawą Tomasza Fugiela. Gra ofensywna bialczan była bardziej urozmaicona. Gros bramek bialczanie zdobyli po rzutach ze skrzydła. Bartosz Ziółkowski i Michał Banaś nieustannie nękali zamojskich bramkarzy i z reguły były to próby udane.

Nadzieje miejscowych na dogonienie bardziej doświadczonego rywala umarły w 50 min, kiedy to T. Fugiel obejrzał czerwoną kartkę za faul. Wówczas żółto-czerwoni tracili do przeciwnika zaledwie dwie bramki (22:24).

– To nie był zły mecz w naszym wykonaniu. Na gorąco mogę wyróżnić dwa momenty. Odjazd AZS AWF w końcówce pierwszej połowie. Nadrobiliśmy tę stratę, ale kosztowało nas to dużo sił. Drugi moment to czerwona kartka dla Tomasza Fugiela, na którym opieraliśmy atak – powiedział Marcin Czerwonka, trener MKS Padwa.

Za dwa tygodnie zamościanie zmierzą się we własnej hali z Orlenem II Wisła Płock (9 grudnia, godz. 16).

PADWA ZAMOŚĆ – AZS AWF BIAŁA PODLASKA 28:33 (14:17)

Padwa: Bąk, Drabik, Wnuk – T. Fugiel 13, Adamczuk 4, Sałach 2, Mroczek 2, Bigos 2, Puszkarski 2, Gałaszkiewicz 1, Sz. Fugiel 1, Teterycz 1, Kłoda, Pomiankiewicz.

AZS: Adamiuk, Kozłowski – Ziółkowski 10, Bekisz 5, Łazarczyk 4, Stefaniec 3, Małecki 3, Kruczkow 3, Banaś 3, Urbaniak 2, Maksymczuk, Niedzielenko.

Sędziowali: Paweł Piątek (Gać), Maciej Szestakow (Łąka). Widzów: 800. Kary: Padwa: 10 min, AZS – 8 min. Czerwona kartka: T. Fugiel (Padwa) – 50 min, za faul.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama